Maminka.czDiskuzePovídání jen tak

Optika v Brně?

Týna 13. 1. 2012 13:28
Ahoj všem. Chtěla bych se zeptat, jestli se tu najde někdo z Brna, kdo by mi poradil, kam zajít do optiky. Potřebovala bych změřit zrak, přijde mi, že moje doktorka mi přidává dioptrie, já si myslím, že jich mám míň. Tak bych chtěla jít něka, kde mi řeknou jiný názor. Děkuji za rady :)
Celkem 15 odpovědí Zobrazit jako strom
Anet 8. 10. 2016 0:05
@Leia Dobrý den, optometrista má VŠ titul a vyšetření zraku vám také provede (kontrola nitroočního tlaku, změření dioptrii atd + aplikace kontaktních čoček). Pokud by optometrista neměl VŠ titul, tak by pouze zhotovoval brýle a obsluhoval zákazníky.
Odpovědět To se mi líbí0
jaruna 22. 6. 2016 15:24
@jana ja jsem spokojená v optice v titaniu jak se jede k rondu, vedle je doktor,kde sem byla na vyšetření a pak jsem zašla hned vedle do optiky. Slečna příjemná a milá,ale šla jsem se jěště podívat do města..No hodně rychle jsem se vrátila, úplně jiný přístup a vše mě vysvětlili a dokonce mě upravily starý brýle,že prý když už tam jsem a hned vyčistit seřídit a to bezplatně,takže my ted chodíme tam
Odpovědět To se mi líbí1
jana 31. 3. 2016 7:37
super díky moc za tip, podívám se co píší na jejich stránkách
Odpovědět To se mi líbí0
jana 29. 3. 2016 19:45
@Veru taky jsem nad tím uvažovala, koho jste si zjednávala? Jestli se můžu ptát :)
Odpovědět To se mi líbí0
verča 15. 3. 2016 11:19
@BěžkyněSára Jj, třeba v optice na Gajdošové, kam chodím já, toto nabízí. (je to optika přímo v budově městského úřadu Židenice kdybyste to někdo hledal). A řekla bych, že je to fakt super služba když člověk přes týden nestíhá a o víkendech mají v půlce optik zavřeno.
Odpovědět To se mi líbí0
verča 15. 3. 2016 11:15
@Leia Jasně, na komplexní vyšetření očí jedině doktora. Co mi říkal můj optometrista, tak často než udělá brýle, pošle lidi k doktorovi na vyšetření i třeba kvůli nitroočním tlakům (či tak něco) a sám si tě pak třeba jen přeměří, jestli sedí dioptrie co máš napsaný od doktora. Na druhou stranu kamarádce optičce se prý několikrát stalo, že udělala brýle podle receptu a ten člověk přes ně prostě neviděl. Takže za mě určitě na vyšetření doktor, a optometrista pak na přeměření.
Odpovědět To se mi líbí0
BěžkyněSára 11. 3. 2016 13:38
@Pavla Teda, on existuje optik domů?
Odpovědět To se mi líbí0
Veru 9. 3. 2016 16:12
@lenka Zdravím, objednávám si optika domů, protože mám 3 děti a v optice by jsme to asi nedávaly :-) každopádně jsem naprosto spokojená :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Leia 22. 1. 2016 9:24
@Johana Ahoj, nevím jestli je lepší optika. Byl jsem raději u doktorky a naprosto super přístup, vyšetří oči přístroji, vyzkoušíš si skla které ti sedí a ty ti pak předepíše. Nevím proč by to doktor neměl změřit dobře - naprostá blbost. Navíc ti u doktora vyšetří komplet zrak (šedý zákal apod.). Pochybuji, že ti optometristé (nelékaři) provedou kompletní vyšetření zraku tak, jako u doktora. Ten na rozdíl od nich na to má VŠ diplom.
Odpovědět To se mi líbí0
lenka 30. 9. 2015 15:43
@Pavla já jsem si takhle pozvala otika pro pradiče, protože se sami nikam nedostanou a takhle to bylo mnohem jednoduší
Odpovědět To se mi líbí0
Pavla 28. 9. 2015 21:54
ahoj, holky máte někdo zkušenost s optikem, který příjde k vám domů. Jsem teď v práci od nevidim do nevidim a tahle služba by se mi asi hodila :-)
Odpovědět To se mi líbí0
DeeS 15. 4. 2012 20:41
@Týna Dlouho jsem hledal optiku v Brně, kde bych byl opravdu spokojený a musím říct, že v Očním studiu Aleše Žejdla to dělají opravdu na úrovni! Ze začátku jsem se bál cen, protože to z venku vypadá jako drahý obchod,ale dokonce i můj děda si tam koupil brýle za pár stokorun. takže cenově je to úplně srovnatelné s ostatními optikami kam jsem chodil dříve. ZAto přístup personálu je úplně někde jinde. Je vidět, že si svých zákazníků opravdu váží. ZA mě tedy musím říct, že alespoň v Brně nemají konkurenci a kontaktní čočky si tam kupuji za stejne ceny jako na internetu. Tuhle optiku můžu všem doporučit. :-)
Odpovědět To se mi líbí1
Týna 7. 2. 2012 14:22
@Johana Díky za rady holky. Jediný, co je mi povědomé je ta pobočka asi u Hlavního nádraží, viděla jsem tam nějaké reklamy na brýle a tak podobně, ale ještě jsem nemluvila s nikým, kdo tam byl. Asi tam teda zajdu. A nejsou moc drazí?
Odpovědět To se mi líbí0
Johana 31. 1. 2012 8:41
jj určite zajdi semka http://ocnistudio.cz/ Jsou všude možně po Brně..Já chodim na Masnou (Tak se jmenuje šalinová zastávka,jinak nevim co to je za ulici :D ). Ale určite nejlepší volba. Jsem s něma spokojená.
Odpovědět To se mi líbí0
Johana 17. 1. 2012 10:38
Ahoky, ja myslím, že optika je určitě lepší volba..doktorce tak nezáleží jestli ti to naměří dobře, zato v optice mají z toho kšeft, tak se snaží....ja jsem byla u Aleše Žejdla na Masné, ale jsou všude možné po Brně i na Hl. nádraží . Jsou hodní, poradí a doporučí to co ti bude sedět, i přeměří, takže by ti to pak mělo vyhovovat.[;)]
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu