Maminka.czDiskuzePovídání jen tak

Podolska podzimnatka 2010

Ahoj, tak snad se tady najdeme :) Martina a Krystof
Celkem 250 odpovědí Zobrazit jako strom
Ahojte holky
Doufam, ze si suprove uzivate leto, prazdniny a travite aspon dva letni mesice nekde mimo mesto a bez internetu .
Ja jsem byla v cervenci na chalupe, protoze jsem nahle prisla o praci. Ale tedka ode dneska uz mam novou, takze je to v pohode . Dneska jsem se tam byla ukazat ... a dobry .
A teda musim rict, ze deti rostou ... mame s Martinem pocit, ze rozumi uz uplne vsemu. Ze pouze maji smulu a nedokazou se poradne vyjadrit slovy ... a my bohuzel nerozumime tomu jejich zvatlani :-X . Ale jinak se mame celkem dobre ... a vlastne stale stejne ...
Tak se mejte a uzivejte si prazdniny.
Odpovědět To se mi líbí0
@Silvia H.Ahoj Silvo, diky za komentar. Ja jsem se o tom bavila s nasi doktorkou a ta mi rekla, ze je na to cas nez pujdou do skolky. A to musim rict, ze holky, ktere k ni chodi taky, uz maji vetsinou deti naockovane, a to jsou starsi cca o pul roku. Tak nevim ... Ale asi s tim radsi pockam az pred tou skolkou.
Odpovědět To se mi líbí0
@macahaAhojky, Marcelo! Jedeme asi za 2 týdny na očkování proti A-ku, naše děti jsou také malé "čuníci" a snažím se furt umývat, ale nevím jak to bude ve školce - doma ty bacily jsou pro ně jakoby známé a asi se nenakazí, ale když se dostanu do kolektivu, nevím co všechno ostatní děti přivezu z domu. Ne každá maminka se o to stará. Když jsem viděla náviky někteřých dětí v herně kam chodíme nebo na písku, tak jsem se rozhodla,že to necháme naočkovat.Pa Silvie a kluci
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, chci se zeptat, jestli nektera ockujete proti zloutence A - spinavych rukou. Ja kdyz obcas vidim deti, jak se "popeli" v prachu, tak si rikam, ze by tohle ockovani asi bylo dobre. Ale zase na druhou stranu se snazim je pravidelne umyvat. A nevim, jestli se muze stat, kdyz obcas snedi nejake bacili, jestli se musi 100%ne nakazit ...
DIky moc a mejte se. Maca
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj holky, tak doufam, ze se sraz povedl a ze jste si tam uzily i s detma. Ja si tento tyden nenadale uzivam opet v Anglii. Ale uz zitra vecer jedu a letim domu, tak uz se moooc tesim na deti.
Mimochodem jim nechavame delat pasy a pokud bych sem mela jet na delsi dobu (jak mam slibeno), tak si je sem vezmu s sebou .
Tak se mejte s uzivejte si krasne teplo a jarni slunicko v Cechach . Tady v Northamptonu je dooost zima (okolo 10 stupnu), tak uz se tesim do Prahy, az se tam doufam aspon trosku ohreju.
Zdravim toho casu z Anglie,
Marcela
Odpovědět To se mi líbí0
@Janina Krištůfkovicopět ty koružky na vltavě jak minule.
Odpovědět To se mi líbí0
@louňačkaBudeme tam kolem 13:30
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky,my bychom zítra 15.5.taky mohly odpoledne.jen nevím jestli to ale platí a hlevně kde a v kolik.abychom s Terezkou nejely z Loun zbytečně.už se na vás těšíme,tak se snad sejdem.tak prosím dejte vědět,jestli to platí,tady je pro jistotu moje t.č.731521836pro rychlejší jednání.pa Míša a Terka
Odpovědět To se mi líbí0
Jsem tu bleskem, ale 15 můžeme odpolko Pokud nebude ale sněžit Brali bychom opět místo krouzky na vltavě. paa
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak koukam, ze s jarem nam i posledni "nechodici" zacinaji chodit to je vyborne.
No, ja jsem si nakonec nasla praci ... v patek vecer mne telefonicky prijali a v nedeli vecer jsem letela do Anglie na dvoutydenni skoleni. Dokazete si predstavit, jak to tady vypadalo? I kdyz musim Martina pochvalit, snazil se.
Tak jsem se tedka v patek vratila a mam tady snad dva metry vysokou hromadu pradla na zehleni, vyprat uz jsem zvladla. Dneska jsem je vyhodila s tatkou ven, ale misto abych se vrhla na uklizeni, tak jsem si dala skoro hodinu oddech - mam na hlave henu a na obliceji masku ... . Ale tedka uz musim jit aspon neco malo uklidit. Potrebuju udelat pruvan ve skrini a vytridit zimni obleceni .
Chci se zeptat, jak to delate se strihanim vlasu? My jsme Domcu "prejeli" tatovym strojkem na vlasy, pouze tam mel nastavec. A se Zuzou jsme dosli do kadernictvi a tam jinejaka mlada holcina ostrihala ofinu - nic jineho by si Zuza nenechala .... tak obcas zkousime sponky, to ji bavi - ale sundavat je .
Tak to je od nas z Ladvi asi tak vsechno. Mejte se.
vlastne jeste s tim srazem - ja se dostanu jedine o vikendu, bohuzel
Marcela, Piskoti Zuza a Domca (a asi i tata )
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky! Miso, rada o vas slysim. Pockej, az se Terezka rozebehne, jak rada budes vzpominat jake to bylo kdyz se neodpoutavala od sten :). Viktorku ted zaboha neudrzim v kocaru, jakmile vyjedeme tak vriska "ťapy ťapy" a sama, ne s kocarem ani za ruku. Takze pres cesty ji popadnu vriskajici do ruky, v druhe mam kocar a jdeme (pro pobaveni okoli ). Jinak Viktorka pres den sapala taky malo, ale od te doby co chodi a chodime hodne ven, tak spi hodinu vzdycky, nekdy i dve nebo dokonce tri Coz delala naposledy jako miminko! takze to jeste nevzdavej, treba se to taky zlepsi! Jani, Viktorka je spis vyssi - ted nosime vel. 86 akorat neco uz mame obcas i 92, ale i vzhledem k velikosti ma nohy a ruce spis vetsi :). A co takhle domluvit sraz na prvni utery po svatcich - teda 15.5? Jak by vam to spis vyhovovalo dopledne odpoledne? Jdu zkusit nahrat par fotek. zatim pap at deti chruni :)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojík!
Míšo z toho si opravdu nic nedělej, že nechodíte. Máťa ještě nebude chodit minimálně měsíc, sice už trochu zkouší rovnováhu, ale jinak je jak hadrový panák A jeho kolínka jsou šíleně odřený, už mi prodral dvoje tepláčky S tím spaním jsme to měli super, než jsme odjeli na Velikonoce k našim, to spali i 3hodky dopolko, ale musím spát tedy s nima, ted dávají tak hodku a půl dopolko, odpolko nespí, Eli by spala i dýl, ale Máťa nás nenechá lup jeden.. Hlavně se večer budí po hodce a řve, když přijdu tak je ok, přemýšlím jestli jim nepouštět nějakou relaxační hudbu, nevim no.HHlavně moc neudělám. Co Terezce vaříš, naši mě zlobí, jedí mi jen rajskou! JInak žijem na rohlíkách a chlebu! Sraz bychom mohli dát, kdepak máme naší organizátorku Martinu? Že by už bydleli?
Šáruš já si myslím, že se jí potí nožka jen v těch botkách, ale uvidí až zkusíme jiné. Včera jsme byli na buděkovické pro botky Matymu a kdybych tušila, že to tam mají o dost dražší než kdekoliv jinde, tak tam nejdu, ale Máťa měl takovou radost, tak jsme je vzali a 19 Kolik Viktorka měří? Určitě to bude odpovídat velikosti nožičky, naše Elinda je taky větší než Máťa Doma chodí bosky, prý je to lepší
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky,tak mi se taky po dlouhé době hlásíme z Loun.Koukám,jak se nám dětičky krásně rozťapkávají,což já bohužel o Terezce zatím nemůžu napsat je to lenoška,nechce se snažit.Chodí všude ,kde se může držet,ale v momentě,jak ji dám ruce,tak jde do kolen,začne se vztekat a chodit nechce.tak nevím,co s ní jinak už má chudinka úplně otlačená kolýnka od toho lezení,tak jsem si myslela,že to ji donutí ťapat,ale ne.jinak jsem byla Jani o velikonoce v Praze,Honzík tam měl světový turnaj v házené a byli jsme v hale hned vedle toho hřiště a budovy,kde jsme měli sraz.tak jsem zavzpomínala a říkala si,že by to stálo za to se zase vidět.pokud byste něco plánovali,tak já můžu jen v úterý a ve čtvrtek.jinak jsem v práci.a co se týká spaní - u nás je to hrůza.Terezka je strašný nespavec.už jsme na to dostaly od doktorky homeopatika,ale po těch mi přišlo že je to snad ještě horší tak jsem je vysadila.Terezce stačí spát 1x denně a to třeba jen 45min.když usne dop.( většinou kolem půl 10),tak už nespí po obědě.když to vydrží celé dopoledne nespat,tak usne hned po obědě ale spí max.hodinu. a to ráno vstává v 6 hodin :'( je to divoška,vůbec není chvilku v klidu.co jí ale jde na 1,je papání.ta nás za chvíli asi všechny sní .tak snad se počasí trošku umoudří a my se brzo sejdeme.mějte se všechny krásně a ať jsou dětičky zdravé a v pohodě.pa Míša a Terezka
Odpovědět To se mi líbí0
@Janina KrištůfkovicCha velikost 18 to jsi me dostala . Viktorka je obrnoha. Kdyz jsem sla pro prvni boticky, tak se me ptala jestli 19 nebo 20, tak jsem rikala, ze spis 21 a po premereni mi rekla, ze 22 . Takze ted mame sandalky od Sante ve velikosti 22 a uz mame jen pidi rezervu, do tech celorocnich botek Fare mame jeste rezervu na prst. Jestli se Eli poti nozka, tak se ji bude potit ve vsem, s tim nic nenadelas :). My mame doma teplo, tak stejne doma nejcasteji Viktorka lita bez bot, jen kdyz prichazi tchyne tak ji hned obouvam, aby nemela poznamky . Co ten sraz, hodilo by se vam to nejake dny? Jak mate spani po posunuti casu? Viktorka nejcasteji spi od 11 nekdy dokonce i dve hodiny - to je pro me maly zazrak! Tak at nam deti neutecou! pa Sarka
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holčiny, tak nám Eliška od 19.3. chodí nebo spíš létá jako torpédo, Máťa chudák závidí, tak ho občas vezmu za ruce a ťapkáme. Koupili jsme taky první botiky od fare, ale nevim jestli jsem neměla kopit ty celoroční jako vy. Ty první jsou lehoučké, ale nemají tu stélu členitou , ale placatou. Hlavně mi prodavačka říkala, že se v tom nepotí noha a Eli ji má vždy promočenou! Tak uvidíme.. Šárko neříkej, že má Viktorka, tak rycle rostoucí nožku, jakou máte velikost? Elí má 20 dohromady s rezervou a Maty, tak 18 Tak jsem přemýšlela, nosí děti ponožtičky do sandálků nebo ne?
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Holky, taky zdravime. Hlasim, ze se Viktorka zaradila mezi tapalisty :). Minuly tyden se rozesla a od te doby stale chodi a chodi :). Boticky jsme koupily taky od Fare http://www.modadeti.cz/kozena-obuv/5562-celorocn... . Jesete ted maji slevovy kupon na 20% slevu na nakup celorocnich botek http://www.odmaminky.cz/cz/akce/ceska-republika/d... . Tak jsem si ho poridila a rovno jdu koupit jeste jedny o cislo vetsi, Viktorce se za posledni tyden vytahla nozka, takze ted mame tyhle akorat, tak se bojim, ze dele nez do konce dubna nevydrzi :). Tak se mejte prima, prezijte destive Velikonoce a kdyz bude v dubnu hezky, tak bychom mohli dat sraz nekde na hristi? Zdravime Sarka a Viktorka
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky,
koukam, prislo jaro, tak radsi chodime s detma ven, nez sedime za pocitacem .-). A ja tu sedim v praci, snazim se pracovat a po vecerech z domova si hledam praci novou. Nejak to moje soucasna firma aplis.cz neustala a propousti ...
Jinak my jsme taky detem kouili botky - nakonec jsme vybrali zavazovaci bezove Fare. A jeste nas ceka nakup sandalu, ale s tim chci jeste chvili pockat, kdyby nahoduo se jim vyrahla noha.
Tak se mejte a doufam, ze za chvili uz prijde jaro.
Odpovědět To se mi líbí0
@Janina KrištůfkovicAhoj, tak mame koupene prvni boticky. Nakonec jsem u nas ve zdravotnich potrebach koupila tyto http://www.zpflorence.cz/zdravotni-obuv/zdrav-obuv... - designovy naroky moc nesplnuji, ale Viktorce sedely nejlepe :) Jinak jsem to zjistovala u kamaradky, co chodi se synem na kontroly chodiel kvuli polochym noham a rehabka ji doporucila na doma misto backurek sandalky bud Sante, Essi nebo Fare. K Viktorce jsem k zubari objednana pristi tyden, tak jsem na to zvedava - neumim si predstavit, jak se ji do te pusy podiva. Mame uz 8 zubu a 9. je ted na ceste, tak se ji je snazim cistit rano s nama a vecer pri koupani (pak ale dostane jeste mliko, coz je asi spatne :( ) - obcas dam trochu pasty. Vetsinou pro deti doporucuji Dobrou vodu, ze tam je vic floru, tim, ze se mene kazi zuby. Jinak ja jsem zmenila zubare a byla jsem dnes rano u nej a jsem v tezce depce, po normalni kontrole mi rekl, ze to vypada dobre a pak udelal rentgen a zjistil 10 kazu!!! :'( Peklo - a to doted mam jen 3 plomby! Tak jsem uplne vyrizena a pristi tri mesice me ceka vrtani :'( Jinak spanek mame podobne - Viktorka spi vetsinou od 11 bud pul hodky nebo hodku a odpoledne uz nespi, a je taky dost protivna. Vyhoda ale je, ze v 7 padne a nevi o sobe, takze pohodove uspavani Dekuju za jidelnicek, dneska mame na poradi kedlubnovou polevku! Jsem pro jarni sraz, jeste jsem vas nevidela, tak snad tou dobou zrovna nebudu u zubare, pac tam snad ted budu kazdy den ! Mejte se krasne pa Sarka a nachvilkuspici Viktorka
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holčiny, tak to vypadá, že se Jaro blíží, ven chodíme ob den, protože je nosíme ze 4 patra a já je fakt už neunesu, bud jsem si za tu zimu odvykla nebo zas přibrali i když, když jdeme k doktorce a tam jsou stejně stará děcka, tak jsou větší a silnější než ty naši drobci Kamarádka mi psala ohledně botiček a bačkůrek, že bačkůrky jim rehabka nedoporčuje a boty DBK na Praze 2 nebo Essi u metra Pražské povstání a jedny celoročky uzavřený, tak jsem pak zvědavá jestli to trefíme a snad nebudem kupovat 2x do roka. My pořád dáváme UM ráno a večer a přes den ředím. Šáruš já to taky vidím, že půjdem do bazénu na blint, čas nám dělá problémy a nesnáším ten stres kolem. Ted máme konečně kupovat autosedačky, jaké máte? Řešíte nějakou zubné hygienu? My máme klubající už každý 4 zoubky, tak jsem dneska koupila prstovýho zajíčka a pastu od Weledy a ještě mini kartáčky, tak jsem zvědavá jak to zvládnem, protože večer jsou děti dost protivný, dáme jídlo a hned spát, tak to asi zjrátím nebo nebo nevim jak. Dšti mi ted začaly dopolko po svačině chrnět a odpolko po 3 mají už roupy, ale nechci je uspávat, protože mi pak do 11 nechtějí chrnět, jak se to daří Vám? Holky mám zas pro inspiraci jídelníček, kdyby jste nevěděly co dělat, tak kdo chcete, tak písněte na meilík kissova.jana@seznam.cz. Nemáe nkědo info o holkách z Jihlavy? Můj staronový mobil čísla ztratil, tak nemám kontakt.
A co udělat nějaký jarní srazík?
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, koukam, ze to mame vsechny dost podobne. U nas taky resime jestli maji deti chodit v botach nebo bez nich. Koupila jsem detem boty na ven do snehu a backurky. Zatim tedy backurky davam pouze Domcovi, Zuzka jeste stale "chodi" po kolenou. Tak doufam, ze uz brzo zacne chodit normalne - uz ma ty kolena opravdu hrozne otlacena.
Jinak deti s tatinkem pojedou na tyden na hory. Tak uz tedka se desim, jak jim vsechno zabalim. Teda myslim detem. A budu take muset jim navarit na tyden dopredu. Jedou tam s babickou a tetou, tak snad nebudu muset delat i nejaka normalni jidla, o to se doufam postara babi a teta.
Nic, uz tady zase zacinam usinat. Tak se mejte a snad neco napisu zitra nebo v nedeli. Krasny vikend.
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme