Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Oblečení od Vietnamců

Ahoj holky, vím, že tady toto téma už bylo, ale nedá mi to a musím toto téma znova otevřít. Nejsem velký příznivec oblečení od Vietnamců, ale sem tam jsem tam na malou něco koupila. Kamarádka mi ale říkala, že je toto oblečení zdravotně závadné - prý při převozu na něj používají nějaké chemikálie (kvůli transportu). Slyšely jste někdy něco o tom?
Celkem 12 odpovědí Zobrazit jako strom
@Karol vyprat jinak nebrat! To dělám se vším novým oblečením nejen od Vietnamce.
Odpovědět To se mi líbí0
@ Tak to je možné. Jo za kvalitu se musí připlatit. Záleží na jakosti apod že?
Odpovědět To se mi líbí0
i znackovy obchod v obchode vyrabime my, made in Vietnam. zalezi jak si kazdy umi vybrat kvalitni material a jestli kazdy ma na to aby si je vybral. to u Vas tady v cesku to mate samy, v obchode i v potravinach, jsou uz vsude jen nahrazky, ale i kvalitni potraviny ale clovek si proste za kvalitu musi priplatit.
Odpovědět To se mi líbí0
co Vietnamci používají při převozu nevím. Já slyšela, že při výrobě používají u nás zakázané látky, které jsou škodlivé nejen pro člověka, ale i pro přírodu. Tzn., že když je vyhodíš, jsou problémem i pro skládku.
Odpovědět To se mi líbí0
@Lucka Lucko, v chemických látkách bakterie nejsou, ta chemie bakterie požírá, to je pravda. Myslely jsme spíš tu ostatní špínu, když se to někde válí na skladech apod...
Odpovědět To se mi líbí0
@Nainuva Ahoj Nainuvo, ano inspekce ukazují, ale ne u všech Vietnamců byli, že jo a navíc, jestli vůbec to pořádně u všech kontrolují. Hračky bych určitě nekupovala. Nevím, jak je to s chemickými látkami na jiném oblečení, to si nejsem zas tak jistá, ale přesně tak vyprat a vyžehlit určitě. Víc se proto udělat nedá:)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, taky kupuju oblečení od Vietnamců. Nechci vám brát iluze, ale veškeré prádlo - jak značkové, tak od Vietnamců je ošetřeno chemicky ve skladech a při transportu. Hlavně mě rozesmálo, jak tady někdo píše, že tím, že to někdo přežehlí, tak zmizí bakterie. Jaká bakterie, ta z chemických látek? V chemických látkách nejsou bakterie...
Odpovědět To se mi líbí0
@Karol Ahoj,
já teda nevím, ale myslím, že to tak žhavý nebude. Vždyť e pořád v tv ukazují inspekce a kontroly hraček, pomucek a oblečení. Určitě by se na to přišlo. A chemické látky mužou být na jakémkoli oblečeí, proto, jak je tu zmíněno- vše přeprat a vyžehlit :-\
Odpovědět To se mi líbí0
@ren.dis Aha, tak se jí zkus zeptat. No právě no, tak nevím no, pravda to být může.
Odpovědět To se mi líbí0
@Karol Kamarádka to slyšela od kamarádky...kde ta to vzala, to nevím.... Oblečení taky všechno nejdřív pořádně vyperu a vyžehlím, ale údajně někdy ani to nepomůže...
Odpovědět To se mi líbí1
Ještě jsem zapomněla dodat, že je vždy lepší to oblečení nejprve pořádně vyprat a vyžehlit, ať ty bakterie umřou a to platí pro všechno oblečení z jakýkoliv obchodů, protože nikdo neví co na tom je a kdo si to zkoušel.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj,
já také nejsem velký příznivec. Vůbec jsem o tom neslyšela a jestli je to pravda, tak je to šokující. Naše malá má hodně oblečení a z toho má budničku a myslím svetřík od Vietnamce, jinak zbytek koupený ve značkových prodejnách. Jestli to tak je, tak by to naši příbuzní už neměli kupovat a kde to kamarádka slyšela?
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Váhy Po dobrém obědě se natolik uvolníte, že budete schopni zcela vypnout a hodit za hlavu všechno, co vás…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Miloslava, Grace, Fiona

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu