Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

porod v únoru 2011

Tak maminy termín v únoru,to je mazec zima či blátivo.No prostě počasí na nic a dotoho to malé.no nebude pak ta zima úžasná :-[
Celkem 648 odpovědí Zobrazit jako strom
@Maja1204 Ahoj holky, my ve dvou měsících 56 cm a 5,7 kg ... teď po 14 dnech máme už určitě 6 kilo, je to cvalda a máš recht Majo, čas letí jako blázen, je to šílený Mít miminko je nejlepší věc v životě! <3
Jinak jsme dnes taky byli na očkování proti rotavirům a doktorka říkala, že děláme moc dobře, že to teď hrozně lítá ve vzduchu a i malý miminka leží v nemocnici.....fuj, fuj, radši našetřit korunky a bobánkům dopřát medecínku, aby se nemoci vyhýbaly...za 14 dní jdeme taky na Prevenar.....
Odpovědět To se mi líbí0
Také jsme byli včera u paní doktorky a na 2 měsících máme 4,63 kg a dostali jsme první dávku hexavakcíny a Prevenaru 13. Rotarix jsme dostali už před 14 dny a další kolo očkování nás čeká za měsíc. Malá to zatím zvládá dobře, bez teplot a bez vrnění, tak uvidíme, jestli jsem to nezakřikla... Délku taky nevím, ale dnes se chystáme s taťkou vytáhnout metr a alespoň orientačně to zjistit. Jinak přes den už mi spí minimálně, dávám jí do krmítka, bay viděla na svět a pokládám jí na bříško a už většinou sama drží hlavičku, je to paráda mít miminko! Jen ten čas nějak rychle letí...
Odpovědět To se mi líbí0
Zdravím maminky,včera jsme byly na kontrole u paní doktorky. Máme 4680g,ale bohuže malou neměřila,takže nevím,jak moc vyrostla. Příští měsíc nás čeká první včelička. Jsem na to zvědavá . Dneska v noci měla beruška premiéru. Poprvé spinkala bez rychlozavinovačky a v látkových plenkách na kyčle. Přeci jen to už je veká holka. A pořád se směje,dřív byla vzteklá a protivná,teď je to pusinka . A co je nového u Vás?
Odpovědět To se mi líbí0
@gaborka No vždyť jsem blázen Gaborko, vím, že máš jen Šimonka ne? Ale Sobolinka se fakt už dlooouho neozvala, myslela jsem na ní, jak to zvládá, protože s tím jedním pokladem mám celý den o zábavu postaráno, neumím si to se dvěma představit
Počasí je luxus, včera jsme byli celý odpolko venku a víkend má být taky senza, takže se hrozně těším
Odpovědět To se mi líbí0
@terysekt ahojky, trošku sis nás popletla, já mám jen Šimonka, dvojčátka by měla mít snad Sobolinka a neozvala se od té doby co nás informovala o narození...
Jinak Šimon si taky začíná povídat ege, grrr, cucá si celou pěstičku, hlavičku drží od 5.týdne... Úsměvama sice šetří, ale já ho z něj vždycky vydoluju...
Klárko, já jsem dávala látkovou plenu jen preventivně, naštěstí jsme měli kyčle v pořádku u obou...
Tenhle týden je tak nádherný, už jsme se slunili na terásce a obědvali tam... to je paráda...
Odpovědět To se mi líbí0
Holky,já ty kila neřeším vůbec,ať si každej říká co chce,jsem maminka. Jen to popraskaný břicho,ty strie,mi vadí. Ale nejdůležitější je mimi. Moje potvůrka se taky konečně začala smát a přijde mi,že si povídá. Vydává takový roztomilý zvuky. Je to fakt bomba. A to si takhle dneska ležíme s přítelem v posteli a slyšíme takový divný mlaskání. Kouknem do postýlky a co nevidíme. Miška si cucá paleček . Je fakt rozkošná,pusinka moje . Jinak jí dávám ty spešl kalhotky na kyčle a je to fakt super. Má krásně nožky od sebe. Přijde mi,že je to mnohem lepší než pleny látkové. Jen ta vložka trochu smrdí a musím jí dávat větší věci. Ale hlavně,aby měla kyčle v pořádku .
Odpovědět To se mi líbí0
@gaborka Ahoj Gabi, no konečně se taky ozveš Náš malej se taky řehní už přes týden a je to to nejkrásnější, ještě až se bude smát nahlas, tak to bude uplně špica Hlavinku už taky krásně drží, je to šikula, něky se mu ale pást koníčky nechce, tak jen leží na břiše a vzteká se
Kila řeším jen trochu, nevypadám nejhůř, ale to víš, léto se blíží a věci, co jsem dřív nosila, tak v pase těžko zapínám a teče mi přes to špek...diety ale držet nechci, kór, když plně kojím, nerada bych hazardovala s jídlem toho našeho mazlíka, tak aspoň doma trochu cvičím a posiluju...jo a každý den běhám s kočárem, to snad má taky vliv...
No a jak zvládáš ty vaše dvojčátka?
Odpovědět To se mi líbí0
Nazdárek maminy, kila neřešte, jen ten zbytek půjde hůř dolů, ale půjdou, jste ani ne 2 měsíce po porodu a nemůžete chtít zázraky, čekejte a hledejte spíš ten první úsměv mimiska, my už se chechtáme týden a je to úžasný... Diety a zátěž cvičení by se mohl odrazit na kvalitě mlíka, počkejte půl roku, dělejte to co doteď a hlavně buďte šťastné!!!! Jinak co se týče spec. kalhotek na kyčlíky, tak to nemám zkušenosti, dávala jsem oběma dětem ještě látkovou plenu přes pamprsku a kyčlíky měli v pořádku, Šimonka čeká druhá kontrola kyčlíků na konci dubna, tak jsem zvědavá, ale první kontrola byla ok...
Odpovědět To se mi líbí0
@terysekt Tak to já k tomu ještě nekojím, takže tělo nevydává téměř žádnou energii krom té na lítání kolem prckové. Je hezký slyšet, že v tom nejsem sama, ale mnohem radši ybch sem psala nějaký zaručený recept, jak se těch kil zbavit. Ch jooo a doma podpora taková, že mi chlap řekl, že se třeba těch kil ani nezbavím... Takže sebevědomí pod bodem mrazu.. a to těch prvních 7 šlo tak krásně rychle během týdne... Spíš uvažuji, že piju 2,5-3,5l za den a jdu na záchod tak 3-4x, což mi přijde málo, mám pocit, jestli tělo nezadržuje vodu... jen nevím, dke se na to zeptat, kde by to zjistili, napadl mne obvoďák
Odpovědět To se mi líbí0
@Maja1204 Ahojky, tak to máme podobný, já mám z 15 dole 10 a těch pět ne a ne jít dolů, s kočárem běhám, kolem malého taky, večer padám ztahaná jak pes na papulu a nic...Dietu držet nechci, protože nebudu riskovat, že příjdu o mlíko, ale taky mi to prostě už nejde... :-S
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojda maminy, ještě máte nějaká kila nahoře? Já mám z 15 ještě 8 nahoře a nechce to jít dolů, už měsíc mám stejnou váhu a to jím 5x denně, nepřežírám se, piju, nejím sladký, chodím na hodinový procházky s kočárkem... Během těhu jsem taky nežrala, ani sladký jsem moc nejedla a prostě se ta váha nehýbe, už nevím, co mám dělat... Říkám si, že přeci nejni možný, že by to všechno byl tuk z těhu a nešlo dolů ani deko. Jsem už z toho nešťastná... Vím, že třeba neshodím všechno, ale doufám, že alespoň 6 kg z těch zbývajících shodím. Přitom bčíško se mi zatáhlo celkem slušně. Nevíte některá, co s tím? :'(
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj maminy,ve středu jsme byly na kyčlích a máme pravou špatnou. Koupila jsem proto ortopedické kalhotky. Vyndala jsem vložku,povlak jsem přeprala a úplně jsem zapoměla jestli ta tlustší část má být na bříšku nebo zádech miminka. Poradíte ?
Odpovědět To se mi líbí0
@Klára Mě na to zabírá krém Excipial, ale je to myslím jen na recept od doktorky.
Odpovědět To se mi líbí0
Maminy,nevíte co spolehlivě zabírá na potničky? Malá jich má plno na obličeji,vzadu na krku,dokonce se i loupe nad obočím. 4asto jí otírám obličej vodou nebo ubrousky,mažu krémem a výsledek žádný. Vypadá chuděra fakt hrozně :'(. Uplně jí lituju.
Odpovědět To se mi líbí0
@Klára Tak mě se ten otesánek budí i v noci +- po 3hodinách, ale většinou je to spíš, že začne prdět a jak ho to bolí a kroutí se, tak se probere, tak rovnou i baštíme... Přes den, spíme taky málo, pokud s ním někdo nejezdí... Jinak než v kočárku to nejde, naštěstí jsme v domečku s terasou, tak udrcnu a nechám ho tam, ale stejně co půl hoďky tam lítám, protože kňourá, tak zase udrcnu a natahnu mu to tak i na 3hodky, ale je to trochu náročný a když bylo v pátek tak hnusně, tak jsme měli kočár doma... V postýlce si nedovedu představit, že by přes den spal... protože je taky dost uřvanej, mamka říkala, že tohle taky nezažila, nabaštěný, přebalený a řve... Blinká jedině když je přejedený a dostane škytku... Ale švagrový takhle blinká malej asi 14 dní a to je mu půl roku... počkala bych, buď se to srovná, nebo to pak začít řešit s pediatrem.... a co se týče kileček, tak jsem na svém, jako před porodem, ale kdyby to chtělo jít ještě dolů nezlobila bych se... ale vzhledem k oblíbenosti čokolády, to asi jen tak neprojde...
Odpovědět To se mi líbí0
@terysekt No poslední krmení je přibližně v 9. Dřív se budila kolem 1-2h ráno a pak třeba v 5-6h,teď spí až do 3-4 a potom se budí mezi 6-7h. A naštěstí se nají,odříhne si a spí dál. Nedělá u toho hysterické scény jako přes den. Někdy jsem z ní vážně na prášky. Jinak mi taky spí v kočárku klidně i 2hodiny,ale v tomhle počasí komu by se chtělo jít ven. Škoda,že v postýlce se jí ve dne spát nechce. A kočár kvůli tomu do patra tahat nebudu. Nepatří mezi nejlehčí věci
Odpovědět To se mi líbí0
@Klára Klárko tak s tím spaním přes den to máme uplně stejně, spí jedině po obědě, když jedeme s kočárkem, jinak jen tak občas zdřímne maximálně na hodinku....ale zase lepší než kdyby blbnul v noci, jak dlouho ti spí přes noc? S těmi kily závidím :'(
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky,včera jsme byly na 6tinedělní kontrole a máme 53cm a 4050g. Jinak mi bylo řečeno,že sluch se vyšetřuje až v 8měsíci. Zdá se mi to teda dost pozdě,ale s tím nic nenadělám. Ráno jsem jí tleskla nad hlavičkou a trochu sebou škubla,takže to snad bude OK. Teď mě trápí její ublinkávání. Napapá se,odříhne si několikrát jako starej chlap ,ale po chvilce blinká. Kdybych s ní házela pochopím to,ale takhle mě to štve. Už nevím,jak to v ní udržet. A jak vám dítka chrní přes den? Mě v noci spinká dost dlouho,ale přes den skoro vůbec. A dost často pláče. Nakrmená,přebalená je,ale brečí. Snad častěji pláče než spí nebo je v klidu. Skoro nemám čas cokoliv udělat nebo se najíst. Po porodu jsem se dostala na původní váhu a teď mám 2kila dole. Celkem tedy 10kg. Jestli to tak půjde dál,bude mě přítel v posteli hledat
Odpovědět To se mi líbí0
@gaborka Nazdárek, tak nám ouška nevyšetřovali, ale při tlesknutí nebo bouchnutí sebou vždycky škubne, tak myslím, že dobrý. Když spí a já v místnosti mluvím, tak spí mnohem dýl, než když mlčím, jsou to mrňátka vyčůraný a už ví moc dobře, jak na nás
Teď při šestinedělní prohlídce jsme měli 5,14 kg a 54 cm, takže ten náš malej králíček je pěkný cvalda, za měsíc a půl přibral přes dvě kila a vytáhl se o 4 cenťáky
No a jak jate na tom holky s kilama? Já mám z 15 stále ještě 5 nahoře
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky maminy, my jsme měli kontrolu oušek a slyší dobře, mám pocit že reagoval i na tlesknutí... Klaruš, ale bude to určitě dobrý... asi Vás doktorka pošle na orl a tam ouška zkontrolují... třeba je jen flegmoušek... My jsme při 6nedělní kontrole měli 4,3kg a 54cm, což je o 1,3kg víc jak při propuštění a o 5cm... rosteme jak z vody, jen mám pěkně ožvejkaný bradavky, musím se smát, že kojení nesmí bolet, to bychom se nenajedli... ale když prospívá, tak prostě mamka musí ještě chvíli vydržet...
Odpovědět To se mi líbí0

Video

Diskuze

Doporučujeme