Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Miminko v únoru 2012

Zdravím všechny těhulky, které mají předpokládaný porod v únoru 2012, patřím mezi tyto těhulky, tak určitě piště, piště, piště
Celkem 681 odpovědí Zobrazit jako strom
@eslerandaJj, o té tubeře jsem taky slyšela... chci se na to právě zeptat za 14 dní, co jdeme na poradnu... No zatím má malá za sebou hexu a prevenar 13 ... tak se optám na další očkování... taky chci proti všemu... ale vím, že nebudu dávat proti neštovicím a proti chřipce

Po dortu se natahovala tak, že tam zabořila všechny prstíky ... Ale oslava se vyvedla, Terka byla úžasně společenská <

Jinak hlásím: MÁME ZUB a možná i 2 clamp ... jedničky dole <3
Odpovědět To se mi líbí0
@MedwidegJen pár dní, ale já kojila sotva dav měsíce a to ještě jenom částečně :( . Sem mu nejdřív dávala mrkvovou šťávu a pak dušenou mrkvev, pak sem přidala brambor atd.. jí zkus dat pár lžiček před kojením aby si vzykla na tu chut, :)

Na tuberu, z vlastní vůle, ostatní už máme za sebou tak ješte tohle, snad to bude zvládat stejne dobre jako ty předchozí očkování :-/
Jak ste na tom vy s očkováním? a dávala si ji nějaky "dobrovolny"? My necháváme snad proti všemu co jde.

Jak se tam malá hezky potej mňamce natahuje :)
Odpovědět To se mi líbí0
@eslerandaNo my přes den naspíme tak 1,5-2,5hodinky... a za noc naspíme cca těch 11-12h :)

Tak to ještě s těma kašema zkusím... budu to do ní cpát tak dlouho, dokud to nevzdá ... Jak dlouho vám ten boj trval?

Na jaké jdete očkování??

Jinak přiládám fotečku z oslavy <
Odpovědět To se mi líbí0
@Medwidegteda to můžu bejt ráda za to jak nám Honzík v noci spí. Usne tak v půl 8 vyčerpáním u mlíka tak ho šupnu do postýlky a spí vědšinout tak do 5 ,to vstává manžel do práce, tak nám udělá baštu, já nakrmim a spíme dál tak do 9 ,ale přes den tomu spánku moc nedá :(

Chodítko stále zvažujeme, ted se u nas v okolí pořádaj dětský burzy tak kdyby sme tam nějake za přijatelnou cenu našli tak ho asi vemem.

Jinak já malýmu kašičky vařim, zezačátku to byl boj, furt mi to plival ale ted uz to zvládáme pekne. Ted když je sezóna jablek a hrušek tak zkouším i domácí přesnídávky a docela to baští. :)

Já sem ted docela nachcíplá tak doufám že to malej nechytí, 15 jdem na očkování a už jednou sme to kvůli nemoci odkládali
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky... uff, tak po 2 měs. jsme se dočkali internetuuu clamp ... Na baráčku je moc fajn, i když mi tu je někdy samotný smutno .... Jinak Terezka už má cca 10kg .. za 14 dní jdeme na kontrolu... zub žádný ... jinak baštíme zeleninu, ovoce, maso... ale většinou ve skleničkách.. moje kuchyn ji vůbec nechutná ... už taky cca týden kadíme tuhý bobiky ... Jinak jsme pořád jen na MM... ani z ničeho jiného (láhve, pítko) pít nechce... ona je na tom prsu závislá.. přes den kojím v průměru 5-6x... a v noci 3x.. ale v tu noc mi přijde, že z toho tak 2x si prostě chce jen pocumlat... je teda pravda, že nejsme na dudáku - nesnáší ho ... JInak u nás žádná kaše na večer není.. zkoušela jsem to, ale prostě ji nechce no ... Ale ani mi to vstávání za noc nepřijde.. ona stejně u toho spí, málo kdy se probudí... a když se probudí, tak to si tak hodku "povídáme" a zase usne ... Jinak Esme, my chodítko máme... koupila jsem od známý za 500,- po jednom dítěti.. chicco... vím, že se dneska moc chodítka nedoporučují...ale ty mimča se prostě nějak zabavit musí .. a malá si ho zamilovala... je teda pravda, že ze začátku v něm byla tak 15minut za 2 dny a ted už jsme skončili v průměru na 45min za den.. což mi zase tak hrozné nepřijde .. a vzpomenme si na to, když jsme byly malé my.. to byly držkopádová chodítka ... Malá se snaží lézt, strká pod sebe nožky... odpinkává se.. ale vždycky to dopadne tak, že bud popoleze 2cm dopředu a nebo 5cm dozadu .. ale je zlatíčko.. skoro vůbec za den nebrečí... ale je teda pravda, že je ráda středem pozornosti ... Dneska odpo budeme slavit její první svátek, tak se těšíme .. Mějte se krásně...
Odpovědět To se mi líbí0
@eslerandaAhoj Esme, mě to pořád blbne a málo se mi podaří, že by mi příspěvek vylezl. U nás dobrý. v půl roce Zuza vážila 7 kg a 65 cm, je to pořád pohodová holčička. Baští zeleninku k obědu a začínáme zkoušet ovoce, ale to mi po dva dny celkem odmítá, tak nevím. Na noc dávám kaši Sinlac a spí mi po ní skoro celou noc. Po zbytek dne a v noci teda zatím pořád kojím, ale už toho mlíčka moc nemám, ale zatím to stačí. Zuby zatím nic a plazení nebo sed taky ne. Otáčí se kolem své osy a na břicho oběma směry a na záda taky oběma směry. Teď taky pěkně rozvázala, takže je doma zase o trochu veseleji Nemoci se nám naštěstí zatím obloukem vyhýbají, tak to jsem moc ráda. Když se nedá jít ven, jako třeba včera, tak je to doma pěknej opruz, jsem zvědavá, jak to budeme zvládat přes podzim a zimu Mějte se oc hezky s Honzíkem a zase napiš. Papa
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak jak se mate? Tady to nějak zmrzlo My už sme se rýmy zbavili i kašle který ji vystřídal. Včera Honzíkovi vylezl první zoubek.

A co vy a vaši mrňousci?
Odpovědět To se mi líbí0
@Haffinato sem taky zkoušela, dokud to bylo v dostatečnej vzdávenosti od nosu tak dobrý, jinak řev.
Odpovědět To se mi líbí0
Já jsem dělala to, že jsem jí to dala ošahat do ruky, pohrát si s tím. A pak jsem pustila vysavač a jako jsem jí vysávala ručičky a nožičky a hodně jsem se u toho smála a blbla jsem. A pak zase. A pak jsem jí to dala do nosíku. Už se toho tolik nebála.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak jak se mate? Náš malej chytil rýmu, takže docela bojujem, na nos si sáhnout nedá a už vubec ne do něj něco strkat. Tak zkouším odsávačku hlenů a Quixx. Nemáte někdo nějaké ozkoušené rady nebo triky jak na nespolupracující miminko vyzrát?
Odpovědět To se mi líbí0
@HaffinaJojo to je ono, já bych nové nekupovala, na tech pár měsíců se mi 1500,- zdá hodně, v bazárkách se to pohybuje kolem 500,-

Abych pravdu řekla tak nevim zda ho pořizovat nebo ne, náš malej je sice těžkej takže mě zachvilku bolí ruce když ho držim aby mohl stát ale za pár posledních dní se mi zdá že se jeho rovnováha zlepšila, takže ho asi i nadále budu držet a brát to s nadhledem jako takovou domácí posilovnu
Odpovědět To se mi líbí0
Aha, něco jako toto, asi? Náhodně jsem vybrala - http://www.eshopbaby.cz/dj-choditko-s-hracim-pult...

Mně osobně to přijde zbytečné, přijde mi, že to podporuje "lenost" dítěte, že bude déle trvat než se naučí chodit, protože si na to zvykne a samo se pak bude bát. Prostě bude hledat oporu a nebude mít zájem to zkoušet sám. A pak mi to přijde tedy šíleně drahé, na tu chvilku, kdy to dítě bude mít. Já osobně bych to nekupovala. Ale samozřejmě záleží na Tobě, zda se Ti to zdá dobré. Napiš, jak si se rozhodla a popř. jaké si vybrala, budu ráda. Ale jak píšu, já tomu nefandím. Pro mě je to věc navíc do našeho malého bytu... :)
Odpovědět To se mi líbí0
@Haffinamyslela jsem takový to chodítko jak v nem jakoby sedí (jako v autíčku) .
Odpovědět To se mi líbí0
Holky, věnujte mi pár minut času a koukněte na můj e-shop - http://u-hanicky.eshop-zdarma.cz
Odpovědět To se mi líbí0
Pro Esme: já pro chodítka moc nejsem, teď nevím, jestli máš na mysli, že něco tlačí před sebou a drží se toho nebo takové to "skákadlo", jak se tam dítě dá a péruje nebo jak to nazvat. Já tedy nejsem ani pro jedno. Moje starší holka se naučila chodit bez toho a v pohodě. U toho, jak něco tlačí dítě před sebou, tak mi přijde, že si na to zvykne a pak se nechce toho pustit, trvá to dlouho než se toho pustí a to druhé, to lékaři nedoporučují kvůli kyčlím. Já bych to nechala na přírodě - vždycky si dítě něco najde o co se opře samo - o gauč, tv stolek apod. Můj názor.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, já mám holku 16.2. a leze na kolenou, a když je blízko tv stolek, tak se o něj opře a stojí - ale na kolenou. Má 8 kg, 68 cm, tedy o 20 dkg méně než moje první holka ve 12 měsících... :). Už jí týden dávám příikrmy - v poledne zeleninu, odpoledne ovocnou přesnídávku a večer kaši. Abych byla upřímná, vleze nám opravdu všude a všude je za námi - z obýváku do kuchyně apod.
Odpovědět To se mi líbí0
@pepelopeAhoj, docela jo, ale taky jak kdy. Náš malej byl ze začátku línej tak nám doktorka poradila chytit za nožičky a jakoby přetočit na bříško, ty mu otočíš nohy a až boky a on (nebo ona ) by to mel dotočit, takhle mu pomahat :) případně když je na boku tak ho lákat na oblíbenou hračku aby se za ní natahl a tím se dostal na bříško
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli už se vaš únorové miminka otáčejí na bříško... Naše malá pořád nic a nevím, jak ji k tomu dopomoct...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak uz mam nový prohlížeč tak to snad bude ok.

Honzík má už 11 kilo a asi 75 cm. Kaše už baštíme statečně, asi neradši ma rozmixovaný hovězí s bramborem a mrkví. Taky už se začal tak nějak poradně přetáčet na bříško a občas se mu povede i zpět na záda, tak z toho má radost :) Už je to docela divoch, všechno potřebuje vidět a prozkoumat, nejradši by porad seděl (ale to mu jeste moc nejde, sam se udrží jen chvilinku). A když ho z lehu chci za ruce zvednout do sedu, tak neexistuje jde rovnou na nohy a hrozně se tomu směje To by taky nejradši aby ho porad někdo držel aby mohl "stát" :) , on se u toho kroutí jak žížala a má z toho hroznou bžundu, ale držet ho takhle delší dobu je docela zahul, přeci jen je to už kus chlapa. Tak sem docela přemýšlela o chodítku, jakej na něj máte vy názor? a nebo zkušenosti? My se na dovolenou nikam nechystáme, já vždycky naložim malýho do auta a jedem k našim , tam na zahradě ve stínu rozložim deku a vegetíme a nebo Honzíkovi napustím do škopku vlažnou vodu a necham ho cachtat se :)

Odpovědět To se mi líbí0
ahoj holky me sem taky hrozne dlouho nejde psat, tak si zkusim nainstalovat jinej prohlížeč jako řikala lenka. Ted pisu od manzela z pc. :)
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme