Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Přebalování dětí v autě

Dobrý den, prosím Vás pracuji teď na jednom projektu pro Fiat a řeším problém přebalování dětí v autě. Chtěl jsem Vás poprosit o bližší informace - co Vám nejvíce vadilo, chybělo, překáželo.. Jestli jste přebalovaly dítě na předním, nebo zadním sedadle atd. Cokoli Vás ohledně tohoto tématu napadne, napiště mi prosím. Moc by mi to pomohlo.
Celkem 14 odpovědí Zobrazit jako strom
bez podložek ani ň, jednou, když jsem ještě neměla praxi jsem toho hodně litovala, že jsem s sebou neměla podložku
Odpovědět To se mi líbí0
nejpohodlnější je to v kufru, nejvíc prostoru, nejlepší přístup, místo na podložku...takže když je potřeba, tak v kufru
Odpovědět To se mi líbí0
tak hlavně položky, když se stane nehoda, tak to v autě mít nechcete, mě je posílají s plínama, tak je ani nekupuju
Odpovědět To se mi líbí0
to není žádná paráda, x krát jsem zažilaautoškola Praha www.nobe.cz
Odpovědět To se mi líbí0
když je potřeba prřebalit, tak klidně kdykoliv a kdekoliv. Jen jak psaly níže, je nutné mít po ruce to nejdulěžitější. Na cestách obrousky, náhradní pleny a krém proti opruzeninám. Aby byl zadeček v pohodlí :)
Odpovědět To se mi líbí0
A hlavně je potřeba při přebalování taška, která vše urychlí, protože bude dobře zorganizovaná.
Odpovědět To se mi líbí0
Taky,jako Eva, v kufru. Je tam plno místa. Mám Opel Zafira pro 7 lidí a když jsme jen 4,je vzadu téměř taneční parket. Jasně,pokud bych měla Fiata Pandu, musela bych dát děcko na střechu
Odpovědět To se mi líbí1
Když máme kratší cestu a nemáme plný kufr, přebaluju v kufru kvůli rovné ploše. Když je kufr plný, musím na předním sedadle, protože vzadu máme dětské autosedačky. Problém je hlavně nakloněná plocha, dítě sjíždí, hrozí, že si zašpiním potah. Celkově je to jaksi malé.Problém je v zimě, kdy není úplně ideální přebalovat při otevřených dveřích. To už je gymnastika. Držáky na nic mi nechybí, všechno mám s sebou a po ruce. Plínu zabalím do sáčku nebo vyhodím do koše, pokud je poblíž.
Odpovědět To se mi líbí1
@Eva Dobrý den,kde přebalujete když ve v kufru auta kočár a spousta věcí?
Odpovědět To se mi líbí1
Já jsem vždy přebalovala v kufru, ten je rovný a prostornější a hlavně dobře přístupný.
Odpovědět To se mi líbí1
@megakojná Nezlobte se, ale pokud prebalujete dítě během jízdy, oběma rukama, a kolenem! řídíte, tak by vám bud měl být odebrán řidičák anebo dítě! To přeci nemyslíte vážně?!
Odpovědět To se mi líbí1
@megakojná Dobrý den,děkuji za Váš názor. Jde mi spíše o vyřešení problému místa, přihrádek a samotné roviny pro přebalování dítěte. Zajímá mě především, jestli dítě přebalujete na předním, nebo na zadním sedadle..
Odpovědět To se mi líbí0
Dobrý den, mám hlavně problém s provozem, pokud jedu po Jižní spojce v nějakém méně vytíženém času na tempomat, dá se můj Andráš přebalovat docela bez problému, ale zkuste si to na nějaké rušnější silnici, nebo kde to neznáte! Navíc nemám úplně dobrý pocit z toho, že musím na přebalování používat obě ruce, a tak musím řídit levým kolenem, což se třeba v silonkách dost po volantu smýká, takže to pak vypadá, jak kdyby řídil někdo s 2 promile. Naštěstí se jenom jednou stalo, že jsem musela prudčeji zabrzdit a Andráš mi spadl do místa před sedačku spolujezdce. Ale i tak bych byla ráda, kdybyste tam udělali nějaký molitan, nebo tak. Fiat i ostatní, by si měli uvědomit, že přebalované dítě nemůže být současně připoutané ! Držím Vám hrozně moc palce ať prosadíte povinné úpravy ideálně do úplně všech aut, i těch starších!
Odpovědět To se mi líbí3
Dobrý den,to je dobře,že se tím také někdo zabývá.Protože jsme v oblasti ne moc dopravně obslužné a mám ještě starší dítě včetně kroužků atd.,stalo se auto mým druhým domovem.Dělali jsme v něm vše, od přebalování, krmení, kojení, převlékání, úkoly při čekání atd.Nejvíce se mi osvědčila zadní sedadla, v předu vadí volant a páky mezi sedadly.S těmi jsem vyjela až dopředu a udělala si prostor vzadu.Dokud byl syn menší,stačilo, že jsem na jedné sedačce seděla já a syna měla podélně položeného.Časem jsem se poposouvala, až jsem skončila venku a zadní sedačku používala, jako klasický přebalovák u kterého jsem stála.Není to ovšem ideální v zimě, všechno teplo si vyvětráte.Co chybělo-úložné prostory a držáky na vše.Na lahev či hrníček,aby byla po ruce a v první zatáčce se nevyklopil, vzadu na ubrousky, pleny, hračky do auta, náhradní oblečení.Vše jsem tahala v menší sportovní tašce, která byla jen na to.Sice jsme koupili různé držáky nápojů a na zadní sedadla chrániče s kapsami, ale dlouho nevydrželi, bylo to hodně provizorní.Dále bych se přimlouvala za lepší clony, či roletky.Nejenže máte možnost soukromí třeba při kojení, ale i zastínění, jak se slunce točí v různých úhlech.Většinou jsme skončili u pleny a kolíčků.Clony sice seženete, ale většinou jsou přísavky nepoužitelné už nové, první místo kde se začnou párat,nedrží anebo přes ně nevidíte, takže je pak stejně musíte sundat.Fajn by byly i takové malé stolečky zezadu předních sedadel, něco jako v letadle,sklopné.Myslím, že něco podobného má Renault Megane Scenic.Já měla Opla Corsu 3dv a pak jsem jej vyměnila za Felicii 5dv. a ty neměly nic.Snad Vám to aspoň trochu pomůže, psala jsem to narychlo co mě právě napadlo.Hezký den a mnoho úspěchu přeji Jana.
Odpovědět To se mi líbí2


Horoskopy

Kozoroh Procházíte náročným obdobím a víkend vám k oddechu nestačil. Neustálé rozbroje v práci i s partnerem…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Darina, Davide, Moris

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné