Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Prosím o radu- těhotenství a výpověď

Dobrý den, vím, že je zde mnoho podobných diskuzí, ale nikde jsem nenašla konkrétní odpověď na můj dotaz. Jsem poprvé těhotná, vše je pro mě nové a nevím si rady.Nyní jsem zaměstatná,ale na neschopence, jelikož mám náročné zaměstnání.Mám smlouvu na dobu určitou do 31.12.2020. V práci mě již informovali,že přesto,že jsou se mnou spokojeni, mi smlouvu neprodlouží, že to je jejich klasický postup. S tím jsem počítala. Ale!Teď si právě nevím rady s tím, co je potřeba zařidit. Vím, že můžu být stále na neschopence, že je nějaká 180 denní ochranná lhůta. Rok mám odpracovaný, nárok na ppm tudíž bych měla mít. A měla bych se i vejít do 180 ochr. lhůty, jen tak tak, ale měla. A pak můžu přejít na mateřskou. Jak ale mohu čerpat nebo být v té ochranné lhůtě, je potřeba po ukončení zaměstnání někam/někomu hlásit, že jsem v této ochranné lhůtě? Vím, že musím nahlásit pojišťovně ukončení zaměstnání, ale nic víc nevím, nevím co například nahlásit na sociálku nebo co komu vše hlásit, bojím se, že něco prošvihnu a nezařídím nebo nenahlásím včas. Je to pro mě jiné, než kdybych normálně přešla ze zaměstnání na mateřskou.Moc děkuji za odpověď, vím, že je to takové zmatené, ale já sama jsem z toho všeho zmatená.
Celkem 3 odpovědi Zobrazit jako strom
@Zdenka To nepište mě, já to vědět nepotřebuju. Já poradila, co vím já a s čím mám zkušenost.
Odpovědět To se mi líbí0
@Tereza Asi nejlepší by bylo zeptat se personální v práci, nebo zkusit zavolat na sociálku. Tam by měli 100 pro poradit co a jak
Odpovědět To se mi líbí0
Jestli máte rizikové těhotenství, jste tedy v PN, úřad práce vás v tomto případě nezaeviduje. Normálně buďte na neschopence a pak přejdete rovnou na mateřskou.Nemocenskou vám vyplácí socialka, tak se nikam hlásit nemusíte. Papir od gynekologa potom odnesete rovnou na socialku. Tam budou chtít ale doložit nějaké papíry z práce, aby vám mohli vypočítat denní vyměřovací základ.
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Štír Tento týden zatoužíte po relaxaci a mírném pracovním nasazení. Už vás nebaví honit se za prvenstvím.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Sarah, Doubravka, Marius

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné