Maminka.czDiskuzeMaminka.cz

Poporodní deprese u kamarádky. Jak pomoct?

kukukadu 14. 9. 2015 8:05
Ahoj,moje kamarádka právě prožívá poporodní depresi. Má čtrnáctidenní miminko, poporodní depresi měla už po svém prvním porodu (tento je druhý), takže "ví, o co jde". Bere léky, má skvělého manžela. Je o ní postaráno po této stránce moc dobře. Psychicky na tom pořád není nejlíp, má pocit, že je nejhorší máma...Chtěla bych se zeptat, jak jí můžu pomoct? Občas jí napíšu něco povzbudivýho, ale četla jsem, že je dobrý, když ten člověk vyrazí ven (což asi hodně maminek v takovém stavu nechce?) nebo se vidí s kamarádkou (hodně je naopak odstřihává?) Nebo jí mám zavolat? Nebo jak?Je to strašný, jsem bezmocná a to být nechci. Děkuji za každý názor, moc mi pomůže.
Celkem 3 odpovědi Zobrazit jako strom
Karol 16. 9. 2015 10:50
@kukukadu Ahojky.Vůbec není zač:-) Aha, takže spíš známa?;-) Je moc dobře, že jsi byla maminku navštívit a bavíte se. Ty zřejmě děti nemáš, poznala jsem správně?:-) Já jsem sama hodně mladá maminka a na věku opravdu nezáleží. Pokud můžeš, navštěvuj ji doma, popřípadě pohlídej mimčo, aby si mohla maminka odpočinout. Návrhem nic nezkazíš, je to uvítající nabídka, jen je lepší chodit společně ven až po šestinedělí, já sama jsem tak byla se svojí dcerkou. Pak už nebude problém v ničem, jen je potřeba ji podporovat:-)
Odpovědět To se mi líbí0
kukukadu 14. 9. 2015 15:37
@Karol Ahoj @Karol moc děkuju. My se tolik neznáme, byla jsem u nich doma, myslím, že je to takové to kamarádství, kdy si "padnete", byla jsem za ní i v porodnici, bavíme se. Jsem jen o hodně mladší. Tak nevím, nechci ji do ničeho tlačit, má určitě spoustu dalších kamarádek, ale zeptáním se, jestli nechce jít ven, nic nezkazím, viď? Jenom nevím, je čtrnáct dní po porodu, to už může s mimčem/bez ven a chodit a tak?:)Děkuju.
Odpovědět To se mi líbí0
Karol 14. 9. 2015 10:44
Ahojky,jestli to kamarádka měla už u prvního dítěte, zřejmě nic moc s tím v této době neudělá. A je skvělé, že má skvělého manžela a že je o ni postaráno.Jako pomoc vidím spoustu variant. Jednak jsi napsala správně, že psát kamarádce nebo volat často, je super a také pokud máš nebo nemáš děti, tak chodit ven na procházky, výlety nebo jen tak ji doma navštěvovat atd. Pak také vidím jako pomoc-pomoc u psychologa, umí různé terapie, tam by se kamarádka mohla svěřit, v čem se necítí, co ji případně trápí apod. On ji předá rady, názory a vlastně ji povzbudí:-)Držím palce;-)
Odpovědět To se mi líbí1


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu