Maminka.czDiskuzeSex a vztahy

Obřízka manžela a syna

Před týdnem jsem se dozvěděla že čekám syna. Včera jsem si povídala o synovi s tetou, sestřenicí a mámou. Teta se najednou zeptaka že po kolika dnech po narození půjde na obřízku. Byla jsem trochu zaskočená, protože všechny čekali že už to máme rozmyšlené. Můj praděda podstoupil v dospělosti obřízku ze zdravotních důvodů. Když se narodil děda tak ho nechal obřezat aby si byl jistý že nebude mít problémy jako on a tak to pokračovalo. Manželovi jsem o tom řekla když jsem dorazila domů od tety, vzali jsme se před rokem a půl a ještě jsme spolu o obřízce nemluvili, protože nikdy nepřišla na to řečt, přijde jenom když se narodí někomu z rodiny kluk nebo čeká kluka, což se zatím nestalo (kromě nás). Zkrátka jsem věděla že je neobřezaný, což považuji za normální, protože i předchozí partner byl neobřezaný. Když jsem mu to řekla tak byl překvapený. Nikoho s obřízkou nezná, kromě mužů mužů z naší rodiny. Zeptal se mého táty na jeho názor. Podle něj má obřezaný penis lepší higienu a lépe vypadá. Také říkal že ať to synovi necháme udělat, aby jsme neřešili problémy, které měl praděda. Manžel si přečetl pár článků o obřízce a zatím je spíš pro obřízku syna i jeho, ale stejně váha. A chci se vás zeptat. Co byste dělali na mém místě a máte nějaké zkušenosti s obřízkou? Třeba jestli váš manžel má obřízku a vyhovuje mu to.
Celkem 54 odpovědí Zobrazit jako strom
@Adam Adame,většinou to doporučují doktoři tak můžeš být v klidu.Asi o tomto zákroku moc nevíš,proto by se v některých zemích nedělal všem klukům,ale je to na zvážení i u rodičů,pokud nejsou zdravotní problémy.Až budeš mít syna,který s tím bude mít třeba problém,tak budeš mluvit jinak.
Odpovědět To se mi líbí0
@Iveta Nemám tušení jaké jsou rizika obřízky u dětí ale u dospělích lidí to muže mít celoživotní následky takže za mě to si nechat obřezat zdravý penis je hovadina. U zdravých dětí bych to nedovolil už jen kvůli zmenšené citlivosti, nemluvě o traumatu které to může způsobit. Dále tu bylo hodně komentářů debatující o tom jak to žídé, turkové a další dělají už postaletí ale tady se nahází problém. Oni v tom mají staletí dlouhou praxi ale to se netýká doktorů tady u nás. Je několik metod obřízky a tady u nás bohužel nemáme moc navýběr jako třeba v Americe kde mají experty s ruznorodou praxí. Dělat obřízku u dítěte školního věku mi přijde opravdu nelidské pokud si to jeho zdravotní stav opravdu nežádá. To že vám to dětský lékař doporučí neznamené že to je nutné navíc když je to dítě které je stále ve vývoji.
Odpovědět To se mi líbí0
@Terka0097 Obřízka je fajn ,hlavně pokud je provedena odmala, jaké pak fuj .To by se jinak nedělala.
Odpovědět To se mi líbí0
No fuj
Odpovědět To se mi líbí0
@Iveta Ač se u nás dělá také u chlapců a kluků obřízka není asi tak rozšířená jako v některých jiný zemích a státech. Určitě to není velký zákrok ,ale co člověk to názor na tuto záležitost Má určitě své výhody co se týká čistoty a hygieny penisu (žaludu),ale i některé nevýhody (menší citlivost) aj.
Odpovědět To se mi líbí0
@Tatiana Každý to snáší trochu jinak,ale také si myslím,že je to velmi dobrá úprava a má svůj význam.Je to asi také věc názoru Tatiánko.Ale je prý čím dříve se udělá tak tím lépe,nejpozději prý v předškolním věkuMoji synovci na ní byli také v dětském věkua je to fajn.Tak synka to bude také čekat.Není to zase až tak nic hrozného.
Odpovědět To se mi líbí0
@Markéta Manzel to podstupil a na bolest je dost citlivy, obrizka ho vobec nebolela 😄
Odpovědět To se mi líbí0
Mam muza, dal si spravit obriezku v 25 a nemozem si to vynachvalit. Vsetci muzi v nasej rodine ju maju. Rozpravala som sa o tom s urologom a velmi ju doporucuje. Vsade sa docitate ze sa znizuje pravdepodobnost rakoviny krcka maternice pri obrezanom muzovi, znizuje sa riziko AIDS alebo rakoviny prostaty a toto vsetko mi urolog potvrdil. Mame tiez syna a urcite mu to chceme nechat spravit. Uz v 2 rokoch to robia v celkovej anesteze. Cim skor tym lepsie. Drzime palecky
Odpovědět To se mi líbí0
@Karolína A jak je to tedy vlastně s tou obřízkou?Někteří doktoři ji snad i doporučují co jsem slyšela a mají na ní kladný názor.
Odpovědět To se mi líbí0
@Milena v usa žijeplno židů a tak to patří k jejich tradici. doktoři jsou taky většinou židéneničme těla našich chlapečků!!!!!
Odpovědět To se mi líbí3
@Antonin Vlas Vážený pane, je úplný nesmysl, že by nějaká žena mohla trpět bolestí při styku s obřezaným mužem. Jeho penis se obřízkou nestane bolestivým či bolest způsobujícím. Patrně by ta žena trpěla dyspareunií tak jako tak.
Odpovědět To se mi líbí0
Nedovedu si představit,že je to možné,aby manžel i syn podstoupili obřízku a co by mi na to manžel řekl.Ale asi by mne nepochválil?Prý to i dost bolí,nemám s tím zkušenosti žádné.
Odpovědět To se mi líbí2
Dlouho jsem tu nebyl a tak jsem pravděpodobně přišel zase až s křížkem po funuse. Přesto tu vložím ještě jeden příspěvek.Zdejší účastníci se asi nepotkali s případy mužů, kterým ta obřízka zničila jejich sexuální život. Uvedu tu můj jeden z prvních případů ze dnes už zaniklého fóra, který jsem si ale naštěstí uložil. Pak jsem tu problematiku začal do hloubky studovat a posléze jsem svůj názor na zmrzačující amputaci předkožky - obřízku, o celých180°:"novel2007: @Anarxik: 1) Nic o obrizce nevis, 2) Jsi zena a nemuzes to posoudit z muzskeho pohledu, 3) Ja jsem muz, ktery obrizku podstoupil v dospelosti a dobrovolne, takze muzu posoudit ... a rikam, ze je to opravdu brutalni rozdil v prozitku - po obrizce skoro nic, proto delsi vydrz. Nejsem sam, existuje rada vedeckych studii, ktere to dokazuji. 4) Vetsina chlapu, co tady chodi byli obrezani ze zdravotnich duvodu, proto nemuzou srovnat, 5) Obrizka v USA je spise byznys, vsak uz procenta obrezanych v USA klesaji. ... Tak tu prosimte netvrd nesmysly, kterym nerozumis .A nyní profil toho dotyčného:Muž z Moravskoslezského kraje, kolem 30 letNechal jsem se obrezat jen kvuli vam, holkam, a pripravit se tak temer o veskery prozitek ze sexu, protoze se vam to libi, a mate rady obrezane muze. Doufam, ze to alespon nektera z vas oceni ."
Odpovědět To se mi líbí0
Vidím, že manžel zakladatelky četl pouze články se stupidní cirkumfetišistickou propagandou, které se kterými se poslední dobou roztrhl pytel. Sám jsem byl toho obětí. Aby nepatřil mezi ty muže, kterým ta obřízka zničila sexuální život, a pak hořce nelitoval jako oni a zakladatelka náhodou mezi ty ženy, kteří s obřezanými muži trpí bolestmi při pohlavním styku a nebylo to pak příčinou jejich rozvodu. A praděda, ten evidentně trpěl SYNDROMEM POPŘENÍ ZTRÁTY a tak vnutil tu obřízku svým potomkům. Nikde není psáno, že vy jeho syn též musel trpět těmi problémy co on, na tož pak jeho vnuk a pravnuk.Americký židovský lékař, pediatr Paul Murray Fleiss, který se po třicetiletém tápání nakonec postavil tvrdě proti té obřízce a napsal knížku CHRAŇTE SVÉHO NEOBŘEZANÉHO SYNA v ní píše:"Je smutné, že mnozí obřezaní otcové na to mají chorobný náhled a tím zdůvodňují, že jejich syn musí být obřezán. Když je dítě v situaci, kdy se obává, že část jeho penisu bude odříznuta, lze to brát jako zneužití rodičovské autority. Když otcové vyžadují, že by též jejich synové měli být obřezáni, myslím, že se tím zoufale snaží ospravedlnit svou vlastní obřízku nebo hledat kompenzaci. Pocity některých otců, když vidí na svých intaktních synech, že jim tato část penisu chybí, může být pro ně tak zničující, že to není jejich osobní chybou. Otec, který nechá obřezat svého syna svévolně a násilně, těžko získá jeho vděčnost, důvěru nebo lásku ( u nás jsem se z internetu dověděl o pěti případech matek, které ohloupeny určitou propagandou to nechaly udělat svým dvanáctiletým synům) Vím o případech, kdy byl takto zničen vztah syna k otci a změnilo to lásku syna k otci v hněv a hořké nepřátelství. V případech, že otec trpí pohledem na svého intaktního syna, je pro všechny nejlepší, aby se mu dostalo odborné psychologické pomoci, aby mohl překonat svůj problém. Všechny děti si zaslouží co nejbezpečnější a nejvíce milující domov. Když lékaři pochopí všechny důležité funkce předkožky, také budou schopni vyřešit téměř všechny problémy bez její zbytečné amputace. Uříznutí části těla, zejména nejcitlivější části penisu je krajní opatření, které by mělo být použito pouze v těch nejextrémnějších případech. Jediný legitimní důvod je život akutně ohrožující onemocnění a nezvratné poškození tkání. Ale takové indikace nastávají jen velmi zřídka."Více zde: https://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/chrante-sveho-neobre...
Odpovědět To se mi líbí0
@Iveta *Mám dva synovce a oba mají obřízku provedenou od předškolního věku a nevidím v tom nic špatného.Oba na ni byli v předškolním věku,na základě návrhu nebo spíše doporučení od dětské doktorky,kdy měli oba lehkou fimozu (zúžení toho konečku předkožky).Poměrně brzy došlo k zahojení a velmi dobře si na tento stav zvykli a pak už nebyly žádné problémy s přetahováním,které před zákrokem nebylo úplně možné.Oběma dělali úplnou obřízku a je to moc fajn.Pokud budu mít malého určitě bych mu to také nechala udělat pokud možno co nejdříve.Všimla jsem si,že si oba synovci často tahali za ten koneček a to už nejde,nemluvě o hygieně.*Vážená dámo, máte tam čtrnáct lajků ale vaše doporučení je zcela zcestné jako doporučení té doktorky. Mírná fimóza v předškolním věku není vůbec žádná zdravotní vada a není to vůbec důvodem ke zmrzačující amputaci předkožky, kdy je na 5/7 nejcitlivějších erotogenních zakončení mužského těla je jednou provždy odstraněno a mnozí muži kvůli tomu mají opravdu velké problémy a mnohé ženy se s takovými partnery rozešly, protože trpí s obřezanými muži bolestmi při pohlavním styku.Ale chápu Vás, já sám jsem byl dříve takto popletený, protože jsem neznal relevantní fakta a tu dětskou obřízku jsem dříve sám takto, jak jste tu tu udělala Vy, obhajoval. Dnes vím, že jsem se hluboce mýlil.
Odpovědět To se mi líbí1
Je to už přes rok staré a nikdo neví, jak to nakonec dopadlo. Doufám, že váš manžel měl dost rozumu a o odvahy a řekl ke zmrzačení vašeho syna amputací předkožky rezolutní NE!!!Vím o hrdinných ženách, které k tomu dokázali říci rezolutní NE!!! svým muslimským manželům.
Odpovědět To se mi líbí1
@Anonymní *Anonymní 10. 8. 2019 18:224:03Painless Circumcision Using Anesthesia | Buenafe ClinicVimeo · circumcision20. 12. 2013Podívej te se jak málo stačí aby kluk měl pokoj od předkožky sám mám a doporučuji.*..................................................................................................................................................Vašemu doporučení se nedivím. Vešlo ve známost, že značná část obřezaných mužů trpí SYNDROMEM POPŘENÍ ZTRÁTY a pak mají tendenci vnucovat tu obřízku ostatním mužům. To je jedna z příčin masového rozšíření novorozenecké obřízky v USA. Prostě oběti vyžadují další oběti. Je to podobný princip, jaký funguje u náboženských sekt, například u jehovistů.
Odpovědět To se mi líbí0
@Milena *zenska obrizka je pravy opak -tam jde o mrzaceni zen ale muzska obrizka je vice nez uzitecna!*...................................................................................................................................................Vážená dámo, to vykládejte těm mužům, kteří mají kvůli té obřízce zničený sexuální život a rozpálíte je do běla. Jsou mezi nimi i ti vaši Turci, jako například pan Alexander Bachl, který má svůj sexuální život zničený jenom proto, že jeho otec byl muslim nebo pirátský politik z Kolína nad Rýnem Ali Utlu. Mimoto, vešlo i ve známost, že mnohé ženy trpí s obřezanými muži bolestmi při pohlavním styku. I mužská obřízka je zmrzačení, i když ne všichni obřezaní muži to tak pociťují. Vím o spoustě mužů, kteří kvůli tomu zmrzačení velmi trpí.V Turecku se to dělá kvůli náboženskému tmářství a v USA je to od roku 1870 záležitost kryptonáboženské pseudovědy jak napsal v USA v roce 1980 ve své knize OBŘÍZKA, AMERICKÝ ZDRAVOTNICKÝ BLUD Dr Edward Wallerstein. Nejlepší na tom je, že Dr Wallerstein byl žid. V USA je spousta židů, kteří prohlédli zlo dětské obřízky a bojují proti ní. U nás nejblíže bojuje proti chlapecké obřízce Jerome Segal, člen židovské náboženské obce ve Vídni, který vyučuje historii na pařížské Sorbonně.
Odpovědět To se mi líbí0
@marab To je pouze váš subjektivní názor, ale to se vše časem ještě může změnit. Vím o spoustě mužů, kteří si svou obřízku napřed pochvalovali, ale teď ji proklínají. Ti muži mohou nadávat leda tak na svou vlastní hloupost ale co ti, kterým to bylo uděláno jako malým dětem, aniž by to chtěli. Mnozí z nich za to nenávidí své rodiče a mnozí též náboženství, které je na vině. UDĚLAT TO MALÉMU DÍTĚTI JE HRUBÉ POŠLAPÁNÍ JEHO ZÁKLADNÍHO PRÁVA NA SEBEURČENÍ A GENITÁLNÍ INTEGRITU. Já byl z počátku obhájcem té obřízky, protože se mi dostalo zcestných informací jenže, když jsem poznal případy mužů, kterým ta obřízka zničila jejich sexuální život, tak jsem na ni změnil názor o celých 180°. Mnozí muži v USA a též na západ od našich hranic, kde je ta obřízka kvůli americkému kulturnímu imperialismu častější se roky moří nechirurgickým obnovováním předkožky. Ale nejcitlivější erotogenní zakončení mužského těla je tak jako tak provždy fuč ale i tak to pomůže. I v ČR vím o třicetiletém muži, který to obnovování provádí. Byl obřezán v deseti letech ze "zdravotních důvodů." Dnes už se ví, že na 95% těch obřízek ze zdravotních důvodů je v našem středoevropském prostoru naprosto zbytečných. Dle spisovatele Maria Lichtenheldta, který byl sám takto obřezán ve věku svých čtyř let a který k tématu napsal 3 knížky je takové zbytečné řešení UBLÍŽENÍ NA ZDRAVÍ. A o obřízce zdravého chlapečka na přání rodičů radši ani nemluvě.
Odpovědět To se mi líbí0
@Milena Nedovedu si představit,že bych navrhla manželovi,že ho nechám obřezat a syna také zároveň s ním,asi by se mu to nelíbilo a těch řečí.To vím jistě,že by to tak dopadlo.
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Rak Na konci pracovního týdne jste v dobré náladě. Konečně jste se odhodlali k činům a projevili své…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Alice, Severín

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné