Maminka.czDiskuzeSex a vztahy

Obřízka manžela a syna

Před týdnem jsem se dozvěděla že čekám syna. Včera jsem si povídala o synovi s tetou, sestřenicí a mámou. Teta se najednou zeptaka že po kolika dnech po narození půjde na obřízku. Byla jsem trochu zaskočená, protože všechny čekali že už to máme rozmyšlené. Můj praděda podstoupil v dospělosti obřízku ze zdravotních důvodů. Když se narodil děda tak ho nechal obřezat aby si byl jistý že nebude mít problémy jako on a tak to pokračovalo. Manželovi jsem o tom řekla když jsem dorazila domů od tety, vzali jsme se před rokem a půl a ještě jsme spolu o obřízce nemluvili, protože nikdy nepřišla na to řečt, přijde jenom když se narodí někomu z rodiny kluk nebo čeká kluka, což se zatím nestalo (kromě nás). Zkrátka jsem věděla že je neobřezaný, což považuji za normální, protože i předchozí partner byl neobřezaný. Když jsem mu to řekla tak byl překvapený. Nikoho s obřízkou nezná, kromě mužů mužů z naší rodiny. Zeptal se mého táty na jeho názor. Podle něj má obřezaný penis lepší higienu a lépe vypadá. Také říkal že ať to synovi necháme udělat, aby jsme neřešili problémy, které měl praděda. Manžel si přečetl pár článků o obřízce a zatím je spíš pro obřízku syna i jeho, ale stejně váha. A chci se vás zeptat. Co byste dělali na mém místě a máte nějaké zkušenosti s obřízkou? Třeba jestli váš manžel má obřízku a vyhovuje mu to.
Celkem 46 odpovědí Zobrazit jako strom
Obřízku určitě ne. Jednou by mi někdo řekl aťfám obřezat synka a jel by jak namydlenej. Jsi dospělá a svéprávná ne? Jak ti může vůbec rodina do takových věcí mluvit?
Odpovědět To se mi líbí7
@Jiří Nevím co je na obřízce tak špatného ,líp to vypadá a je to čistčí.
Odpovědět To se mi líbí6
Je mi velice líto kolik nenávisti vůči obřízkám jsem viděla zde v komentářích. Já osobně bych obřezala oba, nejradši i psa, třeba vzala i víc než předkožku, čím víc, tím líp.
Odpovědět To se mi líbí2
Víte jak poznáte, že má dítě vypatlané rodiče? podle toho, že má obřízku. O rozumu lékaře, který takto zmrzačí malé dítě lze taky pochybovat. Kdyby mi rodiče nechali udělat v dětství obřízku, nechtěl bych je znát, nenáviděl bych je. S kecama, že je to jen malý zákrok, nebo že to má nějaké výhody běžte do .......
Odpovědět To se mi líbí14
Obřízku v žádném případě synovi nedělat!Je to nevratný zákrok, o kterém by si měl rozhodnout každý sám. Co se týká hygieny, tak pokud máte doma teplou vodu a sprchu a používáte ji, žádné problémy nehrozí. V populaci, kde je obřízka běžná, je zvýšená náchylnost k onemocnění cukrovkou - diabetem 2. typu. Moč nemocných lidí obsahuje cukr. Pokud není dodržována hygiena po každém močení, jsou zbytky sladké moči živnou půdou pro bakterie a dochází ke kožním problémům pod kůžičkou. Obřízku je pak možné udělat až poté, co by zjistil onemocnění diabetem a nechtělo by se mu po každém močení důsledně mýt.Estetickými hledisky neargumentujte, protože estetika je naprosto subjektivní záležitost a to, co se jednomu líbí, druhý odsoudí.
Odpovědět To se mi líbí10
S manželem jsme se vzali, když byl ještě neobřezaný. Asi rok po svatbě musel jít ze zdravotních důvodů na obřízku. O 2 roky později jsem čekala syna a manžel byl s obřízkou velmi spokojený tak se mě zeptal, zda li nepůjde náš syn na obřízku. Byla jsem překvapená, protože o tom jsem nikdy neuvažovala. Řekla jsem ať o tom rozhodne on. Nakonec šel náš syn po narození na obřízku. Momentálně je našemu synovi 11 a je rád že má obřízku. Teď čekám dalšího syna a jsem 100% pro obřízku. Hanko ať se manžel ničeho nebojí, je to malá operace. A co se týká tvého nenarozeného syna, rozhodně bych mu obřízku nechala udělat. Čím v nižším věku se nechá udělat obřízka tím lépe.
Odpovědět To se mi líbí19


Horoskopy

Vodnář Naštěstí nemáte v plánu nějaké domácí práce ani úpravy zahrady, a proto si můžete udělat volný víkend…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Olga, Helga, Pius

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné