Maminka.czDiskuzeMateřská dovolená

Pracovat při rodičovské ano nebo ne?

Evulin 11. 7. 2012 9:27
Holky řeším dilema.. mám možnost pracovat při rodičovské dovolené, ale mám trochu strach, abych nepřišla o čas s prckem.. mám 11ti měsíčního chlapečka a práce by mi zabrala dost času. Velkou výhodou by pro mě bylo, že ta práce by mi pomohla s profesním růstem, posílali by mě na školení a tak, nemluvě o přivýdělku, který by se ohromně hodil. Nedokážu se rozhodnout.. prosím řekněte mi nějaké názory..
Celkem 9 odpovědí Zobrazit jako strom
Denpry 26. 8. 2012 20:50
Já jsem pracovala půl roku, jelikož jsme se s manželem rozvedli, já zůstala sama s dvěmi dětmi a z MD bychom se neuživili. Teď jsem vdaná za druhého manžela, a přivydělávat si nemám v plánu x-)
Odpovědět To se mi líbí0
85Martinka 16. 7. 2012 11:55
Aspoň si pak s prckem nezevšedníš a víc si ho užiješ když se ti stýská <3
Odpovědět To se mi líbí0
Evulin 16. 7. 2012 9:13
@ je pardon, jsem se zapomněla přihlásit, ten anonym jsem já :-[
Odpovědět To se mi líbí0
16. 7. 2012 8:53
Holky moc moc děkuji za názory, už jsem se rozhodla.. zůstanu tam jen po nezbytně nutnou dobu, aby si někoho našli.. doufám že dýl jak 3 měsíce to nebude.. budu tam docházet jednou týdně a to si myslím se dá zvládnout i s tím hlídáním, naštěstí mám rozumnou a ochotnou tchýni, která mi prcka pohlídá. Už jsem tam dvakrát byla a máte pravdu, odreagování je to úžasný, ale i tak mi malej hrozně chybí. Peníze se rozhodně hodí a něco si snad za tu chvilku vydělám, ale chci být s malým.. děkuji :-*
Odpovědět To se mi líbí0
85Martinka 13. 7. 2012 15:09
Já jsem ráda, že se "občas podívám" do práce. člověk si osvěží práci, odreaguje se od dětiček a dostane se mezi lidi. Ale taky bych nehonila za každou cenu kariéru... Spíš jsou potřeba penízky... Taky jsem si myslela, že budu jen a jen doma a "užívat si"... Pokud jde člověk jen na pár dní v měsíci, nevydím v tom problém, ale je to na každé z nás... Spíš je asi problém hlídání co?
Odpovědět To se mi líbí0
Very 12. 7. 2012 12:18
tak já taky přidám svůj názor..no, ani nevím, jestli je to teda názor...možná jenom takové "psaní" :-\ Je to opravdu na tobě, jak se rozhodneš, co je pro tebe důležitější...a to nemyslím nijak zle..netvrdím, že žena, která si zvolí být v práci, nemá ráda svoje dítě................................................... Já osobně sem byla ráda doma se synem, celé tři roky, užívala sem si to...ale na druhou stranu je pravda, že rodičák mi skončil, a su moc ráda v práci, a nedovedu si teď předsavit, že bych byla hned teď zas doma s dalším prckem..prostě toto mi to tak teď vyhovuje...a dokážu pochopit i maminy, které pracují i při mateřské...pokud mají možnost, funguje jim to s hlídáním a já nevím s čím vším ještě dokupy....neodsuzuju to. Beru to tak, že je to pro ně šance zůstat i nadále aktivní v práci, v činnosti, která je pro ně taky důležitá...a v dnešní době i taková nějaká jistota, že člověk bez práce nebude. Mám kamarádku, co má dvě děti po sobě.......starší má 4 a půl roku, mladší dva roky...a vrátila se teď zpět do práce (rodičák má do tří let)...po pravdě: už jí z toho doma docela hrabkalo, furt ten stejný kolotoč, a navíc je ráda za to, že jí místo někdo nabídl, a místo takové, ze kterého má opravdu radost. Jo, mohla by byt ještě rok doma a užívat si to s dětma..ale co pak? rodičák skončí a ona by byla bez místa.....takto chytla šanci...a vůbec ji neodsuzuju, že odešla do práce od dvou malýchdětí...Ale opravdu si to musí každý promyslet sám...co jemu bude pasovat, co a jak si ve svém životě udělá....
Odpovědět To se mi líbí0
Eva P. 12. 7. 2012 12:09
Rozhodnutí je samozřejmě jen a jen na Vás. Pokud peníze nutně potřebujete a dáváte přednost kariéře před dítětem, promiňte že to píšu tak přímo, ale podle mě to tak je, začněte pracovat. Určitě to bude mít své výhody. Bohužel to bude mít jednu velkou nevýhodu, nebudete se svým dítětem. Záleží na Vás, čemu dáte přednost. :-\ Čas strašně rychle utíká a děti rostou a ty okamžiky už se nikdy nevrátí. Pokud mohu napsat svůj názor, zvolila bych děti. Jsem doma už s druhým dítětem, ještě mi zbývá rok a užívám si každého dne, protože každý den mi moje holky ukazují něco nového. Nedovedu si představit, že bych u jejich pokroků nebyla. :-) Jak jsem psala, tychle chvíle se nikdy nevrátí a pro mě jako maminku jsou nejdůležitější. flower Přeju, ať se dobře rozhodnete. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
85Martinka 11. 7. 2012 20:33
Mému prckovi bylo 9 měsíců když jsem začala občas pomáhat v práci, ale jedná se třeba o 30-50h. za měsíc. Naštěstí mám hlídání- tchyni. Ale pokud by to mělo být více časově náročné, nevim nevim... Opravdu dítko dělá pokroky a jsem ráda, když jsem u toho! 8-)
Odpovědět To se mi líbí0
GM99 11. 7. 2012 10:08
Ahoj, ja jsem zacala pracovat na castecny uvazek, kdyz bylo male 18 mesicu. A bylo to super. Ona si velmi rychle zvykla na deti v jeslickach a ja jsem se tesila vic domu. Ale byl to jen castecny uvazek - asi 15hodin tydne. Vim, ze pani v jeslickach ma k takovemu chovaji zamitavy nazor. Je pravda, ze ted bude ditko delat obrovske pokroky a ty o ne muzes prijit.
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu