Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Miminka s nízkou porodní váhou

Tereza Středová 1. 2. 2010 15:44
Ahoj maminky, měla jste některá miminko z nižší porodní váhou? Já jsem porodila syna o tři týdny dřív a nyní má 2250 g. Porodní váha byla 2290 g a měřil 45 cm. Je to hrozný drobek. Z porodnice nás pustili ten čtvrtý den jako u ostatních, ale musím říct, že jsem z toho trochu špatná. Máte některá také zkušenosti s takto malými miminky? Také jsem se chtěla zeptat, kolik by měl asi týdně přibývat?
Celkem 30 odpovědí Zobrazit jako strom
Tereza Středová 26. 2. 2010 14:24
Já si tam volala a řekli mi, že nemám dávky mléka zvyšovat, protože bych mu mohla přivodit bolení bříška. Takže mu ke každému jídlu budu dělat 100 ml. Do teďka jsem mu to dělala na střídačku - jednou 65 a jednou 100, jen v noci pořád 100, aby déle vydržel. Spurt prý trvá přibližně týden, tak jsem zvědavá. Za týden jdu do poradny, tak třeba to už ustojíme.
Já si vůbec nevybavuji, že by u dcery vůbec k nějakému spurtu došlo. Je vidět, jak je každé dítě jiné.
Co se týče TBC, tak Anička měla jen stroupek. Ve třech měsících si nás zvali k někam do nemocnice, kde to kontrolovali a tím dali i povolení k očkování. Tak jsem zvědavá, zda to je pořád stejné. Během těch tří let se hodně věcí změnilo, takže jsem někdy jak prvorodička:-)
Odpovědět To se mi líbí0
Tereza Středová 26. 2. 2010 10:00
Protože ten Lukáš opravdu pořád bulí, tak jsem se dočetla, že může být v tzv. růstovém spurtu, který nastává v 6. týdnu, tak nevím. Zkusím si zavolat na tu linku Nutrilonu a zeptat, se jich jak postupovat, protože patrně má pořád hlad. Tak nevím, zkusím to.
Odpovědět To se mi líbí0
Tereza Středová 26. 2. 2010 9:40
Tak to já ho krmím 6x přes den a 1x v noci. Teď mi Lukáš řve už třetí den. Pořád pláče a nevím, čím to může být. Na prdíky to nevypadá. Na váze přibývá pořád stejně, takže mi nepřijde, že bych ho překrmovala. Občas máme problém s prdíkami, tak už opravdu nevím.
Odpovědět To se mi líbí0
Kaaczula 26. 2. 2010 8:14
Nele bude v neděli 10 týdnů, na radu paní doktorky krmíme jen 5x přes den a 1x v noci a dobrá zpráva je, že se to zlepšilo :-) Malá neřve hlady a v noci mnohem líp spí. Já ani nevím, co to TBC očkování má nebo nesmí udělat - nám vyhnisalo.
Odpovědět To se mi líbí0
Tereza Středová 24. 2. 2010 13:55
Ahoj holky, tak co je u Vás nového? Lukášovi je dnes 5 týdnů a už to konečně vypadá, že už konečně překročíme hranici 3 kg. Vážím ho každý den před koupáním. Tak jsem zvědavá. Jinak jak jsem si pochvalovala, že je Lukášek moc hodný, tak začíná vytahovat drápky a začíná být pěkné zlobidlo. K doktorce jdu až 8. března - po měsíci, tak jsem zvědavá co nám řekne. Dneska jsem si také všimla, že se mu už na ramínku ukázala reakce na očkování proti TBC, tak to teď musím kontrolovat.
Odpovědět To se mi líbí0
Tereza Středová 18. 2. 2010 10:37
Doktorka byla také překvapená. Tak uvidíme, jak na tom bude v těch šesti týdnech. Dneska jsem udělali v noci velký pokrok, protože jsme na jídlo vstávali jen jednou. Takže kdyby to tak zůstalo, byla bych naprosto spokojená.
Lukáš se teď docela cpe, ale pak se stává, že si ublinkne. Dokonce mi i občas vypije už 100 ml a běžně teď vyžahne těch 65 ml, to bylo před týdnem ještě nemyslitelné, to vůbec nevypil. Tak to mám velkou radost. Většinou to dělám tak, že ráno dostane jakoby k snídani 100, ke sváče 65, a takhle to střídám. V noci, kdy má delší pauzy mezi jídlem, tak mu dávám tu 100.
Odpovědět To se mi líbí0
Kaaczula 18. 2. 2010 8:06
Já si myslím, že je lepší, že roste - nám na předporodním kurzu říkali, že jak miminko prospívá, se pozná podle toho, jak roste a ne jak tloustne! Proto my dostali vynadáno, že je malá přežraná - u vás to vidím na pochvalu, jak malej krásně vyrostl :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Tereza Středová 17. 2. 2010 20:46
Ahoj, tak to je dobrá zpráva, že to není nic vážného. Náš Lukáš se taky začíná konečně trochu rozjídat. Musela jsem vyměnit obyčejný Nutrilon za ten HA, protože mu kolem pusinky naskákali takové červené flíčky, tak jsem se lekla, aby to nebyl ekzém, ale když si to promítám zpátky, tak Anička to také měla, a když jsem jí převedla na HA, tak to zmizelo, tak uvidíme.
Já si Lukáše vážím doma a za poslední týden mi přibral jen 140 g. Ale od včerejška přibral docela hodně. Já ho vážím každý den před koupáním. K doktorce bych měla jít až za 14 dní, to mi napsala sestřička, ale když jsem tam byla naposledy, tak mi řekla, ať přijdu za tři týdny na šestitýdenní prohlídku, což je za týden a něco, tak si tam musím zavolat a říct jim to.
Já jsem hrozně vystreslá z té jeho váhy. Všichni si z toho dělají legraci, ale já si to hrozně beru. Ale asi nebudeme mít doma žádného tlouštíka, ale spíš hubeňoura, protože si představ, že když se narodil, tak měl 45 cm a když jsem byla u doktorky minulé pondělí, to mu byli necelé tři týdny, tak už měřil 51 cm, což mi přijde jako šílený skok.
Odpovědět To se mi líbí0
Kaaczula 17. 2. 2010 17:34
tak jsem dneska hnala k doktorce, malá už týden strašně pláče, když kaká (dneska si střihla noční řev 24:00-6:00), a verdikt paní doktorky zněl, že je přežraná :-) za poslední tři týdny přibrala kilo, asi chce všechno honem dohnat :-) takže máme ubrat :-)
Odpovědět To se mi líbí0
vivik 12. 2. 2010 7:49
omlouvám se za překlepové chyby psala jsem rychle honí mě malá :-)
Odpovědět To se mi líbí0
vivik 12. 2. 2010 7:46
Ahoj terezastreda, tak malá mi tenkrád vypila tak max 60ml někdy 70ml ale mateřského mléka a po měsící jedla 90 mateřského mléka to jedla po 2 hodinách pak byla úplně na unmělém mléku po měsíci a něco jedla 90 ml a to jí vydrželo na 3 hodky a na konci druhého měsíce čili ted jí asi zhruba 14 dní 120 ml taky to má na 3 hodky ale z toho někdy jí až po 5 hod nebo i 6 hod se jí to povede bud večer nebo i někdy od rána do oběda. Je lepší když pořádně vytrávěj aspon pak maj fakt chut jíst :-) za hltání taky není ideální ale dá se to regulovat. Nic si s toho nedělej naše dr si taky myslí, že když mám už jedno dítě že dr nepotřebuji ale právě že už máme to jedno dítě tak víme o co de a pohlídáme si to pěkně od začátku nás totiž už tak neoblbnou tak jak u těch prvních a to si piš že sem s ní tedy s DR měla pěkné konflikty ted co mám malou ale já bráním jen své dítě a pokut se dr nic nelíbéí najdu si jiného DR který práci zvládá a hlídási i klienty :-) Já váhu elektronickou měla tu na které váží všude ovoce a zeleninu třeba v kauflandu a můžu ti říct že sem byla z ní akorád tak na nervy =-O když sem kolikrád viděla že malá si třeba po 30-40 minutách nic nevytáhla z prsa a přitom nebrečela měla sem pocit že je hladová a že to tak nemůže být jí to očividně tak nevadilo...prblém byl spíš v tom že jak byla malá tak dlouho nevydržela sát a spíš těch 35 minut prospávala relaxovala bylo jí prostě u prsíčka dobře tak sem vlastně na váhu se vykašlala a začala jsem odsávat a dávat jí mateřské mléko z láhve a vypila právě pak těch 60ml když měla těch 14 dní.Pak sme měli zdrav, problémy a já musela odstavit a do 3 dnů jsem přišla o mléko ale i tak jsem musela malé už dávat Nutrilon Alergy Care 14 dní jsme se to snažili rozjet ale nic - sucho. Tak malá je na UM a netváří se že by jí to nějak strašně vadilo děti to neřeší řeší to jen zdravotnická společnost a určitá vrstva lidí. Já mám na to jiný náhled ale to radči rozvádět nebudu. Tak se držte a držím pěsti at dobře rostete, papáte at ste doma všeci zdraví a at jsi mačo v pohodě je to důležité a na řeči kolem do kola se musíš dívat s nadhledem všichni toho nakecaj ( tak jako já ) :-D :-D pápíá a krásný nový den přejeme Iva a KLaudie ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj 11. 2. 2010 14:47
;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Tereza Středová 11. 2. 2010 14:45
Ahoj Zuzanko,
já tuším, že když jsem si jednou volala, jak to, že mi nepřišel rodičovský příspěvek, tak mi řekli, že na vyplacení mají čas do konce měsíce. Ale většinou mi to chodilo k 15.
Já teď naopak řeším jiný problém a to, že mi sociálka ještě nevyplatila neschopenku za prosinec a PPM za prosinec. Ze zákona mají měsíc na vyplacení této částky, který uběhl, tak jsem je začala urgovat a oni teprve teď přišli na to, že jim chybí nějaké podklady od účetních. Naštěstí se to hnulo. Včera mi volali, že peníze pošlou co nejdříve.
Takže má jediná rada je, že bych jim tam zavolala a informovala se, kdy peníze dorazí. Nic se Ti stát nemůže. Nanejvýš budou nepříjemní, ale to jsou vždycky:-)
Odpovědět To se mi líbí0
zuzanka 11. 2. 2010 14:41
ahoj maminky, moc se omlouvám asi tady ten dotaz nepatří ale nevímkam napsat:-) má mi poprvé příjit rodičovský příspěvek, a jeste na ucte penizky nejsou:-( máte někdo Komerční banku? sousedka co má českou spořitelnu tak už měla včera já ani dneska nic:_((( máte někdo zkušenosti kdy to chodí? děkuji za odpověd :-(
Odpovědět To se mi líbí0
Tereza Středová 11. 2. 2010 14:08
Tak jsme se vrátili s kyčlí. Dopadli jsme dobře, ale preventivně máme také dávat dvě pleny a za 2 měsíce na kontrolu.
doktorka nás zve až za ty tři týdny kvůli tomu, že si budu kontrolovat tu váhu doma sama. doktorka to bere tak, že když už mám jedno dítě doma, tak to zvládnu sama. Ale u Aničky jsem to měla tak, že první tři týdny jsme chodily k doktorce po týdnu a pak po 14ti dnech.
Nepamatuješ si, kolik Ti malá vypila mlíčka když byla maličká?
Odpovědět To se mi líbí0
vivik 11. 2. 2010 12:25
Ahoj já teda zírám že máte jíd až za 3 týdny, my museli chodit každý týden a to malá měla 2400 a káždý týden o 250 g víc a až ted chodíme po 14 dnech. každý doktor to má fakt jinak :-\ naší malé dávám taky 2 plenky nic se tím myslím nepokazí. Jinak rýmu ještě má ale jak řikám ten baby vac je fakt obrovský pomocník. S váhou je to všude jiné to je tak i s o sbní váhou ta moje ukazuje nejlépe doma. :-D tak se držte papa iva a klaudie :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Tereza Středová 11. 2. 2010 10:54
Ahoj VIVIK, tak to je chudáček. Snad už to bude dobré. Malému byly včera 3 týdny. Dnes jedeme na kyčle, tak jsem zvědavá, jak dopadneme. Dcera musela nosit dvě pleny, ale Lukáš mi přijde, že ty nohy drží docela dobře. Tak uvidíme.
V pondělí jsme byli v poradně a malej zase přibral. Podle doktorčiny váhy má 2390 (Tzn. že jsme už překonali porodní váhu) a u mě doma na váze už má přes 2,5 kg, takže nevím, které váze spíš věřit. Jinak kojit jsem už přestala a jsme jen na Nutrilonu + jsem koupila čaj Větrníček, který hodně pomáhal Aničce s vyprazdňováním. Když jsem si odstříkala svoje mléko, tak bylo úplně průsvitné, takže si myslím, že musel mít Lukáš hlad.
Z té váhy jsem pořád trochu nervózní, tak uvidíme. Do poradny máme jít až za 3 týdny na 6 týdenní prohlídku.
Odpovědět To se mi líbí0
vivik 10. 2. 2010 21:24
Přeji krásný večer, tak co u vás nového? Jak roste malej? Co papání a kojení? U ná sme byli všeci nemocní aj s tou nejmenší :'( ještě se z toho škrábe prcek malej to je děs je tu na světě teprve 2 měsíce a už si prodělá první chřipajznu :-X ale doufám, že bude mít imunní systém po mě, já jsem jaké řípa :-D za to můj to je celoroční chrobáček na dýchací cesty a straší dcera jakbysmet ;-) tak pa a dobrou noc :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Tereza Středová 5. 2. 2010 9:37
Ahoj VIVIK, máš pravdu. Včera jsem to manželovi řekla, že mlíčko ztrácím, tak řekl, že to bude jako s Aničkou a bude na Nutrilonu. Stále se snažím mléko odstříkávat, takže jednou dostává Nutrilon a jednou moje mléko, ale přijde mi, že má po něm brzy hlad. No, ale nějak to zvládnem.
Musím říct, že od chvíle, kdy jsem nasadila Nutrilon, tak jsem se zklidnila:-)
měj se fajn a díky za podporu:-)
Odpovědět To se mi líbí0
vivik 5. 2. 2010 7:25
Ahojky, Terzastreda nelámej si hlavu s tím že strácíš mléko, když se budeš pořád stresovat něčím tak si přece nemůžeš užívat těch krásných chvil s tak malím tvorečkem <3 víš sama jak to pak rychle vše uteče, děti vyrostou začnoum mluvit a pak odmlouvaj jako ta má 8 letá žába a pak jsou střety zájmů :-( a můžu ti říct že mám taky kolikrád co dělat abych to rozdejchala. Dnešní doba je šíleně rychlá. Já měla krizi kvůli výchově je to tak 14 dní koupila jsem si i kvůli tomu knihu abych zjístila co dělám špatně. Šokovalo mě že autor bojkotoval vše co nám tloukli naše rodiče do hlavy a nakonec zněl jeho ůsudek at dělaj děti co chtějí hlavně že žijou!!!!! Hm tak mi to moc nepomohlo. Mluvila jsem nakonec s míma rodičama a ptala jsem se jich co můžu dělat špatně a oni mi řekli ,, bud v klidu, nic neděláš špatně! Musíš to vydržet to tak je ! Pak jsem mluvila s pár lidma taky o dětech a uklidnilo mě že naše žába není jediná na tom s chováním tak pubertácky, jj je to dřív i ta puberta a oni žijí úplně jinýma pravidlama a zásadama než mi! Starosti a problémy budou vždycky ale je dobré si je rozdělit a naučit si říct které jsou opravdu tak závažné že stojí zato se nechat odnich ukrádat pocit štěstí a pohody, můj názor je že žádný ale ruku na srdce vždy nás nějaký dostane. Ale i tak se podívej : máš děti zdarvé? Máš zdravého muže? I ty jsi zdravá? Jste rodina - spoustu lidí ani neví co je rodina. Syn je viditelně dobrý? Je aktivní? Tak bud v klidu kdyby opravdu nebylo něco v pořádku tak to víš a nezapoměn že negativní myšlení přivolává starosti :-( takže odedneška mysli pozitivně ohledně starostí a vpust do sebe pohodu ktrá s vývojem souvysí. Snad si se neurazila za můj dnešní příspěvek myslím to jen a jen dobře :-) Krásný den. Jo a já jsem kojila taky jen myslím měsíc a 14 dní behem 3 dnů jsem pak přišla o mléko a malá má taky nutrilon Alergy Care....sem v klidu, je spokojená hlavně že má co jíst a tulit u jídla se kní taky můžu <3
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu