Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

předškoláci a angličtina

Petruska124 12. 3. 2010 12:54
krásný páteční den, nemáte někdo zkušenosti s jazykovou výukou předškoláků? přemýšlím o tom, že dám dítě do školky s výukou jazyků, protože si myslím, že pak bude mít snazší jazykové vzdělávání na dalších stupních škol...nemáte s tím některá z maminek zkušenosti? důležité je pro mě samozřejmě i umístění, dopravní dostupnost a hlavně personál...poradíte mi někdo? děkuji mockrát. Petka
Celkem 7 odpovědí Zobrazit jako strom
Kati 25. 4. 2016 8:57
@Vera Ja take ale jsou to soukrome skolky :))
Odpovědět To se mi líbí0
Vera 26. 3. 2016 18:52
Mate nekdo ditko v nejake anglicke skolce? Cetla jsem o tom a prijde mi to jako super napad.
Odpovědět To se mi líbí0
Alanna 29. 4. 2010 9:19
@verlin Veroniko, naprostý souhlas. Jim to, když jsou malí, nepřijde nijak divné, navíc nasávají jak houby. Skutečně si myslím, že čím dřív, tím líp.
My teda na kurzy nechodíme, zato čteme, čteme, čteme 8-)
Odpovědět To se mi líbí0
verlin 26. 4. 2010 20:01
Ahoj, my máme taky dobré zkušenosti s výukou před nástupem do školy. Dcera měla angličtinu ve školce formou hry, písniček, básniček, zkrátka hlavně poslouchali a snažili se reagovat. Když jim ve školce angličtina skončila, chtěli jsme pokračovat, tak jsme našli jazykovou školu Channel Crossings (www.chc.cz), kde mají kurzy pro malé děti a pokračovali. Pokračuje tam i při škole, je spokojená a my taky. Určitě tam pošleme i syna, až bude ve školkovém věku. Myslím, že určitě není na škodu, pokud děti angličtinu slyší a vnímají, že je kolem nich. Potom se ji snáz učí, protože už jim není tak cizí. A hlavně to pro ně není tak nucené jako ve škole, kde je to povinný předmět. Takže já angličtinu pro předškoláky doporučuji :-)
Odpovědět To se mi líbí1
Ivca T. 29. 3. 2010 20:14
Ahoj,na internetu jsem narazila na jedny jeslicky.Sice ještě nejsou v provozu,ale vypadají zajímavě,tak pro inspiraci,přikládám odkaz:) www.jeslicky-beruska.cz
Odpovědět To se mi líbí0
Alanna 21. 3. 2010 20:28
Petulino, mám kamarádku, která dala syna do anglické školky a ve škole potom nastoupil do angličtiny o pár ročníků výš. Měli štěstí na strašlivě zapálenou paní učitelku a funguje to bezvadně, ani teď jazykově nekrní. My řešíme angličtinu individuálem, taky to jde, škola je vstřícná.
Takže bych promyslela návaznost, ale smysl to jednoznačně má :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Jana Šináglová 12. 3. 2010 14:21
Ahoj, já zkušenosti mám a zatím velmi pozitivní. Mám syna v první třídě a veškolce měl angličtinu Wattsenglish a formou hry se naučil docela dost. Dcera je teď prvním rokem ve školce a taky ji má hned od začátku školního roku a rozumí docela dost. Když si zadáš do vyhledavače Wattsenglish, všechno tam najdeš. Jen nevím, odkud jste a jaké jsou vaše možnosti. Ale obecně řečeno, já to můžu jedině doporučit.
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu