Maminka.czDiskuzeSex a vztahy

Obřízka manžela a syna

Před týdnem jsem se dozvěděla že čekám syna. Včera jsem si povídala o synovi s tetou, sestřenicí a mámou. Teta se najednou zeptaka že po kolika dnech po narození půjde na obřízku. Byla jsem trochu zaskočená, protože všechny čekali že už to máme rozmyšlené. Můj praděda podstoupil v dospělosti obřízku ze zdravotních důvodů. Když se narodil děda tak ho nechal obřezat aby si byl jistý že nebude mít problémy jako on a tak to pokračovalo. Manželovi jsem o tom řekla když jsem dorazila domů od tety, vzali jsme se před rokem a půl a ještě jsme spolu o obřízce nemluvili, protože nikdy nepřišla na to řečt, přijde jenom když se narodí někomu z rodiny kluk nebo čeká kluka, což se zatím nestalo (kromě nás). Zkrátka jsem věděla že je neobřezaný, což považuji za normální, protože i předchozí partner byl neobřezaný. Když jsem mu to řekla tak byl překvapený. Nikoho s obřízkou nezná, kromě mužů mužů z naší rodiny. Zeptal se mého táty na jeho názor. Podle něj má obřezaný penis lepší higienu a lépe vypadá. Také říkal že ať to synovi necháme udělat, aby jsme neřešili problémy, které měl praděda. Manžel si přečetl pár článků o obřízce a zatím je spíš pro obřízku syna i jeho, ale stejně váha. A chci se vás zeptat. Co byste dělali na mém místě a máte nějaké zkušenosti s obřízkou? Třeba jestli váš manžel má obřízku a vyhovuje mu to.
Celkem 18 odpovědí Zobrazit jako strom
@Standa Fakt by mě zajímalo co všichni ti protiobřízkáři mají je to skvělá věc akorát nechápu proč se to v USA přestávají dělat.Netahejte do toho ženskou obřízku což je úplně svinstvo.
Odpovědět To se mi líbí0
@marab Určitě jsi musel mít odvahu nechat se v dospělosti obřezat protože to už následně hodně bolí,ale jsem ráda,že nelituješ.Ano citlivost žaludu se sníží ale pro ženy je to tak lepší,nehledě na hygienu.Výdrž při sexu je delší což je příjemné.Myslím si také,že obřízka provedená hlavně odmalička má své výhody a jsem také jednoznačně pro tuto úpravu,která čeká možná i tvého syna pokud ho budeš mít.Po zkušenostech u mých synovců to jen doporučuji.
Odpovědět To se mi líbí0
@Blanka Konečně jeden rozumný názor. Sám jsem se nechal úplně obřezat až v dospělosti a musím říci, že to bylo nejlepší rozhodnutí mého života. Nikdy jsem neměl žádný problém s tím, že by se to nějaké ženě nelíbilo, ba právě naopak. Díky menší citlivosti žaludu, která ovšem nemá nic společného s menším prožitkem při sexu, se pojí delší výdrž při souloži. která žena by si mohla stěžovat že? Za sebe rozhodně obřízku doporučuji a kdybych měl syna, už by byl obřezaný.
Odpovědět To se mi líbí0
@Mirka A včem je to pro vás horší?
Odpovědět To se mi líbí0
Můj muž obrezany je, prý ze zdravotnich důvodu v dětství. Myslím si, že je to hloupost a vždy jde všechno řešit i konzervativně bez skalpelu. Obřízka se mi dost nelíbí, požitek ze sexu je pro oba (dle mé dřívější zkušenosti) menší, ale když už se stalo, tak se s tím samozřejmě popasujem..
Odpovědět To se mi líbí0
@Blanka Blanko a co kdyby jste měli dceru tak by taky manžel chtěl aby jí udělaly obřízku ? Samozřejmě z důvodů aby do budoucna náhodou neměla zdravotní potíže .
Odpovědět To se mi líbí0
@Iveta Taky na tom nevidím nic špatné,,sice obřízku nemám ale až mi bude 18. Tak si ji nechám udělat a kdybych měl nekdy syna tak mu to taky nechám udělat.
Odpovědět To se mi líbí0
Mám dva synovce a oba mají obřízku provedenou od předškolního věku a nevidím v tom nic špatného.Oba na ni byli v předškolním věku,na základě návrhu nebo spíše doporučení od dětské doktorky,kdy měli oba lehkou fimozu (zúžení toho konečku předkožky).Poměrně brzy došlo k zahojení a velmi dobře si na tento stav zvykli a pak už nebyly žádné problémy s přetahováním,které před zákrokem nebylo úplně možné.Oběma dělali úplnou obřízku a je to moc fajn.Pokud budu mít malého určitě bych mu to také nechala udělat pokud možno co nejdříve.Všimla jsem si,že si oba synovci často tahali za ten koneček a to už nejde,nemluvě o hygieně.
Odpovědět To se mi líbí11
@Kaciii Nepřirozené možná ale divné asi ne..De jenom o to že bude mít žalud obnaženej.
Odpovědět To se mi líbí1
@Jakub Prostě mi to přijde nepřirozené a k smíchu. Prostě divné.
Odpovědět To se mi líbí1
@Kaciii Nevím co je na tom tak směšného.
Odpovědět To se mi líbí1
A ne, můj muž ji nemá a nešel by na ni ani za zlatý prase. Mě se ani obřezaný chlapi nelíbí přijde mi směšné.
Odpovědět To se mi líbí1
Obřízku určitě ne. Jednou by mi někdo řekl aťfám obřezat synka a jel by jak namydlenej. Jsi dospělá a svéprávná ne? Jak ti může vůbec rodina do takových věcí mluvit?
Odpovědět To se mi líbí3
@Jiří Nevím co je na obřízce tak špatného ,líp to vypadá a je to čistčí.
Odpovědět To se mi líbí6
Je mi velice líto kolik nenávisti vůči obřízkám jsem viděla zde v komentářích. Já osobně bych obřezala oba, nejradši i psa, třeba vzala i víc než předkožku, čím víc, tím líp.
Odpovědět To se mi líbí1
Víte jak poznáte, že má dítě vypatlané rodiče? podle toho, že má obřízku. O rozumu lékaře, který takto zmrzačí malé dítě lze taky pochybovat. Kdyby mi rodiče nechali udělat v dětství obřízku, nechtěl bych je znát, nenáviděl bych je. S kecama, že je to jen malý zákrok, nebo že to má nějaké výhody běžte do .......
Odpovědět To se mi líbí8
Obřízku v žádném případě synovi nedělat!Je to nevratný zákrok, o kterém by si měl rozhodnout každý sám. Co se týká hygieny, tak pokud máte doma teplou vodu a sprchu a používáte ji, žádné problémy nehrozí. V populaci, kde je obřízka běžná, je zvýšená náchylnost k onemocnění cukrovkou - diabetem 2. typu. Moč nemocných lidí obsahuje cukr. Pokud není dodržována hygiena po každém močení, jsou zbytky sladké moči živnou půdou pro bakterie a dochází ke kožním problémům pod kůžičkou. Obřízku je pak možné udělat až poté, co by zjistil onemocnění diabetem a nechtělo by se mu po každém močení důsledně mýt.Estetickými hledisky neargumentujte, protože estetika je naprosto subjektivní záležitost a to, co se jednomu líbí, druhý odsoudí.
Odpovědět To se mi líbí6
S manželem jsme se vzali, když byl ještě neobřezaný. Asi rok po svatbě musel jít ze zdravotních důvodů na obřízku. O 2 roky později jsem čekala syna a manžel byl s obřízkou velmi spokojený tak se mě zeptal, zda li nepůjde náš syn na obřízku. Byla jsem překvapená, protože o tom jsem nikdy neuvažovala. Řekla jsem ať o tom rozhodne on. Nakonec šel náš syn po narození na obřízku. Momentálně je našemu synovi 11 a je rád že má obřízku. Teď čekám dalšího syna a jsem 100% pro obřízku. Hanko ať se manžel ničeho nebojí, je to malá operace. A co se týká tvého nenarozeného syna, rozhodně bych mu obřízku nechala udělat. Čím v nižším věku se nechá udělat obřízka tím lépe.
Odpovědět To se mi líbí17


Horoskopy

Beran Ani ve finálních dnech července nebudete sedět v koutě a dočkáte se úspěchu. Nejvíce si polepšíte na…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Libor, Liboslav, Luboslav

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu