Maminka.czDiskuzeSex a vztahy

Obřízka manžela a syna

Před týdnem jsem se dozvěděla že čekám syna. Včera jsem si povídala o synovi s tetou, sestřenicí a mámou. Teta se najednou zeptaka že po kolika dnech po narození půjde na obřízku. Byla jsem trochu zaskočená, protože všechny čekali že už to máme rozmyšlené. Můj praděda podstoupil v dospělosti obřízku ze zdravotních důvodů. Když se narodil děda tak ho nechal obřezat aby si byl jistý že nebude mít problémy jako on a tak to pokračovalo. Manželovi jsem o tom řekla když jsem dorazila domů od tety, vzali jsme se před rokem a půl a ještě jsme spolu o obřízce nemluvili, protože nikdy nepřišla na to řečt, přijde jenom když se narodí někomu z rodiny kluk nebo čeká kluka, což se zatím nestalo (kromě nás). Zkrátka jsem věděla že je neobřezaný, což považuji za normální, protože i předchozí partner byl neobřezaný. Když jsem mu to řekla tak byl překvapený. Nikoho s obřízkou nezná, kromě mužů mužů z naší rodiny. Zeptal se mého táty na jeho názor. Podle něj má obřezaný penis lepší higienu a lépe vypadá. Také říkal že ať to synovi necháme udělat, aby jsme neřešili problémy, které měl praděda. Manžel si přečetl pár článků o obřízce a zatím je spíš pro obřízku syna i jeho, ale stejně váha. A chci se vás zeptat. Co byste dělali na mém místě a máte nějaké zkušenosti s obřízkou? Třeba jestli váš manžel má obřízku a vyhovuje mu to.
Celkem 69 odpovědí Zobrazit jako strom
@Mimochodem Vy jste nějaký obřízkofanatik? Argumenty o pozitivech se dají řešit hygienu kondomem i vakcínou.Ztráta tkáně s nejvíce nervovými zakončeními, keratinizace žaludu, žádný přirozený klouzavý pohyb atd. je nezvratná a doživotní. Navíc, že děda měl fimózu neznamená, že ji vnuk bude mít taktéž. To je jako odstranit dceři prsní žlázy, když matka měla rakovinu a tam je dědičná vazba. U fimózy těžko pravděpodobná. Pokud je předkožka zdravá, je to zásah do práv člověka a amputace vlastnímu dítěti. O výdrži to jsou mýty. Kdo je prase s předkožkou, je prase i bez ní a v autobuse smrdí komplet. Běžte se léčit nebo si amputujte penis komplet. Výdrž nekonečná a hygiena k nezaplacení.
Odpovědět To se mi líbí0
@Kolda p. KOLDO- dnes jsem vám odpověděl na váš dotaz v článku - problém na intimním místě- nechte si provést úplnou obřízku a ženy se budou na vás lepit
Odpovědět To se mi líbí6
@Eva Eva: Jestli to není nějak tajné, tak jak jsi dlouho s tímto mužem? Opravdu je to plus pro tvé zdraví? Nebyla jsi z toho zaražena, když jsi začala s ním chodit a pak to zjistila?
Odpovědět To se mi líbí1
@Markéta Žila jsem s mužem, který byl normálně čistotný a s hygienou neměl problém. Já jsem ale měla nejrůznější poševní záněty a vytoky docela často. Snad každý druhý měsíc. Nyní žiji s mužem, který je obřezaný. Žádné záněty ani výtoky. Na gyndu chodím už jen na preventivní kontrolu. On podstoupil obřízku v dospělosti, až po čtyřicitce. Předkožku má celou odstraněno a žádný problém s tím nemá. Díky obřízce má trochu lepší výdrž, což nám oběma vyhovuje. Sám říká, že od obřízky mnohem lépe kontroluje příchod vyvrcholení. Myslela jsem, že to muselo hodně bolet a řekl mi, že zubař bolí rozhodně víc jak obřízka. A že kromě trochu bolesti v den zákroku si na bolest nevzpomíná. Ale nejspíš to bylo tak v pohodě proto, že narazil na velmi dobrou doktorku, která mu to dělala. Nějaká Hanáková z Brna. Hodně si ji chválil.
Odpovědět To se mi líbí7
V některých zemích je běžná obřízka krátce po narození, v judaismu snad týden poté. Určitě je obřízka nejlepší co nejdříve, udělá se při vědomí, nemusí se nic šít, sroste to krásně samo, jizva není pak vidět. Čím později, tím pak zůstane viditelnější jizva. Na obřízku není nikdy pozdě, když jsou potíže. Ale čím mladší věk tím lépe. Kde je k tomu důvod, např. úzká předkožka u otce, dědy atd., tam je nejlepší to nechat provést takto hned. Chápu, že leckde obřízku chtějí jen v případě, že je jasné, že tu je jasná zdravotní indikace. Což se někdy pozná už v prvním roce, někdy ve dvou, ve třech letech. Rozhodně to chce provést zákrok do 4 let, pak se už předkožka sama neuvolní, neroztáhne, nic se věkem nespraví.
Odpovědět To se mi líbí4
@Max musím s Vámi souhlasit, obřízkou není moc co zkazit, pokud ji provádí lékař. Důvěru mám i když ji v Africe provádí střední zdravotnický personál, tj. zravotní sestra. Pokud tam je běžné, že sestra operuje slepé střevo, tak obřízka proti tomu je banalita. Zákrok se jde dobře naučit. Pokud jí někdo dobře vysvětlí, navíc časem získá rutinu, tak neudělá hůře než lékař u nás. Problematické je leda, když to provádí nějaký šaman starou rezavou břitvou, bez zdravotnického školení i vzdělání. U nás nejsme v Africe ani Asii, vše provádí lékař, není třeba se ničeho bát. Lepší hygiena, prakticky nulové riziko rakoviny dané oblasti - u muže a zejména u ženy u jejích orgánů. Je škoda, že pokud obřízka u nás není zdravotně indikovaná, tak pojišťovna ji neproplácí. Zdravotní přínos je jasný, i když nejde u zdravých a bezproblémových lidí o nutný úkon. Navzdory různým školením o sexu a podobné výchově tu chybí to staré klasické, poučení o nutnosti denně stahovat předkožku, mýt žalud i vnitřní stranu předkožky. Kdo má obřízku, tak jedině ten takové školení nepotřebuje, tomu stačí běžná sprcha a hygiena je zajištěna.
Odpovědět To se mi líbí3
@Mimochodem máte úplnou pravdu, že obřízkou se nic nezkazí i to že je pindík daleko hezčí, než neobřezaný a hlavně zdravější pro život.Nikdy jsem nepochopil, proč muž stojící vedle sedícího v tramvaji - autobuse tolik smrdí, jsou to právě muži s tzv. chobotem, zvláště ti kteří si každý den nepřetáhnou předkožku a neprovedou očistu okolo žaludu.Obřezaný muž tu očistu má snadnější. Já také nikoho nenutím za každou cenu provést obřízku, je to každého věc, ale ze své zkušenosti to jen doporučuji, a také 80 % chlapců by to nutně potřebovalo, je tomu věnována malá osvěta v rodině, ve škole i v zdravotnictví !
Odpovědět To se mi líbí12
penis s obřízkou je hezčí. Teď byly články, že mimino z obalu od Nirvány Never Mind - nyní dospělý muž - se soudí kvůli nahým fotkám. Celkem chápu, že mu to vadí. Ale když pomineme etickou stránku, tak ten pindík s holým žaludem vypadá daleko lépe než s chobotem. Osobně mi nevadí nahé děti u vody (v USA nemyslítelné), ale nahé fotky takových dětí, zvl. když jsou vidět genitálie, to mi přijde nevkusné i sprosté. Myslím, že dnes by i naše soudy vyhodnotily jako dětskou pornografii. V době alba to ovšem tak nevadilo...Je jiná doba, dnes, pokud by někdo byl v naší zemi v dětství obřezán, nemyslím, že by měl problém třeba že by se spolužáci posmívali, nebo narážky od holek. Před lety možná ano, dnes ne, obřízka je docela moderní. Nikoho na ni neposílám, pokud není lékařská indikace, ale i v tom případě se s ní nic nezkazí.
Odpovědět To se mi líbí1
@Max čím dříve se zákrok provede, tím lépe. Dítě o zákroku ani neví, nebo ho za chvilku zapomene, bolestivost minimální, zhojení bez viditelné jizvy. U velmi malých dětí je obrovská schopnost regenerace, která se postupně už během dětství ztrácí. U jasných příznaků lze operovat ve dvou letech, nebo i dříve. Někdy tu je šance, že se předkožka sama roztáhne, doktor takový stav odliší od situace, kdy je lepší operovat hned. Rozhodně do 4. narozenin je třeba mít vyřešené.Navzdory různé výuce a osvětě z oblasti sexu, tak poučení o předkožkách dosti chybí. Ti chlapci mnohdy nevědí, že problém by se měl řeši a existuje řešení, nechápou, o co jde. Dost matek se podvědomě vyhýbá operaci, i když jde o banální zákrok. U zcela malých dětí nemusí být ani nutné uspání, nakonec tak to lze provést i v dospělosti - celková anesteze není nutná.Je to neštěstí, když se pak vyskytně někdo, kdo mate matky chlapců s problémem a od zákroku je pomocí různých lží a manipulací zrazuje. Ten člověk už nežije, měl skončit špatně, pořádně se to neví. Páchal dosti škodu, nevím jestli úmyslně, nebo co ho k tomu pudilo. Poselý psaním proti obřízkám.Nikdo nevnucuje obřízku zcela zdravým chlacům, kde není sebemenší důvod, volná přetahovatelná kůžička. Ale nemalé procento chlapců i dospělých mužů tu prostě má problém a pokud ho neřeší, tak to leckdy znemožňuje normální sexuální život.
Odpovědět To se mi líbí5
@Ano Čím dříve, tím lépe - obřízka by měla proběhnout již v dětství a měli by to pohlídat lékaři pro děti, prospívá to i k vývoji reprodukčního orgánu a také rodiče zvláště otcové děti, bohužel často i oni pak mají v dospělosti problém. Sami chlapci, když se s nimi o tom nehovoří nevědí, že se to dá řešit, i škola se k těmto problémům nevyjadřuje v rámci výuky - je to celkem banální zásah, rychlý a bezpečný, než se trápit s takovou předkožkou většinu života - rodiče chlapců věnujte větší pozornost k tomuto tématu !!!!!
Odpovědět To se mi líbí8
@Max máte pravdu, bohužel podobné věci se stanou řadě mužů, ještě víc s tím má problémy, které jsou o tom, že ta předkožka je moc úzká. A obřízka by jednoznačně vše vyřešila.
Odpovědět To se mi líbí5
Plně doporučuji obřízku provést co nejdřív, já jsem ji postoupil ve čtyřiceti letech po zkažené dovolené kdy předkožka přeskočila za žalud a nešlo ji přehodit zpět, trpěl jsem skoro celý týden a pak měli co dělat 2 lékaři a 3 zdravotní sestry aby předkožku dostali zpět - hrozila již amputace !! Poté mi byla odstraněná operativně předkožka bez bolesti, je lepší hygiena žaludu, sex v normálu, lepší močení - nedochází k rozstřiku moči, otec postoupil toto až kolem 50 let
Odpovědět To se mi líbí10
jinak ty úchylácké stránky, kde jakýsi aktivista se rochní v tématu chlapecké obřízky, tak byly už zrušeny. Nevím, jestli na ně nekápla mravnostní policie, ale už zkrátka neexistují. Už ty bludy milého Antonína mizí z webu. On už nestraší, ale jeho četné příspěvky stále matou lidi, naštěstí toho ubývá, postupně se to maže.
Odpovědět To se mi líbí0
Aktivismem trpívají lidé, kteří sami mají problém. Mnohdy např. proti homosexualitě nejvíc brojí skrytí homosexuálové, např. nábožensky založení nebo kněží. Jsou největšími bojovníky proti ní - a v skrytu to sami dělají.Zdejší aktivista měl sám problém, psal jedné paní, jak pohled na obnažený chlapecký žalud ho vzrušil, musel se "udělat". Takto to popisoval jedné paní, kterou zrazoval od zákroku pro syna, který měl potíže a měl jít na obřízku. Pak zapíral, že to napsal, až když byl usvědčen, tak to zamlouval. V opilosti si to vymyslel. Ve skutečnosti spíš lidé v opilosti na sebe prozradí, co střízliví umí zamlčet. Alkohol rozvazuje jazyk.Obřízka není mrzačení, ale rutinní banální lékařský zákrok, který se provádí tisíce let. Žádná jiná operace se neprovádí tak často a tak dlouho. Pokud to provádí kvalifikovaný lékař, není se třeba čeho bát.V naší zemi je spíš dost mužů, co se trápí tím, že tu obřízku nemají a mít by ji měli.
Odpovědět To se mi líbí1
Grafoman Antonín už nepíše - je zajímavé, jak ten člověk byl posedlý tím tématem - které se ho netýkalo. Děti neměl, ani ženu, přesto to musel dokola řešit, trávil tím veškerý volný čas i dost pracovní doby. O tématu nevěděl nic, jen četl nějaké aktivistické bludy, které vehementně vnucoval. Nebojte se obřízky. V české populaci není moc rozšířená. Některé módní obřízky jsou skutečně zbytečné. Ale je spousto kluků i dospělých mužů, kteří mají s úzkou předkožkou problém - celý život. Někomu to brání najít si partnerku, jiný ji sice má, ale ze sexu moc nemá. V těchto případech je nejlepší dát na rady lékařů i zdravý rozum a zvolit obřízku. Neradím ji každému jen tak, ale u zdravotní indikace, tam není důvod otálet. Nedejte na psaní hlupáků, kteří byli hlasití a agresivní. Ten pán už nepíše asi rok a půl, cosi se proslýchalo, že skončil špatně - není to jasné. Plno kluků s tím má problém, je to dosti rozšířené, až čtvrtina mužů má prostě tu předkožku na konci úzkou. Ne všude v takovém případě je obřízka hned nutná, ale určitě se s ní nic nezkazí. Někdy pomůže mast a roztahování, ale někdy masti nestačí. Nemluvím ani o zdravotním aspektu - odhalený žalud netrpí rakovinou, ještě víc se to týká partnerek. Kde je partner obřezaný, významně klesá riziko možné gynekologické rakoviny. To je takový vedlejší efekt.
Odpovědět To se mi líbí2
@Adam Adame,většinou to doporučují doktoři tak můžeš být v klidu.Asi o tomto zákroku moc nevíš,proto by se v některých zemích nedělal všem klukům,ale je to na zvážení i u rodičů,pokud nejsou zdravotní problémy.Až budeš mít syna,který s tím bude mít třeba problém,tak budeš mluvit jinak.
Odpovědět To se mi líbí2
@Iveta Nemám tušení jaké jsou rizika obřízky u dětí ale u dospělích lidí to muže mít celoživotní následky takže za mě to si nechat obřezat zdravý penis je hovadina. U zdravých dětí bych to nedovolil už jen kvůli zmenšené citlivosti, nemluvě o traumatu které to může způsobit. Dále tu bylo hodně komentářů debatující o tom jak to žídé, turkové a další dělají už postaletí ale tady se nahází problém. Oni v tom mají staletí dlouhou praxi ale to se netýká doktorů tady u nás. Je několik metod obřízky a tady u nás bohužel nemáme moc navýběr jako třeba v Americe kde mají experty s ruznorodou praxí. Dělat obřízku u dítěte školního věku mi přijde opravdu nelidské pokud si to jeho zdravotní stav opravdu nežádá. To že vám to dětský lékař doporučí neznamené že to je nutné navíc když je to dítě které je stále ve vývoji.
Odpovědět To se mi líbí0
@Terka0097 Obřízka je fajn ,hlavně pokud je provedena odmala, jaké pak fuj .To by se jinak nedělala.
Odpovědět To se mi líbí6
No fuj
Odpovědět To se mi líbí1
@Iveta Ač se u nás dělá také u chlapců a kluků obřízka není asi tak rozšířená jako v některých jiný zemích a státech. Určitě to není velký zákrok ,ale co člověk to názor na tuto záležitost Má určitě své výhody co se týká čistoty a hygieny penisu (žaludu),ale i některé nevýhody (menší citlivost) aj.
Odpovědět To se mi líbí1

Diskuze

Doporučujeme