Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Náušnice pro chlapečka (9 měsíců)

Ahoj holky, máme s přítelem syna a rádi by jsme mu propíchli ouško. Vím, je to většinou doména holek, ale v jiných zemích už to není tak neobvyklé. Nechávali jste ouška propíchnout nebo nastřelit a myslíte, že by bylo lepší nechat propíchnout jen jedno nebo hned obě ouška? Prosím, názory typu, že pro kluky je to blbost, nepište. :) díky za rady a názory :)
Celkem 6 odpovědí Zobrazit jako strom
Vím,že u chlapečků je to jiné,ale už jsem viděla i malého chlapečka s naučničkou nebo i s oběma.A tak je to asi jen a jen na tobě a přítelovi jak se rozhodnete.Dnes je doopravdy jiná.Někdo z rodičů by do toho nešel,někdo šel.je to trochu taková i móda.A v hodně cizích zemích je to určitě běžnější než u nás.Ale to samé je třeba s kérkami nebo i tetováním,které se stává poměrně častou záležitostí a snad i s klučičí obřízkou,kterou také někdy rodiče klukům nechávají udělat,co vím.
Odpovědět To se mi líbí0
chlapečkovi bych náušnice nedávala
Odpovědět To se mi líbí0
Asi bych počkala. Co když to nebude chtít? Je to jenom vaše přání.....
Odpovědět To se mi líbí0
Milá jancap1,já bych s tím rozhodně počkala. Podle mně teď to propichování děláte kvůli sobě, ne kvůli dítěti. Chcete si dokázat, že jste "cool a trendy" rodiče, kteří ví, jak to chodí v jiných zemích a chtějí to ukázat i místním zaostalcům. Jediný, kdo to odnese, bude ale váš syn.Mám ve svém okolí podobný případ: ambiciózní matka se rozhodla, že své dítě bude odlišovat už od narození a za každou cenu. Vymyslela mu proto naprosto ulítlé jméno, které by navíc v kombinaci s příjmením znamenalo pro dítě katastrofu. Naštěstí se jejímu partnerovi a rodině podařilo jí tenhle nápad včas rozmluvit. Chlapeček se narodil a dostal jméno Nikolas. Jak malý rostl, vymýšlela jeho matka stále nové a nové věci, kterými by ho odlišila. Třeba miminko oblékala pouze do černé barvy. Ten malý vypadal, jako kdyby vypadl z Addamsovy rodiny. Zhruba ve třech letech došlo i na náušnici a dlouhé vlásky. A pro chlapečka začalo peklo. Neustále musel obhajovat to, že je kluk, protože spousta lidí si opravdu na první pohled myslela, že je holka (dlouhovlasé dítě s náušnicí, které oslovují Niki). A bohužel se stal i terčem posměchu mezi vrstevníky, kteří se mu posmívali, že je holčička. Jeho matka ale byla naprosto neoblomná a trvala na náušnici i vlasech. Skončilo to až ve chvíli, kdy malý psal s tatínkem dopis Ježíškovi a jeho jediné přání bylo, aby už nemusel nosit tu náušnici a mohl mít krátké vlasy, jiné dárky nechtěl. Tehdy otec bouchl do stolu, nechal u zlatníka synovi odstranit náušnici a odvedl ho k holiči. Malý byl naprosto šťastný, ale o jeho matku se pokoušel infarkt. Je to už spousta let, Nikimu je teď 12, ale vztah s matkou má stále takový napjatý. Ona se pořád snaží, aby syn za každou cenu vyčníval z davu, on od ní chce mít hlavně pokoj, takže se jí vyhýbá, jak jen může.A jaké z toho plyne poučení: snaha rodičů odlišit své dítě od ostatních, třeba i v dobrém úmyslu, může způsobit dítěti trauma. Takže je dobré některé experimenty nechat až na dobu, kdy si o nich dítě bude schopné rozhodnout samo.
Odpovědět To se mi líbí3
At si udela vlastni nazor. Ne ho hned zamala krouzkovat.
Odpovědět To se mi líbí0
Ja myslím, že nejlépe nastrelit obě, na každé ucho tři zlaté nausnicky. A udělejte mu i nehtiky, ať to má při jednom. A jinak ty dírky v uchu mu zůstanou na vždy, tak se zamyslete, je-li to to nejlepší, co pro něj můžete udělat. Můj nejlepší kamarád takovou náušnici měl v první třídě a dodnes ho to trochu sejří. Ale dělejte jak myslíte.
Odpovědět To se mi líbí1


Horoskopy

Blíženci V pátek máte báječnou náladu, protože nepodléháte strachům a blázinci kolem sebe. Myslíte si, že toto…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Barbora, Bára, Barbara

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné