Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Olynth v těhotenství

Na internetu jsem se dočetla, že užívání Olnythu v těhotenství se smí. Mám neustále ucpaný nos, proto jsem ho déle užívala. Dnes mi v lékárně oznámili, že se v těhotenství užívat nesmí,tak jsem z toho vyplašená. Co ted? :'(
Celkem 12 odpovědí Zobrazit jako strom
Kapky ne, ale sprej, ten mě vyhovuje. Takže ano.
Odpovědět To se mi líbí0
@PavkaJaký sprej a jaké kapky jsou pro vás nej? Já sprej stále hledám, protože uvolňují jen na chvilku.
Odpovědět To se mi líbí0
Já jsem si stříkala jiný sprej, ale hodně mi pomáhaly kapky, které byly v lampě.
Odpovědět To se mi líbí0
Já jsem také užívala klasický sprej. Ono je to dáváno lokálně, takže by to miminko ohrozit nemělo. Něco jiného jsou třeba antibiotika, která jdou do žaludku... Lokální prý nevadí ani antibiotika.
Odpovědět To se mi líbí0
@terichMoc a moc dekuju za tento tvuj prispevek :)). Mam ucpany nos uz asi mesic ( 31tyden ) a jedine co mi pomaha, je Olynth. Muj gynekolog mi rekl, ze kdyz se to neprehani, nicemu to neublizi a ted, kdyz jsem si precetlaTvuj prispevek, jsem opravdu uplne klidna. Takze dekujiii
Odpovědět To se mi líbí0
@KláraJo a jsem ve 34tt
Odpovědět To se mi líbí0
@iva21Ahoj...reaguji na vincentku, jsem alergik a často mám rýmu i normální. Vincentka ani mořská sůl mi nepomohli, jsou o ničem dokonce jsem se nechala ukecat na speciální kapky do nosu jmenují se Sterimar-na hypertonické bázi s mořskou solí a mědí, stáli přes 200kč a taky o ničem. Pak jsem si dala Olynth a mohla jsem konečně dýchat. Ale používám ho jen v nutných případech
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj moc to nehrot skus to prez den vydrzet a strikni si ho jen pred spanim at se lip spi a to se miminku nic nestane. A jinak uzivat vincentku ta zhoji tu sliznici je dobra sice moc nepovoli nos ale leci a hlavne nijak neskodi muzes jit strikat do nosu kolik chces jinak to skus fakt vydrzet nemyslet na to tak a bude to dobre Ja jsem zavisla na olynthu a snazim se prestat ale pred tim spankem musim jinak bych neusla
Odpovědět To se mi líbí0
@remarHolky, žádný strach! Jdu teď z gyndy, konzultovala jsem tam mj.mou šílenou rýmu a paní doktorka mě ujistila, že po poradách s doktory z genetiky je to tak, že i když je tna letáku napsáno, že ne, v těhu se smí: bioparox, pinosol i olynth, takže klííííd!
Odpovědět To se mi líbí3
@Verytaky si myslím,že se nic nemuže stát..já měla rýmu hroznou a doktorka mě řekla,že pokud mě to uvolní tak at si ho koupím,když je ale někkdo alergik tak stejně má nějáke svoje léky které muže v těhu a pomužou,ne?
Odpovědět To se mi líbí1
Já jsem alergik a do 6tého měs.jsem si stříkala do nosu denně i několikrát spray,který mi později Dr.""nedoporučil"" nechápala jsem to,vždy je největší riziko první 3měs. Napsal mi jiný a ten nezabíral,tak jsem konec těhot. prokýchala,syn je naštěstí zdravý.Pokud máš problém s rýmou atd.zajdi raději na alergologii,Olynth stejně asi nezabírá,když ho stříkáš furt a úleva nikde!!
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj. Já ho užívala asi tři týdny při těhu......pak sem se na netu dočetla, že se to smí jenom týden a měla sem kamarádku, která ho užívá denně , denně a denně, bez toho nedýchá, a užívala ho i denně celé těhu, a nic se nedělo.........takže nevím. Ale rozhodně se nestresuj.....tak si ho už neber, radši....a kup něco jiného, přímo pro těhulky ...a bude to a neboj se Já myslím, že to nic s miminkem neudělalo.
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme