Maminka.czDiskuze

RE: Obřízka manžela a syna

Na tom nezáleží 10. 8. 2019 23:42:57
@Milena
No tak tenhle komentář mě opravdu hooodně pobavil. Co by se na předkožce asi tak zamotalo? Jediné co je zamotané je nejspíš Váš mozek.

----------
Jsem muž, mám malého syna a obřízku nemáme ani jeden.

Absolutně nechápu, co je to za módu dělat obřízku malým zdravým dětem (ale i těm starším), kteří nemají žádné vážnější komplikace. Komplikacemi myslím nemožnost normálně se vymočit, nebo časté záněty atd... Téměř každý chlapec se rodí se zúženou a přilepenou předkožkou k žaludu. Je to úplně normální! Je to prostě obrana aby se pod předkožku nedostalo něco co tam nepatří (například stolice, dokud dítě nosí plenky) a neudělal se tam třeba zánět.
Není potřeba předkožku stahovat a to ani malinko (vím, většina pediatrů tvrdí opak) nebo se snažit dostat předkožku úplně za žalud a to ani do 1. ani do 2. ani do 3. roku života a ani do předškolního věku!
Jenže né! U nás si všichni myslí, že když jde chlapec do školy, tak předkožka musí jít stáhnout...

Není to pravda.

Lidi, čtěte více článků od odborníků a né od těch co bezdůvodně mrzačí malé děti....

Navíc, každý kluk si začne s pindíkem hrát sám. Dříve či později, někdo v 7mi, někdo až ve 13ti.

Pokud k tomu není zdravotní důvod, tak nestahovat a neobřezávat, jinak uděláte víc problémů než užitku.

V dospělosti nebo až bude chlapec starší, ať si sám řekne, jestli chce obřízku nebo ne...

Určitě bych nebyl na rodiče hrdý, kdybych se dozvěděl, že mi po narození nebo kdykoliv později nechali udělat obřízku je tak aniž by k tomu byl vážný zdravotní důvod....


Toto je celkem staré téma.
Jen by mě zajímalo, jak se nakonec paní Hanka rozhodla

Přezdívka nebo jméno
Váš komentář
:-);-):-)):-D^^O:-):-];-]:D:laska::-*:oops:8-)8-D:sok::-\:/]:-<]:-D>:-(:grr::eh:-(:'(8-S:-l:kuk::hmm:8-P:-P:zelenac::-!:-|:tleskani:oboze:potichu:nenapadne:hm:sipka::!::?::napad::achjo::lol::pozor
Odeslat odpověď

Pravidla diskuzí na webu Maminka.cz

Zasláním příspěvku do diskuze souhlasíte s těmito pravidly:

  • Podmínky užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Příspěvky se musí týkat tématu článku.
  • Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy a slovní útoky na jiné osoby.
  • Příspěvky nesmí poškozovat web Maminka.cz ani ostatní projekty provozovatele.
  • Je zakázáno vkládat do příspěvků nezákonný obsah včetně odkazů na stránky nabízející takový obsah.
  • Příspěvky nelze využívat k reklamě.
  • Příspěvky, které porušují pravidla diskuzí, budou odstraněny. Případně budou upraveny tak, aby neporušovaly pravidla diskuzí. V textu bude následně uvedeno, že příspěvky byly ze strany redakce upraveny.
  • Právo moderovat diskuze mají pouze vybraní zástupci provozovatele. Základní kontrola každého příspěvku probíhá ještě před jeho zveřejněním.
  • Maminka.cz je soukromý web a provozovatel má při řešení sporů, které se týkají příspěvků v diskuzích, vždy konečné slovo.
 

Video

Diskuze

Doporučujeme