Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Příkrmy

DR29 12. 7. 2015 14:02
Ahoj maminky, mám 4,5měsíční dcerku a začaly jsme s příkrmy. Jsem mile překvapená jak bez problému vše co jí dám dlabe. Začaly jsme 1.7. a když vidím jak jí to chutná, nedodržujeme doporučené "dávkování" a první lžičku jí dávám jen na 2x. Slyšela jsem, že celou skleničku můžu dát až tak po měsíci. Co si o tom myslíte? Jen s čím máme problém, nechce mi moc pít. Neporadíte mi nějakou fintu?Děkuji
Celkem 5 odpovědí Zobrazit jako strom
DR29 14. 7. 2015 17:55
@VercaKK Ahojky, my néé O<img alt=" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/42.gif" />
Odpovědět To se mi líbí0
VercaKK 14. 7. 2015 11:21
Ahojte maminky, chtěla jsem se zeptat, jestli děláte dětem smoothie? A máte nějaký konkrétní recept? O<img alt=" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/42.gif" />
Odpovědět To se mi líbí0
Milli 12. 7. 2015 21:11
@DR29 hlavně neodbourávej mléko. To je prostě potřeba alespoň do 7 - 8 měsíců... Čaj nebo šťávu, nebo co jí dáváš, nabízej, ale nenuť.
Odpovědět To se mi líbí0
DR29 12. 7. 2015 20:49
@Milli Jj ze začátku jsem dala jen lehce po lžičce a pobrala to naprosto v pohodě. Bohužel jsme od začátku na Nutrilonu, kojila jsem asi tak týden a pak se mi přestalo dělat mléko :-| I tak mi doktor řekl, že pít cca do půl roka není potřeba, ale pokud jsme začali s příkrmy, tak jsem četla že pít už je potřeba.... Tak nevím.
Odpovědět To se mi líbí0
Milli 12. 7. 2015 16:00
Moje dcera taky vždycky slupla všechno, jen je dle mě důležité napoprvé jen tak lžičku, dvě, co to udělá (jestli nebude blinkat, nebo nebude mít průjem, případně se neosype), pokud chce, neřeš to. Já bych jí prostě dala. TAkhle malé děti ještě nemají záklopku, kdy mají dost. Takže otevírají pusu dokud dáváš. :-D Jinak já doporučuju uvařit celý kus brokolice, nebo mrkve, a dát to do tlapky. Ono taky je důležité, vidět, co jíš. Po zkušenostech, co mám, už bych nemixovala. Moje dcera s tím problémy neměla, ale třeba syn švagrové s tím má problémy doteď, neumí žvejkat, neumí si ukousnout z něčeho jen kousek, a vždycky se dáví. A s tím pitím - pokud kojíš, nemusíš dávat kromě MM nic jiného. Dcera taky pití z hrnečku nepobírala, neřeš to, prostě po krmení nakoj a bude. (doufám, že kojení nechceš tak brzy odbourat)Já začínala vždycky s mrkví/brokolicí/kapoustou/dýní k obědu, jinak jsem kojila. Pak cca po měsíci jsem přidala na svačinku tvaroh s domácími přesnídávkami, případně něco podobného. Jinak kojení ráno i večer.
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu