Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Miminko v únoru 2012

Zdravím všechny těhulky, které mají předpokládaný porod v únoru 2012, patřím mezi tyto těhulky, tak určitě piště, piště, piště
Celkem 681 odpovědí Zobrazit jako strom
Tady Honziku je 5 mesicu a 1 tyjden :)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Leni!! My uz taky dokrmujem ale asi sem to pokazila :( zacala sem mu davat sladky ovocny pire a prestal papkat zeleninu... zrejmne mu to nechutna, protoze neni sladka...tak ted nevim co mam delat... Jinak na dovcu letos nejedem, pockame na pristi rok...uz nam Honzik bude pekne utikat To si pekne makla do kopce !!!!!!!! taky to asi stalo za to :) Zuzka je sikulka !!!! Tak at vas ti zoubky moc netrapi flower Taky se toho moc bojim,,,Honzik zacal nejak blbe spinkat, porad se probouzi, jak v noci , tak ve dne :( tak si myslim ze to budou ty zoubky taky tak se zatim mej !!!!
Odpovědět To se mi líbí0
@AnnaAhoj, je to tady mrtvé((((
Jak se máš? Mě sem dlouho nešlo vůbec vložit příspěvek, tak jsem to zkusila přes jiný prohlížeč, proto jsem se tak odmlčela..
My máme 6480g, proti vašemu Honzíkovi jsme teda fakt pidi, jsi dobrá, že ho ukojíš. Já už jsem začala pomalu s dokrmem. Dávám v poledne zeleninu a večer kaši Sinlac a atím nám to jde hezky, hlavně ta kaše jí moc chutnáZuzka teda zatí neleze, ani to nezkouší, začala se teprve přetáčet ze zad na břicho oběma směry a krásně si hraje s hračkama, takže se chvilku i sama zabaví. Jinak nám už se dole ty zuby pěkně tlačí a i si myslím, že pár dní Zuzka kvůli tomu špatně spala, ale zase se to celkem srovnalo
Chystáte se někam na dovolenou nebo jste už byli? My byli ve Vysokých Tatrách a bylo tam krásně, vytlačila jsem kočár do skoro 1700mnm, byl to heroický výkon, ale moc fajn
Tak zatím pa a dobrou darling hello
Odpovědět To se mi líbí0
tady porad nikdo :( a kde ste vsichni????????????????????????????
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky!!! Esme: my taky bydlime v podnajmu 3+1 a vidim to jeste minimalne na 3-4 roky...:( neda se nic delat... rodicovskou budu pobirat 8000, vychazi to zhruba na 2 a pul roku a pak doufam ze Honzik bude chodit do skolky abych mohla neco prevydelat... jeste si to neumim predstavit.... O baracku taky snime a verim ze jednou ho budem mit..:) Co uz umi vasi deticky noveho?? Honzik se snazi lezt a zatim to moc nejde...spis couva do zadu zoubky zadne a taky sme uz zacali jist zeleninove a ovocne pire a moc mu to chutna!!! Zatim dokrmuju jen jednou denne a porad kojim... V 5 mesicu jsme vazili 9150 a merili 70 sm. Tak se zatim mejte!!!!
Odpovědět To se mi líbí0
@MedwidegJestli my si budem pořizovat druhý dítě tak tak aby to navazovalo, nechceme aby mezi nimi byl příliš velkej věkovej rozdíl
Odpovědět To se mi líbí0
@Medwidegkéž by to bylo tak jednoduchý :)
Odpovědět To se mi líbí0
@eslerandaTaky ode dneška vybírám starou dovolenou - 15 dní ve 12h provozu ... Tak to je fajn, že s Honzíkem budete spolu až do 3 let... no jsem zvědavá na nás .. zatím to máme do 2,5 let ... Taky přemýšlím, zda vzít dvě MD při jednom a nebo aspon jít na 1 rok do práce
Odpovědět To se mi líbí0
@eslerandaTj, za strach to nestojí .... Jsem ráda, že máme pozemek v rovině a i celou 3+1 (13Om2) v přízemku.. s tím, že do budoucna se dá udělat to samé i nahoře, na půdě ... Ale ten baráček u vás, za ty peníze je krása... Tady je všechno strašně předražený.. njn, město automobilů ... Tady by člověk za 99O OOO,- pořídil max byt 1+1 nebo chatičku

Nj, tyhle věci se musí pořizovat s rozumem.. není to jako by, si člověk šel koupit džíny ...
Odpovědět To se mi líbí0
Asi před 14 dni sme se byli kouknout na baráček http://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny...

Je to stará chalupa a k ni je přilepená přístavba předělaná ze stodoly, ta nová část je stará asi tak 30 let a byla by perfektní, ale zahrádka kolem je títěrná a připomíná spíš rokli, pruh kolem celého domku cca 2metry I kdyby se pak časem starej barák zboural, tak vyrovnat by to nešlo Nebýt te zahrádky tak by sme do toho asi šli, ale to bych se pak o malýho v jednom kuse bála jestli když je venku tak jestli někam nespadl :(


Ale co objeví se iný
Odpovědět To se mi líbí0
@MedwidegJá si nastavila rodičák do 3 let Honzíka, vychází to něco kolem 7 300,- .
7. července mi skončila mateřská ted mam asi 32 dní dovolený tak ji čerpam a od 28. srpna sem oficiálně na rodičáku. Je dobrý že si to můžem změnit Kdyby sme se rozhodli pro druhý mimčo tak si to můžu navíšit abych vybrala vše ( pokud to pujde) - přece tomu našemu vydřidušstýmu státu nic nenecháme Staší že mi připravili o porodný
Odpovědět To se mi líbí0
@lenkafiTak to se máš ....
Odpovědět To se mi líbí0
@MedwidegESME: tak vidíš, jsi šikulka
My máme také domek ze 30.let minulého st., po totální rekonstrukci, děláme to po chvilkách už 8 let, spodní patro máme už obydlené 2+1, horní patro + podkroví doděláváme, ale už celkem finišujeme, Davídek už tam má svůj pokojík a s tátou tam již přespává, ale moc si tam ještě nechodí hrát, chce moji společnost, tak je se mnou dole.
Každopádně zatím jsme si nemuseli brát žádnou půjčku ani hypotéku, za což jsem ráda
Rodičák jsem si stanovila 10000.- měsíčně na 22 měsíců, takže malé bude něco kolem 2 let, když mi skončí a potom se uvidí, buď budu bez peněz (mám dost velkou zásobu ) nebo mě zaměstná manžel ve své firmě, ev. bych šla i do práce, ale to jen v krajním případě Chci si malou pořádně užít a spěchat do práce rozhodně nebudu, protože další dítě už neplánujeme a pracovat budu asi až do smrti
Odpovědět To se mi líbí0
@eslerandaTak to je krásné ... No záleží na vás ... A jak ty ses rozhodla s rodičákem??

A co vy holky a rodičák?? ... Ta novela zákona má svoje výhody, ale furt mi to postaru přišlo lepší
Odpovědět To se mi líbí0
Je to obecní byt a my jsme v nájmu, 3+1 asi 80m2. kotel máme vlastní. Neni to špatný, jsou po rekonstrukci, ale domek je domek :)
Odpovědět To se mi líbí0
@eslerandaMy bychom taky mohli čekat na babičku... ale to prostě nemá cenu... upřímně nechci čekat na to, až někdo odejde "pryč"

Njn, tchýně ty to vždycky rozseknou ... Vy jste vy a ona je ona... každý si má žít podle svého a ostatní to musí respektovat ... Není nad to, když si to člověk udělá podle svého... pak je spokojenější a když ne, tak pak může nadávat jen sám sobě

A vy jste v bytovce, v podnájmu? nebo jak? .. a jak je veliká?
Odpovědět To se mi líbí0
@MedwidegMy by sme časem mohli jít do půlky baráku k našim, až tu jednou už babi nebude, ale to může být taky az z 10 let a tak dlouho se nam na baráček čekat nechce

No, tchyne stavela loni, a podle ní když ona šla do baráku až ve 40 letech, tak mi to taky vydržíme :-X
Odpovědět To se mi líbí0
@MedwidegJinak celý baráček rekonstruoval manžel sám + s pomocí mého a jeho taťky .. takže za práci firmám jsme ušetřili dost peněz... jinak by to vyšlo ještě na víc ... Takže at se nám na baráčku vyvrbí cokoli, tak budeme vždycky platit "jen" materiál
Odpovědět To se mi líbí0
@eslerandaNo baráček jsme si pořizovali už v roce 2O1O ... brali jsme si úvěr ze stavebního spoření... 1 66O OOO,-... budeme splácet 25 let, 9 1OO,-/měs. ... takže taky žádná sláva.. ale v dnešní době to snad ani jinak nejde... Holt na splátku vždycky padne celá moje mateřská ... Když jsem u tý mateřský... už jsem si byla žádat o rodičák..kvůli úvěru jsem si dala nejvyšší, co jsem mohla.. 8 9OO,- ... měla bych ji mít do srpna 2O14, takže Terince bude teprve 2,5 roku ... no uvidíme, jak to budeme zvládat... dá se to po 3 měs. měnit...

Jinak doted jsme baráček rekonstruovali - z vlastních našetřených peněz... doted bydlíme u mých rodičů zadarmo... rekonstrukce nás vyšla cca na 3OO OOO,- ... kupovali jsme starší baráček, takže se dělaly nové rozvody elektriky, vody, odpady... prostě všechno.. teprve tento rok začly ty příjemnější věci: zařizování kuchyn. linky, koupelny atp ... Jako dnešní doba - ekonomická stránka je mazec... ale i přesto o druhé mimi se ochudit nenecháme, hlavně manžel ne ... však my to nějak zvládneme... hlavně všechno pro děti

Taky jsme Terince zařídili stavební spoření u Lišky... s cíl. částkou 2OO OOO,- ... nemáme tam žádný pravidelný vklad... Takže prostě posíláme, když máme ... + jsme udělali Terince vizitky a rozdali je příbuzným... at můžou posílat i oni
Odpovědět To se mi líbí0
@MedwidegTak to ti závidim že pujdete do baráčku. Mě už ta bytovka už pěkně štve.

Tak my by sme druhý chtěli,ale je možný že nás čeká osudová otázka - druhý mimčo a nebo baráček? Pokud by sme měli hypotéku na celej barák tak už by sme si druhý dovolit nemohli. :(
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme