Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

předporodní kurzy...ANO/NE

Ahojky....jsem v 16 týdnu a začínám pomalu přemýšlet nad tím kde rodit a jak co bud v dětském pokojíčku atd. ale zároveň mi vrtají hlavou i předporodní kurzy...nevím jestli ano či ne =-O nechci něco zanedbat ale ani jen tak vyhodit penize z okna....můžete mi někdo poradit??? prosííííím
Celkem 44 odpovědí Zobrazit jako strom
U nás to bohužel nešlo, protože přítel dělal na směny. Doporučili mi online předporodní kurz a mateřství za cca 1500,-. Šli jsme do toho a díky tomu jsem přítele tak trochu v té době vyškolila na vic se má připravit a o čem těhotenství vlastně je. Ten kurz se dá najít například tady https://studyonline.cz/porod-bez-obav-kurz-pro-t... Doporučuji aspoň první dvě lekce, které jsou zdarma. Celý kurz za ty peníze ale rozhodně stojí :)
Odpovědět To se mi líbí0
@Lucie Děkuju za tip na ten online kurz. Mám rizikové těhotenství, takže musím být doma v klidu a tím pádem pro mě klasické kurzy moc nejsou. Navíc jsem poměrně stydlivá, takže jsem ráda, že nemusím být ve větším kolektivu a na videa se můžu podívat v klidu doma. Cena mi nepřijde nijak přehnaná a jestli na něho přispívá i pojišťovna, tak je to super. Tento týden si ho chci zaplatit, tak už jsem zvědavá. Hlavně je fajn, že se dají přehrávat kdy se mi bude chtít, jestli jsem to správně pochopila, že to není nijak omezené.
Odpovědět To se mi líbí0
@evi9 Ahojky Evi, musím ti říct, že i já jsem byla kdysi ve stejné situaci jako ty, já jsem ani nedostudovala...Každopádně když jsem čekala první a navíc jsem zjistila, že budou 2 málem mě tenkrát odvezli, ještě že mám úžasného životního partnera a nakonec jsme to všechno dali. dokonce tak dobře, že jsme se rozhodli pořidit si ještě jedno! Kluci mají 2 a půl a já s nimi chodila do předporodního kurzu. Teď ale není moc čas a já jsem v5 měsíci a tak mi manžel zaplatil onlinepředporodní kurz. A musím říct, že je to super, kouknu na to když mám chvíli pro sebe a paní Marie která kurz vede na mě působí naprosto uklidňujícím a phodovým dojmem!!!
Odpovědět To se mi líbí0
@hega ahojky chtěla jsem se zeptat, co si myslíte o předporodních kurzech? Moc ráda bych byla na miminko připravená.
Odpovědět To se mi líbí0
Dobrý den, já již mám za sebou předporodní kurz formou videí a jsem velice spokojena, jelikož jsem věděla, co mě čeká v porodnici,co pak může i nastat po porodu jak v manželství, tak ve všem okolo a hlavně jsem si byla jistější a klidnější. Nebyla jsem ničím moc překvapená. A plus to mi i na kurz přispěla pojišťovna, kdyby ne tak bych si ho stejně zaplatila!
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky je mi 22 let, tak snad sem také patřím? Je to pro měveliký šok, ještě nedávno jsem studovala a teď už se brzy budu starat o malého človíčka! Ale jak se na to všechno správně připravit? Mám za všeho takový strah!
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj já si myslím, že určitě předporodní kurz je důležitý. Mě velice pomohl i cvičení tento kurz obsahoval. Dostala jsem doporučení od své kolegyně vpráci, jelikož tento kurz je formou videí, tak že jsem si to v klidu pustila doma. Jako první pozitivum jsem na sobě pozorovala to, že jsem více klidnější a pocit částečné připravenosti.
Odpovědět To se mi líbí0
@julča Ahoj co se týká předporodního kurzu mám již výbráno a už se moc těším na to jak ho budu v klídečku pouštět doma v křesílku. Jelikož jsem se na stránkách toho předporodního kurzu informovala, že mi mohou fakturu vystavit buď na cvičení nebo na předporodní kurz záleží, co mi proplatí pojišťovna.
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj já si myslím, že předporodní kurz je důležitý, jelikož mě tolik připravili na všechno, byla jsem hned klidnější v porodnici a věděla jsem, co mám dělat.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj co se týká předporodního kurzu mám již výbráno a už se moc těším na to jak ho budu v klídečku pouštět doma v křesílku. Jelikož jsem se na stránkách toho předporodního kurzu informovala, že mi mohou fakturu vystavit buď na cvičení nebo na předporodní kurz záleží, co mi proplatí. Mají tu jak lekci na cvičení, tak i na všechnu přípravu do porodnice a také potom, co bude.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj chtěla bych se zeptat na pár věcí proplácí tento kurz i pojišťovna? Narazila jsem také na tyto stránky a moc se mi líbí video, co jsou dostupná na stránkách.
Odpovědět To se mi líbí0
Já na předporodní kurz nakonec nešla. Také jsem váhala a nakonec jsem se rozhodla, že se dopředu nechci stresovat. Porodní asistentky (na čekacím pokoji i pak na prodním sále) v Motole byly skvělé a maminkám se snažily vše vysvětlit. Od toho, jak si od bolestí ulevit, přes různé cviky až po dýchání během 1. a 2. doby porodní. Na novorozeneckém oddělení pak byly velmi vstřícné sestřičky, které nám vše, co se péče o miminko týkalo, vysvětlily.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj já jsem dostala od kamarády výborné doporučení na skvělý předporodní kurz formou videí, určitě je Vám všem mohu jen a jen doporučit!
Odpovědět To se mi líbí0
Dobrý den, za sebe rozhodně doporučuji předporodní kurz, mě ho i pojišťovna proplatila. Z Majkou se dá velice rozumně domluvit.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj já jsem dostala od kamarády výborné doporučení na skvělý předporodní kurz formou videí, které si člověk zakoupí na stránkách porodbezobav nevěděla jsem samozřejmě, co od toho mám očekávat.
Odpovědět To se mi líbí0
Já jsem rozhodně PRO předporodní kurzy, pokud jsi prvorodička. Najdi si nějaké osvědčené, které mají vyzkoušené třeba tvé kamarádky, vyhozené peníze to určitě nebudou
Odpovědět To se mi líbí0
@Very Taky jsem nebyla na žádném kurzu.
Odpovědět To se mi líbí0
Já jsem před narozením prvního syna absolvovala předporodní kurzy v Brně v Centru pro rodinu a sociální péči na Josefské, a moc mi pomohly. Na rady a zkušenosti lektorek jsem si mockrát vzpomněla, když jsem přemýšlela, jak to s tím miminkem mám dělat Poukud jste holky prvorodičky, určitě nějaký předporodní kurz navštivte, bude se vám hodit
Odpovědět To se mi líbí0
Slyšela jsem že se chystá Mezinárodní den těhotenství v Brně a bude se tam právě o předporodním kurzu mluvit, dokonce ho tam můžeme i vyhrát, nechystá se tam někdo? http://www.dentehotenstvi.cz/
Odpovědět To se mi líbí0
@ já bych chodila na cvičení pro těhotné, kdyby to nebylo v 10hodin
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Váhy Pokud patříte mezi zrozence Vah, počítejte s parádním květnovým pondělím i celým týdnem. Po víkendu…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Filip, Filipína

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné