Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Očkování - ano či ne?

Katshenka 12. 3. 2012 15:14
Ahoj holky! flower Prosím o radu - jaké jste nechali dát mimčům očkování?? Za měsíc máme jít na Hexa a bylo mi nabídnuto i Prevenar 13, dostala jsem k tomu letáček, že si ho mám pročíst a rohodnout se, jestli ano či ne.. Už si nepamatuju, jestli jsem nechávala očkovat i první dcerku, ale vím, že jsme tenkrát před 5 lety platili snad 2tis. za nějaké nadstandardní očkování, které v té době pojišťovna neproplácela. Nejsem moc příznivce očkování, přijde mi, že jsou děti potom takové zhýčkané a možná i více náchylné k jakýmkoliv chorobám. První dcera nebývá často nemocná, jen sem tam nějaká ta rýma ze školky, kašel, jednou měla tuším angínu a jednou zánět středního ucha, kde jí obě píchali, jinak nic.. Druhej drobek zatím prospívá dobře, v neděli bude mít 2 měsíce, porodní váha byla 3,5kg. Díky za vaše rady...
Celkem 4 odpovědi Zobrazit jako strom
Aniette 28. 2. 2013 20:56
I tohle téma probíráme na stránkách komunity VZP - www.komunita111.cz nebo www.trijednicky.cz

Najdete zde spoustu tipů, rad či rozhovorů s odborníky.
Odpovědět To se mi líbí0
85Martinka 13. 3. 2012 13:40
Synflorix je za určitých podmínek bez doplatku a je proti 8 typům pneumokoka. Prevenar je proti 13 pneumokokům takže lepší, vícespektrální a dopláceli jsme něco přes 400 kč a jsou 3 dávky spolu s hexavakcinou. My dali Prevenar. Uvažuji o klíš.encefalitidě, ale to se doporučuje až později tak ve 2-3 letech a taky o TBC-teď to není povinné jako dřív. :-!
Odpovědět To se mi líbí0
semelka 13. 3. 2012 10:23
já se řídím doporučením naší dr. a u prvního nedoporučovala, naopak u druhého ano - že starší sourozenec nosí domů kdejaké sople a malý to může chytnout... jinak jí bylo jedno, kterou vakcinu si zvolím, ona se přikláněla spíš k Synflorix (třeba z toho něco má), ale říkala, že je to jedno a je to jen na mě, takže mladší synek má synflorix

jinak z ostatních nepovinných má starší meningokoka, žloutenku a klíšťata a to samé plánuju pro mladšího (meningokoka už má, žloutenka se dělá až po všech očkováních a klíšťata se doporučují až po třetím roce)
že by nějak trpěl starší větším onemocněním, jsem nepozorovala, spíš naopak zrovna teď jsme všichni kromě něho na atb ;-)

jinak co se týče proplácení proti pneumokokům je to do určité doby hrazeno pojišťovnou ale jinak se podívejte na jiné pojišťovny a jejich programy, třeba naše dává aspoň tu blbou 500 za rok ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Wery 13. 3. 2012 9:43
Ahoj. Prevenar jsem nechala naočkovat, zvažuju ještě očkování na klíšťáky, a když budu mít někdy druhé dítě, Prevenar zase nechám naočkovat. Taky nemám ráda, když někdo nechává očkovat milion druhů vakcín, ale jsou některé, o kterých si myslím, že jsou dobré. I nepovinný typ žloutenky : první vakcínu sme měli v lednu, druhá bude za rok. Ale nad dalšíma vakcínama , nepovinnýma, už nepřemýšlím.
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu