Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Miminko v únoru 2012

Zdravím všechny těhulky, které mají předpokládaný porod v únoru 2012, patřím mezi tyto těhulky, tak určitě piště, piště, piště
Celkem 681 odpovědí Zobrazit jako strom
@žanýsekMoc moc gratuluju :) Malá je krásná, jestli budem mit někdy druhý, tak chci přesně takový :) rodit 4kilový je hrozná dřina
Odpovědět To se mi líbí0
@MedwidegAhoj holky, tak se nám to nakonec podařilo a 15.12 se nám narodila krásná holčička Amálka 2730g a 46cm moc Vás všechny zdravím a přeji hlavně spokojená a zdravá dítka
Odpovědět To se mi líbí0
A tuhle ještě musím dát... to je ksichtík ... Hlavně tam je krásně vidět, jak se derou ven další 4 zoubky nahoře... chudák Terinka =-O ... ale zvládá to dobře... aspon vím, proč se mi cca měsíc budila 5-6x za noc ... ted už "jen" 2-3x
Odpovědět To se mi líbí0
A ještě jedna vánoční <3
Odpovědět To se mi líbí0
Takhle Terezka pomáhala s perníčky <3
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky,

mám toho tolik, co vám chci napsat... nevím, kde začít ....

Na 10m prohlídce měla Terezka 10,3 kg ... Dr. z ní byla nadšená, jaká to je šikula... už umíme v pohybu všechno.. lézt, sama si sedne, stoupne si o nábytek atp... zatím teda chodí jen s naší pomocí ... Taky jsem s Dr. probírala stravu... páč moje kamarádky mají tabulkové děti a já mám akorát pak depky, že pokaždé nekrmíme ve stejnou hodinu atp ... Tak mě Dr. uklidnila, že každé dítko je originál... pokud chce Terka večeři ráno, tak at ji má a pokud sní maso v jogurtu, tak at taky tak ... že je prostě důležité to, aby měla přísun zeleniny, masa a jogurtu.... a že pokud mi nechce kaši, tak at ji nejí...stejně jí nic důležitého nedá... tak jsem se tak uklidnila, že jsem ted v pohodě a moc si to užíváme .... Dokonce už i Terka baští moji kuchyn clamp ... začli jsme dávat i žloutek... lepek prý řešit nemám ...

Jinak už říká i mamáááá... tak jsem štastná <3

Jinak týden před Vánocemi jsme byli na pohotovosti.... horečka 39, zácpa... a pak se strašně moc pozvracela, tak jsme ihned jeli... byla to viroza.. přidala se k tomu megarýma, já to chytla od ní.. takže hrůza děs... ale na Vánoce už jsme byly fit ... Při tý nemoci jsem chtěla Terku předělat na sunar - měla jsem hrozný strach z toho zvracení (u prsa nevím, kolik z toho zhltne), ale Terka se nedala... a to jsem to zkoušela všemi možnými způsoby... naštěstí teda po tom jednom megazvracení už nezvracela... takže to vypadá tak, že budu kojit asi ještě i v 15ti

Doufám, že jste si Vánoce a Silvestra užili... my strašně mooooc... Ježíšek Terezce donesl pejska od Fisher Price, chodítko od Chicca (to jak se tlačí před sebou), plno kostiček, tříkolku 3v1 (je od 9m do 3let) atp... my jsme s tatkou dostali hifi věž, meteo stanici... pak každý nějaké to oblečení, já naušnice, knížky atp atp :) ... na Silvestra jsme měli půl noc v 19h... byli tu moji a manželovi rodiče... užili jsme si to

Esme, nemám zkušenosti s žádným ekzémem ...

Lenkafi: tak to je parádní bráška.... no spolužačka ze základky má holčičku (listopad 2011) a ted v dubnu bude mít další mimi.. takže budou od sebe jen 17m... já bych se asi zbláznila.... někdy nad tím druhým přemýšlím... manža chce vzít 2 MD jedním tahem.. ale to už bych se po dalších Vánocích měla snažit... to mi přijde moc brzo... raději bych taky rozdíl 5-7 let .. no uvidíme....

Teda, to jsem se rozepsala
Odpovědět To se mi líbí0
A jak je to u vas se sněhem? Tady je sněhu jako blazen, někam jet s kočárem je docela makačka :(

A tady přidávam jednu listopadovou fotečku :)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, my sme ted byli na prohlídce v 10 měsících, tak Honzík má už 13 kilo a 81 cm. Ted před vánoci je to docela kolotoč, cukroví dělam po večerech protože přes den mě nic dělat nenechá :( DArky už naštěstí mame skoro všechny, uz jen něco pro manžela a pro moji mamku.

Holky nemate někdo zkušensti s dyshidrotickým ekzémem? Kožní mi napsala kortikoidy ale radši bych nějakou přírodnější lečbu.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Holky! Jak se máte? Co je u Vás nového? My už máme konečně 1.zub! Jinak Petro jak si se ptala na Davídka co by velkého bráchu, tak je to moc fajn. Malá je po něm celá divá a naopak, mají se moc rádi a je fajn, že chvilku na malou i dohlídne a tak. Dokonce ji umí nakrmit lépe než táta. Baví ho! Bude mít dobrou průpravu do života. Tak se mějte hezky a dobrou.
Odpovědět To se mi líbí0
No nas malej moc hraček nema, tak to chcem dohnat právě na ty vánoce. Já uváděla i dárky co dostane od babiček a dědečků. Stromek budem dávat na můj pc stolek a ja budu mít notas v "terénu" , ale stejně ho chcem ještě přichytit ke zdi aby se nestala nějaká nehoda
Odpovědět To se mi líbí0
Já právě taky miluju značku fisher price... hrozně se mi ten pejsek líbí a i medvídek... ale hrozně mi vadí, že to, co řekne v češtině, tak hned z opakuje v angličtině ... takže my budeme spíš kupovat od fisheru dětský dálk. ovládač, mobil... prostě to, co ji zabaví a mluví jen česky ... Na plyšáky moc není... máme jednoho a ten jí baví, jen když s ním manžel dělá blbiny

No my už máme na stromek místo vybrané... ale i tak ho budeme muset "přivrtat ke zdi"

Leni, a co vůbec Davča? jako velký bratr?? :-[
Odpovědět To se mi líbí0
@MedwidegPetro, přesně tak Jinak my prohlížíme knížky, to jí baví, pak ji nechávám vyklízet zásuvky, to se mi sice moc nelíbí, ale co se dá dělat, včera objevila poklice na hrnce, to se jí moc líbilo. Hračky ji moc nebaví, spíš, co dělám já, takže když třídím prádlo - třídí také a tak. Neustále říkáme říkanky, cvičíme a nebop ji nechám chvilku samotnou, ať se nějak zabaví
Možná to bude znít divně, ale my budeme mít pro Zuzku k vánocům jen jeden dárek, hraček mášílené množství a stejně si s nima nehraje, takže dostane mluvícího pejske od Fisher price, nemá z toho rozum, možná se stromku ani nedočká, protože usne (budeme muset rozbalovat dřív, to ocení zejména Davča) a spíš se jí budou líbit papíry, spíš řeším, kam se stromkem, bude ho určitě tahat a nenechá ho na pokoji.
K narozeninám to ještě vůbec neřeším :-[ , určitě bude dort a oslava, ale jaké dárky vůbec nevím, Davča dostal k 1. narozeninám Tatru
Odpovědět To se mi líbí0
@MedwidegHonzík k vánocům asi dostane nějaky plyšáky, hračky do vody, pěnový puzzle, nějaky dřeveny kostky a takovou tu hračku co hraje ruzny melodie. a k narozkam jeste nevime.
Odpovědět To se mi líbí0
Leni, moc díky.. máš pravdu... Prostě každé díťátko je originál ... A já ji prostě miluju, takovou jaká je <3 ... Jinak jaké vymyslíš Zuzce akce?? Terka taky u ničeho dlouho nevydrží

Holky, co pořizujete prckům k Vánocům? a co k 1. narozkám?? .. strašně to utíkááá...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky, tak to my jsme teda proti Vám opravdu špunti :-[ Postýlku máme také uprostřed a tu cestovní jsme také kupovali na cesty a také v ní neusne, má to takové síťované boky a když se po nich přejede rukou vydává to dost škaredý zvuk a Zuzce to vadí, tak je taky na hraní, třeba časem, až bude starší Jinak Tě Petro nechci strašit, ale náš Davča nespal celou noc ještě když jsem začala v jeho skoro 3 letech chodit do práce, bylo to hrozný, prostě se v noci probudil a nespal, bylo to hrozný, obzvlášť když jsem v pět vstávala do práce. A do dneška spánek nemusí, brzy vstává, hlavně o víkendu, ale teď už je velkej, tak se zabaví, ale dřív jsem musela vstávat s ním, nemohl se jít sám koukat na TV, musela jsem tam být s ním Byl, je a asi i bude nespavec(( Za to Zuzanka spánek miluje <3
V té jídelní židličce jsem to také zkoušela, ale také se jí tam dlouho nelíbí, ji nebaví jen koukat, ona musí mít akci, to zase Davča vydržel koukat i hodinu, jak jsem něco dělala, každé dítko je jiné.
Peťo a opravdu se nestresuj a malé si užívej, protože to tak neskutečně uteče, za chvilku bude mít 8, jak náš Davča (15.11. mu bylo 8, tak jsem si to zase všechno prožila, jak jsme ho přivezli doml a tak) a už nebude mít o Tebe "takový zájem", vidím to na něm, má už své kamarády, koníčky a tak, jako mazlí se se mnou, ale už je to velký kluk a pusu venku nebo za ruku už mě tak nevezme. Prostě do těch 5 let jsou ti prcci nej nej nej a pak postupně začínají mít svoji hlavu a s hočičkama to bude ještě horší si myslím. Nevím, nechci aby to vyznělo nějak šoatně, myslím, že víš, jak to myslím Tak jo, jdu něco dělat. Papa
Odpovědět To se mi líbí0
Tak ja přidám i nas denni program taky +/- :)

7:00 hodiny ráno vstáváme a dostane sunar asi 270 ml
10:00 zase sunar 270 ml
11:00 vědšinou usne tak na hodinku
14:00 maso-zeleninový příkrm vlastní výroby tak 200g (nebo mléčná rýžová kaše)
15:00 procházka
17:00 ovocná přesnídávka nebo ovoce
19:00 koupání
19:30 sunar 270 ml a uspávání
A pak vedsinou spí celou noc s občasným podánín dudlíka, To když v bytovce třeba zaštěká nějakej pes a nebo někdo třískne vchodovejma dveřma, a nebo když vrže podlahy když jdu v noci na záchod

Ja Honzíka nechávam lezt jedině na zemi a nebo chvilku ráno na naší posteli, ale to spíš leze po mě . Z gauče už nam totiž několikrát malem skočil dolu, :( Pěnový puzzle na zem nemame :( ale asi je malej dostane k vanocum od jedne z babiček, aspon budou trošku tlumit ty rány když malej radostí dupe, a že sou to fakt pecky , se divim že na nas jeste nepřišli sousedi co bydlej pod nami,
Odpovědět To se mi líbí0
Tak Honzík měl v 9 měsících 12,6 kg a 79 cm a ted už ma 4 zoubky (dva vylezli včera).

Když vařim tak ho mam v kuchyni v jídelní židličce, on ma na pultíku hračky a lahev s pitím a je spokojenej, když tam začíná bejt nervní tak mu dam na pultík křupky nebo kousek rohlíku, popřípadě kus oloupanýho jablka a nebo kus salátový okurky a je opět spokojenej, a když ho přestane bavit i to tak ho šoupnu do dětskýho (mame detskej pokoj vedle kuchyně) na zem a dam mu na zem hračky a je zas na chvilku klid. Když třeba luxuju nebo žehlim tak si dam židličku do obýváku a on vědšinou sleduje. Tuhle sem čistila koberec takovym tim vodnim vysavačem od ety a on mi při tom kraválu usnul v tej židličce, je dobrý že ma polohovatelnou opěrku zad takže sem mu ji položila a on spokojeně chrupkal až do chvíle než sem vypnula vysavač . A nebo pak dam malýho hlídat na odpoledne k našim abych měla chvilku klidu a mohla udělat to co se s nim nedá

Lůžko v postýlce mame na prostřední pozici, a bok mame uplně sundanej a postýlku přizaženou z boku k naší posteli, a mezi postelema takovej dlouhej polštář, Malej mi věčer vědšinou usíná u mlíka tak ho pak akorát šupnu do jeho postele a on spí spokojene dal.
Odpovědět To se mi líbí0
Na 8. m prohlídce měla 9710g.. za 2 měsíce přibrala 300g... Dr. říkala, že je to ok... že už je velká a bude přibírat pomaleji.... Kaši jsem zkoušela cca před 2,5 měsíci... od Nestlé Moje první kaše... dávala jsem ji týden a bez úspěchu... Dr. mi poradila mléko od Hami Hajaja...a to nevzala vůbec, páč bylo z láhve a to nesnáší... zkoušla jsem ji koupit i pítko od 6m a taky nic ... Dneska jsem ji dala tu Sinlac a snědla cca 50ml... tak jí budu dělat, dokud dojedu celou krabici.. a uvidíme ... Ty jsi tohle zažívala s Davčou? a kdy se dostal do normálu? kdy začal spát celou noc

Taky máme cestovní postýlku, ale vydrží v ní jen chvilku.... asi si tam přijde uzavřená .. Původně ji koupili naši, když tam o noční spíme... ale Terka v ní neusne.. tak nám zbyla na hraní . ..Když jsme u té postýlky... Holky, už máte u "spací postýlky" lůžko až dole?? my máme uprostřed...

Děkuji za mé strašpytelské pochopení ... Nj, tak Davča je určo i velký ochránce ... No to se taky bojím.. až třeba bude Terka větší... v baráku něco cvakne... ona se zeptá, co to bylo... tak já strachy nebudu vědět, co jí říct... a rovnou pojedeme zase k našim

Ach jo holky, jak já někdy závidím těm chlapům.... přijde mi, že si s tím mimčem užívají jen to hezké... my, abychom furt mysleli na to, zda, jí hodně, co má vůbec jíst, proč pláče, kdy kakala naposledy... atd atd ... kurna, já si chci užívááááát :-S
Odpovědět To se mi líbí0
@MedwidegPetro, tak to máme hodně podobné, myslím to jídlo a i ten úklid Co zkusit na noc nějakou kaši? Zkoušela si? Třeba by ji to víc zasytilo a spala by TI. Takovou noc bych nepřežila, takové jsem to měla s Davčou
Určitě děláš všechno správně, neměj pochybnosti, jsi ta nejlepší maminka Jinak lézt ji nechám a lezu s ní, samotnou samozřejmě ne, také má hrací puzzle, ale tam se jen otočí a valí pryč, na gauči a na posteli to samé, takže my jsme už v terénu, pořád aspoň vysávám, líbí se jí asi ta volnost. Když potřebuji na wc nebo ke dveřím, dávám ji do cesovní postýlky a chvilku tam vydrží, mám ji v kuchyni.-)
Sama v baráku jsem se taky bála, ale teď už jsem si zvykla a mám tam Davču, tak už ani nemůžu tak cestovat, chodí do školy, ale nebývám sama doma moc často.-), ale nedivím se Ti.-) A kolik malá váží?
Odpovědět To se mi líbí0
Leni, tak to my je vás holky opravdu líto... i když venku je to ted samá inverze ... Minulý úterý bylo nádherně... manžel dojel s malou až do vedlejší vesnice ... škoda, že ted tak krásných dnů je tak málo

Jinak já monitor dechu nepoužívala vůbec... už tak malou furt sleduju a ještě tohle do baráku, to už by na moji psychiku bylo moc ... Ale už bys to zrušit měla.. přece jen, malá se bude vrtět čím dál tím víc, takže to i občas spustí tím

Proleze celý dům? ty ji necháváš? ... já furt mám strach.. bojím se, aby se neuhodila atp.... takže jí nechávám plazit na posteli, na rozloženým gauči... nebo na puzzle koberci (jsem tam s ní)... Jsem asi magor =-O ... Jinak už děláme pápá, paci paci, tanyny... schová se za plínku a já musím říct: Kde je Terezka? a ona vybafne .. a já zase musím: tady jeeee .. a ona se smějeee

Jídelníček je u nás bída.. příjde mi, že furt kojím a kojím ... Píšu to přibližně.. cca +- hodina
8:00 kojení
9-10 Holandia (sní tak 60ml)
10:00 kojení + spánek
12,00 zelenina + maso (sní tak 100ml)
13,00 kojení + spánek
15,00 ovoce (sní tak 100ml)
16,00 kojení
18,00 koupání
18,30 kojení + spánek
v noci ještě tak 2-3x kojení
a pak třeba nastane i taková noc, jako dnes to bylo extrém ... 18-30 - 21,30 spala.. 21,30 - 23,45 kojení + spaní s vrtěním (takže jsem nespala) ... 23,45 - 2,30 spánek... 2,30 - 4,15 zase kojení + spánek s vrtěním... 4,15-7,30 spánek.... asi to zase budou zuby... já nevim... někdy jsem z toho všeho zoufaláááá :'( ... přitom si říkám, že mám krásnou, zdravou, veselou holčičku, tak bych si to měla užívat... ale furt přemýšlím, co víc všechno vylepšit..abych byla ta nejlepší máma... ale vůbec to nejde :'(

Jinak doma taky nic neudělám... dělám všechno, bud když se vrátí manža z práce nebo přijedou naši na návštěvu a malou mi pohlídají... tak pak uklízím celý barák... jako ted naši dorazí na celý víkend, abych si mohla udělat vánoční úklid ... Hodně mě taky štve, že manžel dělá na 3 směny... z toho noční jezdím do města k našim... páč tady sama v baráku se v noci bojím =-O
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme