Maminka.czDiskuzeSex a vztahy

Obřízka manžela a syna

Před týdnem jsem se dozvěděla že čekám syna. Včera jsem si povídala o synovi s tetou, sestřenicí a mámou. Teta se najednou zeptaka že po kolika dnech po narození půjde na obřízku. Byla jsem trochu zaskočená, protože všechny čekali že už to máme rozmyšlené. Můj praděda podstoupil v dospělosti obřízku ze zdravotních důvodů. Když se narodil děda tak ho nechal obřezat aby si byl jistý že nebude mít problémy jako on a tak to pokračovalo. Manželovi jsem o tom řekla když jsem dorazila domů od tety, vzali jsme se před rokem a půl a ještě jsme spolu o obřízce nemluvili, protože nikdy nepřišla na to řečt, přijde jenom když se narodí někomu z rodiny kluk nebo čeká kluka, což se zatím nestalo (kromě nás). Zkrátka jsem věděla že je neobřezaný, což považuji za normální, protože i předchozí partner byl neobřezaný. Když jsem mu to řekla tak byl překvapený. Nikoho s obřízkou nezná, kromě mužů mužů z naší rodiny. Zeptal se mého táty na jeho názor. Podle něj má obřezaný penis lepší higienu a lépe vypadá. Také říkal že ať to synovi necháme udělat, aby jsme neřešili problémy, které měl praděda. Manžel si přečetl pár článků o obřízce a zatím je spíš pro obřízku syna i jeho, ale stejně váha. A chci se vás zeptat. Co byste dělali na mém místě a máte nějaké zkušenosti s obřízkou? Třeba jestli váš manžel má obřízku a vyhovuje mu to.
Celkem 46 odpovědí Zobrazit jako strom
Syna obrezali kdyz byl male miminko doma ale byl to samozrejme lekar a muj muz je obrezany taky protoze to tak v turecku delaji vsem;je to lepsi kvuli hygiene a pak se nemusite bat,ze se kuze zamota apod...
Odpovědět To se mi líbí0
obrizka je lepsi z vice duvodu-doporucuji!
Odpovědět To se mi líbí0
4:03Painless Circumcision Using Anesthesia | Buenafe ClinicVimeo · circumcision20. 12. 2013Podívej te se jak málo stačí aby kluk měl pokoj od předkožky sám mám a doporučuji.
Odpovědět To se mi líbí1
Nenamítám nic proti obřízce u dospělých mužů, pokud se pro ni svobodně rozhodnou, jejich věc. Chápu ji i u dětí v případě zdravotních komplikací, které nelze vyřešit jinou než chirurgickou cestou. To by měl ale posuzovat odborný lékař a konzultovat s rodiči. Ale provést ji jen tak z plezíru zdravému dítěti, byť vlastnímu (možná o to hůř) na základě nějakých článků a babských rad považuji za zvrácené. Internet je přehlcený miliony pavědeckých článků o "zdraví" které vám doporučí a schválí doslova cokoliv. Nehledě na celou řadu zdravotních komplikací které původně zdravému malému dítěti obřízkou můžete způsobit https://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/riziko-komplikaci-ob... O tom, na základě jakých vyčtených hloupostí se někteří rozhodují, svědčí i ty neustále omílané hygienické důvody. Uvědomte si prosím, kde se obřízka vzala - původem je to rituál ze starého Egypta, Izraele a arabských zemí, tedy VESMĚS POUŠTNÍCH NÁRODŮ pro které byl často velmi obtížný přístup k vodě a z toho plynoucí mizivá osobní hygiena. Když máte chodit pro vodu desítky kilometrů nebo jí máte sotva dost k pití a možná vaření, s hygienou jste na štíru. Nádobí se tam místo mytí vodou často drhne pískem ještě dnes, ale intimní hygienu tímto způsobem jaksi moc řešit nejde a obřízka byla tak trochu vynucená nezbytnost která se posléze promítla i do jejich náboženství. Pro Evropany je ale takový argument naprosto lichý, snad každý má doma sprchu nebo vanu, nežijeme snad ve středověku někde v poušti.
Odpovědět To se mi líbí2
@Lucka Kde se dá udělat obřízka takhle malému dítěti.Děkuji za odpověď.
Odpovědět To se mi líbí0
@Božena To věřím,že sex s obřízkou je lepší,ale jak jsi ho obřezala doma?To by asi bolestí nevydržel,to by mne tedy zajímalo?
Odpovědět To se mi líbí0
Manžela jsem doma obřezala sama a je zatím velmi spokojený.Higiena je určitě lepší a ani mu penis nesmrdí jako dřív.Sex s obřízkou je nadmíru uspokojící.
Odpovědět To se mi líbí3
Manžel má obřízku už od malička a je to v pohodě,nikdy bych neměnila a i náš syn už byl na této úpravě v 2.roce a je to fajn.Mohu to jen doporučit,vše je v pohodě.
Odpovědět To se mi líbí0
@Standa Fakt by mě zajímalo co všichni ti protiobřízkáři mají je to skvělá věc akorát nechápu proč se to v USA přestávají dělat.Netahejte do toho ženskou obřízku což je úplně svinstvo.
Odpovědět To se mi líbí0
@marab Určitě jsi musel mít odvahu nechat se v dospělosti obřezat protože to už následně hodně bolí,ale jsem ráda,že nelituješ.Ano citlivost žaludu se sníží ale pro ženy je to tak lepší,nehledě na hygienu.Výdrž při sexu je delší což je příjemné.Myslím si také,že obřízka provedená hlavně odmalička má své výhody a jsem také jednoznačně pro tuto úpravu,která čeká možná i tvého syna pokud ho budeš mít.Po zkušenostech u mých synovců to jen doporučuji.
Odpovědět To se mi líbí0
@Blanka Konečně jeden rozumný názor. Sám jsem se nechal úplně obřezat až v dospělosti a musím říci, že to bylo nejlepší rozhodnutí mého života. Nikdy jsem neměl žádný problém s tím, že by se to nějaké ženě nelíbilo, ba právě naopak. Díky menší citlivosti žaludu, která ovšem nemá nic společného s menším prožitkem při sexu, se pojí delší výdrž při souloži. která žena by si mohla stěžovat že? Za sebe rozhodně obřízku doporučuji a kdybych měl syna, už by byl obřezaný.
Odpovědět To se mi líbí0
@Mirka A včem je to pro vás horší?
Odpovědět To se mi líbí0
Můj muž obrezany je, prý ze zdravotnich důvodu v dětství. Myslím si, že je to hloupost a vždy jde všechno řešit i konzervativně bez skalpelu. Obřízka se mi dost nelíbí, požitek ze sexu je pro oba (dle mé dřívější zkušenosti) menší, ale když už se stalo, tak se s tím samozřejmě popasujem..
Odpovědět To se mi líbí2
@Blanka Blanko a co kdyby jste měli dceru tak by taky manžel chtěl aby jí udělaly obřízku ? Samozřejmě z důvodů aby do budoucna náhodou neměla zdravotní potíže .
Odpovědět To se mi líbí0
@Iveta Taky na tom nevidím nic špatné,,sice obřízku nemám ale až mi bude 18. Tak si ji nechám udělat a kdybych měl nekdy syna tak mu to taky nechám udělat.
Odpovědět To se mi líbí0
Mám dva synovce a oba mají obřízku provedenou od předškolního věku a nevidím v tom nic špatného.Oba na ni byli v předškolním věku,na základě návrhu nebo spíše doporučení od dětské doktorky,kdy měli oba lehkou fimozu (zúžení toho konečku předkožky).Poměrně brzy došlo k zahojení a velmi dobře si na tento stav zvykli a pak už nebyly žádné problémy s přetahováním,které před zákrokem nebylo úplně možné.Oběma dělali úplnou obřízku a je to moc fajn.Pokud budu mít malého určitě bych mu to také nechala udělat pokud možno co nejdříve.Všimla jsem si,že si oba synovci často tahali za ten koneček a to už nejde,nemluvě o hygieně.
Odpovědět To se mi líbí15
@Kaciii Nepřirozené možná ale divné asi ne..De jenom o to že bude mít žalud obnaženej.
Odpovědět To se mi líbí1
@Jakub Prostě mi to přijde nepřirozené a k smíchu. Prostě divné.
Odpovědět To se mi líbí3
@Kaciii Nevím co je na tom tak směšného.
Odpovědět To se mi líbí1
A ne, můj muž ji nemá a nešel by na ni ani za zlatý prase. Mě se ani obřezaný chlapi nelíbí přijde mi směšné.
Odpovědět To se mi líbí5


Horoskopy

Váhy V úterý jste většinou pracovně rozjetí, ale tento týden se vám to nějak nedaří. Na nikoho se neusmíváte…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Jindřich, Jindra, Egon

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné