Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

předkožka

Ahoj všem, mám syna 7 let a řešíme problém s předkožkou. Není ani tak problém s přetažením za žalud, ale s vracením zpět. Mám docela už strach to malému přetahovat, sám si to dělat nechce, protože už se mu také stalo, že mu to nešlo vrátit. Zatím jsme díky bohu nemuseli na pohotovost a podařilo se mi to vrátit po několika minutách zpět. Manžel jezdí po světě kamionem, tak jsem vesměs s malým sama doma. Měl to zúžené na pětiletce dostal mastičku, ale na 7 leté prohlídce doktorka neříkala nic, že by byl problém. Syn jezdí na víkend občas k babičce a děsím se toho, že s ním skončí na pohotovosti na nějakém zákroku jak mu to přetáhne a nepůjde to vrátit. Řešily jste něco podobného holky? Za dětskou s tím jít nechci, bojím se, že nás pošle na obřízku. Ještě štěstí, že druhé dítě mám holku.
Celkem 22 odpovědí Zobrazit jako strom
p. Kristino- dotaz jak to s vaším synem nakonec dopadlo, chtěla jste poradit před dvěma lety, byla provedena obřízka ??? a nebo pořad mažete mastičkou???
Odpovědět To se mi líbí8
@SonnaSonno- tvůj komentář je k ničemu- co to je za odpověď : taková mastička ??- jaká to je nepíšeš a také speciální bylinky, také nepíšeš které to jsou , dále se nevyjadřuješ k dalšímu komentáři, který tě žádá o konkrétní vyjádření k řešení zadaného problému, takže nebalamuť ostatní lidí a ve 23 hodin a 20 minut lepé uděláš, když budeš spát a ne sedět u PC a psát nesmysly
Odpovědět To se mi líbí10
@Jančap.Jančo- proč doporučujete o čem nic nevíte, jediná ráda od chlapů je úplná obřízka, tito muži to mají vyzkoušené, netrapte chlapce nějakými mastičkami, raději si přečtěte odborné články, a ne jedná paní povídala
Odpovědět To se mi líbí20
@InnaHodně jsem četla, že pomáhá pinďa mastička co má altaherba. Vyzkoušeno nemám, ale jsem ráda, že o tom vím.
Odpovědět To se mi líbí8
@Innap.Inno - proč ne ? jaký máš důvod ? - vždyť pro chlapy je to nejlepší co může existovat nehrozí v budoucnu žádné nebezpečí kdy předkožka přeskočí za žalud a nejde zpět-pak hrozí i amputace žaludu, obřízkou se zlepší i hygiena, je to bezbolestivé odstranění, lepší sex než s chobotem i celkový vzhled, lépe se odstraňuje ochlupení, mnoho chlapů kteří to podstoupili si to vynachvaluje, i ženy které mají rády orální olizování penisu jim pak předkožka a ochlupení nepřekáží - podívej se na erotická videa-viděla jsi že by tam byly tzv. choboty, proto to doporučuji všem chlapcům to provést co nejdříve, pánové v pozdějším věku musí pak strpět mnoho žen při operaci a při týdenních vizitách v nemocnici a kontrolách hojení ambulantně, mi to však ve 40 nevadilo, horší to bylo na týdenní dovolené kdy k tomu došlo a pak ještě 2 lékaři a 3 sestry na traumatologii bojovali hodinu s přetažením zpět, žalud zachránili
Odpovědět To se mi líbí17
@MaxTak zrovna do obřízky bych jít nechtěla a byla bych radši, kdyby se to dalo vyřešit i jinak než zákrokem.
Odpovědět To se mi líbí8
@LenkaSpolehlivá je jen obřízka, čím dřív tím líp
Odpovědět To se mi líbí19
@SonnaA jaká, poradíš?
Odpovědět To se mi líbí8
Nám moc pomohla taková mastička a speciální bylinková koupel
Odpovědět To se mi líbí8
@Věrkanebalamuť Kristýnu, že to po obřízce bolí - nebolí to ani při chirurgickém zákroku, větší utrpení je když předkožka přeskočí za žalud a pak při delším uvíznutí muže dojít i k amputaci žaludu.p. Kristýna se více měla ptát chlapů a neobracet se s dotazem na holky, které jako jste vy svými neznalostmi dávají nepravdivé informace.Proč se trápit po celý život úzkou předkožkou, když pomůže obřízka celková, to by měla vědět i její dětská doktorka a ne chlapce trápit 7 let mastičkami
Odpovědět To se mi líbí17
Dobrý den p.Kristýno - podívejte se i na jiné názory v rubrice " Obřízka mého manžela a syna", já osobně doporučuji provést obřízku a to ihned, mohlo by se stát že by pak mohl delším zaškrcením přijít i o žalud, a to by bylo podstatně horší, doktorka tomu nerozumí že vám předepisuje mastičky, obřízka nejlépe celá nebolí a je do budoucna perfektní
Odpovědět To se mi líbí17
@MilenaAno, v takovém případě je nejlepším řešením obřízka. V severských státech se jí snaží za každou cenu vyhnout. Pokud je zákrok nutný, tak místo ní provádějí určité plastika - naříznou a šešijí předkožku, aby došlo k jejímu rozšíření. U nepatrných zúžení to může být dobrá varianta obřízky, ale např. v ČR se takové zákroky téměř neprovádí. Obřízka je snadný zákrok, má jisté výsledky. U plastik k rozšíření tomu tak není. Naši lékaři vědí, proč to neprovádí.Mít obřízku byla nutnost v nacistickém Německu. Jakoby severské země převzaly ten odpor k tomu, aby to nepřipomínalo Židy. Je to ukázka toho, že i medicína může být poznamenaná ideologií a kulturou (zde míněno spíš kulturou v špatném slova smyslu). U nás rozhodně lékaři s obřízkou nespěchají, ale není k ní vyložený odpor jak v severských zemích. Rozhodně v naší zemi neplatí, že by kohokoli obřezávali zbytečně.
Odpovědět To se mi líbí8
Nevím, jestli už nemáte vyřešeno, ale narazil jsem náhodou na tyto stránky. Popisovaný případ není vůbec neobvyklý. Svým způsobem nejhorší situace. Pokud nejde vůbec stahovat, lékaři to řeší - pediatr pošle na obřízku. Horší je, když stahovat předkožka sice jde, ale nejde dát pak zpátky. Nebo různě s obtížemi. Dětská lékařka, která není specialista, tak z jejího pohledu to je v pořádku, jde stahovat a více ji nezajímá. Navíc dosti lékařů preferuje konzervativní léčbu, tj. operovat jen když to je nanejvýš nutné. Výsledkem je neřešný stav, který se mnohdy řeší až pubertě nebo dokonce dospělosti. Bohužel, kluk v pubertě už někdy mámu nezavolá, když se mu předkožka zasekne vzadu. Stydí se, zvl, když k situaci došlo, jak si s pindíkem ve vaně hrál. Ano, u dětské doktorky to mohlo jít vrátit, protože tam nebyl ani náznak erekce. Ve vaně v teplé vodě a následném zvětšení penisu, a nebo pokud si penis vyloženě dráždil (což snad dělá každý kluk), tak za této situace pak vrátit kůžičku zpět nejde. Předkožka nesmí chlapce nebo muže stresovat. Jaký sexuální život by jednou měl, kdyby po sexu kůžička nešla dát zpět? A celou dobu by na to myslel? Navíc zúžená předkožka, i když takto umožní sex, tak vzadu zaškrcuje a působí bolest. Krom toho tím dochází k poškození - zaškrcuje odtok krve, asi jako škrtící lem ponožek na nohou s křečovými žilami.Znám i případ starého muže, který se s úzkou předkožkou trápil celý život. O operaci věděl, ale bál se řezání. Na sklonku života se mu stalo, že mu to nešlo vrátit. Zakrátko potom, co jsem se toto dověděl, tak zemřel. Je otázka, jestli nedošlo postupně ke gangréně a sepsi organismu. Pokud se předkožka zasekne vzadu, tak může bojít během různě dlouhé doby k odumření žaludu. Někdy to je otázka hodin, nebo dvou dnů, někdy lze s tímto stavem fungovat několik týdnů.
Odpovědět To se mi líbí9
Nechte ho obrezat a mate pokoj! Navic je to hygenicke! Nechapu,ze se tomu tak branite! To je banalni zakrok prece!!! Takhle se akorat oba trapite! Muj prvni syn byl obrezan jako miminko! druhy syn bohuzel to stesti nemel-doktora jsme nesehnali a kdyz sel tady ve Svedsku ho obednat tak na nmyho manzela chudaka doktor poslal socialku,ze pry ho chcem obrezat samy! Strasne tu nenavidi muslimy! Poslechnete me-je to uplna prkotina!
Odpovědět To se mi líbí9
@Věrkapřesně tak, můžeme to probrat na jakubajakub@seznam.cz, ať to tady neřešíme veřejně, manža s tím souhlasí s použitím jeho univerzálního emailu.
Odpovědět To se mi líbí3
@KristýnaMáš pravdu Kristýnko,že je to téma o kterém se moc nemluví nebo méně mluví.Chápu jak nepříjemné jsou tyto problémy.Je fakt,že každý s tím problémy co se týká kluků nemá,jen někdo.
Odpovědět To se mi líbí3
@VěrkaByla bych i ráda, to s někým probrat. Je to takové choulostivé téma a ne všechny maminky o tom rády mluví. Manžel má takový jak bych to řekla univerzální email, který zadává při objednávce z internetu nebo při různých dotaznících, protože potom chodí denně 10 spamů a reklam. Heslo znám samozřejmě a vadit mu to nebude, sám to měl v pořádku a netuší co s tím, když je problém.
Odpovědět To se mi líbí8
@KristýnaPřeji hezký podvečer.Častějším přetahováním nic nepokazíš pokud to trochu půjde.Jinak jak píšeš se to dělá většinou při koupání.Je trochu podivné,že v 7.roce p.doktorka nic nezjistila.Pokud se to spraví bez doktorů je to samozřejmě lepší,protože ty zákroky jsou nepříjemné a pak i bolestivé.To uvolňování dobře znám kdy se k tomu používá i taková sondička a vím jak to bolí i po obřízce.Nejsou to příjemné záležitosti.Nevím jestli máš nějaký email,mohlo bych o tom s tebou i popovídat pokud by jsi měla zájem.Věrka
Odpovědět To se mi líbí7
@VěrkaDěkuji. Zkusím mu to častěji přetahovat. Zatím to dělám obden při koupání. Je možné, že si to malý nepřetáhl párkrát. Na 7 leté prohlídce v létě to bylo podle doktorky v pořádku. Než se šel koupat, tak jsem mu to připomněla skoro vždy, aby nezapomněl na pinďu. K doktorce ho moc brát nechci, ještě počkám, třeba se to spraví. Nerada bych, aby jsme s tím museli jít na nějaký zákrok zase. Po tom uvolňování ve 3 letech, kdy jsem mu ho bolavého musela přetahovat, to fakt nikomu nepřeji zažít.
Odpovědět To se mi líbí8
@KristýnaKristýnko chápu tě,že je to velmi nepříjemné obzvláště potom,když už mu to uvolňovali a šlo mu to přetahovat.Nechce to žádné násilí a je dobré,že se ti to povedlo přetáhnout zpět.Někdy se říká,že se to přetahováním roztáhne,ale nemusí to tak být a můžou se při tom udělat malé jizvičky a skončit to obřízkou.Asi bude nutné konzultovat to s dětským doktorem.Věřím,že malý se bojí si to dělat sám,aby se nic nestalo.
Odpovědět To se mi líbí5

Diskuze

Doporučujeme