Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Porod v srpnu 2010

Ahoj, zdravím všechny nastávají maminky, které budou rodit v srpnu
Celkem 169 odpovědí Zobrazit jako strom
Ahoj tehule..tak jak jste na tom?Už se nam to bliži,coo....Ja mam termim uz za 10 dni a co vy? Uz byh chtela mit malou u sebe...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj dámy tak jsem dneska byla na kontrole a na pásech. Na pásech docela v pohodě, prcek se moc nepředvedl, měl zrovna spinkací náladu. Jinak mě docela zaskočili, klidně bych ted prý mohla začít rodit každou chvilku :-S že se pomalu začínám otvírat :-S Termín na císaře mám na příští středu,doufám že to do té doby vydržím, tak držte pěstičky. Mějte se pěkně a užívejte poslední klídeček a pohodičku papa
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky, u nás termín 24. srpna, ale jsem zvědavá kdy mi naplánují termín císaře, můj první porod byl také císařem, zažila jsem nejprve normální, kdy jsem měla normálně kontrakce, ale z důvodu že jsem se vůbec neotvírala se muselo přistoupit po celodenním čekání na c.ř., bonding jsem nezažila, mimi mi přinesli až zabalené umyté, jen jsem ho viděla a pak ho hned odnesli a mě šili. Nejhorší bylo to první vstání, kdy vás nutí, že musíte jít na záchod, je to vlastně operace, to jsem seděla na posteli snad půl hodiny než jsem vstala, byla to pěkná bolest jak namáháte ty svaly, a trochu se mi motala hlava, 3 dny to bolelo, otáčení na posteli a vstávání, ale pak se to lepšilo a bolest ustupovala, šestinedělí proběhlo v pohodě, pak to bylo lepší a lepší a jizva se krásně hojila, a za měsíc už jsem o žádné bolesti nevěděla, má to své pro a proti, s těmi maminkami co jsem s nimi byla na pokoji, měly normál. porod a ty z důvodu šití hráze nemohly zase vůbec sedět, což zase mně nedělalo problémy. Teď už vím do čeho jdu a vůbec se nebojím, těch pár dnů bolesti vám vynahradí to krásné malé miminko, které mi dali na pokoj až když jsem jim řekla a byla schopna ho mít celý den u sebe.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj těhule tak dneska poslední prohlídka u doktora a od příštího týdne budu už chodit na pásy do nemocnice a tam si mě už budou hlídat sami,protože můj doktor má ještě k tomu dovču.. Jinak verdikt zní jasně prostě se prďola né a né otočit takže pokud to nepůjde jinak tak mě nejspíše opravdu ten císař bude čekat. =-O noo možná kolikrát lepší než klas. porod ale to se všechno uvidí. Vše má své pro a proti. Opatrujte se papa
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj tehule :))) Ja se tadý tez hlasím...Jsem 37tt termin mam 9 srpna. Ale už bych klidne rodila.Začina m to zmahat a tešim se na malou... Ty vedra jsou hrozna... A jak to snašite vy?
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj maminky, dlouho jsem tu nebyla a hodně se za tu dobu změnilo. Termín máme sice 12.8. ale naše Sárinka se za celé těhu nechce otočit hlavičkou dolů takže je v bříšku úplným koncem pánevním což znamená že do 14. dnů budeme m,uset podstoupit plánovaný císařský řez strašně mě to mrzí, jsem asi divná ale chtěla jsem si ten první porod prostě prožít, mám strach že k naší princezně nebudu mít "takový" vztah nebo citovou vazbu jako kdybych ji porodila přirozenou cestou! Také ještě nevím ve lteré nemocnici se nechat operovat jestli v Domažlicích nebo Plzni na Lochotíně??!! Nemáte někdo zkušenost s císařským řezem? Jaké je šestinedělí po císařáku? Jestli funguje Bonding po císařáku atd., atd....všem vám přejí klidní a pohodový ale hlavně přirozený porod bez komplikací!!!
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky, tak už se to všem blíží, byla jsem naposledy na gyndě a doktor mi napsal pravděpodobný termín ne už 30 ale 24 srpna, jinak se opravdu sotva valím, 2. srpna jdu poprvé do Podolí do poradny, užijte si své poslední týdny s bříškem, co nejvíce v pohodě
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky těhule,
tak jak se kutálíte??? Už to moc nejde co??? Teda alespoň u mě... Malej se konečně otočil, takže jsme hlavičkou dolu. Jen Vám řeknu, že už se modlím, abych to měla už za sebou. Těším se, až se prospím (hlavně na břiše ), najdu zase své kotníky, půjdu na procházku s kočárkem a nepůjdu jako kačena A jak jste na tom vy.... Já mám termín sice až 10. srpna, ale myslím, že to bude dřív, no nebudu předbíhat, třeba se mýlím A kdy vy ostatní máte termíny... Jinak minulý týden v poradně mi už řekli, abych si zašla do porodnice sepsat porodopis, takže to mám za sebou a teď se těšit až porodím Jo, byla jsem poprvé na křivce (monitoru) a bylo to prima slyšet srdíčko malého <3 a to jak tam s sebou mele. Sestřička mu začala říkat chroustík, protože celých 20 minut tam s sebou mlel, že to vydávalo chroustí zvuky Tak Vám přeju krásných posledních pár týdnů těhulkování a ať všem vše dobře dopadne
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj těhule, tak už to máme pěkně za pár co ty tepla mě asi zničí už se to na mě všechno začíná podepisovat,ty tepla, kilečka nevíc a už i stres. Dneka jsem byla u doktora a je všechno v pohodě, ted už budu chodit na kontrolu každý týden. Mějte se pěkně a přeživejte ve zdraví
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky,tak se tady mějte moooc krásně.Já dnes byla na kontrole u doktorky a mám nástup do nemocnice.Slibovala mi to už dlouho,ale stejně jsem to obrečela :'( A zůstanu až do porodu kvůli tomu,žejsem na jeden prst úplně otevřená a může to přijít kdykoliv.Tak abych byla pod kontrolou.Tak si užijte posledních pár týdnů těhulkování a ať Vám vše dobře dopadne a máte miminka doma.já až budu doma,tak se zase ozvu pááá
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky Holky, tak jsem tu dlouho nebyla, jak jsem psala, že mám problémy a křeče a myslela jsem si že to jsou ty střeva, tak to byl omyl ke konci května mě to jeden den v poledne tak chytlo, a zrovna nikdo nikde, tak jsem honem hodila Venouška k prababičce a doplazila se v bolestech na gyndu a doktor měl podezření na slepák, tak mě urgentně odvezli do motola a byl to akutní zánět žlučníku, nechali si mě tam týden na kapačkách a chtěli mě hned říznout což jsem měla strach co mimi, naštěstí pan doktor z gyndy to nedovolil, ať mi dají léky a může to počkat až do porodu, po pár dnech už to bylo lepší, a mě už na víkend propustili domů s tím že musím držet přísnou žlučníkovou dietu, všechno vařené na vodě, žádné tuky, vše nízkotučné, musím říct rychle jsem si na to zvykla a malej to jí se mnou, a od té doby co jsem se vrátila z nemocnice, musím zaklepat jsou to skoro 2 měsíce v pohodě, a ani ten test na cukrovku jsem neabsolvovala, kvůli tomu, aby mi to nevyvolali, jen mi odebrali žilně krev a z toho provedli analýzu a v pohodě, žádnou cukrovku naštěstí nemám, mimi je otočené už hlavičkou dolů, ale dle měření je dosti veliké, takže to bude zase císař, a i kvůli tomu, že mám placentu dole i kvůli tomu žlučníku, a v motole mi pan doktor sdělil, že jestliže jsem se poprvé neotvírala, tak se to ani teď nezmění, že ty procesory prostě už pracovat nezačnou, že to tak příroda zařídila, tak jsem s tím už smířená. Teď 15. jdu naposledy ke svému doktorovi vypíše mi mateřskou, a pak už se jdu přihlásit do podolí na ambulanci, ten žlučník prý také mohlo vyvolat to malé, jeho poloha, že prý mi mohl klidně ty žlučovody tak mačkat, že prostě když mám ty kamínky tak se to ucpalo a nemohly odcházet, teď jak už je otočené tak je to zas v pohodě, dávám si každý den k obědu skleničku plzně, obsahuje prý látky co jsou dobré na trávení, ale jen ta plzeň (měla jsem ji napsanou v té dietě z nemocnice), snažím se tu stravu mít už pestřejší, ale tuky jím zatím nízkotučné i mléko a jogurty, koupila jsem si emulip, říká se mu prý žlučník v krabičce a jsou to přírodní kapičky z řepky, a pro těhotné a kojící zcela neškodné, upravují trávení tuků a střevní vylučování, dokonce při kojení podporují tvorbu mléka, a jsou i na hubnutí při braní tak 3x denně, já je beru jen 1x na ten žlučník 10 kapiček na housku po jídle, a cítím se skvěle, žádná zácpa nic, a za měsíc jsem přibrala jen 1 kg, takže teď mám nahoře 7 kg od začátku těhotenství, vše co sním tak prostě spálím, když jsem se koukala na své minulé těhu tak v této době jsem měla nahoře 17 kg, což je velký rozdíl a podle doktora je to přibírání v pořádku dle křivky. To horko to vám povím to dává zabrat, už mi natékají ruce i nohy a jak mě bolí když vstávám, a to ještě před sebou měsíc a něco, , tak se všichni držte a ať to horko v pohodě všechny přežijeme.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky tehulky,tak jak snašite ty vedra?ja uplne hrozne a modlim se aby aspon na par dni prestalo být horko.... Už se to neda s tim brichem vydýchat..:(((( Jinak ja jsem 36tt a termim mam 9.srpna,ale klidne bych brala i o neco driv...Moc še tešim na tu naši princeznu....
A jak valčite vy?
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj těhule,jak se Vám daří?Já byla dneska na velkém ultrazvuku a holky nám pěkně povyrostli.Jedna váží 2000g a druhá 1860g.A Pan doktor říkal,že se vyvíjejí ukázkově.Tak mě moooc potěšil Jinak už čekám na zázrak,aby se trošičku ochladilo a mě se ulevilo.Na nohou už není znát,kde mám kotníky V pondělí jdu do poradny,tak jsem zvědavá co nám na to poví paní doktorka.Většinu dne jenom proležím.Jsem líná už i vyvenčit pejska.Tak se mějte hezky a užívejte posledních pár týdnů těhulkování.Brzy už to budeme mít za sebou a řeknu Vám,že se upřímně těším
Odpovědět To se mi líbí0
@denninnkaAhoj nic si z toho nedělej já mám prcka taky hlavičkou nahoru, cviky jsem dělala a je to lenoch stejně se neotočil a ted jak roste čím dál víc tak už moc nepředpokládám že se otočí. Každy večer ho přemlouvám aby se otočil ale moc to nepomáhá s doktorem jsme o císaři ještě nemluvili tak uvidím příští týden co mě řekne.
Já mám nohy úplně v cajku vůbec žádný otok,aspoň něco. Taky ti tak nohama masíruje močák??? je to hrozně nepříjemný a někdy to docela dost bolí :-S Mějte se pěkně a užívejte poslední týdny papa < <
Odpovědět To se mi líbí0
@denninnkaAhojky,četla jsem na internetu,že existujou i nějaké cviky,které napomáhají k otočení miminka hlavičkou dolu.Prý se mu to nelíbí a přetočí se,tak jak má.Myslím,že za zkoušku nic nedáš Jinak s těma nožkama mi mluvíš z duše.Jsem na tom stejně jako ty.To jsem zkoušela i střídání teplé a studené sprchy.Snažím se mít nožky pořád nahoře a stejně nic nepomáhá,ale teď se má na chvilku ochladit,tak se nám snad trošičku uleví
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky,
tak kontrola nám nedopadla nejlépe. Doktor zjišťoval polohu malýho a je pořád obráceně. Prý pokud se do 2 týdnů neotočí sám, tak se bude muset stanovit termín císařského řezu :'( Pořád sahám na bříško a modlím se, aby se otočil, ale ono pořád nic :'( Jeho hlavička je pořád pod mými žebry :'( Na kontrolu jdu 15. 7. , tak uvidíme. A co vy, jak jste na tom vy... Jinak to vedro mě asi zabije :-S Místo nohou mám konve... Jsou příšerně oteklé a příšerně bolí Jinak Vás zdravím a přeju všem hodně štěstíčka
Odpovědět To se mi líbí0
zdravím těhulky tak co máte se?? já jsem dneska byla zase na kontole a jsem ve 32 týdnu a na mateřskou jdu až od 1.8.V práci jsem ted posledních 8 dní a pak mám dovolenou.Jinak vám řeknu že to horko to je mazec.3 krát denně jsem ve vaně a dusno je mi neskutečné. Jinak jsme v pořádku a moc se těšíme.A co u vás nového?
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky,tak jsem dnes byla na kontrole a jsem moc ráda,že mi opět prodloužila pobyt doma.Aspoň nebudu muset být v těch vedrech zavřená v nemocnici.Doma si přeci jenom udělám svoje pohodlí.Holky mi zvážila a ta jedna váží 1350g a ta druhá 1560g.Oříští pátek jdeme na druhý velký ultrazvuk,tak se těším.Tentokrát to snad vyjde i manželovi a půjde tam se mnou.Na tom prvním se mnou byla mamka O bříšku mi ani nemluvte.Překáží mi snad úplně ve všem a připadám si jak tuleň,ale bude ještě hůř Tak se držte holky.Já mám termín až na konci srpna.Vy už to budete mít všechny za sebou a já pořád budu tuleň Ale všichni mě straší s tím,že se narodí dřív,tak se necháme překvapit =-O
Odpovědět To se mi líbí0
@NikolAhojky,
vítáme tě mezi námi. Máme skoro stejný termín, já ho mám 10. srpna Jen čekám chlapečka Jinak, já se mám fajn, až na to ,,kutálení" Už si občas připadám, jak ta ,,kachna" Hrozně mě bolí kostrč, ale to už celou druhou polovinu těhotenství- manžel se mi směje, že mi roste ocásek Jo, závidím holkám, co jsou na mateřské dovolené, já taky, ale bohužel do práce chodím pořád... Občas bych ty lidi, co sem jezdí přizabila :-X , ale co se dá dělat Já jdu na kontrolu ve čtvrtek, tak jsem zvědavá, co mi pan doktor řekne Zdravím všechny těhulky
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky tak denšním dnem jsem oficiálně na MD. Musím říct že pupik mě začína činit pohybové problémy valím se jak kachna Teď už na kontroly chodím po 14 dnech, ještě odchodit červenec a je to.... < Opatrujte se a papa
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme