RE: Nitroděložní tělísko Mirena

Marie 12. 2. 2019 9:10:27
Je mi 56 let. První Mirénu jsem si nechala dát zhruba ve 30 letech, po narození dvou dětí. Tehdy jsem ji objevila v nějakém časopise v čekárně u dr. To nebyla běžně dostupná záležitost. Celkem jsem jich měla cca 5, tj. 25 let. Bylo to nejlepší rozhodnutí mého života. Před zavedením jsem hodně krvácela, měla jsem všelijaké zdravotní problémy - cysty, strašné bolesti při menstruaci, výrůstky, nejméně jedenkrát ročně nějaký gynekologický zákrok. To se mi všechno s Mirénou ztratilo. Zavedení Mirény nebo její odstranění nebylo zrovna moc příjemné, ale dalo se vydržet. Menstruace se mi ztratila. To jsem uvítala, nijak mě to v životě neomezovalo. Pracovala jsem v bezpeč. sboru, v kolektivu mužů, ve venkovním terénu, bylo to pro mě výhodné. Taktéž jsem měla nepravidelnou pracovní dobu, takže užívat tabletky bylo pro mě nevýhodné. Nemluvím o spokojenosti mého manžela po sex. stránce. Je pravdou, že tenkrát byly pořizovací náklady vysoké, ale z druhé strany ušetřila jsem za léky na bolest, za vložky a tampony po dobu 5 let, ale hlavně jsem byla 5 let chráněná. Když zde v diskusi čtu, co všechno se se zavedením Mirény ženám děje, jsem velice překvapená, přímo zděšená. Já o ní mohu mluvit jen a jen v superlativech, vřele doporučuji všem ženám a blahořečím panu gynekologovi, že mi ji tenkrát dal, i když původně nechtěl vzhledem k mým častým gyn. problémům. Před rokem mi poslední Mirénu vyndal, žádné zdravotní problémy a komplikace nemám.
Přezdívka nebo jméno
Váš komentář
:-);-):-)):-D^^O:-):-];-]:D:laska::-*:oops:8-)8-D:sok::-\:/]:-<]:-D>:-(:grr::eh:-(:'(8-S:-l:kuk::hmm:8-P:-P:zelenac::-!:-|:tleskani:oboze:potichu:nenapadne:hm:sipka::!::?::napad::achjo::lol::pozor
Odeslat odpověď

Pravidla diskuzí na webu Maminka.cz

Zasláním příspěvku do diskuze souhlasíte s těmito pravidly:

  • Podmínky užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Příspěvky se musí týkat tématu článku.
  • Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy a slovní útoky na jiné osoby.
  • Příspěvky nesmí poškozovat web Maminka.cz ani ostatní projekty provozovatele.
  • Je zakázáno vkládat do příspěvků nezákonný obsah včetně odkazů na stránky nabízející takový obsah.
  • Příspěvky nelze využívat k reklamě.
  • Příspěvky, které porušují pravidla diskuzí, budou odstraněny. Případně budou upraveny tak, aby neporušovaly pravidla diskuzí. V textu bude následně uvedeno, že příspěvky byly ze strany redakce upraveny.
  • Právo moderovat diskuze mají pouze vybraní zástupci provozovatele. Základní kontrola každého příspěvku probíhá ještě před jeho zveřejněním.
  • Maminka.cz je soukromý web a provozovatel má při řešení sporů, které se týkají příspěvků v diskuzích, vždy konečné slovo.
 

Horoskopy

Kozoroh Tajně doufáte, že si užijete s rodinkou pohodový víkend bez zbytečných hádek. Vlastně se vám to podaří,…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Michaela, Michala, Michelle

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu