Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Nošení napevno přišitých kšand - za trest

Fyzické tresty nedostávám, ale jsou tresty v podobě nošení oblečení. Je mi 13 let a rodiče me trestají za neplechu a když přinesu špatnou známku. Mám dvoje kalhoty. Na nich mám napevno přidělané kšandy. Vepředu jsou pevně přišité a na břichu spojené do H (něco jak to nosili malé děti hodně dávno) a vzadu se zapínají na knoflík. To mi je vždycky mamka ráno zapne - samotnýmu mi to nejde - což je proto aby mě nenapadlo si je sundat. Ve škole musím udělat si selfíčko a poslat rodičům aby viděli že mám na sobě - kalhoty a na košili jsou ty kšandy ve tvaru H. A když donesu další špatnou známku tak musím si vzít bílý rolák nebo tričko - černý kšandy jsou o to víc vidět. A když jdu domů tak táta pak kontroluje že jsou kšandy zapnuté. Ten trest trvá týden nebo dva. Dvoje kalhoty - když si jedny černé kalhoty schválně zašpiním abych je nemusel nosit a mají se vyprat tak musím nosit druhé které jsou světle běžové a kšandy napevno taky bežové.Když přijdu domů tak táta mi kšandy odepne. Ve škole když máme tělocvik tak mi je odepne a pak zapíná kamarádi, nebo když jdu na velkou potřebu. Když se v létě nenosí bunda tak je to i na ulici nebo v obchodě tak vidět. Nebo když se bavím s holkama tak je to pro ně divné. Doma pak trest pokračuje - když jdu ven s klukama tak můžu jen na hřiště před barák aby na mě rodiče viděly. A hrajeme fotbal nebo povídáme. A na sobě musím mít kostkovaný lacláče, které mamka ušila.Takový trest tak před 3 lety to rodiče takto vymysleli. A za další dva roky pújdu na střední školu. A to mi nedávno říkali - až pújdu na střední že mi koupí nové dvoje kalhoty a zase se udělají na ně nové kšandy. Mamka je totiž švadlena. Takže to jsou látkové kšandy protože gumové bych si prý sundával. Ale látkové sundat nejdou. Jak byly covidové prázdniny tak to tolik nevadilo,byly sme doma. A domácí učení mě nebavilo. Takže co se školy otevřely, tak lajdám a přišité kšandy musím do školy nosit pořád. A blíží se zase jaro a léto a bude horko. A rodiče mi říkali že v létě budu ty kšandy nosit na kraťasy a krátké tričko.Nejvíc je to ponižující když mám třeba referát a stojím před tabulí nebo mě zkouší a stojím před celou třídou. Jednou jsme se fotili na jedné výstavce a já poprosil kamaráda aby mi ty kšandy odepnul,aby nebyly na fotce. Jenže ty fotky pak naši viděli a to byl tenkrát exemplární trest - další tři dny sem musel po škole klečet v koutě a na sobě mít ty kalhoty s kšandama a máma mi vzadu udělala dírku navíc tak ,že když se zapnuly na tu druhou dírku tak byly kratší a utahovaly víc ramena. A jake mate vy zkusenosti s trestama oblečením.
Celkem 2 odpovědi Zobrazit jako strom
Pavle- ještě bych dodal že oblečení není trest, ale pouze na to které oblečení si zvyknout. Mne se v minulosti líbila děvčata v krátkých sukýnkách v kombinací s bílou halenkou které také měly šle do H, než dnešní potrhané oblečení ve kterých chodí i významné osoby a to i do televize, myslím že u nás ještě není taková chudoba aby se toto oblečení nosilo na veřejnosti- je to ostudné pro náš národ, takoví lidé by raději mohli strašit třeba ptáky ve vinicích. Mne se lepší líbil pán který byl oblečen v krásných růžových šatech a někteří ho možná i odsuzovali, než dnešní ženy v roztrhaných džínách-ostuda národa. Proto si myslím, že tvoji rodiče tě spíše vedou k tomu aby jsi také nespadl mezi otrhance a na ostatní spolužáky nehleď-určitě si na tvé kšandy zvyknou. Já od mladí jsem nosil punčocháče a nikomu to nevadilo, protože to bylo oblečení běžné, velmi jsem si na ně zvykl a nosím je dodnes. Pozoruji ve svém okolí že je nosí i mnoho mužů, i v chladnějším období mnoho chlapců, jsou velmi pohodlnější než potrhané kalhoty, avšak v současné době postrádám i u žen vkusné oblečení, pro mnohé ženy je pohodlněji si obléknout díravé kalhoty než silonky pod sukně nebo šaty. Mnoho mužů se vrací ke své bývalé módě - oblékají si nejen kalhotky, punčocháče apod., ale již mnoho mužů chodí v sukních a ženských šatech - je to jen zvyk a nebrat na zřetel své okolí- brzy to bude běžné a výrobci by neměli rozlišovat oblečení na M a Ž, ať si každý chodí v čem chce. Proč ženy v létě musí mít na veřejnosti podprsenku i když skoro žádné poprsí nemají a mnozí muži s velkými prsy chodí bez nich ??? a tak si nemohou horní část opalovat. Proč ženy v panských trenýrkách mohou chodit na veřejnosti a muži v kalhotkách, které jsou lepší a pohodlnější na běžné nošení by byli považování za :::::, ???
Odpovědět To se mi líbí2
Já si myslím že nejde o nějaké trestání, ale spíše o módu, kalhoty ti takto nepadají - máš pravdu že se tak dříve nosily- já i bracha mám fotku kdy jsme v hrubých kraťasech se šlemi do H přišité jak v předu tak i vzadu a v hrubých hnědých štramplích byli na pouti za 30 stup. horka, do kterých nás oblékl otec a ještě nás nechal vyfotografovat, asi jsme byli rádi, že můžeme na kolotoče. Dnes to jde opět do módy škoda že se to již nešije pro starší a pokročile, třeba i na tepláky, a tak je třeba neustále kalhoty popotahovat- šle na klipsy jsou dosti nepraktické, kov chladí, klipsy se uvolňuji a pružnost stále táhne do ramenou. V části Německa i Rakouska se takto nosí pořád, když se cítíš ponižovaný tak zkus třeba nosit krátkou sukýnku- budou ti ostatní závidět a už brzy to bude v módě kdy chlapi se vrátí k tomuto nošení
Odpovědět To se mi líbí1

Diskuze

Doporučujeme