Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Péče o tělíčko v těhotenství

A55@email.cz 20. 2. 2010 10:23
Ahoj mamče , jsem ve 30tt a od chvíle , kdy jsem se dozvěděla , že jsem " v tom " , tak se snažím denně promazávat ty rizikové partie těla v těhotenství . To jsou : bříško , prsa , stehna , zadeček - ale není na škodu promazávat všechny části těla. Na kurzu nám p. říkala , že nejlepší je po sprše , když je kůže ještě vlhká , tak vmasírovat , takovou jemnou pošťipkovou masáží mléko , nebo olej , co Vám bude vyhovovat. Já jsem si oblíbila dětský olejíček , tak se tím mažu na střidačku s mlékem. Co nejdřív se mazat , než začne růst bříško , je to prevence strií , ale někdo , kdo má k tomu sklony , může dělat bohužel co chce a má je (strie) . Já naštěstí , musím to zaklepat , zatím nemám nic.Takže se mi to zatím vyplatilo dělat a něco do sebe to má. Takže mamče , hýčkejte svá tělíčka , ať jsme sexi i po porodu .
Celkem 32 odpovědí Zobrazit jako strom
A55@email.cz 23. 3. 2010 9:28
Ahojky, tak co mažeš se pořád poctivě? Já jo , už raději 2krát denně. Roste mi teď totiž hodně bříško , tak se raději mažu víc.. :-[ (ráno a večer)
Odpovědět To se mi líbí0
Lusia0209 16. 3. 2010 13:20
Svatba dopadla báječně.. ;-) No co budu vyprávět..No mě poslední dobou pořád přepadávají sny..různý..ale tolik kolik se mi jich zdá poslední dobou..to snad nikdy.. :-\ Jen si to pěkně užívej..je co..je to moc krásný.. <3
Odpovědět To se mi líbí0
A55@email.cz 15. 3. 2010 13:59
Ahojky , tak jak dopadla svatba?? Jak se nám paní daří??? :-) Mě začíná zlobit spaní , jsem na WC pořád , budí mě to i ze spaní..Ale horší už to asi nebude..Že bych chodila ještě víc čurat nebo tak něco..Říká si , že si musím ještě užít poslední měsíc a půl do termínu..Když se o mě tak hezky starají , když jsem těhotná..Nemusím nic tahat nebo uklízet na co se už subjektivně necítím...I to hloupé vytírání podlahy mopem mi dává zabrat..A tobě se jak daří ??? :-*
Odpovědět To se mi líbí0
Lusia0209 4. 3. 2010 11:06
Jo to znám..taky nic neušetříme..ale snažíme se..teď nás vylezla ta svatba a pak výbava pro malýho..ale potom chceme začít fakt dávat penízky stranou..aby jsme měli rezervy..kdyby bylo potřeba..bez toho to dneska nejde..tak uvidíme.. :-) my taky skoro nikam nechodíme..dřív jsem měla ráda disko a teď co jsem těhotná tak vůbec..občas si zajdeme na pizzu..ale to je taky jen jednou za čas..
Odpovědět To se mi líbí0
A55@email.cz 4. 3. 2010 10:22
To je dobře , jestli se hýbe , tak je vše O.K. Mně se začal hooodně hýbat , až tak kolem toho 28tt , teď už je to mazec (31+5tt) . Ale vím , že když cítíme pohyby , že je vše O.K. :-* Tak jsem ráda , i když někdy to opravdu zabolí nebo spíš se leknu.. 8-) My bydlíme s mojima rodičema v rodinném domku , chtěli bysme bydlet sami , ale až se něco uštří... :-D :-D To dost dobře nejde , když mi poslali ze sociálky 2700kč-směšné , že jo ??? :-D :-X Předtím jsme bydleli v podnájmu , ale jak jsme zjistili , že čekáme mimi , tak jsme se s našima domluvili , že budeme bydlet spolu.( platili jsme 7500kč měsičně nájem) , našim přizpíváme 3000kč měsičně. Ale neutrácíme , nikam nechodíme , ani tak jsme ještě nic neušetřili..Kde to je ty peníze , že jo ? :-\
Odpovědět To se mi líbí0
Lusia0209 3. 3. 2010 22:18
To já se zase tak moc zubaře nebojím..bych řekla,že snad vůbec..Co ti dělal??Vrtal??Prcek a poslouchat??Jelikož je po tátovi,tak neposlouchá už teď.. :-D Já jsem z Českých Budějovicích..ale budeme se stěhovat do Strakonic..No jestli se mají prckové hýbat nejvíce až kolem 28tt tak se mám ještě na co těšit.. :-D Protože už teď je to fakt neposeda..ale co..užívám si to.. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
A55@email.cz 27. 2. 2010 14:22
Ahojky , já jsem z Vlčnova , jízda Králů jestli ti něco říká . Vlčnov je vesnička u Uherského Brodu , jižní Morava.... A ty???? :-[
A co prcek , poslouchá tě ? Moje mimčo , je čímdálvíc pohyblivější..Bříško mi skáče , sem tam se kulí z boku na bok , taky už dobře kope do žeber a kyčlí..Ale dá se to přežít.. Zrovna , jak o něm teď píšu , tak se převaluje na levý bok...Moje doktorka říkala , že mimča se začínají nejvíc hýbat kolem 28tt , musím říct , že to sedí , mně to taky tak začalö.. :-\ Dnes začínám 31tt , ale víš co ? Ve středu mě čeká ZUBAŘ , tech já se desně bojím . Ale jako těhotné máme prý nárok na 2 prohlídky v těhotenství...Aspoň to tvrdila porodní asistentka na kurzu . Jenže mě sestřička v lednu objednávala , že nejdřív má volno až teď v březnu , takže do porodu bůhví , jestli ještě 1 stihnu , s takovým tempem... :-!
Odpovědět To se mi líbí0
Lusia0209 24. 2. 2010 12:46
Bohužel ti s celulitýdou nepomůžu,protože na ní trpím taky..na zadečku a na stehnách zevnitř..A to se mi držela váha stále kolem 60kg při výšce 172cm..a stejnak..Já bych ani diety držet nemohla..mám moc ráda jídlo.. :-D Ten olejíček je supr..od té doby co jsem ho koupila,tak už používám jen ten.. :-) měla jsem krémy a tak..a po těch se mi na prsou dělaly takové podebrané pupínky..jako beďary..a po tom olejíčku zatím nic..tak jsem fakt ráda,že jsem si od tebe nechala poradit..a koupila ho..Odkud jsi??Jestli se můžu zeptat.. ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
A55@email.cz 24. 2. 2010 12:00
Já mám třeba i dost celulitýdu. Na zadečku , stehna , trochu i na rukách . To je důsledek té mé předešlé nadváhy... Tělo moje asi nechápe , byla jsem " nakynutá" , jakmile jsem otěhotněla , tak jsem zhubla a teď zase kynu...Sranda , že? Tělo má ŠOOOKK. Nemáš nějaký typ na tu celulitýdu . Kdyby to pomohlo , tak bych to po porodu skusila nebo možná už i teď , nějaké fakt dobré mléko nebo tak něco. ? .. :-\
Odpovědět To se mi líbí0
A55@email.cz 24. 2. 2010 11:55
Já si taky myslím , že srovnávat se s ostatníma je hloupost , ohledně přírůstku váhy v těhotenství..
Já jsem měla totiž před otěhotněním fakt nedváhu , jak jsem otěhotměla , tak jsem spíš zhubla a začla jsem přibírat až teď . Ale já si s toho hlavu nelámu . Nebudu přece tak hloupá a nejíst , trápit se dietama a pak mi nemocné miminko. To by bylo podle mě sobecké.. :-( Mám jednu známou , která je vegetariánka , když čekala mimi , tak jí říkali lékaři , ať si aspoň kvůli mimču dá kousek masa- sem tam . Ona né , no a malá je pořád nějaká nemocná , ležela i v nemocnici...fakt jako děs , ale já říká, . to je každého věc. Tak co olejíček , v pohodě , že jo ? :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Lusia0209 23. 2. 2010 12:40
Jo to jo..taky se masíruju..Taky se strašně moc těším,až budu mít toho mého kulíška na světě a budu ho moc hýčkat..To já jdu za chvilku na ty svatební šaty,tak mi drž pěstičky.. <img alt=)" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/03.gif" /> Přesně tak..každá ženská přibírá jinak..někdo víc a někdo míň..já budu patřit k těm,co přiberou víc,ale hlavu si tím zas tak moc nelámu..budu po porodu víc cvičit a bude to dobrý.. ;-) Tak si tu procházku pěkně užij..
Odpovědět To se mi líbí0
A55@email.cz 23. 2. 2010 12:28
Oni ríkají , že maminky přibírají nejvíc kolem toho 8.měsíce . Ale beru to všechno s rezervou , je to strašně individuální. Já se nepřejídám , ale 14dní jsem ležela , je fakt , že dost piju přes den , ale mám umřít žízní? Fakt se hodně mazej , spíš často tím olejíčkem , tak myslím hodně , ne naráz půl skleničky..Já většinou po sprše se namažu olejem , ráno si natřu břicho , prsa a zadeček mlékem nebo taky olejíčkem , jak se mi chce. Je dobrá taková jemná poštipková masáž , ono se to do pokožky líp vsákne , hlavně po umytí.. ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
A55@email.cz 23. 2. 2010 12:23
Ahojky , tak jak se to líbil olejíček ? Je v pohodě , že jo ? Já jdu dnes po 14dnech na malou porcházku , těším se ... :-D Budu si připadat jako když vypustí zvířátko z klece <img alt=)" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/03.gif" /> Za 14dní jdu zase na kontolu , bude nám dělat poslední velký ultrazvuk. Tam se prý zaměřují na to , kolik je plodové vody , jak je na tom placenta , poloha miminka , atd...Včera jsem byla navštívit známou , která v prosinci rodila dvojčata.Má Kláru a Sáru , mooc hezké princezny .Tak jsem si je pochovala v náručí a představovala , až budu držet svoje mimi. To se člově bojí , aby jim neublížil , jsou takové malinké a nevinné. O to víc se teď fakt nemůžu dočkat až se narodí naše miminko. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Lusia0209 22. 2. 2010 17:48
Tak to je moc dobře,že je to v pohodě... :-) To já přibrala pomalu deset kilo..a to jsem v 25tt.Taky cukrovku nemám,tak snad mi to tak vydrží do konce..Dneska jsem sehnala ten olejíček,jak jsi mi doporučila,tak ho hned večer po koupání vyzkouším.. ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
A55@email.cz 22. 2. 2010 15:36
Tak to hrdlo se už více neskrátilo , takže to je v pohodě. Ale mám se víc šetřit , ale už ležet nemusím , prý polehávat. Ale teď jsem za měsíc príbrala 4 kila , uplně jsem se lekla . Zatím jsem pribrala celkem 6kg , ale od ledna 4 kila je dost . Ptala se mě , jestli prý hodně piju , což já piju denně hodně , mám porád žízeň , ale cukrovku nemám. Taky jsem teď 14dní ležela , takže ty kila jsou i tím.. Za 14dní jdeme na velký ultrazvuk , už budu na té gyndě jak doma , že jo ? :-) jinak je to všechno O.K. , naštěstí !! 8-)
Odpovědět To se mi líbí0
Lusia0209 21. 2. 2010 22:21
My na ultrazvuku viděli s manžílkem pytlíčka..tak víme určo,že to bude Honzíček.. <3 Zítra mi dej vědět,jak vám dopadl kontrola..
Odpovědět To se mi líbí0
A55@email.cz 21. 2. 2010 14:05
Já v to doufám , že bude vše O.K. Já jsem slyšela , že pokud bereš pravidelně HA , tak jak se vysadí , že to už jde rychle...(většinou teda) Jééjda , živý , to ten můj prcek je . Jsou to někdy takové rany , že to až zabolí , ale oni říkají , že když cítíme pohyby , tak je všechno s miminkem vpohodě...když tě třeba bolí břicho , ale cítíš , že se hýbe , tak bychom se nemusely hned děsit. ;-) Máme potvrzené , že by to měl byt kluk , ale ono , prý už sestalo , že tvrdili lékaři , že to bude kluk a byla z toho holčička. <3 Vždyť je to jedno , hlavně ať je zdravé mimčo . <3 <3
Odpovědět To se mi líbí0
Lusia0209 21. 2. 2010 10:24
Tak ať vám zítra ta kontrola dopadne dobře..a ať ti zruší to ležení..To mi jsme se s přítelem chtěli vzít v září..ale nedopadlo to a tak jsme to přemístili na jaro..to jsme ještě nevěděli,že čekáme malého..no a v říjnu jsme zjistili,že tam ten náš malej kulíšek je.. <3 Mimi jsme chtěli,ale moc jsme nečekali,že po vysazení antikoncepce otěhotním tak nějak okamžitě..trvalo to tak tři týdny.. :-D já nevolnosti neměla první měsíc vůbec žádný..ale pak to začalo..naštěstí jen na necelý dva měsíce..a zas klid..takže to bylo fajn.. :-) já mám mít první termín 12.6..Taky máš mimi,tak moc živý??To ten náš malej je až neuvěřitelně..ale jsem za to ráda..
Odpovědět To se mi líbí0
A55@email.cz 21. 2. 2010 8:21
Já mám termín 1.5. , ale stejně mám takového tucha , že to bude dřív. Mně to těhotenství celkově letí.My jsme mimi ještě s přítelem neplánovali , ale nějak se nám to povedlo...Je fakt , že kolikrát jsme moc opatrní nebyli a stalo se !! :-[ Jsem ale ráda , že to tak je , asi to tak mělo být.Je mi letos 26.let , chtěla jsem první mimi kolem 27.let . Tak bude o něco dřív.Svatbu zatím neplánujeme , nespěchám na to.. Dozvěděla jsem se , že jsem v tom tak , že mě bolelo v podbříšku , tak jsem se šla nechat vyšetřit a bylo to tam..jak řekla paní doktorka. To jsem byla už ve druhém měsíci , žádné příznaky , zvracení , nevolnosťi nebo nic extra bych řekla..Jenže jsem měla velký strach , jak to bude , protože ten jeden měsíc , než jsem se to dozvěděla jsme moooc kalily , pořád se něco slavilo , atd..Měla jsem strach ,jak dopadne genetika a je to vše O.K , spadl mi balvan ze srdce.No a teď už jenom rosteme , zítra máme kontrolu , tak jsem zvědavá , co a jak. 8-)
Odpovědět To se mi líbí0
Lusia0209 20. 2. 2010 23:31
Tak to jo..to já skoro vůbec necvičím..ale budu muset..alespoň nějaký lehký cviky na uvolnění..taky mám doma knížku..teď nevím jak se přesně jmenuje..ale je od Hanky Kynychový..o těhotenství a taky jsou tam nějaké cviky..tak se na to už musím vrhnout.. :-) Kdy máš termín porodu??
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu