Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

porodné 2015

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli někdo nevíte jestli mám nárok na porodné...1.5.2014 jsem nastoupila do nové práce , a 2 měsíce na to jsem otěhotněla, musela jsem nastoupit na nemocenskou a k 5.8. 2014 mi ukončili pracovní poměr.Tak by mě zajímalo jestli se plat, který jsem měla bude počítat do vypočtu porodného nebo ne.Nemocenskou i nadále pobírám. Moc děkuji všem za odpověd Iveta
Celkem 4 odpovědi Zobrazit jako strom
@Deee Nemá každá prvorodička ale musí být samoživitelka a nebo společný plat rodičů nesmí přesáhnout určitou částku. Pokud se nepletu. Ale takhle jsem to pochopila z toho co psali na porodné 2015.
Odpovědět To se mi líbí4
@Deee Mockrát děkuji.Já jsem totiž našla na internetu kalkulačku ohledně porodného a tam mi vyšlo že nárok nemám.Ale přítelova sestra porodila minulý rok v červnu a porodné jí nedali. Tak nevím.
Odpovědět To se mi líbí0
ještě musím dodat, že porodné se na plat nebo na nemocenskou nevztahuje. Porodné je prostě jednorázová výplata. Z práce atd. se ti bude počítat nárok na mateřskou dovolenou a v případě neuznání ti bude po porodu měsíčně vyplácen rodičovský příspěvek ;)
Odpovědět To se mi líbí0
Na porodné má nárok každá prvorodička ve výši 13.500,- Kč a dokonce schválili i porodné na druhé dítě. Myslím, že je to kolem 10.000 ,- Kč.
Odpovědět To se mi líbí0

Video

Diskuze

Doporučujeme