Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

pozná těhotenství

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, je možné, že by 17-ti letá dívka s normální postavou (v žádném případě není tlustá ale ani nijak vychrtlá) nepoznala po 4,5 měsících, že je těhotná? Styk proběhl na začátku června - k dnešku to je tedy cca 140 dní. Nevím jesti se mám bát, test si nedělala...
Celkem 11 odpovědí Zobrazit jako strom
Znám podobný případ - moje známá nedávno zjístila, že je ve 4 měsíci ( po celou dobu měla menstruaci) a postavově byla pořád stejná - ani tlustá ani hubená...takže stát se to určitě může.
Odpovědět To se mi líbí0
tak tak, jak už tu bylo napsané...k doktorovi, a nebo test. Nic jiného prostě není, jak by se člověk ujistil o tom, jestli těhu je nebo není...........
Odpovědět To se mi líbí0
@Very Právě proto jsme psala,že holka může mít ještě normálně MNS..nejjednodužší bude zajít k lékaři... <img alt=)" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/03.gif" />
Odpovědět To se mi líbí0
začátek těhu nemusí vždycky znamenat konec "menstruace"......Holka může otěhotnět, těhu je v pořádku, vajíčko se zahnízdí atd atd, a přesto může třeba ještě dva tři měsíce špinit...což může považovat za klasickou menstruaci. Stává se to. Někdy. Pak až gynekolog při kontrole a při ultrazvuku vypočítá, kdy bylo dítě asi počato.
Odpovědět To se mi líbí0
To vím... ale mě zajímá do jaké doby maximálně může nastat... Podle vašeho předchozího příspěvku by to tedy znamelo že by žena porodila třeba až po 11-12 měsících :) A to mi právě příjde divné :)
Odpovědět To se mi líbí0
@dotazatel od datumu prvního dne poslední menstruace...
Odpovědět To se mi líbí0
No já spíš myslím začátek těhotenství, který se počítá právě od poslední mens. ne?
Odpovědět To se mi líbí0
@dotazatel Co já vím, tak klidně může mít ještě i 2-3 měsíce normálně menstruaci..ale to bývá asi málokdy... :-\
Odpovědět To se mi líbí0
Díky :)
A ještě něco... Do jaké doby od styku může dojít maximálně k poslední mensturaci tzn. začátku těhotenství? Pár dní nebo třeba až celý cyklus (např. 30 dní). Díky holky :)
Odpovědět To se mi líbí0
@Very Moje ségra taky nepoznala, že je těhotná..myslela si, že má zánět močové měchýře-když pořád chodila čůrat..Jinak byla hodně unavená-ale to připisovala 12-hodinovým směnám.Až jsem ségru donutili udělat si test, tak zjistila,že je těhotná-takže taky doporučuji test.. <:-) Jinak za celý těhu jí nebylo špatně atd-říkala, že kdyby jí nerostlo břicho, tak ani neví, že je těhotná.. :-D ...Jinak já jsem na konci 3 měsíce-a taky postavově nevypadám jako těhotná, ale příznaky mám.. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
sou případy, že dotyčná vážně nepozná těhu :-\ :-\ Vím, že jedna holka, co bydlela nedaleko, poznala těhu až v pátém měsíci....No, v každém případě doporučuju test...co víc poradit?
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Býk Končí další lednový pracovní týden, ve němž jste zářili jako hvězdy na nebi. Mnohému by se od vás mohl…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Sarah, Doubravka, Marius

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu