Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Od jakého věku Mikuláš?

Libuska 3. 11. 2009 13:25
Ahojte, teď v posledních dnech jsem přemýšlela, jestli je vhodné dvouletému dítěti ukázat Mikuláše nebo radši rok dva počkat. Mně samotné lidé v maskách nevadili, když jsem byla malá (ono taky když máma poplácá Anděla po ramenou a řekne A ty křídla sis Petro dělala sama???, tak to něco dojde i prckovi...) ale kamarádka mi vyprávěla, že se jednou strachy počů... a na svoje děti aplikovat Mikuláše nikdy nehodlá. Jak to plánujete vy?
Celkem 6 odpovědí Zobrazit jako strom
Lucinka.S 5. 11. 2009 0:04
Přesně - taky nechci malou strašit, ani bubákama a tak... Ačkoli občas z ní šílím.. Ale nechci,aby se bála věcí, který nejsou. Ať má respekt z toho, když na ní zvýším hlas já a ne aby se pak bála třeba potmě a tak.. Je to těžký, člověk to myslí dobře, ale zrovna třeba dělá chyby...
Odpovědět To se mi líbí0
Very 4. 11. 2009 16:17
Já si pamatuju, že k nám čerti dovnitř nechodili, když jsem byla dítko, a čekala na Mikuláše. Hrncovali řetězama za dveřma. Já bych se jinak totiž asi strachy posr...! :-D Přišel jenom Mikuláš a anděl.
Odpovědět To se mi líbí0
Libuska 4. 11. 2009 15:41
Děkuju za odpovědi, vnímám to holky taky tak. A včera jsem se mázla řasenkou na tvář a malá začala kvílet, co teprve kdybych se převlíkla za čerta =-O ani když bude starší, tak to nechci pojmout stylem, když budeš zlobit, čert si tě odnese, spíš tu případnou návštěvu Mikuláše vzít jako zábavu, divadlo, nadílku.
Odpovědět To se mi líbí0
Lucinka.S 3. 11. 2009 22:03
Ahoj. No zrovna o tom taky přemýšlím -malý jsou taky dva. Ale nejspíš to odložíme - malá nemá ráda cizí obličeje a s maskou, to by asi nebylo dobrý.. Ještě kdyby to třeba byli známí - že by jsi jim mohla věřit, že fakt nebudou na takhle malý dítě dělat bububu a třískat kolem sebe řetězama... Taky jsem chodila kdysi za anděla a i když jsme byli " hodný " tak některý děti se dost bály... Spíš jí vezmem do města kouknout na světýlka na náměstí a tak a Mikuláše si dáme jen za okno...
Odpovědět To se mi líbí0
Very 3. 11. 2009 19:04
Asi určitě bych počkala. Ať nemá dítko popř. nějaké trauma. Člověk nikdy neví.
Odpovědět To se mi líbí0
Very 3. 11. 2009 19:03
Ahojky. To je dobrá otázka. Je fakt, že když se dítě lekne, moc, může i začít koktat, nebo se počůrávat, špatně spávat....... já bych asi s dvouletým prckem ještě počkala. Ono záleží i na povaze dítěte, když maminka má vypozorované, jak se dítko chová v té které situaci.......... Ale tak já myslím, že dvouletému dítěti nic neuteče, a nic se nestane, když si na Mikuláše ještě ten rok počká. Já ani nevím, kdy já jsem ho viděla prvně. budu se muset maminy přeptat. :-)
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu