Maminka.czDiskuzeSex a vztahy

Nitroděložní tělísko Mirena - zkušenosti

Najde se tady nějaká maminka, která ho má zavedene? Chtěla bych se zeptat, zda jste spokojené, jestli s tím nemáte nějaké problémy. Mám doma dvě děti, o dalším už neuvažujem, tak mi gynekolog doporučil právě tohle tělísko. Jsem 6 týdnu po porodu a prý je to lepší než užívat prášky. Tak nevím.Díky za názory
Celkem 584 odpovědí Zobrazit jako strom
Mirenu jsem si nechala zavést loni v říjnu. Mám ji skoro půl roku. Mají ji moje kamarádky a jsou velmi spokojené. Dlouho jsem se rozhodovala, pak jsem na ni dlouho šetřila. Mám 44let, 3 děti, nejmladšímu je 10let. Čekala jsem hlavně pohodlí. HA jsem zapomínala brát. Taky jsem chtěla mít v pořádku trombocyty - jsem dárce krve. Mno, mám smíšené pocity. Zavedení proběhlo v pohodě, učebnicově jsem v průběhu prvního měsíce přestala krvácet, mé další menstruace jsou jen 2-denní špinění "na slipovku". Nicméně na první kontrole po zavedení (začátek prosince) zjistila má gynekoložka cystu cca 8cm. V lednu mi cysta praskla. V únoru jsme přeléčovali zánět - ATB a po přeléčení jsem byla na kontrole a výsledky nejsou dobré. Doufám že nebudou zase ATB. Nikdy jsem na záněty netrpěla. Po prvním zánětu ve 20-ti jsem začala dodržovat jednoduchá pravidla a měla jsem pokoj. Po aplikaci Mireny mívám bolesti hlavy a zhoršila se mi pleť. Ale trombocyty jsem měla v normě.... Takže něco je lepší a něco zase ne.
Odpovědět To se mi líbí1
První Mirenu jsem si nechala zavést před 16 lety po narození syna. Za mě maximální spokojenost . Bolesti a menstruace zpočátku žádné, kolem čtvrtého a pátého roku slabé špinění. Zavedení není příjemné, chvilku to bolí, když jsem šla podruhé a potřetí, dopředu jsem si brala brufen. Teď jsem měla absolvoval výměnu, zakoupila jsem novou Mirenu za 4200,- ale protože mi bude 50 let, nechala jsem si odebrat krev a zjistit hladinu hormonů a zjistilo se, že Mirenu zavádět nemusím.... jsem v přechodu. Pokud máte děvčata některá zájem, prodám ji se slevou za 3000,-. EXPIRACE 06/2019. Neotevřené balení a lístek z lékárny mám. Kvůli věrohodnosti nabízím osobní předání (kraj. ZL, OL, JM, popř. Praha). Můj email: lenkamv@post.cz
Odpovědět To se mi líbí2
Já jsem měla Mirenu zhruba 11 let. Ono je to lákavé, nemít menstruaci. Co si budeme povídat, menstruace je otrava. Po fyzické stránce jsem ji snášela velmi dobře, jen občas jsem měla pocit, že ji cítím, že mě píchá. Manžel měl s koncem Mireny také trochu problém... Při druhé Mireně se to zlepšilo (asi kratší konec). Po psychické stránce jsem Mirenu snášela hůř. Přišla jsem si jako chlap. Při přirozeném cyklu sledujete, jak se psychika mění. Při Mireně to tak není, hladina hormonů je stále stejná. To mi docela vadilo. Ale nechal jsem si ji vyndat až ve 49 letech. Můj gynekolog z toho moc nadšený nebyl, chtěl mi zavést další. Ale teď se cítím fantasticky, opravdu jako žena. Dokonce mám víc chuť na sex a líp ho prožívám. Škoda těch let na Mireně.
Odpovědět To se mi líbí2
@Klára Zdravím,peníze bych zkusila řešit se zdravotní pojišťovnou a příslušným lékařem.
Odpovědět To se mi líbí0
Je mi 64, první tělísko bez hormonů jsem měla po druhém porodu a pak 4-krát Mirenu, nikdy žádné problémy i když vyndání nebyla žádná slast...Při první Mireně jsem dva týdny špinila, ale už jsem nikdy nezažila PMS a silné krvácení po dobu 8 dnů. Za tu jistotu a pohodu v životě se ta investice vyplatila. Jedna moje dcera je s Mirenou spokojena, druhé ani druhý pokus nevyšel a do tří měsíců musela ven.Takže asi nevyhovuje každému, bohužel to dopředu nejde odhadnout.
Odpovědět To se mi líbí1
@Jana Zdravím Jano, také jsem si nechala zavést tělísko po porodu v době kojení, s tím, že bych vůbec menstruaci neměla dostat. Stalo se tak, na zavinutí dělohy ani na jiné zdravotní indikace to nemělo žádný vliv. Již jsem po výměně, tělísko mi vydrželo 6 let, pokles hladiny hormonu vylučovaného z tělíska se ohlásil "špiněním". Za mě ok pro ty ženy, které moc menstruaci nemusí ;)
Odpovědět To se mi líbí1
Ahoj mám Mirenu 4mesice.Mam tři děti a další nechci tak sem zvolila Mirenu😊první tři měsíce špíněni,krvácení hlavně po sexu dá se říct každý den.Otrava...posledni měsíc ani ťuk čisto snad to tak už půjde dál😉nikdy mi sex nic neříkal co mám Mirenu mám děsně chutě a prožívám ho úplně jinak..pleť čistá jen první tři týdny se sem tam něco objevilo jinak nic váha stejná a teď sem shodila 2kg takže paráda 😉zatím doporučuji😉
Odpovědět To se mi líbí3
Ahoj, tak se taky připojím s mou krátkou ale intenzivní zkušeností s Mirenou. V první řadě před zavedením doporučuji přečíst pořádně příbalový leták a dobře si to rozmyslet. Jen pro info, jsem rok po akutní cs a mám dělohu dozadu. Mirena mi rok nešla zavést (asi mě to mělo varovat), při první ms od porodu zavedeno, zavádění bylo hodně bolestivé, ale přežila jsem to. První týden byl úplně v pohodě, žádné bolesti, ms pryč tak jsem byla spokojená. Ovšem po pár dnech přišlo zhoršení. Začala jsem silně krvácet, prožívala jsem každý den regulérní kontrakce, do toho silné bolesti beder. Dceři jsem se nemohla vůbec věnovat, nefungovala jsem. Po dvou týdnech nasazen Ascorutin, posléze Norigesteron, oboje bez efektu. Po čtyřech týdnech intenzivního krvácení a bolestí jsem si tělísko nechala i přes přesvědčování lékaře vyndat a nastala okamžitá úleva. Nárok na vrácení peněz nemám - dle slov lékaře jsem v pořádku a potíže by musely trvat aspoň půl roku. Takže jsem bohatší o další zkušenost a chudší o 5 tisíc, ale zdraví mám jen jedno. Věřím, že někdo je velice spokojený, ale za mě teda nee
Odpovědět To se mi líbí1
@Jiřina Mám pocit, že když vám nesedne a z nějakého zdravotního důvodu musí ven, máte nárok na vrácení peněz.
Odpovědět To se mi líbí0
Je mi 36 let a již mám druhé tělístko. První jsem měla pouze na 3roky. Za mě rozdhodně doporučuji, nemam již skoro menstruaci. Zavedení bylo trošku nepříjemné, ale určitě za to stojí. Už ted vím, že se ji pravděpodobně nikdy dobrovolně nevzdám!!
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, Mirenu mám již po třetí, a jsem maximálně spokojená. Menzes mívám tak dvakrát do roka jeden den, na maximálně dvě vložky,takže pohoda. Zádné bolesti menstruační, žádné prášky. Odpadlo mi kupování vložek a tamponů, do bazénu mužu kdykoli si vzpomenu. Partner je také maximálně spokojený.Pravda je, že výměna Mireny je velmi nepříjemná, ale je to jednou za pět let, takže se to dá zvládnout. Já Mirenu doporučuji.
Odpovědět To se mi líbí2
Zdravím všechny,Mirenu mám zavedenou již 2 a půl roku. První měsíce byly sice náročnější, než si tělo zvyklo, ale výsledek zatím stojí za to. Menstruace mi úplně vymizela a bolesti s ní spojené taky. Na pravidelných kontrolách je zatím vše v pořádku. Žádné vedlejší účinky u sebe nepozoruji. Za mě mohu doporučit :)
Odpovědět To se mi líbí2
Zdravím. Mám Mirenu zavedenou 4 měsíce. Nechala jsem si ji zavést 10 měsíců po porodu druhého dítěte těsně poté, co jsem přestala kojit a dostala znovu první měsíčky.Zavádění bylo nepříjemné, ale dalo se to přežít. Téměř dva měsíce v kuse jsem špinila, teď se špinění objeví cca na týden v měsíci a dle slov gynekologa by mělo postupně vymizet. Dříve jsem trpěla na nevolnosti a velké bolesti hlavy i podbříšku vždy na začátku a na konci menstruace. Po zavedení Mireny jsou nevolnosti a bolesti pryč. Na mou váhu zavedení tělíska také nemá vliv. Daří se mi nyní až teprve rok po porodu pomalu hubnout jako u prvního dítěte. S vypadáváním vlasů jsem měla problémy už od prvního porodu. Připisuji to faktu, že se tělo vypořádává s hormonálními změnami (těhotenství - porod - kojení - pauza - těhotenství - porod - kojení) a časem se to snad ustálí, vypadávání v mém případě není nijak vážné.S tělískem jsem spokojená. Mohu vřele doporučit.Asi bych ale se zavedením počkala až do doby, kdy přestanete kojit a začnete mít znovu periodu. Dřívější zavedení mi připadá riskantní vzhledem k tomu, že tělo/děloha se po porodu potřebuje zotavit a obvykle to trvá déle než jen 6 neděl.
Odpovědět To se mi líbí2
Je mi 56 let. První Mirénu jsem si nechala dát zhruba ve 30 letech, po narození dvou dětí. Tehdy jsem ji objevila v nějakém časopise v čekárně u dr. To nebyla běžně dostupná záležitost. Celkem jsem jich měla cca 5, tj. 25 let. Bylo to nejlepší rozhodnutí mého života. Před zavedením jsem hodně krvácela, měla jsem všelijaké zdravotní problémy - cysty, strašné bolesti při menstruaci, výrůstky, nejméně jedenkrát ročně nějaký gynekologický zákrok. To se mi všechno s Mirénou ztratilo. Zavedení Mirény nebo její odstranění nebylo zrovna moc příjemné, ale dalo se vydržet. Menstruace se mi ztratila. To jsem uvítala, nijak mě to v životě neomezovalo. Pracovala jsem v bezpeč. sboru, v kolektivu mužů, ve venkovním terénu, bylo to pro mě výhodné. Taktéž jsem měla nepravidelnou pracovní dobu, takže užívat tabletky bylo pro mě nevýhodné. Nemluvím o spokojenosti mého manžela po sex. stránce. Je pravdou, že tenkrát byly pořizovací náklady vysoké, ale z druhé strany ušetřila jsem za léky na bolest, za vložky a tampony po dobu 5 let, ale hlavně jsem byla 5 let chráněná. Když zde v diskusi čtu, co všechno se se zavedením Mirény ženám děje, jsem velice překvapená, přímo zděšená. Já o ní mohu mluvit jen a jen v superlativech, vřele doporučuji všem ženám a blahořečím panu gynekologovi, že mi ji tenkrát dal, i když původně nechtěl vzhledem k mým častým gyn. problémům. Před rokem mi poslední Mirénu vyndal, žádné zdravotní problémy a komplikace nemám.
Odpovědět To se mi líbí6
Ahoj Mirenu mi zavedla doktorka před týdnem, jsem rok po CS... o bolesti při zavádění ani nemluvím, pár dní to bylo ok, ale od soboty regulérní kontrakce, několik hodin denně, pak to přejde.. Když jsem volala na gyndu tak mi řekli že to je normální a že to mám vydržet, ale kdyby to do pátku nepřešlo mám přijít...uvažuji, že do pátku čekat nebudu. myslím, že půjde ven.
Odpovědět To se mi líbí0
Mám tělísko 4,5 roku a maximálně spokojená. Zavedení bezbolestné ze začátku trochu špinění ale to se do 3 měsíců srovnalo.twd bez menstruace žádné kila navíc prostě pohoda. A jinak větší chuť na sex.
Odpovědět To se mi líbí2
Mirena mi žel nesedla.1. měsíc křeče v břiše, špinění,krvácení.Pak už křeče povolily.Menstruace katastrofa.Vydržela jsem to 5 měsíců.Mirena vytažena a teď jsem na antibiotikách s čípky se zánětem dělohy.Pleť se mi zhoršila.Lituji,že jsem se nechala na ni přemluvit. Zbytečně vyhozené peníze.Když k ceně Mireny započtu vložky, léky, ... tak mě to vyšlo pěkně draho.
Odpovědět To se mi líbí0
@Michaela Ahoj...mám mirenu měsíc. Vše co prožívás ty, momentálně řeším já... nečekám, v úterý jdu k lékaři.20let bez antiny bylo super.Jen kvůli silné menstruaci jsem si nechala dát Mirenu... raději podstoupim operační zákrok než prožívat tyto stavy.
Odpovědět To se mi líbí0
Dobrý den.Já mám mirenu zavesenou 2.5 roku. Zavadění bolest 3 vteřiny než to tam zajelo Po zavedení spinění cca 14.dní. Od té doby bez menstruace. Jediné co mé trápí je neustále nafouklé bricho. Nevím zda to muže byt mirenou. Jinak jsem spokojená.
Odpovědět To se mi líbí0
Mirena-uz nikdy vic,po dvou a pul letech jsem mimodelozne otehotnela,mela prasklou cystu a na sal se dostala doslova za minutu dvanact.Prisla jsem nastesti jen o vejcovod.A to pry Mirenu prirovnavaji ke sterilizaci.
Odpovědět To se mi líbí0


1 2 3 4 30 ...

Horoskopy

Kozoroh Z dnešního dne máte zvláštní pocit, a proto se věnujete drobnému úklidu a rutinním domácím pracím.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Berta, Lina, Tekla

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu