Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Plzeň - miminko v dubnu 2010

Ahoj, najde se nějaka maminka, ktera je z Plzne a bude rodit nekdy kolem dubna?
Celkem 475 odpovědí Zobrazit jako strom
hm, tak to je síla... Já chodím cvičit ke své sestřičce z gyndy. Je to takové odpočinkové. Hlavně konečně něco dělám. Jsem doma už od toho října, hledala jsem třeba i břišní tance pro těhotné a nic jsem nenašla. A s tím vstáváním, mám to stejné, pak čučím do stropu a přes den jsem hrozně utahaná. Dokonce už koukám na telku skoro do půlnoci a stejně se často vzbudím brzy. Stává se vám taky že se vzbudíte na břiše? Snažím se usnout na boku a když se vzbudím, tak jsem většinou na břiše, poslední dobou mám i hrozné sny.
Odpovědět To se mi líbí0
Tak to u nás je to přesně opačně. Manžel je ten, kdo má pocit, že bysme měli oblézt všechny krámy a koupit milion věcí, aby miminku nic nechybělo.
Byli jsme v Tunisu. Hotel fakt moc pěknej, moc hezky se o nás starali, klasika 4 hvězdy. Ale příčina těch problémů byla uričtě v plastových kelímcích, ve kterých jsme dostávali pití. Byly asi tak na stopadesát použití a mezitím se moc obsluha nestarala o to, jestli jsou umytý nebo ne. Takže jsem si od čtvrtého dne raději kupovala balenou vodu, bohužel to už bylo pozdě.
Ještě zpátky k těhotenství, taky se vám, holky, stává, že se vzbudíte ráno třeba ve čtyři a už neusnete, i kdybyste se rozkrájely?
Kam chodíš na to cvičení pro těhotné? Objednala jsem se sice na předporodní kurzy do Fakultky, ale docela bych ráda i něco s tím svým povadlým tělem v rámci možností podnikla. Mám doma míč, tak se na něm trošku koulím, ale o nějakým cvičení rozhodně nemůže být řeč. I jsem přemýšlela nad plavčem, ale na Slovanech je mi vždycky šílená zima.
Odpovědět To se mi líbí0
:'( Pardon, nepřihlásila jsem se.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, já dneska vyrážím na cvičení pro těhotné. Minule jsme měli kojení. Tak jsem zvědavá co za téma bude dneska. Kalka ty se opravdu nenudíš... Na zličín se chystám taky, dobře se tam nakupuje. Ovšem s kamarádkama, je to větší legrace. Přítele to nebaví. Já bych nakupovala pořád, jen to není kam dávat. Kalka kde jste byli, že jsi byla jen na záchodě, podle toho co mi lidi vyprávěli bych tipovala Bulharsko. Já chtěla letos do Chorvatska, ale bohužel nikam nejedu. S miminkem se toho docela bojim. Ale uvažuji o příštím roce. Jinak mě už nutí začít prát věcičky, ale mě se nechce. Vždyť by mi to už neutíkalo.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, já měla dneska den! Od rána na cestách a jsem pekelně utahaná. Už to není co to bývalo. Abych se doma nenudila, tak se manžel po roce konečně objednal na operaci kolene a teď ho vozím po kontrolách a rehabilitacích. Dneska jsem ho vezla do Prahy, tak jsem si řekla, že se mrknu na Zličíně na nějaký věci pro mimča. Jenže já jsem divná ženská a nebaví mě nakupovat, takže jsem v každým krámu vydržela asi tak deset minut a jediný, co jsem našemu Ondráškovi nakoupila jsou dvě deky. Jinak nic! Asi budu krkavčí matka Naštěstí máme ještě čas...
Ifko, kočárek máme vybraný hodně podobný ....http://www.svetkocarku.cz/kocarek-tako-jumper-x-kol... . Zatím jsem ho ještě nedržela v ruce, ale dneska jsem ho zase viděla vozit jednu maminku. Kdyby mi to nebylo blbý, tak jsem jí poprosila o vyzkoušení, ale přece jen jsem se nějak neodhodlala Asi bych byla sama v rozpacích, kdyby o to někdo požádal mě...
Co se týká pohlaví miminka, vůbec si nedovedu představit nechat se překvapit. I když já jsem měla od samého začátku pocit, že to bude kluk. Nevím proč, ale automaticky od prvního dne, kdy se na těhultestu objevili dvě čárky jsem miminku říkala Ondrášku a ono to fakt tak dopadlo. Musím ale přiznat, že jsem si spíš přála holčičku. Připadá mi, že jsou takový přítulnější, mazlivější... Na druhou stranu jsem ale manžela neviděla šťastnějšího, když jsem mu řekla, že bude mít syna.
No a tu svatbu ti, Ifko, závidím. I když to bude asi pěknej zápřah, když budeš celý den na nohou a v bříšku ještě nosit Natálku . Já se vdávala loni v červnu a bylo to docela náročný, ale nádherný! Vdávala bych se klidně znovu Zpočátku to byl dost boj, hlavně s rodinou. Všichni mi do toho strašně kecali a všechno mi plánovali. Vůbec nedokázali pochopit, že je to náš den a že bude všechno podle nás! Nakonec to ale všechno klaplo přesně podle našich (hlavně mých ) představ a moc jsme si to užili. Zato svatební cesta! Byla moc krásná. Jen jsem tam nechala pět kilo!!! Takový střevní potíže jsem v životě nezažila. Určitě by zabrala ta antibiotika, co jsem si vezla, jenže já měla podezření, že bych mohla být těhotná! Nechtěla jsem to riskovat, takže jsem si celou dovču proseděla pěkně na záchodě. Jak tam vypadá moře téměř nevím, zato jakej měli vzorek na dlaždičkách v koupelně, to vím přesně :-[
Odpovědět To se mi líbí0
omlouvám se za překlepy =-O
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, tak už nejsem anonymní. Ifka, chtěli jsme to moc vědět, ale jelikož se nám mimčo neukázalo do konce min. roku, tak jsme se domluvili, že se necháme překvapit. Už se na mimíska moc těšíme. Bude to naše první. Jinak mě je 28 let. Kočárek mám Bambi Ozon, ten hnědý. Ve skutečnosti je hezčí než na obrázku. postýlku máme novou jen kvůli tomu, že jsme potřebovali tu větší 140x70. Koukám že toho taky budeš mít hodně na mimčo, já už mám plnou komodu. Taky mě to bavilo nakupovat, ty maličkosti. Neboj, Natálka tu svatbu určitě zvládne jen ty budeš pěkně unavená. Napiš, pak jaký jste vybrali kočárek. Kalka co je stebou?
Odpovědět To se mi líbí0
Holky, jsem rada, ze se to tady uz zacina rozjizdet;) Mela jsem ted dost narocnej vikend, tak se z toho jeste vzpamtovavam...Byli u nas nasi na navsteve a jeste prijela sestrenice z Anglie, do toho jeste nakupy s mamkou, aby si sehnala neco na sebe na svatbu, takze jsem se fakt nezastavila...A zjistuju, ze uz to moje telo fakt nezvlada budu se muset naucit vic odpocivat
My jsme koupili starsi postylku, je takova podobna, jako jsme mela ja, kdyz jsem byla mala. Chtela jsem se stahovaci bocnici a nakonec jsme ji koupili za 300 je malinko okousana, ale to prezijeme Premyslela jsem, ze bych ji obrousila a natrela, ale uvidim, jak se mi bude chtit po svatbe, az se budu valet doma. Kalka, jaky sis vybrala vzor kocarku? me se hodne libi tenhle: http://www.svetkocarku.cz/files/jumper_x_kola_02.jpg , dneska o tom budeme s muzem diskutovat, tak se snad shodneme
no a olbeceni uz taky resit nemusim...sama jsem si toho docela dost nakoupila, neco jsem dostala k Vanocum od pribuznych, kupovali jsem hlevne velikosti 56. a 62...segra ma chlapecka, tak jsme moc dedit nemohli a hlavne si to chce schovat pro druhe...no a sestrenice se zblaznila a jako svatebni dar nam privezla velkou tasku obleceni pro malou od velikosti 0 do 68 takze nebudu nejmin pul roku nic kupovat...porad se v tom ted prehrabuju, jak je to krasny a malinkaty dokonce mame i malou plastenku se zirafou
Ted jeste koupit nejakou komodu na obleceni, abych to mohla vyprat a vyzehlit...
jo a od babicky jsem taky dostala nejaky obleceni, sice je to novy, ale uplne hrozny materialy, netusim ,kde to kupovala..tak to asi taky zustane nekde na dne v uloznych prostorech
Anonym: Jaky sis poridila kocarek? ja bych to nevydrzela nenechat si rict, co cekame...jsem strasne zvedava a hlevne jsme chteli nase miminko oslovovat uz kdyz je v brisku aby si na to zvykala. Jsem zvedava, jak tu svatbu zvladneme, hlavne abych se moc nenervovala, aby jeste Natalka nechtela prijit driv =-O
A jeste jestli se muzu zeptat, kolik Vam je maminy ?

Odpovědět To se mi líbí0
A těhotenství... teď už to jde. Nejdříve mi bylo hodně zle, dokonce jsem se i složila v práci, kvůli tomu mě nechal doktor i doma.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak termín mám koncem května. Jinak kočárek a postýlku už mám. Koupili jsme všechno nové, kromě oblečení. Většinu dědíme po kamarádky synech a od sestry, ta má zas holčičku. Takže mám dobrý výběr. Nevím co budeme mít, chceme se nechat překvapit. Jinak jsem doma už od října a docela se často nudím. Ty jo Ifka, ještě plánovat svatbu... gratuluji, to budeš mít aspoň 2 hezké zážitky v tomto roce s dobrou vzpomínkou....
Odpovědět To se mi líbí0
Děkuju. Mně to tak rychle neutíká, protože jsem doma už od druhého měsíce. Mám hodně stresovou práci a zpočátku jsem měla nějaké zdravotní problémy, tak jsem raději zůstala doma. Ale nudím se teda pekelně. I když zpočátku to byl šrumec i tak, protože jsme se do toho ještě stěhovali. Kočárek máš vybraný úplně stejný jako já :-[ Taky se mi tenhle typ strašně líbí. Chtěla jsem od začátku převážně černej a kombinovanej a těch moc druhů není. Snad jen ještě X-lander, ale ten je už zase cenově trošku jinde. Taky řeším postýlku. Původně jsem si myslela, že si ji prořídíme z nějakého bazárku, ale když vidím, že nová by mě vyšla jen o pár stovek dráž, tak asi koupím raději novou. S výbavičkou je to horší. Těšila jsem se, že budu dědit po dvou švagrových (jedna má holčičku a jedna chlapečka, takže ideální kombinace ), jenže ony do toho praštily taky, takže nic. Nakonec jsem odkoupila od známý pár tašek oblečků. Musím to ještě roztřídit, ale je tam toho fakt dost, takže kupovat toho takhle na ten začátek moc nebudu. Ty mimča to stejně ani neunosí. Tak strašně rychle rostou... Nejvíc jsem se nasmála včera. Byla jsem u babičky a ta začla vytahovat oblečky po mě a bráchovi, když jsme byli mimina To byla síla. Všechno napůl silonový, samý umělý materiály. Babička je ale přesvědčená, že to ještě užijeme! No, co jí na to říct. Odjela jsem s jednou taškou, aby se neřeklo, ale převděpodobně taška poputuje rovnou na půdu
Odpovědět To se mi líbí0
Tak to gratuluji ke chlapeckovi;) Ja se taky narodila v cervnu:) My malou cekame v pulce dubna a uz aby byla na svete...tehotenstvi mi utika celkem ruychle, protoze jeste chodim do prace, ale uz se docela tesim, ze budu doma. Jeste se ted v unoru s pritelem bereme, tak toho mame dost k zarizovani.
No a co vybavicka, kocarek, postylka a tak? My ted hlavne vybirame kocarek a nejak se nemuzeme rozhodnout...docela se nam libi Tako Jumper X - nazivo je moc hezky a cena je hoodne prizniva
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, my to máme až červen, ale už se nemůžu dočkat, až to mimčo bude venku. Pěkně mě vysává už od prvního měsíce. Bude to chlapeček, tedy na 98 % jak řekl pan doktor :-[ Záda mě bolí taky už od čtvrtého měsíce a docela se děsím toho, že bude hůř.
Odpovědět To se mi líbí0
@Tak to je jen kousek za mnou;) a jak se Ti dari? Budu moc rada, kdzy napises neco o sobe a tehotenstvi;) Ja cekam holcicku, bude se jmenovat Natalka a cele tehotenstvi mam zatim v pohode! Jen uz me pekne boli zada a zadek :-X
Odpovědět To se mi líbí0
ahojky, já budu rodit konce května..
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme