Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Nočník-kdy začít?

Bětka 9. 9. 2009 21:52
Kdy podle vás je nejlepší začít s učením na nočník? Někde jsem četla, že dřív jak v roce a půl to nemá cenu. Co vy na to? Jaké máte zkušenosti?
Celkem 25 odpovědí Zobrazit jako strom
pavlína geryková 19. 5. 2010 9:15
Ahoj, mi jsme dávali na nočník, hned jak uměl malej seďet, aby se ho nebál, vždycky jak začal tlačit tak jsem ho tam dala a většinou se zadařil kakanec, tak jsme strašně chválili, ale jinak to ten prcek musí pochopit, co se po něm chce, to se nám podařilo v roce a půl, venku jsem ho vzala čůrat na holčíčku, že počůráme chrobáčka to se mu líbilo ale musela jsem ho dávat v časových rozestupech, potom se mi doma jednou počůral, tak jsem ho v tom mokrém nechala, zase jsem počkala, dala ho na nočník, řekla ať zatlačí a už to bylo, vyslekla jsem ho z mohrého a už si říkal sám ;-) .Je fakt že si ze začátku vždycky trošku cvrnknul :-D ale žádné drama, teď už ví když to na něj přijde. Jinak plínky máme na spaní, to je vždycky zdojený :-( málokdy se nepočůrá a kakání katastrofa, drží to do poslední možné chvíle, nepomáhá nic, pak si řekne, ale ten cirkus sedí na záchodě a nene kakat má ty vyděšené očička a já pořád čekám, kdy se to zpraví =-O
Odpovědět To se mi líbí0
pavlína geryková 19. 5. 2010 9:05
@daninka1 měli jsme klučičí a stejně čůral vedle :-D
Odpovědět To se mi líbí0
Very 9. 1. 2010 6:20
No Dani...mně to ani nenapadlo řešit...abych se přiznala :-D koupila jsem nočník normální.......ale i tak mám pocit, že ten předek je víc vyvýšený, než si pamatuju z nočníku,který jsme měli doma ještě po mně a bráchovi.
Odpovědět To se mi líbí0
daninka1 7. 1. 2010 11:33
Veruš, když máš chlapečka, chtěla jsem se zeptat, jistli jste mu koupili nočník pro kluky, nebo má normální. Rozdíl je v že ten pro kluky má vyšší zábranu mezi nožičkama. aby nečůral vedle.
Odpovědět To se mi líbí0
Very 30. 12. 2009 12:48
Holky já teď posadila našeho malého na nočník, má 9 měsíců pryč....a seděl a seděl, a u toho na mě valil očička, co po něm jako chci... :-D :-D a tak si tak kopkal nožkama.....ale zrovna se mu asi nechtělo...... :-D Ale jeho výraz v oblyčejíku byl fakt na zasmání..... :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Vanesa 29. 12. 2009 20:37
Vaneska na Vánoce dostala nočník.Už jí učím na něj chodit.Už se tam dokonce jednou vyčůrala.Myslím,že si na něj zvykne dobře,ale plínky jí ještě dávám..Pro jistotu.
Odpovědět To se mi líbí0
Ivona Žáčková 20. 10. 2009 14:38
@sun122 S tímto problémem je nás asi víc,malá mi za noc vypije dvě flašky pití.Potom je hrozně počůraná protože to plínka prostě nezvládne nasát,jinak na nočník jsem Nicolku začala dávat okolo 13.měsíce a docela to šlo te´d je jí 21.měsíců a přes den je bez plínky akorát nás začala zlobit s kaděním do nočníku.Vždycky jí to tak krásně šlo,ale pak najednou nějakej zkrat a má z toho panickou hrůzu-na nočník si sice sedne ale musí mít plínku.Máme nočník ve tvaru trůnu,který hraje ovšem baterky už jsem musela vyndat :-) a dostali jsme k němu samolepky,tak se jí na to snažím nalákat.Po každém vykadění jdeme společně nalepit nálepku na takový plakát.Nevím,ale jak to bude dál s tím počuráváním v noci.Pití se prcek prostě nechce vzdát :-(
Odpovědět To se mi líbí0
12. 10. 2009 19:54
Ahojky můj syn 2,5 už pleny nemá chodí sám na záchod jako táta na noc pleny taky nemáme,ale bohužel ho nemůžem donutit kakat na záchod ani na nočník na kakaní má prostě plínu a potíž je v tom že při kakání prostě stojí.Je to jediná věc kterou nám nejde zvládnout jinak si vše řekl sám nentila jsem ho protože to k ničemu nevedlo
Odpovědět To se mi líbí0
mečounek 1. 10. 2009 15:43
Díky Veruško, kouknu na net, jak to vypadá :-\
Odpovědět To se mi líbí0
Very 30. 9. 2009 20:20
@mečounek No ony jsou i nočníky ve tvaru různých křesílek a tak. Viděla jsem to v nějakém časáku. Sice cenově už je to trošku někde jinde než obyč nočník.......
Odpovědět To se mi líbí0
mečounek 30. 9. 2009 18:09
Ahoj, já jsem to zkoušela, když bylo synovi rok, ale bylo vidět, že vůbec netuší co a jak. Nechce na něm sedět, nebaví ho to, leze mi pryč. Hračky, knížky, nic nepomáhá ho tam udržet. Tak jsem to odložila na nějakou dobu, pak to zase zkusím. Má mamka mi říkala, že když my jsme byly malé, tak existovaly jídelní židličky, které byly jako nočník. Vzhledem k tomu, že na velkou se synovi chce většinou ráno po snídani, tak pro nás by to ´bylo super :-D
Odpovědět To se mi líbí0
prdelka.lucinka 20. 9. 2009 20:23
Ahojky, našemu malému je 13 měsíců a na nočníku mi vždy pláče. Párkrát se tam vyčůral, ale už na něj nechce, tak jsem ted trošku polevila a uvidíme za pár dnů. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Sonina 20. 9. 2009 1:01
Ahojky, začala jsem malou dávat na nočník v roce, povedlo se občas, nic jsem nehrotila, ve 20 měsících byla během týdne přes den bez plínek a od té doby se nepočůrala. Na noc jsme ji ještě půl roku potřebovali, ale od té doby je klid a stále suchá postýlka. ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
blahovice 18. 9. 2009 8:21
@sun122 Ahojky ja ten problém mám taky jsou ji dva roky přes den už pleny nemáme a přes noc toho vypije někdy ani 2 pleny na noc nestačí.ale s moji první jsme to měli stejny a vyřešili jsme to tak že flaška šla do koše a od 2,5 roku plenu na noc neměla davala jsem ji jednou až dvakrát za noc vyčůrat napít jen trochu z hrnečku a časem už vydržela celou noc tak snad nam to tak vyjde i s tou druhou no uvidime. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
sun122 17. 9. 2009 22:26
@Bren my máme problém, že malá v noci hodně pije..což mě taky už pěkně štve :-) takže např půl až litr čaje zvládne za noc..takže nevím jak to budeme mít s plenkama na noc :'( :-(
Odpovědět To se mi líbí0
Bren 17. 9. 2009 16:13
Ahojky holky, moje dcerka přestala nosit plenky ve dvou letech přes den a pak ještě víc jak půlroku je nosila v noci. Žádný stres jsem si s tím nedělala, nikam jsem nespěchala a je fakt, že po odložení plenek se přes den počůrala jen velmi ojediněle a jak jsme sundali plenky v noci, nepočůrala se nikdy. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Iva 17. 9. 2009 16:08
Ahoj,tak náš malý19měsíců nočník odmítal,ale tento týden se nám začalo dařit.Tak snad mu to vydrží. :-* l
Odpovědět To se mi líbí0
sun122 16. 9. 2009 14:23
Naše malá chodí na nočník tak od 18 měsíce..ted je jí 20 m....ani jsem to nečekala, nejdřív jsem jí furt mučila..a pak na chvíli polevila a najednou si sedla na nocník sama a bylo :-) Chodíme ted na nocník celý den, akorát na spaní po obědě a přes noc máme plenu..a taky když někam jedem autem, mám strach, že se nám počůrá v autě :-D Dělá nám docela problém čůrání jakmile je venku s dětma..to se nám už tolikrát povedlo se počůrat..:-(
Odpovědět To se mi líbí0
Silva 15. 9. 2009 18:21
Ahoj,Daneček 20 měsíců bez plenky od 18 měsíců,od roku říkal-kak buď čural nebo kakal,dnes už rozlišuje.Rás seděl na nočníků od 8 měsíců,to vychytávala já.je dobré dítě zvyknout na nočník.
Odpovědět To se mi líbí0
Eliška Kasardová 15. 9. 2009 13:05
Ahoj, zkoušela jsem dávat syna od jednoho roku, ale na nočníku nechtěl sedět a začal vždy brečet. Po několika pokusech jsem to vzdala. Znovu jsem to zkusila až mu byli dva roky. Během týdne to zvládnul a plýnu máme jen na spání.
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu