Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Noční pomočování v 5 letech

Všechny zdravím a přeji hezký den. Můj přítel má dcerku (děti má ve střídavé péči, kdy jsou týden u nás a druhý u matky), které nedávno bylo 5 let a má neustále potíže s nočním pomočováním. Děje se to každou noc a těžko říct jestli se za noc nepočůrá i víckrát. Když sem se jí dnes ptala, jestli se probudí, když potřebuje čůrat tak mi řekla, že to necítí. Přestože s ní o tom dnes mluvila i moje mamka, které řekla, že to cítí ale chce se jí spát. Tak sem jí řekla, že mi to pověděla, tak ať kápne božskou jak to teda je. Potvrdila to, že se jí nechce na záchod vstát. Když s ní o tom mluvím, tak uhýbá pohledem, začne se pohupovat, hrát si s pusou a jazykem a snaží se konverzaci přesměrovat na jiné téma. Přítel ji zakázal sladký, pokud se v noci počůrá. Jednou to pomohlo, ale bylo to jen na týden. Když u nás byla po týdnu stráveném u matky, tak to opět začalo na novo. Dozvěděli jsme se že u ní dostává pleny a nemá za to žádný postih. Na záchod se nebojí, kolikrát se vzbudím a vidím ji jak odnáší počůrané deky a pyžamo. Dnes jsem pod ní koupila přebalovací podložky, aby se to nevsakovalo do matrace. Když sem jí to dávala na postel, tak se mě ptala jestli se na to počůrat může a proč jsem koupila tohle a ne plínky a usmívala se u toho. Přítel na ní každé ráno křičí a vyhrožuje ji tím, že jí zakáže televizi, sladký, čipsy atd. Ale nemá to žádný účinek, protože další týden u matky může vše a na noc dostává plíny. Přijde mi, že jí je to prostě jedno, že si v hlavě řekne "Tak co, vše co tady nemám, tak další týden u mamky mít budu a v noci můžu čůrat do plen.".Prosím poraďte, už jsem z toho zoufalá .Předem děkuji za každou radu .
Celkem 5 odpovědí Zobrazit jako strom
@Monika Syn se také do 6let v noci pomočoval, někdy i ve školce. prošla jsem s ním i urologická vyšetření. vše v pořádku. On jen tak tvrdě spal a pokus o noční buzení a vysazování na nočník vůbec nešlo. Všechno časem přejde u někoho dříve u někoho později. Snad na noc nedávat k jídlu brambory mi někdo poradil. Tak hodně zdaru.
Odpovědět To se mi líbí0
Můj syn má skoro 6 a počůrává se v noci ještě tak jednou za týden nebo 14 dní. Když je nějaký stres nebo nemoc, tak je to skoro jisté... Jsem z toho taky zoufalá, ale moc velké "probírání" a nadávání nepomůže... Musí jí to docvaknout... nebojí se náhodou u Vás na záchod? Syn má taky problémy tam, kde přesně neví, kde je záchod... a začalo mu období, kdy po tmě nikam nevyrazí. Určitě to proberte s její mamkou. Tím, že jí dává pleny, tak nemá žádnou motivaci se to naučit... ještě je možnost, ji v noci budit a posazovat na záchod. My zatím hlídáme to pití a před spaním se prostě musí vyčůrat... a lepší se to. Postupně. Pevné nervy!
Odpovědět To se mi líbí0
Věřte,že to příjde samo,málá má pět a ze dne na den se počurávat přestala,před spaním vyčurat a nepít v letním horku jen malinko
Odpovědět To se mi líbí0
@Monika Souhlasím s tím, že to chce hlavně spolupráci s matkou a ona musí chtít. A potom důslednost. Dítě v noci budit a vodit na záchod popřípadě mít připravený nočník v pokoji. Před spaním hlídat pití ( kolik toho vypila a kdy) a vychytat si v kolik asi bude v noci potřebovat čůrat. Moje dcera se taky počůrávala v noci, ale bylo jí 2,5 roku. Byla čerstvě bez plen. Od dvou let měla jen na noc. Taky jsem byla zoufalá. Každou noc jsem převlíkala postel. Občas se zadařilo, že noc byla v pohodě. Po třech týdnech to bylo úplně v pohodě až do teď. Už je to rok.Důslednost ale od obou rodičů.
Odpovědět To se mi líbí0
Našemu synovi pomohl enuretický alarm. Během dvou týdnů byl bez plen, také v 5 letech. Ale chce to spolupráci s matkou dítěte.
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Beran Jeden z kolegů, který vám nepřeje a stále se vám motá do cesty, skončí. Prostě se jeho společnosti…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Zbyněk, Zbyhněv, Drahoš

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné