Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Nápoj do mně!

mamina bobyna 16. 7. 2009 16:25
zdravím maminy! zajímala by mě vaše zkušenost s požíváním alkoholických nápojů (víno, pivo) v době těhotenství a po.. kolik miminko (a maminka;) snese a co už je moc.. dík za příspěvky..
Celkem 13 odpovědí Zobrazit jako strom
Bobeška 21. 10. 2009 13:34
Ahojik, taky si myslím, že v prvním trimestru raděj nic, ale pak hlt piva po obědě nebo malá sklenička vína jednou za čas určitě neuškodí, když jsem byla těhotná před rokem, tak jsem si pochutnávala na burčáčku :-) ale spíš na té šťávičce ještě dřív než to skvasí, to by bylo abych si to nasbírala a ani neochutnala. A kafe mi celé těhotenství nechutnalo. No a na vlastní svatbě jsem si přípitku taky cucla. :-D
Odpovědět To se mi líbí0
Luca83 16. 9. 2009 13:30
Den před tím, než jsem zjistila, že jsem těhotná, jsem vypila 2 svařáky :-( Potom další 4 měsíce ani kapičku ničeho, měla jsem strach. No a potom od toho 5.-6. měsíce vyjímečně skleničku vína nebo malé pivo (max. 1x týdně). Myslím si, že malé to nemohlo ublížit. Nejdůležitější je nepít ty první 3 měsíce.
Odpovědět To se mi líbí0
honey82 26. 8. 2009 15:45
@bebe skenička červeného k nedělnímu obědu ještě nikomu neuškodila
Odpovědět To se mi líbí0
chasmi 2. 8. 2009 19:42
Já si myslim zě malé pivo a nebo deci červeného jěště nikomu neublížili a když si to tak vemete tak jěšte než někdo zjisti že je těhotný a někde něco slavi a trošku se opije tak i přesto to miminko může být zdravé kolik je matek alkoholiček a dítě je naprosto v pořádku tak proč si to malé pivo nedat. Nikde neni psáno že nesmíš a pokuď na to pivo chuť je tak proč si ho nedat. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Svatava 30. 7. 2009 14:14
Je to rozporuplné,první tři měsíce by si asi člověk měl dávat pozor...ale!!! je tolik zodpovědných a narodí se jim postižené dítě,matka alkoholička má dítě v naprostém pořádku.Myslím ,že k tomu všemu přispívá i genetika.Já jsem v těhotenství jela na pivu,netvrdím denně,ale když jsem měla chuť tak jsem si dala,někdy mi stačil i birel-ta hořká chuť byla nepřekonatelná,párkrát jsem zakusila i skleničku vína.Káva mi přestala chutnat.Syn se narodil i po klešťovém porodu naprosto v pořádku,v září máme rok a ještě kojím.Po porodu jsem si dopřávala dost často černé pivo,krásně se mi nalívaly prsa mlíkem a malému to rozhodně nijak neuškodilo,protože 2dcl denně nikoho neopijí.Navíc 4kg chlapeček,měl celkem dobrý apetit,kojila jsem co 2 hodiny snad celé 3 měsíce a nikdy jsem nemusela přikrmovat.Krásně nabíral na váze a rostl jako z vody!! Pokud si někdo myslí,že alkohol v těhotenství nikdy je to jeho názor a jeho volba,stejně tak jako je volba každé z nás,jestli si to pivo dáme nebo ne! :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Lucie Hartigová 25. 7. 2009 14:55
Já si dám občas (vyjímečně) třetinku piva. Víno jsem vždy milovala a ted to do mě neleze. Chuť mám ale napiju se a cítím takový blok... :-\ Před těhotenstvím jsem lemtala kávu a ted jí nemůžu ani cítit. Za to my chutná Špaldové kafe a caro. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
bebe 23. 7. 2009 21:57
@mamina bobyna Tak to by me zajimalo, jak ten doktor prisel ke svemu titulu. Byt vsema tehulkama, vyvarovala bych se alkoholu uplne, je to to nejmensi co muzete pro sve mimi v brisku delat!!!! Podle me je velmi nezoodpovedne, pit alkohol v tehotenstvi.
Odpovědět To se mi líbí0
22. 7. 2009 10:45
@bebe Plnej souhlas. Teďka jsem někde četla, že jakékoliv množství alkoholu hlavně v prvním trimestru může poškodit plod natolik, že dítě bude schizofrenní nebo bude trpět autismem. Což je občas pořádnej průšvih, protože to ta žena ani neví.
Odpovědět To se mi líbí0
Lenta007 22. 7. 2009 7:25
Já jsem si v obou těhotenstvích dala trošku piva nebo vína když jsem měla chuť. Pivo max. malé a vína jen třeba decinku. Tvrdý alkohol ale nikdy. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
bebe 21. 7. 2009 18:57
Ja bych tabulky 'kolik je povoleno alkoholu v tehotenstvi' prepsala na 0 sklenicek je povoleno. Neuznavam alkohol v tehotenstvi :-(
Odpovědět To se mi líbí0
Cassidy 20. 7. 2009 10:28
Mě doktor dovolil pivo a víno v obecně doporučovaném množství. Ptala jsem se ho tehdy především proto, že jsem měla neustále chuť na pivo, přičemž jsem ho nikdy předtím nepila. Sááákriš...teď mě to teprve došlo...kluk bude pivař po dědečkovi. Ach jo:-( ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
mamina bobyna 17. 7. 2009 10:19
@lenička i když mi doktor povolil jednu skleničku denně? :-!
Odpovědět To se mi líbí0
lenička 17. 7. 2009 9:48
leda banán...ten by sis mohla voloupat :-P
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu