Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Nechodíme do školky

Ahoj. Chtěla bych získat nějaké zkušenosti a rady od maminek, které nedávají své děti do školky. Já mám tři holky ve věku 5, 3 a 1 rok. Bydlíme v malém městě, v domku se zahrádkou, kde mají děti své království. Chci mít děti doma, dokud to půjde, a protože jsem ještě na mateřské s nejmladší, nechci je dávat do školky, připadá mi, že se jim doma mohu více věnovat... Pokud máte některá stejný nebo podobný názor, připojte se.
Celkem 7 odpovědí Zobrazit jako strom
Ahojky Bellis.e
Jsem stejného názoru jako ty.Mám 4 děti.První dvě kterým je ted 22 a 21 do školky chodily jako předškoláci.A další dcera která má ted 13 do školky nechodila vůbec a nemyslím že by nějak strádala.Za celou její školní docházku byla nemocná jen jednou a to je v 8 třídě.Ty dvě starší jsou nachlazené každou chvilku.A posledního máme ted 5 letého klučinu a taky na školku kašlem.Půjde až do 1 třídy.Nemyslím že by děti nějak strádali že do školky nechodí.Máme tolik kamarádů a nemáme žádný problém navázat další kontakty.Spoustu lidí mě řekne že si dítě utvoří protilátky když do školky bude chodit,ale můj názor je jiný a také z vlastní zkušennosti to tak vidím,že je to praví opak.Děti ze školky mají imunitu pošahanou,neb jsou pořát nemocné.Tělo už se nedokáže ubránit a zase ta rýma,kašel......Co do dítěte dáte v začátku,to mu také zůstane.Vím to z vlastní zkušennosti.Tak se mamky mějte pěkně.
Odpovědět To se mi líbí0
@Invaska Je to vzkaz pro bellis.e
Odpovědět To se mi líbí0
Prosím napiš mi na můj e-mail, ráda bych si s tebou napsala pár dopisů. Invaska@seznam.cz
Odpovědět To se mi líbí0
@bellis.e Jojo to sice chodí,ale spíš si myslím,že na vinně jsou rodiče,když nechají dítko,ať se takhle chová a bohužel jich je čím dál víc.Jak píše Veruška,je to každýho rozhodnutí,jestli dávat dítě do školky,nebo ne.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj.......ať si každý dělá podle svého uvážení. No ale u nás to bude tak, že David ve třechletech do školky pujde. Chci, ať si zvyká na větší kolektiv dětí, ať se naučí trošku větší samostatnosti než by tomu bylo doma, navíc sem kdysi ve školce nějakou dobu pracovala, tak vím co od školky očekávám...Taky to, že se naučí poznávat jiné situace, které v životě nastávají, než jenom ty, co ho čekají se mnou doma, nebo u někoho na návštěvě...ať je připravený i na školu tak, aby pak neměl problémy...Ono je to těžko: znám ze školky různé situace..znám i to, když se dovedlo děcko do předškolního roku, a řvávalo jak tygr, protože tam nechtělo byt, že bylo zvyklé jenom byt doma, nechtělo jíst nic jiného, než na co bylo zvyklé za X let z domu... Já si nemyslím, že by dítěti ublížilo jít do školky vetřech letech. Já si zas myslím, že když je 5 let doma, a nic jiného nezná, a pak šup do předškolního, je to pro něho větší šok, jak ve třech nebo čtyřech letech...Ale tím nechci znevažovat rozhodnutí, nechat si děti doma co nejdýl..každý musí sám vědět, jak si děti vychová, a jakým způsobem, a udělat si věci tak, aby jim to vyhovovalo.
Odpovědět To se mi líbí0
@Leontyna90 Ahoj. Děkuji za názor. Rok před školou budou holky také do školky chodit, ale proč je tam posílat již od tří let. Děti, které na ulici pošlou mámu do pr..., které chtějí všechno co v obchodě vidí, které v první třídě mlátí spolužáky jen tak pro zábavu taky do školky chodí nebo chodily, tak si vůbec nemyslím, že se ve školce moje děti naučí lepší poslušnosti než doma. Naopak já mám doma děti tři, ale ve školce jich je na jednu učitelku mnohem víc.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky,můj názor je,děti do školky dávat.Myslím si,že je to dobrá přípravka na první třídu.Děti si zvykají na kolektiv a učí se poslušnosti atd.Já mám tři týdny do porodu a doma mám 2letou slečnu.Příští rok jí do školky dám 100%....
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme