Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

My a dudlík. Vy a dudlík?

Anna 26. 8. 2014 22:37
O tohle se musím podělit. Malá měla nedávno dva roky a začali jsme odbourávat dudlík. Je na něm dost závislá.Známým se osvědčilo dudlík „pokazit“. Ustřihnout špičku, jejich dítě ho pak odvrhlo samo. Postupovali jsme tedy stejně. Ustřihli jsme. Když ho vzala do pusy, zatvářila se, že je něco divného. Ale i když jinak řve při každé příležitosti, vzala to úplně s klidem.Nevadí, ustřihneme víc. A stejná reakce. Tak ještě víc... Aktuálně má dudlík už asi jen tři milimetry, vůbec nechápu, jak ho může udržet v puse. Ale neprotestuje, nediví se. Současně se ale nechce dudlíku vzdát.Doufám, že další střih už bude v puse fyzicky neuchopitelný ]<img  class=" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/17.gif" />
Celkem 5 odpovědí Zobrazit jako strom
Lucka 18. 10. 2014 21:40
Naše dcerka si na dudlík nezvykla. Jen párkrát popotáhne a když z něj nic neteče, tak ho vyplivne :-D
Odpovědět To se mi líbí0
Monika 7. 10. 2014 14:16
Pokud už dáváte dudlík, měl by se začít odbourávat v půl roce, kdy je na toto dítě připravené, senzitivní - ani by mu to nevadilo...věřím, že kolem dvou let je dítě už natolik fixované, že může být problém se dudlíku zbavit...Moji dva synové dudlík neměli od samotného počátku, tak toto řešit nemusím:-)
Odpovědět To se mi líbí0
Dupi Dup 7. 10. 2014 13:37
Náš dvouletý syn je taky dudlíkový závislák. Kolikrát by ho měl nejraději celý den v puse. Pomalu přecházíme na to, že je dudlík jen na spaní. Když je hodně unavený a nemá dudlík, tak si do pusy cpe prsty a to je pro mě (po mé vlastní zkušenosti) lepší, aby měl v puse dudlík.
Odpovědět To se mi líbí0
Veruš 28. 9. 2014 20:26
@Peta Holoukova Nejspíš se s věkem děti smiřují s tím, že není vše dokonalé - hlavně, že mám něco v puse:)...u nás vždy od mimina byl boj, protože akceptovala jen některé typy dudlíku. Dnes spokojeně dudá vše, co potká a je jí úplně jedno jaký typ dudlíku má v puse...to bude asi podobné, jako s tím nastřihnutím. JInak zatím vyčkávám s odložením a čím více čekám, tím více jsme na něm závislý...tak uvidíme, jak to nakonec dopadne.
Odpovědět To se mi líbí0
Peta Holoukova 28. 8. 2014 11:58
Ahoj, tak to mate celekm dobre. My kdyz jsme se zbavovali dudlase, tak jsme take prostrihli a reakce? Mamiii, lozbity. Bohuzel vedel, ze v tasce mame druhy, takze ukazal a vyhral 1:0 =) Pak jsme ho zkusili dalsi den poslat po vode drackovi, ale malej nemohl vubec spat a plakal. Polevili jsme a dudlik vylovili. Nastrihli a pravdou je ze i kdyz ho mel nastrihnuty hodne, tak mu to vubec nevadilo a se zvlastnim kukuc nam ho nechtel ani pujcit. Tyden jsme ho v tom nechali a pak mu to vysvetlili. Byla to ale fuska. . .
Odpovědět To se mi líbí1


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu