Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Problémová tchýně

Dobrý den, prosím vás abyjste mi napsali svůj názor a poradili co dělat. Mám tchyni která je pěkná potvora. Jsem v šestinedělí a vůbec nerespektuje to, že nechci malého nikomu půjčovat na vození beze mě pomlouvá mě v rodině, že nemůže chodit k nám a nedám ji ho vozit navíc od manžela bratr má přítelkyni a dozvěděla jsem se od ní dost věci co jí tchyně vykládala na mě např. Že manžela ovlivňují, vyvolávam problémy, dělám ji naschvály, když nemáme stejný názor tak se urazím a teď jí dokonce řekla, že to nezvládám a jsem psychicky vyčerpána. Když vše s miminkem zvládáme, nemám žádný problém. Z meho pohledu i jejího už to připadá, že se po mě hodně vozí a už je to jakoby šikana. Co dělat v takových případech prosím o rady a názory. Ps: manžel to neřeší a všichni v rodině se ji bojí je to generál a manipulátor. Děkuji
Celkem 7 odpovědí Zobrazit jako strom
Dobrý den, plně vás chápu, je to ještě malý drobeček a vzhledem k věku jsou vaše pocity oprávněné. Jsem už taky babička a byla jsem i matka tak chápu pocity,jak vaše tak i vaši tchýně. Jednou to taky zažijete, bude před vámi uzlík, který je a není úplně váš. Zachvátí vás láska a připomene vám vašeho syna. Něco si vynucovat je vždy špatné, já jsem také v špatně pozici. Nemohu se stýkat se svými vnoučaty, a možná, kdybych méně zasahovala, bylo by vše jiné. Jenže já jsem taková kladná hrdinka,🙂 a nemůžu se dívat na to, když někdo strádá. Takže, když vnuk neměl povlečenou postel 3 týdny (jenom peřina) koupila jsem povlečení vyprala,vyžehlila povlékla, o kupování bund, čepic, rukavic bot ani nemluvě, dostal sandály ode mě ,když měl rok je v létě a v listopadu jsem mu obkreslila nohu a šla mu koupit zimní boty, byla jsem to kdo je první vzal na hřiště, vybudovala jsem si k nim vztah babičkomaminkovský, všechno se to vyhrotilo vloni, kdy jsem je nechtěla nechat doma,když probíhá venku akce pro děti, a místo, abych s nima seděla doma jsem je vzala ven na skákací hrad,jejich druhá babička je alkoholička,kromě jiného jen kouří na balkoně a pije kávu.Kdyby bylo všechno v pořádku, tak bych určitě takto nezasahovala.Vzdyt život je od toho, aby člověk zažíval příjemné věci pokud to jen jde, a děti,aby dostávaly co nejvíc lásky.Na druhou stranu je mi snachy líto, co jí to udělali rodiče, že neumí dávat základy svým dětem a tak mě čeká něco co se mi velmi příčí půjdu si vymoct právo pro sebe a své vnuky.😪
Odpovědět To se mi líbí0
@Zdenka Zdeni jsem ráda, že nejsem samá "psychopat matka"....mám to úplně stejně jako vy, nedám malou, pouze nai se jí věnují a když ji chtšla tchýně, řekla jsem že neexistuje, to samé jako ve vašem případě, všude jen hulí, nebo jsou všude psí a kočiči exkterementy,,,až bude větší ať si malá sma řekne kde a s kým chce trávit čas...mí rodiče se jí taky věnují na plno, hrají si, malují, jsou venku na zahradě na pískovišti atd...tchýně se chce mým dítětem jen zviditelnit jaká není BABIČKA (mmjn jsem už rozvedená) právě kvůli těmto problémům.. a s malou jsme štastné ;)
Odpovědět To se mi líbí1
Dobrý den, plně Vas chápu. Mám 3 děti. Nejstarší je 14,nejmladšímu 3 měsíce. A ani jednou je nevozil nikdo beze mě, jen manžel. Ano, teď si bude možná někdo tukat na hlavu.. Měla jsem potřebu.. Vždy vědět kde jsou.. Na hlídání, když byly malinke jsme to dělaly tak, že děti zůstaly doma a moje ségra nebo mamka je hlídala u nás , nebo šly k babičce tak na hodku dvě.. Ale já věděla, za až si pro ně přijdu tam budou. Tchyně nehlidala, protože ji vadilo, že by si je nemohla vzít s sebou, tam kde kouří a mimco nechat o samotě moc nejde.. Jinak prvne spali nebo byly na výletě s babičkou beze mne, až kolem 6 let. O nic nepřišly...ted jezdí s našima i na týden samy pryč. A co se týká tchyně... Tak z ní prvně spaly až kolem 10 let.. A myslím, že i to bylo zbytečně brzy.. Návštěvy u ní probíhají tak.. Že buď je ve sklepě a kouří nebo je v garáži či na zahradě a kouří a tchán když je doma se nehne od tv. A dcera mi řekla, že už tam spát nechce.. Že když si chtěla povídat, nebo něco zahrát.. Tak ji babi řekla, ať se dívá a dědou na telku. Tak tomu nerozumím.. U našich si maluji, nebo vymysli pro dědu a babi divadlo, běhají na zahradě.. No škoda slov..
Odpovědět To se mi líbí1
Vysvetlete ji ,ze Vas musi respektovat jinak at nechodi na navstevu! Mate pravo si delat veci po svem!
Odpovědět To se mi líbí1
Ahoj, těžko soudit, bylo by dobré slyšet i druhou stranu. Já znám ze svého okolí případ, kdy snacha nechce půjčovat tchýni svoje děti...a přijde mi to jako velká škoda, protože děti přichází o prarodiče. Přitom podle mého názoru jsou fajn.Na tvém místě bych to určitě probrala s manželem. Ať to řešit chce nebo ne...Ale asi bych jí malého na procházku do kočárku klidně dala. Když jen povozí a doveze včas zpátky na kojení...nemůže se snad nic stát. Do budoucna to třeba uvítáš.
Odpovědět To se mi líbí1
- Vyhýbat se jí, co to jde- Požádat manžela, aby zasáhl- Zamyslet se, jestli úplně náhodou nemá taky v něčem pravdu, zkusit se na věci podívat i z jejího pohleduTy první dvě věci by mohly pomoct ihned, ta třetí je dlouhodobá.
Odpovědět To se mi líbí0
nenechte se o d ni sikanovat, miminko je vase, ja v sestinedeli taky doma nechtela nikoho nez sebe, malou a mozna tak svou mámu,,,a podelana tchyne se mi domu nakerovala tri dny po tom, co jsem prijela z porodnice, on nikoho si nenechavam do niceho kecat a kdyz potrebuji radu sama se zeptam, vy jste maminka, vy moc dobre vite, co je pro vase detatko nejlepsi....tchyni nemuzu ani citi, udelala taky ze me hadr, ktery nasla u popelnice protoze jsem k ni nechtela chodit - ma doma neustale se pocuravajici a posr....zvirata a v tomto bord.... jsem mela kojit svou cerstve narozenou holcicku,,,,nikdy, mala tam ani nikdy chodit nebude, jsem cerstve rozvedena a mam od vsech klid... babicka delala ze sebe babicku jen aby se mohla s malou vyfotit a dat do na fb popripade ukazat v praci jaka je BABICKA...takze jak rikam, je to vse na vas a preji vam pevne nervy... a hlavne kaslete na to, dulezite je, abyste vy byla klidna a zdrava,,,potom takovy bude i vas mimisek :)
Odpovědět To se mi líbí1

Diskuze

Doporučujeme