Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Porod v létě 2016

Ahoj holky, dnes mi doktor potvrdil těhotenství. Jsem v 5 týdnu. Je tady někdo, kdo má termín porodu v květnu nebo červnu 2016?? Ozvěte se díky
Celkem 27 odpovědí Zobrazit jako strom
Ahoj holky. Dlouho jsem tu nebyla, nejdřví jsem měla brigádu a jezdila jsem pozdě domů a minulý týden jsem nějak zapomněla :) Byla jsem u dr a vše se zdá v pořádku, i mi pouštěla srdíčko. Ale nemá utz, takže teprve za měsíc na velkém utz budeme vědět, co to bude, už se nemůžu dočkat, halvně kvůli vybírání jména :) Včera jsem měla pocit, že cítím pohyby, doufám že už budou trošku častější, vždycky mě uklidní. Dnes jsem 17+4. Snažím se pořád hlídat, co jím, ale včera jsem měla velký kus nivy :( Zbytek raděj nechám manželovi. Jinak miluju čipsy s příchutí čili papriček a kozího sýra, ale dnes jsem v obchodě odolala :) Přece jen je to hooodně pálivé. A opět jsem se vrátila ke konzumaci čokolády - tabulku denně jako nic. A k tomu vždy pár sušenek a nebo jiných sladkostí. Jsem hrozná. Dlouho jsem nepřibrala nic a včera najednou koukám a o kilo víc. Jinak mě nic netrápí, jen nevím proč, ale v noci mě šíííleně bolela kolena. Chtěla bych trochu cvičit, ale nemůžu se do toho dokopat. U první jsem chodila na těhu kurzy a těhu cvičení, to bylo super! Teď bohužel nemám možnost :( Napiště taky jak se máte, zatím páá
Odpovědět To se mi líbí0
Jo a termín mám 5. června :)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky tak jsem dneska v 19 tt a cítím se celkem dobře. Ze začátku jsem zhubla 3 kila ale ted uz to pomalu jde zase nahoru. Pohyby už cítím od 15 týdne ale ted jsou mnohem silnější. Ve čtvrtek jdu na velký ultrazvuk tak snad bude všechno v pořádku. Dcerka doma už se těší na sourozence :)
Odpovědět To se mi líbí0
@jis88alexandra som tehotna mam pet meciacov mam radost cem videt mojho ceru rosalinda http://www.maminka.cz/Client.Images/Smileys/eus...
Odpovědět To se mi líbí0
@Kristy777Ahoj Taky čekám jsem prvorodička , ale že bych jídla co se píše , že nemůžu nejedla to určitě né. Třeba co se týče koření některé vynechávám a nekořením tolik . Jsem 9 +6 tt .. Co se týče třeba plísňových sýru když mám nato chuť dám si ho Sestra čeká 5 miminko za chvílí rodí a ona mi hodně pomáhá. asi měsíc zpátky si dala úplnou trošičku tataráku. Miminka jsou zdravé všechny. Konec konců i doktor někdy řekne, že s tou stravou co se píše atd se nikdy nemá přehánět . Některé ženské drží diety a zdravé stravy což je podle mého názoru blbost . A vlastně to co my jíme teď v těhotenství má velký vliv i na dítě až se bude zapojovat do klasické stravy. Zatím nepřibírám jen hubnu A to jím celkem dost ,ale podle doktoru to tak některé ženy v těhotenství mají a až pak přibírají během nějakého měsíce. Samozdřejme co se týče jídla tak takhle no Ale hodně si dávám pozor na spálené to vidím trošičku a nesním to, vajíčka nekonzumuju často. Jinak tatarku jím normálně ke všemu Včera jsem měla k řízku napřírodno Přesně tak jak píšete maminky dřív jedli co hrdlo ráčilo, a narodily s plnou výbavou a zdravé
Odpovědět To se mi líbí0
Já až v půlce července
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Já mam termín porodu cca 7. srpna :)
Odpovědět To se mi líbí0
@Andy14Ahoj :) Já mám termín 28.6. :).. Jsem těhotná poprvé, tak jsem ze všeho tak trošku vyplesklá, ale to nejdůležitější teprve přijde.. Abych se vrátila k té stravě.. Konkrétně přes Vánoce jsem jedla.. Jako každé Vánoce, ale nijak zvlášť se nepřejídala, nepřibrala jsem nic, ale od ledna, respektive cca od začátku 15. týdne jako by mému organismu přeskočilo a i když jím stále stejně (řekla bych, že snad i líp než v předchozích dnech x týdnech) přibírám každý den snad 1 kg! :(.. Koukám jak blázen co se děje s mým tělem a nemůžu to nějak vstřebat.. I prsa se mi opět zvětšují a o bříšku ani nemluvě.. Těch pár dní zpátky, co jsem "nastartovala" ten 15. týden mi i bříško začalo pučet.. o nějaký ten centimetr je větší, no.. Asi je to normální a za nedlouho, předpokládám, že se to zastaví a v dalších vlnách to bude pokračovat. Kdyby mi to mělo takhle růst, tak bych do porodu vážila 250 kg a miminko by byla jen "kapka" v oceánu :).. No nic, co si o tom myslíš/te?.. Ještě jsem se chtěla zmínit, že jsem si nedávno dala sushi.. Měla jsem výčitky, ale restaurace, ve které jsme si ho s kamarádkou daly je celkem vyhlášená, mělo by být vše čerstvé, tak se taktéž modlím, aby bylo vše ok.. Jak si psala - bramborový salát s majolkou, tak ten jsem měla taky a provinile jsem se necítila.. Např. tatarku si dávám k hranolkám a hamburgeru (ani jedno jsem dřív nejedla) a věřím, že by tomu v tomto ročním období nemělo nic být.. Stále si říkám, naše maminy dřív jedly co hrdlo ráčilo, nic neřešily a taky jsme se narodily s plnou výbavou a zdravé, tak proč se tak strašně omezovat.. Jenom si s tím děláme neskutečnou hlavu, máme výčitky a to si myslím, že škodí miminku mnohem víc než všechny ty "nezdravé" potraviny..
Odpovědět To se mi líbí0
@Kristy777Ahoj Kristy. Já mám termín 1.7., tak to budeme asi kousek od sebe :) Jsem těhotná podruhé a zatím mohu říct že stejně jako u prvního - naprosto v pohodě, tak snad to tak bude i pokračovat. Snažím se vyhýbat 'zakázaným' potravinám, ale přes svátky jsem to moc neřešila a jedla i bramborový salát s majonézou a domácí vlašák. Tak teď trnu jestli se někdy nedostaví listerioza, ale snad ne. Už se hrozně těším na únor na druhý utz a až budeme vědět, co to bude :) A co bříšku, už se rýsuje? Mě tak zatím leda špekaté a už 4kg nahoru:( , asi z cukroví a samé čokolády, já ani před těhu nejedla ukázkově.
Odpovědět To se mi líbí1
kveten
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj,já mám konečný termín 1.8.2016.Po přestěhování do České Třebové tu zatím nikoho neznám,tak třeba alespoň s vámi budu moct pokecat Jinak u nás zatím vše v pořádku,moc se na mimčo těšíme
Odpovědět To se mi líbí1
Ahoj,já mám termín 21.6. a čekáme holčičku. Špatně mi moc nebylo ale mám chutě na samé nezdravé jídlo
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, já jsem momentálně v 14+5 týdnu těhotenství a termín mám na konci června 2016 .. Jak Ti je? Mně naštěstí ustoupily nevolnosti cca před měsícem, teď už mi je mnohem lépe, ale stále nemůžu jíst nějaká jídla a naopak mám chuť na jídla pěkně nezdravá (před těhotenstvím jsem jedla ukázkově, teď se tomu tak říct nedá , ale poslouchám tělo co si poručí, tak mu většinou dopřeju, proto je mi celkem fajn :)).
Odpovědět To se mi líbí0
@Šári Ahoj holky jak se máte? Já jsem ted 14+2 tt a citim se uz lépe.Vyšetření na vrozene vady dopadlo v pořádku což jsem moc ráda.Na kontrolu jdu před Vánocemi a možná se uz dozvím pohlaví miminka tak se moc těším. A co vy? :)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Já jsem 8tt (7+5), mimi čekáme v červnu. Máme už i první fotku a viděla jsem srdíčko. Už buší. Po těch problémech jsem ani nedoufala. Všem přeji ať jsou děťátka jen zdravá.
Odpovědět To se mi líbí1
@GabkaaTo je hlavni at to je zdrave. Ja jdu koncem měsíce na ultrazvuk kvuli tomu Downovu syndromu tak snad bude všechno v pořádku.
Odpovědět To se mi líbí0
@katkatak ja deti jeste nemam a taky jsem strasne zvedava co to bude ja bych radeji holcicku a chlap zase kluka ale vicemene je mi to jedno hlavne ze miminko bude zdrave .
Odpovědět To se mi líbí0
@GabkaaAhoj ja se cítím celkem dobře, nevolnosti jsem měla tak v 5-7 týdnu ale ted už ne, někdy ani nevim ze jsem těhotna :) U první dcery mi špatne nebylo vubec.. jsem zvědava co to bude :)
Odpovědět To se mi líbí0
@katka Ahoj Kači ,tak to mame chvili po sobe. Citis se dobre nebo mas nevolnosti? Ja tim ze nemam nevolnosti tak si moc tehotne nepripadam. zadny chute a nic , jen ta unava mi dava zabrat a praci jsem myslela ze budu zvladat lip
Odpovědět To se mi líbí1
@GabkaaAhoj Gabi já jsem ted v 9 tt a termín mám 7.6.2016 :)
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme