Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

porod v únoru 2011

Tak maminy termín v únoru,to je mazec zima či blátivo.No prostě počasí na nic a dotoho to malé.no nebude pak ta zima úžasná :-[
Celkem 648 odpovědí Zobrazit jako strom
@gaborka No jo a jak dlouho trvá, než se to vyklube? Za jak dlouho od začátku těchto "problémů" můžu čekat zub? Koupili jsme gel a tak když je hodně protivnej, tak mu dásínku potřu a vypadá to, že to bude fungovat....
Odpovědět To se mi líbí0
@gaborka No jo a jak dlouho trvá, než se to vyklube? Za jak dlouho od začátku těchto "problémů" můžu čekat zub? Koupili jsme gel a tak když je hodně protivnej, tak mu dásínku potřu a vypadá to, že to bude fungovat....
Odpovědět To se mi líbí0
@terysekt ahojky, my jsme na tom podobně, slintáme, do pusy se vejde skoro celá ruka... no kolem toho půl roku se to začíná klubat... někdo o tom ani neví, jiný má horečky, průjmy, zvracení... toho jsem si užila dost u Eli, tak snad bude Šíma lepší...)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj maminky, tak jak se vám s prťátky vede? Náš maličký bude mít už brzy pět měsíců (je možný, že to tak letí????!!!!) a asi začínají zlobit zoubky, je hodně plačtivej, slintá, vše strká do pusy....jak jste na tom vy?
Odpovědět To se mi líbí0
@Klára a co se týká stolice, už si to moc dobře nepamatuju, ale určitě se to bude přibližovat už klasické bobkové stolici... hlavně u přechodu z kojené stravy na příkrmy se objevují víc opruzeninky, než se ta změna zaběhne... Ale buď v klidu, pokud to jde hladce a nejsou s tím problémy...
Odpovědět To se mi líbí0
@Klára Ahojky, Klárčo, buď v klidu, každé dítě je jiné... náš je docela taky mamánek, navíc mi přes den spí jen po 0,5hodinkách a to je mazec... řekla bych že se taky hodně nosí ale prostě je to mazel, tak bude... Ale když jím nebo jsem na wc nebo cokoli dělám, tak prostě musí řvát, to se nedá svítit... Když vařím dávám si ho na stůl v sedačce, aby na mě viděl, dělám na něj cukrblkiky, ale taky ne vždy to zabírá.... bohužel televize je opravdu dost velký pomocník... naštěstí ještě nevnímají o co jde... Hlavně si nemysli a nenech si namluvit, že jsi špatná máma!!!

Odpovědět To se mi líbí0
Maminy,je normální,když mimčo už nemá stolici jako dřív,takovou kašovitou,ale má jí tuhou? Doslova to jsou bobíky. Přešly jsme už na příkrmy,ale nezeptala jsem se paní doktorky,jakou bude mít stolici,proto se ptám vás. Některé už máte starší děti.
Odpovědět To se mi líbí0
@Maja1204 Já vím,ale bylo mi řečeno,že s ní mám trávit co nejvíc času. A pak ta samá osoba prohlásila,že mám rozmazlené dítě. Máma z přítelovy strany jí nechce ani na hodinku pohlídat,protože si myslí to samé. Tak nevím,jestli sem špatná matka já nebo je chyba u nich.
Odpovědět To se mi líbí0
@Klára Já zkontroluji, že malý nic neschází, že na ní nesvítí sluníčko a že má rozhled z ohrádky a nechám ji klidně i 15-20 minut vyřvat. Hlavně k ní hned neletět. A v nouzi nám zabírá televize, je fuk, co dávaj, ale hlavně, že se ty barevný obrázky hýbou. Ono totiž čím víc času si s ní hraješ, tím víc tvou pozornost vyžaduje.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj maminy,poraďte mi. Jak mám naučit mimčo,aby dokázalo být chvíli o samotě a nepotřebovalo se pořád chovat. Nemůžu si pomalu ani dojít na záchod,o jídle ani nemluvím. Kolikrát ani nestačí,když si s ní hodinu hraju. Začne fňukat a vztekat se. Jsem už zoufalá. Sedět nemůže,ležet se jí nechce a nelíbí. Zítra budeme kupovat hrací deku,ale nevím na jak dlouho to zabere. :'(
Odpovědět To se mi líbí0
@Klára Já nakonec oblítala úřady a zjistila jsem, že musím zajít na úřad práce, tam mi dají formuláře a uvidím, jak to bude dál. mateřská mi končí 7.7., tak říkali, že to stačí vyřídit během června. Já chci dvouletou variantu jak kvůli práci, tak kvůli penězům, chtěla bych dát malou co nejdříve do školky, aby si zvykala na kolektiv. uvidíme, když 2 roky bude málo, lze zůstat doma déle, jenže zadarmo. tak ale to by se možná dalo v práci dohodnout na nějakou brigádu, ale to je ještě daleko.
Odpovědět To se mi líbí0
@Maja1204 Ty chceš dvouletou variantu? Mě se to zdá dost krátký,já budu mít tříletou. Chci si prcka užít. Já si zašla na sociálku,tam mi dali papíry,s jedním musím na úřad OSSZ,pak je tam zase donesu vyplněné a oni se už o to postarají. Teda doufám. Jinak výběr dvouleté nebo tříleté varianty je na jednom z těch papírů. A radši si to zařídím už teď,abych měla klid a nemusela na to myslet.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojda maminy, jak se daří vaším prckům? Chtěla jsem se zeptat, nevíte jak je to s přechodem z PPM na rodičovský příspěvek? Někde jsem četla, že se musí žádat 8 týdnů předem, abych mohla mít tu dvouletou variantu. Nevíte, jak to je?
Odpovědět To se mi líbí0
@gaborka Já šla do Prevenaru 13 kvůli tomu, že pokrývá větší procento pneumokoků. A Rotarix mám taky, jestli jsi pod VZP, tak si dojdi na pobočku, tam ti vystaví takový certifikát a pak tě ta vakcína bude stát jen 3 000 a ještě ti 500 vrátí. A dokonce touhle pětistovkou neztrácíš nárok na jednorázový příspěvek 500 kč na očkování např. proti žloutence, atd. Alespoň dnes mi to tvrdila paní na liberecké pobočce VZP
Odpovědět To se mi líbí0
nazdárek maminy, my jdeme ve čtvrtek na kontrolu kyčlí a jestli tam bude Mudr. v pátek, tak se přeměříme převážíme a to nám budou 3měsíce... Dostaneme asi už nějakou první injekci, ale dáme si Synflorix a Rotarix, protože jsou zdarma a jsou na stejné bázi jako ty s doplatkem... Jinak rosteme jako z vody, už se mu párkrát podařilo překulit se na bok... Já zatím plně kojím, ale bolí to jako prase, vždycky se zakousne, asi abych mu to zase nevzala a pak už je to docela dobrý... Přes den spíme dost, pokud se jezdí s kočárem, jinak je to horší, ale pořád to ještě jde... Já jsem si antikoncepci nenechala dát, protože mám blbou pleť sama o sobě a po téhle antikoncepci se ještě může zhoršit, tak používáme umělotinu... ale na to že plně kojím, tak jsem menses dostala hned na konci šestinedělí, sice jen 3 dny, ale s klasickým průběhem jen bez sliznice... a od té doby zase nic... je to hrozně individuální...
Odpovědět To se mi líbí0
@Maja1204 Uplně normální, akorát jsem byla zvyklá na trvání max. 4 dny a teď jsem si to "užívala" týden...
Odpovědět To se mi líbí0
@terysekt A průběh měla normální? jako krev, kusy sliznice a tak? Já totiž jen trochu špiním a nevim, jestli je to tak normální...
Odpovědět To se mi líbí0
@Maja1204 Já kojím dva a půl měsíce a jím tu speciální antikomcepci, která lze při kojení a už jsem menstruaci měla....takže jsem byla pěkně naštvaná, že nemám pokoj, když plně kojím....
Odpovědět To se mi líbí0
@Klára ahojda, chci poradit holtův krém, je vhodný pro kojence na kojenecké akné a všechny pupínky, mají ho v lékárně, poradila mi ho moje kamáradka doktorka a opravdu zabírá
Odpovědět To se mi líbí0
@terysekt A já se dnes dočetla na stránkách VZP, že vakciny zakoupené po 18.4. nebudou stát víc jak 3000 a ještě VZP přispěje 500. Takže se tam jdu zeptat, když druhou dávku máme až 17.5., jestli se to na nás vztahuje taky a jestli něco vrátí a nebo máme smůlu a stálo nás to plných 3 700,- Na jednu stranu čert vem prachy, ale na druhou stranu mám za 700 dlabanec na 10 dní pro malou. Tak uvidíme, ale spíše se přikláním k tomu, že máme smůlu, ale tak snad těch 500 by dali, mno uvidíme... A co postavičky vás, maminek? Já mám nahoře 6 kg, pořád pořád a ne a ne to jít dolů. Ještě tak týden dva a pak jdu do krámu koupit hezký rifle a triko na novou maxi velikost a bude Hele, holky, jak jste na tom s menzes? Já nekojím už 5 týdnu, na menzes jsem dostala injekci, ale furt jen nějak špiním, sliznice nejde žádná a to už "menstruuji" 5 dní jo a baštím antikoncepci klasickou. Je to normálka, že ještě nejde sliznice?
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme