Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Problémy po porodu

Dobrý den. Po porodu se u mě objevily problémy s inkontinencí. Řikala jsem si, že to určitě za nějaký čas přejde, že to bude porodem. Ale obtíže stále přetrvávají a už jsem z toho mírně nervozní. Na internetu jsem našla spoustu tabletek, ale která pomáhá nebo co vůbec pomáhá :(? Budu ráda když se podělíte o vaše zkušenosti s touto nepříjemností.
Celkem 3 odpovědi Zobrazit jako strom
Záleží jak jsme dlouho po porodu. Já mám skvělou zkušenost s http://www.aniball.cz/co-je-to-aniball/ . Začala jsme ale cvičit už před porodem a teď po porodu v tom pokračuji. Myslím, že to funguje protože na rozdíl od mé sestry, která necvičila, inkontinencí netrpím. Když tak nějaké rady ohledně cvičení po porodu jsou i zde http://www.aniball.cz/cviceni-po-porodu/ pry by to mělo inkontinenci buď zastavit nebo alespoň hodně omezit.
Odpovědět To se mi líbí0
Nicolla: Já měla úplně stejné problémy, začalo to už během těhotenství a po porodu to bylo ještě horší. Na internetu jsem se o tom hodně dočetla, takže doporučuji si to zadat do vyhledávače a fakt si to článek po článku projít, často jsou to hodně podobné články, ale v každém jsem se dozvěděla něco podstatnýho. Nicméně nejhlavnější příčinou jsou ty povolené svaly, takže jsem se snažila hodně cvičit, abych to pánevní dno posílila. Cvičila jsem ty kegelovy cviky, či jak se to jmenuje, které jsou normálně na internetu. Jinak jsem jedla akorát dýňové tablety, protože je docela problém sehnat nějaké účinné léky na inkontinenci, které nejsou na recept a tyhle jsem měla doporučené od kamarádky, takže jsem šla najisto. Nakonec jsem se toho zbavila, takže jsem důkaz, že i když už člověk propadá zoufalství, dá se toho zbavit, stačí jen vytrvat a nevzdat to :) Držím palce :)
Odpovědět To se mi líbí0
Dobrý den, neporadím co s tím, ale mám podobné problémy. Hned po porodu jsem měla problém i poskočit, nebo rychleji jít. Dnes, rok po porodu, je to mnohem lepší, už můžu skákat, nemusím se bát kýchnout a vlastně když o tom tak přemýšlím, upravilo se to samo. Nyní mám problém jen při vyloženě skákacím pohybu (např. při aerobiku), ale už je to i tak mnohem lepší. Takže nejspíš záleží i jak dlouho jste po porodu a třeba se problém sám ještě urovná. Jinak nejlepší bude začít s cvičením, stahování pánevního dna, přerušování proudu moči při čůrání a pokud nic nezabere, tak bych se poradila s lékařem, popř. zkusila nějaké ty tabletky. Ale já sama jsem ani moc pánevní dno nestahovala a stejně se to velmi zlepšilo.
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Váhy A je tady finále velice úspěšného týdne, ve kterém nelze pochybovat o výrazném profesním růstu. Jen si…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Miloš, Milouš, Saul

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné