Maminka.czDiskuzeMateřská dovolená

Přechod z rodičovské na mateřskou dovlenou

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Na mateřskou z druhým synem jsem nastoupila dříve, než jsem dočerpala rodičovský příspěvek na staršího syna a myslela jsem, že na zbytek těchto peněz již nemám nárok. Kamarádka ale byla nyní ve stejné situaci a Úřad práce pod který spadá jí při poslední dávce rodičovské automaticky bez nějaké žádosti nebo tak vyplatil na účet i zbytek. Jak to tedy je prosím? Mám na tyto peníze nějaký nárok? Já v této situaci byla v lednu roku 2018 tak jestli byly nějaké změny v zákonech nebo jen spadám pod Úřad práce že si o to musím nějak zažádat?
Celkem 4 odpovědi Zobrazit jako strom
Kamarádka pravděpodobně nebyla ve stejné situaci, té pravděpodobně sloučili poslední platbu tak, jak odpovídám Petrovi. Tzn. dočerpala díky tomuto sloučení ještě před měsícem, ve kterém nastoupila na mateřskou. To se dělá automaticky, pokud zbývá nižší než zvolená částka. Jiným způsobem nejde nic doplatit. Vám pravděpodobně zbývalo více peněz.
Odpovědět To se mi líbí0
@Petr To není úplně správně. Neposílá se dvojnásobek. Poslední platba přijde vyšší, pokud by zbývalo méně než je zvolená částka. Tedy při pobírání 10 tis., pokud by zbývalo např. 9 tis. na další měsíc, tak přijde 19 tis. Pokud by zbývalo 10 tis., nic se neslučuje.
Odpovědět To se mi líbí0
@MagdaLenka Při dočerpání RP se poslední platba posílá dvojnásobek (protože se čerpá měsíc zpětně). Pokud tedy např. pobíráte 10.000,- kč, tak poslední měsíc přijde 20.000,-. Jestliže vám tedy zbývalo například 18.000,-, tak máte dočerpáno.
Odpovědět To se mi líbí0
To je divné, tedy u té kamarádky, protože skutečně, pokud jdete zase na mateřskou, nárok nemáte.
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme