Maminka.czDiskuzePočetí

Příprava na těhotenství

Ahoj snažilky, těhulky i maminy. Jsem tu čerstvě přihlášená a teprve se rozkoukávám. Přihlásila jsem se sem pro nasbírání nových rad, zkušeností a jen tak popovídat. Proto jsem založila toto téma k diskuzi, které se mě týká a věřím, že více z vás v něm najde to své. Už je to třetí měsíc od vysazení HA po několika letech. Po zime (cca) máme s přítelem představu, začít se snažit o miminko - přestat se milovat s ochranou. Zajímám se proto o tzv. "přípravu" na těhotenství, na snažilkování... apod.. Budu ráda, když se podělíte o vaše snažilkování, připravování...
Celkem 14 odpovědí Zobrazit jako strom
A je dobre brat nejake vitaminy nebo je brat az zjistim ze jsem tehotna?
Odpovědět To se mi líbí0
@IvuskaMaresova Mně hodně radi si počitát tu ovulaci a každý den měřít si tu teplotu,ale úpřímně jsem to začala dělát a potom mě to přestalo bavít a tak to prostě zatím neřešíme a zkoušíme. S těmi vitamíny Mmavit osobní zkušenosti nemám,ale moje kamarádka je brála a říkala mi ať jw v žádným případě neberu že si to po..... jako ona prý jí vynadál i doktor při porodu měla totuž 5 kilové dítě a on se jí právě ptál jestli náhodou nebrala tyto různé tablety jako Mamavit atd že to není potřeba pro holku,která má normalní váhu,to prý doporučují holkám,které jsou anorektičky skoro. Tak nevím, já beru jen kyselínu listovou a nic jinýho. Jinak já jsem to měla to samé pořád jsem to odkládala s tím dítětem,protože mě někdo přemluvíl ať počkám a ještě nemůžu odejít z práce a najednou je mi 30 a třeba to ani 3 roky nepůjde a já budu ráda,že budu mít aspoň to jedno dítě O<img alt=" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/42.gif" />
Odpovědět To se mi líbí0
@Niki_K Ovulaci jsem zatím nepočítala. Spíš se s manželem tak nějak pokoušíme náhodou. Jak jsem vysadila antikoncepci, tak mám menstruaci nepravidelnou. navíc jsem zdravotní sestra a mám naprosto přeházený rytmus dní a nocí. V práci to máš vem mi támhle to a to taky nemůžu, budeš tu za mě a tak podobně. Léta ti ubíhají a nakonec zjistíš, že je nějaký problém. Ale neboj určitě se vám to povede. Ty si plodné dny počítáš?????? Máš nějaké zkušenosti s vitamíny GS Mamavit pro plánovan těhotenství,???? Mě je koupila mamka, tak to zkouším, spíš je to jen pro můj pocit. Manžel mě neustále kára za to, že nad tím moc přemýšlím a pak nám to nepůjde. Jenže jemu se to řekne, je to chlap. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
@IvuskaMaresova My se snažíme od srpna a mně bude za 2 měsíce 30 let a taky jsem čekala a čekala tak jsem teď zvědavá jestli nám to vůbec vyjde a my zase splácíme hypoteku na být a hlavně v práci jsem pořád brála ohled na ostatní,že nemůžu odejít, jen tak,že jsem nepostradatelná jenže ono to tak vůbec není to je jen můj osobní pocit. Kontroluješ ovulaci atd.?
Odpovědět To se mi líbí0
@Niki_K Jasný to máš pravdu. Bude mi 24 let. my se snažíme jen krátkou dobu. Od prosince minulého roku. To my se budeme muset také uskromnit, protože rekonstrujeme barák. Ale máš pravdu, než by jsme to všechno poplatili, takbych byla v přechodu. :-) A jak jsi na tom ty, kolik ti je a jak dlouho už to pokoušíte???????
Odpovědět To se mi líbí0
@IvuskaMaresova Ahoj,kolík ti je a jak dlouho se snažíte už? Já si myslím,že peníze nikdy nebudou a já jsem si taky představovala, že nejdříve počkám až se usadíme a trošku poplatíme ty dluhy a potom teprve dítě,ale to by mi bylo 40 a nakonec mi řeknou že už to nebude možný,proto jsem se na to všechno vykašlala a jdeme do toho manžel taky hrozně chce dítě a já jsem to pořád oddalovala protože táhnu domácnost a až půjdu na mateřskou tak se budeme muset hodně uskromnít.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Holky , mohu se k Vám též přidat. S manželem se také pokoušíme o miminko. Já pořád řeším jak to utáhneme, ale on ho moc chce. Oba už se na mé těhotenství a miminko těšíme. Chtěla bych se tady dozvědět nějaké nové informace co se týká početí a následního těhotenství. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
@Mour Ahoj,měřím úplně stejně jako ty a vážím o 10kg víc ještě než ty proto si myslím, že tlustá vůbec nejsi a že to půjde.
Odpovědět To se mi líbí0
@IvuskaMaresova Ahoj,sice jsi psála už v lednu,ale ráda bych si s tebou popovídala a získala i nějaké informace. Já jsem vysadila prášky v srpnu2010 s tím, že teprve po novém roce se o to budeme snažít,taky mám úplně stejny otázky,jak to všechno zvládneme a co bude. Tak jestli máš ty nebo kdokolív jiný zájem tak pište budu hrozně ráda ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, mohu se přidát do Vašeho diskuzního kroužku? Taky se snažíme s manželem o potomka už od ledna, prášky jsem vysadila v srpnu 2010 a brala jsem je od 15 let, tak jsem zvědavá jak nám to vyjde i když zároveň z mateřství mám strach,ale manžel si dítě hrozně moc přeje už dávno. :-!
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky,
jsem tu taky nová. S manželem jsme se rozhodli pro založení rodiny. Je to měsíc co jsem vysadila HA. Mimčo by jsme strašně chtěli, akorát já pořád řeším takové otázky jako jak to zvládneme (rekonstujeme totiž RD), atd. Ale věřím tomu, že kdyby se nám to povedlo, byli bychom oba moc š´tastný. tady bych chtěla nasbírat nové informace a popovídat si s vámi na toto naše společné téma :-[
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj chtěla bych jestli byste mi prosím některá poradila. Plánujeme s přítelem miminko, ale mám pocit jestli nejsem na přípravu na těhotensví moc tlustá. Měřím 165 a vážím 75 kg. Prosím poraďtě mi děkuji mnohokrát :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Hezký večer přeji,
i já začnu stejně - jsem tady nová:-) a za měsíc rodím:-)
Ale pěkně od začátku. Nevím, kolik je Ti let - věc zcela zásadní. Já jsem matka "babička", dvě děti mám již velké, dceři je 21, synovi 16. Po letech jsem vysadila MIRENU, téměř osm let jsem byla zcela bez menstruace (nádherná věc:-). Vždy jsem byla naprosto v pořádku, zdravá, a tak jsem ani žádné velké komplikace neočekávala. Ovšem - ouha - věk je ošidná záležitost. Dlouho jsem tedy byla na přášcích a jediné, co pomohlo, bylo nakonec zcela mimo lékárenské prostředky - bylinky. Jistě víš, že se doporučuje podávání kyseliny listové. Nikdy jsem žádné přípravky brát nemusela, takže jsem nakonec zase sáhla po neúspěších medicínských po bylinkách - zcela vřele doporučuji přípravek Emulips, firmy OKG. Obsahuje vysoké procento právě této kyseliny, všechny výrobky firmy jsou absolutně prosté chemické stabilizace. Má tak široký záběr, že je v podstatě vhodné jej brát stále, nakonec i po porodu pomůže s kojením a děti po něm, přes mateřské mlíčko netrápí bolesti bříška - viz mé známé, které již kojí. Budeš-li mít zájem, napiš si o více informací, dnes jsem již nezávislou distributorkou OKG. dalvit@centrum.cz - naše produkty jsou naprosto bezkonkurenční.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj! Vítám tě mezi námi, i já jsem tu docela nová :) prášky neberu první měsíc a brala jsem je 9 let. Jinak k nějakým radám - největší pravděpodobnost otěhotnění je prý první 3 měsíce po vysazení, takže nějaké pauzy na vyčištění těla jsou prý nesmysl. Prášky prý už po dvou dnech v těle nejsou. Můžete začít hned. To mi alespoň říkala doktorka. Brát se má kyselina listová - zabraňuje případným vadám a potratům. Měla by se brát už nějaký čas před otěhotněním, nebo alespoň začít co nejdříve.
Jinak je tady plno místností na téma snažilky - já jsem v sekci Snažilky odkudkoliv, tam to žije :), tak se přidej k nám!!!
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Blíženci Od samotného rána se vám nedaří dotáhnout věci do konce. Říkáte si, co se s vámi stalo? Smůla se vám…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Lenka, Eleonora, Lena

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu