Maminka.czDiskuze

RE: Nitroděložní tělísko Mirena - zkušenosti

Lucie 6. 6. 2019 20:34:02
Já mám s Mirenou taky bohaté zkušenosti. Jelikož jsem po tátovi zdědila sklony k trombóze, normální antikoncepce pro mě nepripadala v úvahu. A protože mi bylo teprve 17 let a dítě jsem tedy opravdu nechtěla, můj gynekolog navrhl, že Mirena je vhodna i pro mladistvé jako jsem já. Ptala jsem se i me prakticke lekarky, jestli nizky vek není překážkou a ona mi řekla, že ne že je Mirena navržena tak, aby hned po vyjmutí došlo k obnovení plodnosti a že az se jednou rozhodnu mít dítě, nebude s tím problem. Trošku vyšší byla pořizovací cena, ale mamka mi tělísko koupila. Zavedení velice bolestivé, po zákroku jsem skoro omdlela, zvracela a dva dny jsem pak zustala doma a nechodila jsem ani do skoly. Zhruba po 14ti dnech po zavedení mě probudila příšerná bolest v břiše, nemohla jsem si ani dojít na záchod, horší bolest jsem nezažila. Na pohotovosti mi zjistili prasklou cystu, trochu jsem se bála, že si moje tělo na Mirenu nezvykne. Vše se ale krásně zahojilo, po cystě nebyly ani pamatky. Zhruba dva měsíce po zavedení mi úplně zmizela menstruace a objevilo se jen spineni v době, kdy jsem měla menstruaci mit. Pleť se mi také nezhoršila ani jsem nepribirala, nebylo tedy co řešit. O rok později mi ovsem opět praskla cysta a další rok zase. To moc příjemné nebylo. Už mi docházela trpělivost s recmi mého gynekologa, že tělu chvíli trvá než si na cizí předmět zvykne. Málem jsem to nevydržela a dala telisko pryč. Ale teď? Už mám druhé a nemůžu si ho vynachválit. Tedy druhé zavedeni a navíc vyndání tělíska bylo zase bolestivé a opět se to neobeslo bez nevolnosti. Pro mě opravdu není jiná možnost antikoncepce, jelikož nemůžu užívat nic, co roznáší hormony přímo do krevního oběhu. A kdybych nemohla mít ani tělísko, nevím co bych dělala. Mému tělu opravdu nějakou dobu trvalo, než si zvyklo, možná to bylo tim, že mi tělísko dali ještě když jsem byla ve vývinu, nicméně teď jsem nadmíru spokojená. S druhým tělískem už ani nespinim, netrpim žádnými vedlejšími účinky, fyzickými ani psychickymi. Nemusím se bát o me zdraví, chodím na preventivní kontroly a navíc jsem nepřetržitě chráněna a nemusím tedy myslet na další ochranu. Nyní je mi 24 let. Je mi jasné, že každé tělo je jiné, jen chci předat svoji zkušenost dál. Navíc moje kamarádka měla stejný typ tělíska a před pár týdny se ji narodila krásná holčička:) takže do budoucna se také nebojím.
Přezdívka nebo jméno
Váš komentář
:-);-):-)):-D^^O:-):-];-]:D:laska::-*:oops:8-)8-D:sok::-\:/]:-<]:-D>:-(:grr::eh:-(:'(8-S:-l:kuk::hmm:8-P:-P:zelenac::-!:-|:tleskani:oboze:potichu:nenapadne:hm:sipka::!::?::napad::achjo::lol::pozor
Odeslat odpověď

Pravidla diskuzí na webu Maminka.cz

Zasláním příspěvku do diskuze souhlasíte s těmito pravidly:

  • Podmínky užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Příspěvky se musí týkat tématu článku.
  • Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy a slovní útoky na jiné osoby.
  • Příspěvky nesmí poškozovat web Maminka.cz ani ostatní projekty provozovatele.
  • Je zakázáno vkládat do příspěvků nezákonný obsah včetně odkazů na stránky nabízející takový obsah.
  • Příspěvky nelze využívat k reklamě.
  • Příspěvky, které porušují pravidla diskuzí, budou odstraněny. Případně budou upraveny tak, aby neporušovaly pravidla diskuzí. V textu bude následně uvedeno, že příspěvky byly ze strany redakce upraveny.
  • Právo moderovat diskuze mají pouze vybraní zástupci provozovatele. Základní kontrola každého příspěvku probíhá ještě před jeho zveřejněním.
  • Maminka.cz je soukromý web a provozovatel má při řešení sporů, které se týkají příspěvků v diskuzích, vždy konečné slovo.
 

Video

Diskuze

Doporučujeme