Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Očkování proti meningokoku a žloutence A

Veruska84 17. 4. 2012 19:03
Ahoj maminky, prosím moc o rady a názory, dneska jsem se s dětskou dr bavila o očkování, hodně mi radila očkovat proti těmto dvou věcem, tak se chci zeptat na vaše názory, nejsem zatím rozhodnutá, předem moc děkuji za každý příspěvek!
Celkem 7 odpovědí Zobrazit jako strom
llucinka1 16. 4. 2014 12:38
Dobrý den,
rády bychom Vás poprosily o vyplnění následujícího dotazníku, který se zaměřuje na problematiku proočkovanosti dětí. Dotazník je anonymní a nezabere Vám více než pár minut. Výsledek dotazníku bude sloužit jako podklad pro semestrální práci při našem studiu na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Předem Vám velice děkujeme za vyplnění a budeme se těšit na Vaše odpovědi

Studentky VŠE

https://docs.google.com/forms/d/1YUpJQZI7H8cUt18h...
Odpovědět To se mi líbí0
alcahajcik 25. 7. 2013 15:29
Ahoj Verus,
doposud jsme obě děti očkovala pouze povinnými vakcínami. Nicméně teď mi obě půjdou do školky, takže dáváme očkovat žloutenku A. prý je to před nástupem do školkového kolektivu více než vhodné, tam se nákaza šíří. Doktorka nás navíc sama upozornila na možnost nechat si vrátit od VZP 750,- za každé dítě.
Odpovědět To se mi líbí0
jarkavobr 16. 7. 2013 14:49
Ahoj, naše malá je očkovaná z volitelných nejdřív prevenarem, pak na meningokoka, pak na encefalitidu a chystáme se i na žloutenku A. Kamoška mě upozornila na akci VZP kdy dávají příspěvek na vakcínu, tak bych tu žloutenku ráda stihla do konce roku.
Ještě máme doma malé mimi, to je zatím očkované pouze jednou + na pneumokoka (očkujeme současně).
Asi to vypadá, že jsem očkováním posedlá, ale např. rotaviry jsme neočkovali. žloutenka mi přijde závažnější. Můžeš kouknout třeba na www.zloutenky.cz.
Odpovědět To se mi líbí0
Petr 4. 6. 2012 1:14
Meningokok onemocnění meningit. je velmi vzácné šance že Vaše dítě dostane toto onemocnění do 2 let věku je asi 1/2000 a za život asi poloviční tj 1/1000. Je to vzácné onemocnění. Vakcina navíc chrání jen proti men. typu C , která je v ČR vzácná většina men. je typu B na druhou stranu men typu C má statisticky vyšší smrtnost. Vakcina tedy jen snižuje riziko onemocnění , ale v žádném případě neochrání proti meningitidě (zatím není vakcina proti men typu B). Na druhou stranu pokud Vaše dítě men. dostane , je velký předpoklad doživotních následků - postižení. cca 10% případů končí smrtí.


Žloutenka typu A.

Poslední roky velmi rozšířené onemocnění v ČR - 1000 případů za rok často mezi dětmi. Je to nepříjemné , ale na druhou stranu život ani zdraví neohrožující onemocnění. U zdravých dětí nemá žádné trvalé následky. Na druhou stranu ze sociálního hlediska karanténa rodiny , hospitalizace je vhodné očkování. Prakticky bych toto očkování doporučoval před nástupem do školky.
Jinak žloutenka má horší průběhy u dospělých lidí , u školkových dětí probíhá často bez příznaků. Důležitost očkování roste s věkem proto očkovat by se měli zejména mladí dospělí, kteří se ze žloutenkou nesetkali jako děti a nemají proto protilátky.
Odpovědět To se mi líbí0
Funnyna 23. 4. 2012 14:55
Ahoj, my máme všechni děti očkované na oboje, plus jako nadstandart ještě klíšťata. Všechny to měli odbyté do 3 let. Teď čekáme další a taky se nebudu rozmýšlet, je to jistota, nic se tím nezkazí. Meningokok jo pro mě děsný strašák tak očkujem hned jak se to dá.
Odpovědět To se mi líbí0
Very 19. 4. 2012 9:46
tak co se týká žloutenky, jsem pro......náš David už měl v listopadu první vakcínu, ještě ho čeká jedna...I já sama mám komplexní očkování na žloutenku.....
Odpovědět To se mi líbí0
ZdeničkaP 19. 4. 2012 9:42
Ahojky,tak žloutenku A my budeme také očkovat,malému budou tři roky a dr.nám jí taky doporučila a v tomto případě bych neváhala ;-) ;-) A meningokoka....my ho chtěli také,ale dr.nám ho naopak rozmlouvala,že je ještě čas,tak vůbec nevím,ale ráda bych ho také :-)
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu