Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

porod v únoru 2011

Tak maminy termín v únoru,to je mazec zima či blátivo.No prostě počasí na nic a dotoho to malé.no nebude pak ta zima úžasná :-[
Celkem 648 odpovědí Zobrazit jako strom
ahojky maminy,tak mi jsme už očkovaní na tuberkulozu,očkovali nás na roce ale musela jsem se sama objednat
Odpovědět To se mi líbí0
@KláraAhojky maminky... nás taky neočkovali, ikdyž jsem to chtěla... že prý to stačí až kolem 2 roku, protože se nepředpokládá u nás výskyt a tedy možnost se někde nakazit, bohužel jste obě výjimky potvrzující pravidlo... Nejlepší je jít za doktorem, říct o co jde a pak se uvidí... ale aby teď ta vakcína nebyla kontraproduktivní, aby se to naopak nerozjelo... ale to fakt musí posoudit doktor a říct... hlavně ať Vám všechno dobře dopadne... Jinak naše skoro roční miminko už začíná samo ťapat... s manžílkem si ho posíláme a ujde docela dost... tak utekl roku, ale sám to radši bere ještě po čtyřech... Máme 5 zoubků a objevujeme svět... jo a jinak uvažujeme o třetím miminku... když je Šíma tak pohodový, tak co ještě třetí... tak uvidíme ještě na to máme rok na rozmyšlenou... Mějte se všechny fajn... <3
Odpovědět To se mi líbí0
@KláraAhojda, nás neoeočkovali, ač jsem o to žádala, protože v době narození byl brácha ve vězení a tam s tím přišel do styku a pak byl i u malé a já měla obavy, ale dr to pominula, takže očkovaná není. A jestli ted se dá očkovat, no asi yb to mělo jít, ale nejlepší to bude probrat s tvým doktorem, poradí asi nejvíc.
Odpovědět To se mi líbí0
Zdravím maminy,očkovali Vaše drobečky v porodnici proti tuberkuloze? Nás ne a bohužel se v přítelově rodině,u nevlastní sestry,vyskytla. Přivezla si jí její budoucí švagrová. myslím,že to bylo z Belgie. Nijak se spolu nestýkáme,ale stejně člověk dostane strach,když se taková nemoc objeví tak blízko. Dá se očkovat i v pozdějším věku nebo sme to už prošvihli??
Odpovědět To se mi líbí0
ahojky, my jsme opruzelý zadek zvládli sudocremem a ničím jiným už ho nemažu... teď jsme měli kašel a tussin mi nezabíral, tak jsem naordinovala normálně stodal, ikdyž je až od roku ale snížila jsem dávku a je to lepší... horečky se snažím nejdřív srazit sirupy, je lepší mít doma dva, aby měli rozdílnou tu tišící látku a můžou se pak dávat i po 3h a nemusí se čekat 6h když je to jen jeden sirup...... a tak 3 den kdy to nezabírá, tak jdeme k doktorovi... může to být jen teplota od zubů... pokud to není na antibiotika, tak stejně to těmi sirupy zase skončí... tak ať se vám nemoci vyhýbají a vánoce si užijete v klidu... <3
Odpovědět To se mi líbí0
@KláraJá měla podobný problém, ale musela jsem k doktorce, ta mi napsala mastičku Imazol a malé rychle zabrala, během 2 dnů, protože mi dr řekla, že to je plíseň. A to malou přebaluji často, přes noc má pampers a nikdy problém neměla, jen jednou se mi pokakala, neprobudila se a měla z toho tohle. A taky se jinak samozřejmě starám. Ale koupu každý druhý až třetí den. A nebo ještě zkus Sudocreme nebo Calcium pantotenicum, ty jsou volně prodejné, jinak mne nenapadá, co by jiného zabralo. A nebo jestli máš dobrýho lekárníka, zkus se poradit. A pokud bydlíš v bytě a máš teplo, zkus malou nechat větrat, taky by se to mohlo zlepšit, ale jestli to není opruzenina, ale spíše plíseň dr se asi nevyhneš...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj maminy,můžete mi doporučit nějakou dobrou mast na opruzeniny? Malá na to nikdy netrpěla až teď. Má zarudlý zadeček a i pipinku. Nevím jak jinak to nazvat . Byl mi doporučen pityol,ale na netu sem četla,že je pro děti od 10let. Bepanthen ani rybilka nezabírají. Koupeme jí každý den,přebalujeme dost často,ale nijak se to nelepší. Spíš bych řekla,že je to pořád horší a horší. K doktorce jít nechci. Byla sem tam minulý týden,protože malá měla horečky a připadala sem si jako debil,že tam lezu. Navíc teď dostala kašel,tak sem jí koupila v lékárně sirup. Snad nic nezanedbávám,ale dokud to nebude nutné,k doktorce jít nechci.
Odpovědět To se mi líbí0
nazdárek maminy, tak už tu budou naše první vánoce a uteče to jako voda a budou tu i první narozeniny... Náš Šimon se konečně v 9.m rozlezl po čtyřech a i chodí za ruce a putuje kolem nábytku... zajímá ho vše jen ne hračky... ale ono je to taky přestane pak bavit... takže trpělivost... máme 4 zuby a další se musí proklubat už každým dnem... spaní v noci je docela ok, vstává kolem půlnoci a pak nad ránem... Ač je navečeřený tak stejně před spaním má ještě prso a v noci taky, ale nad ránem mu pak dávám vypít ze skleničky mlíčko s kaší... prostě si flašku s dudlíkem nevezme... když se zadaří, tak se nám to povede i do nočníku... a co se týče sexíku... to je kapitola sama pro sebe... po prvním dítěti, šla normálně a šitá jsem byla jen 1 stehem jsem půl roku nesexovala protože mě to bolelo, pak se to tam nějak asi utrhlo a bolet to přestalo... a teď jsem rodila císařem a je vše ok, vše funguje jak má... jen není chuť... manžílek by mohl každý den a já na to začínám být alergická... jo a konečně po 10. měsících po porodu jsem teprve začala menstruovat... ale bez bych se obešla taky... Majo, s tou velikostí... představ si jak velký uzlíček Ti tam lezl a i když budeš posilovat svaly pánevního dna, už to nebude nikdy jak předtím... právě proto i druhý porod bývá rychlejší, protože jsou ty cesty už protažený... tak se všechny mějte hezky, ať jsou ty Vaše zlatíčka zdravá a zase se na Váš těším... <3 <3 <3
Odpovědět To se mi líbí0
@Maja1204Ahojda,mě bylo řečeno,že po porodu už vše nebude jako předtím. Jinak nijak velké problémy se sexem nemám. Občas mě pobolívá jizva po nástřihu,ale není to tak hrozný. Opravdu chybí spíš ten čas a chuť. Hlavně ta chuť .
Odpovědět To se mi líbí0
@Maja1204Já to bohužel neposoudím, protože jsem rodila císařem, tudíž je u mě vše stejné....až na ten čas a chuť
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojda holky, budu asi trochu indiskrétní, ale jak jste an tom se sexem po porodu? Mě přijde, že to není, co to bývalo, takový ten vnitřní pocit, mám pocit, že to nastřižení mi dost zkomplikovalo intimní chvilky a že jak se malá drala na scět, taky asi není vše v původní velikosti, nevím.... Co vy, máte z toho potěšení jako předtím se vším všudy? Omlouvám se asi řástečně za nevhodné otázky, ale uvažuji, jestli jsem ok a jestli si nemám radši zajít k nějakému odborníkovi pro pomoc..
Odpovědět To se mi líbí0
@Maja1204I tak ti děkuju za typy, budu zkoušet ...
Odpovědět To se mi líbí0
@terysektKdyž ona je takový zlatíčko už od narození, první noc po návratu z porodnice spala skoro 14 hodin v kuse. Ale někde jsem četla, že vyspinkání dětí záleží na ukládání, tak třeba zkusit sprchový gel s vůní levandule pro klidné spaní, kašičku pro lepší usínání a klidový režim před usnutím, nevím... Ale vím, že mě se malá v noci probere, ale pokud vyloženě neřve, tak ji nechávám a nereaguji na ní. Posledních pár dní se mi budí a dokud se nezačne hlásit o přízeň, nechám ji si povídat a ona pak třeba za půl hoďky zase usne. Ale řekla bych, že já nemám moc co radit. Hrozně ráda bych ti nějak pomohla, ale já nejsem povolaná osoba, měla jsem štěstí na zlaté díťátko. A nebo nemáš možnost třeba prcka šoupnout k prarodičům na jednu noc? Třeba to je prostředím, někde jsem četla o dobrých a špatných zonách a jako dítě to mám odkzkoušeno, že někde se spí lépe, někde hůře. Držím palečky, aby se to zlepšilo!
Odpovědět To se mi líbí0
@Maja1204Majo a jaký má malá denní režim (spánek, jídlo....), že už ti dokáže spinkat celou noc? U nás je to vstávání mnohokrát za noc a jsem z toho už fakt hotová.....
Odpovědět To se mi líbí0
Tak to já mám také zlatíčko, celou noc mi spinká, jen poslední 2 dny už je asi nutrilon málo, tak jsme začali kašičky, to se mi probudila už ve 4 ráno, ale snad se to zase zlepší, jinak už lezeme, sedíme bez problémů, staví se mi o nábytek a v ohrádce a nejradši by se rozeběhla, ale to jí nějak ne a ne jít Je to mnohnásobně větší zábava neý když to bylo jen ležící mimčo, sice musíme vše zabezpečovat a bezpočtukrát si skřípla ručičku a padla doslova "na hubičku", ale když koukám jinam, postaví se na všechny čtyři a pokračuje v prozkoumávání velkého světa. Samozřejmě hromadu hraček uprostřed obýváku obleze a leze ke kabelům a kamnům, no prostě dětská zvídavost je bezmezná! Dokonce za mnou přilezla na záchod, to jsem koukala (tatka ji měl hlídat v obýváku)
Odpovědět To se mi líbí0
@terysektTak to mám na klidné noci velkou kliku. Občas je pravda,že se malá vzbudí,ale jen jí vrazím do pusy dudl,už zase chrupčí. Postýlka už je dole,staví se na nožičky. A já sem čím dál víc na prášky. Někdy mi přijde,že se z toho zcvoknu a ani léčebna Bohnice mě z toho nedostane . Ten kdo vymyslel název mateřská dovolená musel být chlap. Jinak to nevidím. Potřebovala bych jít už do práce. Někdy si připadám jako neschopná matka :'(. Ale jinak je malá zlatíčko. Dneska mě opět dostala a rozesmála. Při přebalování jí vždycky něco vrazíme do ruky abychom jí zabavili a dneska sem jí dala sáček s vatovými tyčinkami. Ohnula sem se pro plenku a když sem se narovnala zpátky,ležela zasypaná tyčinkama,některé měla dokonce v pusince. Málem sem se umlátila smíchy . Nechápu,kam na ty nápady chodí.
Odpovědět To se mi líbí0
@KláraAhojky, jojo po malých žížalkách ani památky, máme velký dětičky, ale určitě si v dohledný době nemíním pořizovat další Už přes 8 měsíců jsem se nevyspala a vstávám každou druhou hoďku, někdy i po hodinách....mé dítě snad nikdy nebude spát celou noc :'( Jinak je to vysmáté zlato, konečně máme dole dva zuby....sezení už je málo a v chodítku lítá o sto šest, chtěl by ale už sám, takže musím být pořád v pozoru a jediné místo, kde si ho troufnu nechat o samotě, je ohrádka plná hraček
Odpovědět To se mi líbí0
Zdravím maminy,tak už nám bude 8měsíců. Strašně rychle to letí. To co malá neuměla,už zvládá bravůrně. Krásně sedí,převaluje se. Klube se nám třetí zoubek,bude vlevo nahoře. Už jí nemůžu nikde nechat samotnou bez dozoru,jen snad ve stoličce. Brzy budeme dávat níž postýlku,protože má náznaky,že by se chtěla v postýlce postavit. Když jí pozoruju,děsí mě to. Už to není to malé miminko,co pořád leželo. Teď leží už jen když spí. Stýská se mi po tom malinkém miminku,co pořád jenom spalo :'(. Budu si muset brzy pořídit další. Nedávno se mé kamarádce narodil malý chlapeček. Už není snad ani pravda,že byla taky taková malinká. A jak rostou vaši prckové??
Odpovědět To se mi líbí0
@terysektAhojky, no my spíme pořád půl hoďky 3x-4x za den... V noci spí taky dobře, budí se kolem 3.h a pak až ráno... Máme 4 zuby a objevil šprušle na postýlce a začíná se přitahovat a chtěl by vstávat... jen pořád nelezeme, jen se točí kolem své osy a překulit se sice umí, ale je to pohodář těžký, tak se moc nekoulí... Stále kojím, jsem zvědavá, jak dlouho ještě... Teď je období zoubků, tak budou víc protivný a v noci budou taky hůř spát... Hold každé miminko je individuální a často se nevejde do učebnicových tabulek... hlavně že jsou zdravá, spokojená a šťastná... <3 <3
Odpovědět To se mi líbí0
@KláraAhojky, malej mi spí dopolko tak hoďku a půl a odpoledne třeba dvakrát po půlhodince....zato v noci, je každý 2-3 hodiny vzhůru a to už nekojím, tak by měl být z kašiček a sunaru víc zapláclej...mazec, já se asi už nikdy nevyspím.....
A ke všemu má nějaký divný období a ať s ním dělám cokoliv, tak kňourá a vzteká se, asi začínají zoubky nebo už fakt nevím......
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme