Maminka.czDiskuzeSex a vztahy

Odejít od manžela?

Ahoj,plácám se ve svém manželství a nevím kudy kam...Jsem s manžemem asi deset let a máme dvě děti (4 a 7 let). Manžel je hodný a slušný člověk, nepodvádí mě, není hrubý a slušně vydělává. Dojíždí 100km za prací každý den a vrací se celkem pozdě. Domácnost a děti jsou skoro úplně na mých bedrech...oba jsme unavení a bez prostoru na vlastní zájmy a koníčky. (Komu tohle ale není cizí, že?) Přestali jsem komunikovat a trávit spolu čas....téměř úplně. Já věčně unavená odmítám sex...vášeň v našem vztahu prakticky neexistuje....vlastně spolu už ani nekoukáme na filmy a nejíme společně ani večeři...Manžel je ke všemu velký pesimista a negativista a velmi často (každý den) od něj slýchám jek je někde něco špatně, co ho zase naštvalo a že lidi jsou úplně blbý. No já jsem si vždy o sobě myslela, že jsem povaha veselá a pozitivní a beru život tak jak je, žádná věda...Jenže po několika letech, co jsem jeho každodenní negativní narážky sýchala (nikdy na mou osobu!) jsem také zahořkla. Manžela jsem ale vždycky omlouvala, nikdy jsem ho nezatěžovala prací doma, dopřávala jsem mu odpočinek jak to šlo....ale mrzelo mě, že se nevěnuje dětem jako pořádný táta, rychle ztácí trpělivost a tak...Před více jak rokem jsem kontaktovala svou bývalou lásku ze střední školy. Měla jsem to nutkání už dlouho, často se mi o něm zdávalo a cítila jsem, že je mezi mámi stále něco nevyřešeno...začali jsme si psát, pak se scházet a stali jsme se milenci. Jsem do sebe zamilovaní. Velmi zamilovaní, jakoby naše láska nikdy neskončila...jsme jedna duše...Vážně přemýšlím, že odejdu od manžela (můj milenec je nezadaný), jenže nemám k tomu odvahu. Můj muž je hodný člověk ikdyž má své mouchy. Také slýchám, že jakmile spolu s milencem začneme žít, všechna romantika skončí....jsem si toho vědoma, ale já cítím, že on je láska mého života, že k sobě patříme. Toužím začít nový život a strávit ho s mou velkou láskou, ale nedokážu opustit manžela...prostě se plácám. Je tu někdo, kdo má podobné zkušenosti, kdo našel sílu, odvahu a kuráž odejít od partnera za někým jiným, i když jejich partner byl hodný?Děkuju L.
Celkem 4 odpovědi Zobrazit jako strom
Jsem na tom úplně stejně jako vy jen s tim rozdílem, že mě manžel podvedl a mnohdy se ke mě nechoval fér. Ale jinak je hodný člověk, dobře vydělává a vlastně to co píšete vy je úplně totožné. Také mám lásku a jsem rozhodnutá odejit. Bude to velmi těžké ale touha po svobodě a po šťastnějším životě je silnější. Tak vám držím palce a vy držte mě 😉P.s. vůbec nevim jak mu to řeknu, nevím jak to udělám, ale tím se už nestresuju,to bych se musela zbláznit. Prostě to nejak bude...
Odpovědět To se mi líbí0
Dobrý večer, že Váš manžel je pesimista bych si nemyslela. Asi dělá na slušné pozici a musí se potýkat s různými lidmi. Naprosto chápu, že mu spousta z nich připadá nekompetentní a hloupá. To totiž není pesimismus, to je naneštěstí krutá realita. Je jasné, že z takového dojíždění musí být i on sám nutně unaven. Každý den jezdit takovou dálku, to Vás musí mít opravdu rád, jinak by si tam našel byt a zůstával někde blízko práce, domů by jezdil jen na víkendy. To že ho doma nezatěžujete prací je od Vás hezké. Ale buď bych ho o pár pomocných prací poprosila (vynést koš, pomoci s převlečením ložního prádla atd.) a nebo bych si řekla o paní na úklid. Pak Vám zbude více času a sil - na romantiku a spol. Ušetřené síly bych se snažila věnovat manželovi a nebo bych se spíše sama snažila realizovat jinak než jako manželka. Třeba jít pracovat na částečný úvazek, nebo začít nějaké své drobné podnikání. Milence bych spíše chtěla vidět při každodenních činnostech. Třeba bych ho požádala aby mě vzal s dítětem na polikliniku- samozřejmě bych ho představila jako kamaráda. Někdy jsou takové situace docela otvírači očí. To jak se bude chovat k dítěti, to jak bude ochoten Vám pomoci. Váš manžel je jistě skvělý člověk, určitě si zaslouží ještě šanci. To zní jako klišé a tady ještě další: Řekla bych mu o svých pocitech odcizení. Třeba i o té jeho negativitě, že Vás to zkrátka pak užírá. Zkuste se k němu chovat jak ke kocourkovi a uvidíte, jak bude reagovat. Možná se jen potřebuje prospat a pak s ním bude opět zábava. Hodně sil a správné rozhodnutí, Eli
Odpovědět To se mi líbí4
Nepíšete nic o dětech, zda je Váš milenec přijme spolu s Vámi.... Podle mého je to nyní krásné, protože je to zakázané.....až byste spolu byli oficiálně, začala byste si všímat milencových chyb... Ta vášeň a zamilovanost časem odezní i s milencem... Já bych prvně zkusila napravit vztah s manželem, který je hodný, zabezpečí Vás....nic není víc než rodina....a ta má držet pospolu... Rozumím tomu, že jste často sama a chybí Vám něha atd...ale to přece není důvod odcházet od manžela.. Třeba mu chybí to samé co Vám... Zatím si užijte a nechte to odležet, pak Vám totiž spadnou růžové brýle a Vy si s hrůzou uvědomíte co jste to chtěla udělat..
Odpovědět To se mi líbí2
Odejděte a dejte manželovi svobodu. Třeba ho vztah s Vámi tíží jako kámen a s někým jiným bude šťastnější. A nezapomeňte, že každá lež, kterou dnes vyslovíte, se Vám zítra vrátí dvakrát!
Odpovědět To se mi líbí6

Diskuze

Doporučujeme