Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Porod prosinec 2014/leden 2015

Ahoj holky čekáte některá miminko v prosinci?? Já mám 14 dni spozdenou MS q krásné dva pozitivní testy v pondělí si budu volat k doktorce na objednání na první kontrolu, zda je ta naše fazolka milovaná v pořádku. Máte někdo podobný termín porodu? Budu moc ráda když si budu mít s kým vyměňovat zkušenosti- čekáme první miminko tak jich moc nemám..
Celkem 620 odpovědí Zobrazit jako strom
@Naďa81Jee omlouvám se za tu hrubku samozřejmě "zdravý miminka"
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Lucíku, no ono se nedá řídit přesně podle tabulek, každý mimčo roste jinak a v termínu se rodí 2,5 kg i 4 kg zdraví miminka tak je to individuální . Jsi vlastně o týden víc než já, já jsem odhadovala, že by teď mohl mít kolem kila. Můj doktor pokazdý neměří, další velký ultrazvuk i s měřením by měl být kolem 30tt, já budu 29+4 na další kontrole, tak ho asi už udělá, tak jsem zvědavá . Jinak aplikace co mám v telefonu i na www.babyweb.cz v popisu týdnu píšou, že ve 26tt má okolo 900g. Dobře, tak počkáme co na to stěhování holky a kdyžtak to spácháme.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Nad´o,já jsem klidně pro přestěhování diskuse,sice s facebookem moc zkušeností nemám,i když profil mám vytvořený,nebo co to emimino.to by šlo.JInak já jsem byla 26tt+3, když malou doktor vážil a měla těch 1020g. Nesleduji tabulky,tak ani nevím,jestli je to moc nebo málo,ale nic neříkal,tak asi ok Jsi dobrá,že uklízíš,mě se do úklidu moc nechce
Odpovědět To se mi líbí0
Joo a Bikul moooc gratuluji ke zkouškám
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, jéé holčičky, Šári a Lucíku gratuluji k potvrzeným princezničkám . Šári Ty jsi byla na velkém ultrazvuku co se dělá kolem 20. týdne? Kolik jsi byla přesně? Já jen na porovnání víš. Já na tom podrobném byla 21+4 a malý měl 509g. Lucíku a Ty jsi teď kolik, že má malá 1020g? Vím, že je to defakto jedno, každé miminko roste jinak a ty ultrazvuky to vyplivnou s určitou odchylkou. Ale pro zajímavost mě to docela zajímá. Já byla v poradně teď v úterý to jsem byla 25+4tt, malého doktor neměřil, jen vše zkontroloval, poslechl srdíčko, mrkl na žaludek, močák atd. a dělal teda i 3D, protože jsem si řekla, že to chci od něj pak hodit na flashku, dělá to za 1000,-, každou návštěvu ukládá, už od začátku i obyč utz a od 16tt 3D, teď se nám konečně Martínek ukázal hezky z profilu, minule si pusinku schovával ručičkama . Pořád otevíral a zavíral pusinku, na chvilku jí nechal i zavřenou a hodil pěkný škleb a pak se i usmál, no nááádhera . Příště (za 4týdny) jdu znova, zkusí ještě něco nahrát a pak mi to hodí na flashku, tak se moc těším až si to vše prohlídnu v klidu doma. Joo a doktor řekl, že už má pěkně naducaný tvářičky . Fakt jsem zvědavá kolik bude vážit, snad ne víc jak Tomík. Oba kluci nebyli zrovna drobečci , Peťka 3600g a Tomík 3800g. Jinak nic nového zatím nemám. Dělám teď důkladnější úklid, přerovnání a komplet umytí kuchyňské linky, skříně, ložnice pod postelema atd. Dokud jsem ještě trošku schopná ať to mám z krku, až se malý narodí, tak toho času moc nebude. Za chvíli budu ráda, že se vůbec zvednu , už teď mi to dává zabrat a dělám to po troškách, každý den něco, nijak to nehrotím. Dneska jsem si koupila prací prášek pro mimi, používám Denk Mit z DM, tak jsem si koupila i ten pro mimča a začnu postupně vše prát. Má být teď zase hezky, tak mi to aspoň hezky uschne venku. Holky jinak ohledně přestěhování naší diskuze bych byla klidně pro, tady to fakt hodně pokazili. Je možnost buď emimino.cz, baby-cafe.cz nebo udělat uzavřenou skupinu na Facebooku jestli tam máte teda všichni profil. Jestli byste chtěli, tak dejte vědět já to klidně založím.Mějte se zatím krásně.
Odpovědět To se mi líbí0
Super, Biku,velká gratulace,jsi šikovná a dobře,že jsi se odměnila to je správné Šári,to je skvělé,že do těchto řad přibyla další holčička,takže už budeš kupovat jen růžovou Já jsem se chtěla fotit i těhotná,ale nějak to časově s tou kámoškou nevyšlo,takže nevím,jestli to ještě uskutečním.Ale ráda bych,je to krásná vzpomínka
Odpovědět To se mi líbí0
Cauky holky, Jeee, Sari, tak super ze další holčička. Jj, teď už se to měří i s nozickama a podle mě je tal akorad.Mě teda doktorka vůbec neříká, kolik měří a váží, a jen z druhého Utz vím, ze podle hlavicky a nožičky naše malá primo odpovídá dnům, ale teď už se měří i s nozickama...Luci, Jj, už mam po zkouškách a hned jsem se odměnila a jeli jsme nakupovat - nábytek do Ikei a kouknout po kocarkach. Zatim máme favorita zn. Jedo. A holky, budete se fotit i těhotný?já to mam v plánu, líbilo by se mi to někde venku v přírodě, ale už bude celkem zima, takže uvidím. Mějte se s mimiskama vyborne
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj holky,psala jsem vám dneska na diskusi,ale nevím,kde se to ztratilo,jak se ted´dívám. Takže znovu co se týká toho focení,tak posílám kontakt na tu moji kámošku,co profesionálně fotí,novorozence,rodiny,děti.... www.ivet-a-foto.czŽije v Praze. Včera jsem byla na kontrole, doktor mi potvrdil holčičku a už je veliká, 1020g Akorát se pořád trápím nad tou štítnou žlázou,bojím se,aby malá byla v pořádku,štve mě ,že mě na to doktor nijak před těhotenstvím neupozornil,at´ si dám na to pozor,neměla jsem ponětí, že je to tak důležité a ani mě nenapadlo,že bych měla něco se štítnou žlázou.Tak se stále trápím,i když endokrinolog říkal,že to malá dožene,ale já nad tím stále přemýšlím Jak jinak,holky,co zkoušky,Bikule a ještě někdo tu dělá zkoušky,že? A jak jinak,nakupujete?Já už mám komodu malou.Objednala jsem si na mimibazaru spací vak starší,už mi včera přišel,je krásný, za 85korun. Čekáme na ten přebalovací pult u stolaře,tak jsem zvědavá.Pište holky novinky,a hlad´te bříška.dobrou
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky,konečně troška časíku :)Takže hlavní novinky:1) čekáme makovou panenku. Trošku překvapení, ale už se na tu naší prdelku moc těšíme, krásně se nám včera ukázala a spolupracovala :) Vrtěla se, tzv. zamávala apod. Jinak máme cca 370g a 33cm (není to moooc cm? že by to program už dopočítával i s nožičkama?)A proč maková panenka? Neboť mám teď pořád makové chutě :)2) dnes jsem obdržela i výsledky krevních testů a hormony štítné žlázy jsou vpořídku, štítná žláza těhotenství stíhá a mimi by mělo být v pořádku3) bříško se poulí čím dál víc, až mě to udivujeA co vy? Jaké jsou novinky? Lucko to ty jsi psala že máš známou v Praze co by ti fotila mimčo? Nebo kdo z vás holky, pošlete mi popř. prosím kontakt?Arket co zkoušky už hotovo, pořád držíme palečky.A jen si tak ještě říkám, nechcete přesunout duskuzi jinam, kde jdou i nahrávat fotky apod., dost mě to tu na mamince vadí. Taky se některým z nás změnila jména a nejde to upravit apod. Ale já osobně jiný vhodnější server neznám a facebooková soukromá stránka by jistě také všechny nelákala...Zatím se mějte hezkyLoučíme se oběŠárinky
Odpovědět To se mi líbí0
@bikulalaAhojky, tak sem konečně našla trochu času na napsání. začátek školního roku,mazec Schánění věcí je docela honička, všude vyprodáno a učitelé to chtějí mít do druhého dne Včera sem byla na cukrovce, ještě že na to nemusím chodit víckrát, je to pěkně hnusný. Ale vše mám ok tak super. Dneska jedem na 4D ultrazvuk. Už se moc těším až uvidím ten náš pokládek Tak zatím všem ahoj.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, musím se s Vámi podělit o to jak mám skvělého a vtipného muže :)Ráno v posteli povídá:"Miláčku ty máš tak krásně pevné bříško. Je vidět že poctivě cvičíš".Co na to říct? "Miluji ho"
Odpovědět To se mi líbí0
jo a co se týče setkání,tak se tomu nebráním,pokud to půjde nějak uskutečnit,i když do Prahy je to od nás z Ostravy docela daleko a cestovat s mimčem až tam,nevím.Zatím ale opravdu nevím a nezavrhuji to.pa
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky i všechny nově příchozí,vítejte mezi námi,máš Ali termín skoro jak já a Bikule,já mám 5.12. a dokonce se mi dneska zdálo,že jsem rodila to jsou teda sny. Jinak jsem se dneska vrátila z dovolené,nemohla jsem vám ani napsat,byl tam špatný signál. Nadi,moc děkuji za povzbuzení a uklidnění,to víš,mám o tu naši malou velký strach,až jsem si včera pobrečela,jak moc se o ni bojím,aby byla v pořádku.Jinak bych si to vyčítala,že je to moje chyba. Co se týče spaní, tak to je zatím v pohodě,spím normálně.Uvidíme,jak to bude dál.Ale v kříži mě bolí teda děsně,někdy když se v noci otočím,tak mě ta bolest i probudí,to je dost nepříjemné.Před dovolenou jsem si už vyžehlila oblečky,tak mám plnou komodu držte se,holky,a užívejte miminek
Odpovědět To se mi líbí0
@Alenaahoj Ali, vítej. To máme stejný termín, taky mám 7.12.2014, ale u nás je to první miminko - též holčička
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, jsem tu dnes nová. Termín mám 7.prosince a v okolí nemám žádnou známou těhulku. všechny už mají odrostlé děti, i já mám doma 13letou pobertačku Druhé mimčo je doslova vymodlené a zase to bude treperenda
Odpovědět To se mi líbí2
ahoj holky, už jsem vám psala sáhodlouhý příspěvek a co se nestane? Nešlo mi to odeslat! tak jsem se tak vytočila, že jsem zavřela noťasa a vztekle odešla . Tak snad to teď už půjde Holky, já teda spím moc dobře, i 8hodin v kuse...pravda, mám jednu přetržku na čůrání, ale jinak se spánkem nemám problém Šári, byla jsi už u lékaře skrz tu štítnou?nebo se teprve chystáš? Jinak se budu opakovat, ale já nic zatím nemám, ale ještě je času, doženu vás od příštího týdne budu mít KONEČNĚ čas, takže se do všeho pustím. Taky už jsem objednaná na 3D/4D UTZ a na cukrovku, tak to bude chuťovka ....jinak mi jsme zítra už 26+0, toto letí
Odpovědět To se mi líbí0
@Volcomstonkaahoj Velcomstonko, vítej mezi náma
Odpovědět To se mi líbí0
@JancaPAhojky, nevim vubec jak to tu chodi, jsem tu poprve na tenhle strance, mam termin na 7.1.2015 jsem prvorodička ted v 6 mesici začatek 6 a jelikož jsem se prestehovala mimo Prahu (do zahraniči) nemam tu kamarady ani s nekym, s kym bych mohla sdilet radost doufam, že Me prijmete :)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky,no ta nová maminka se mi teda taky nelíbí. Já tady měla profil,kde byl kalendář a měla jsem tam fotky z minulého těhu,dovči atd.a teď to teda nemůžu najít,takže to tady asi není Jinak s tím spaním,já většinou usínám kolem půlnoci a od tří do pěti zase čumákuju. Asi příprava na noční bdění s mimčem Od začátku těhot.jsem říkala,že už jsem si odvykla v noci vstávat,tak teď to mám...abych si zase zvykla Holky,už kupujete plínky,kosmetiku atd.? Já už pár balíků plínek mám. Musím nakupovat postupně,protože malá má teď v neděli tři roky,takže mi končí rodičák. A jelikož jsem s Marunkou zjistila,že jsem těhotná zrovna,když mi skončila v práci smlouva,tak jsem neměla a nemám nárok na nemocenskou a mateřskou.
Odpovědět To se mi líbí0
@LucikAhojky Lucíku, jůů ty se máš, tak si dovču pořádně užij . Tak pokud Ti řekl endokrinolog, že je to OK, tak buď v klidu, oni ví moc dobře jaký hodnoty jsou kritické a které ještě ujdou. Lucí abys měla komentář růžový a byl jako pro všechny, tak musíš kliknout na "odpovědět", které je úplně nahoře pod Lucky úvodním komentářem k týhle diskuzy.
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme