Maminka.czDiskuzeMateřská dovolená

Přivýdělek během MD a RD

Zdravím, ráda bych se zeptala, jak je to s přivýdělkem na rodičovské dovolené. Narazila jsem na článek na https://www.1job.cz/prispevek/privydelek-rodi... , kde píšou, že si nesmím přivydělávat u současného zaměstnavatele, jedině, že bych u něj dělala něco jiného než práci před mateřskou. Také tam píšou, že by to nijak nemělo ovlivnit mé sociální dávky. Takže bych se chtěla zeptat, jak toto řešíte, dohodou nebo živnostenským listem? Co je lepší?
Celkem 2 odpovědi Zobrazit jako strom
Já třeba vím, že pokud jsem zaměstnána u určitého zaměstnavatele, tak nesmím vykonávat během rodičovské stejnou práci. Někde jsem to tedy četla. Takže jsem si našla výdělek psaním článků a je to docela slušné. Pokud by někoho zajímalo, tak tady je dost info - https://topranker.cz/pr-clanky/, jak psát takové články a umět napsat kvalitní text.
Odpovědět To se mi líbí0
Můžeš normálně pracovat i pro svého současného zaměstnavatele na stejnou smlouvu, ale nebudeš u něj formálně na rodičovské dovolené (na čerpání rodičovského příspěvku to nemá vliv - RD a RP jsou na sobě zcela nezávislé). Pokud chceš zkrátit úvazek, tak to jde dodatkem a dodatek jde uzavřít třeba jen na určitou dobu s tím, že po skončení daného období bude platit původní smlouva s původní výší úvazku.
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Panna Milé Panny, pracovní sféra je pro vás alfou omegou, a proto se vám daří vymyslet plán, jak se nejlépe…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Alžběta, Alžbeta, Elizabeth

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu