Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Prosincovky 2012

Zdravím všechny budoucí maminky, jejiž cvrčci se mají narodit letos v prosinci nám se to konečně po dlooooouhé době vydařilo, bude to náš dáreček i pro to, že předpokládaný termín máme 25.12. Držím všem moc palečky ať všechny testíky i screeningy vycházejí na výbornou
Celkem 343 odpovědí Zobrazit jako strom
Ahoj holky, tak jsme v úterý byli na 4.měsíční prohlídce a Filda váží 6 950 g a měří 69 cm Máme to doma ale kus pořádnýho chlapa Dostal druhou včeličku...Nejdřív s ním sestřička laškovala a pak mu dala včeličku a to se mu nelíbilo, tak si v tu chvíli zabrečel a pak přestal Teplotu jsme měli jen druhej den, jinak vše proběhlo v pořádku
Žanýsku je to mazec ty 300Kč za jednu jízdu, ale když člověk tak dlouho nejezdí, tak je to jediná varianta jak si to všechno oprášit Já naštěstí pocházím z malého města, ale i kdybych uměla jezdit, tak Prahu bych fakt nedala.....
Odpovědět To se mi líbí0
A ještě jeden úsměv:)

Hele já to mám s řidičákem stejně. mám do desewt let, docela jsem řídila, jedna cesta do centra prahy a už to bylo...nic se nikomu nestalo, ale dostala jsem hodiny a zvládla nabourat čtyři auta:( takže občas trénujeme řízení po vesnicích, ale kde je provoz ne....ne že bych potřebovala jet do centra, všude jezdim mhd kočárkem, ale jsem celý dny doma, mohla bych udělat velkej nákup, zajet za kámoškou za prahu a tak...taky se chystám že si zaplatím kondiční jízdy....

Odpovědět To se mi líbí0
tak to jsem jí s Filípkem
Odpovědět To se mi líbí0
@Rendisek20 Ahoj holky,venku nam sviti slunicko,hned je lip Rendisku daji se dokoupit,jen to stoji 300kc za 45min,coz je darda a kdybych chtela jet svym,tak mam smulu,ale pomohlo mi to,musela jsem si to oprasit,zadne krome detske dr.tady nemam a treba na kycle to mame hodne z ruky,manzel si musel brat vzdy dovcu,protoze uz 2x nam dopadly spatne a prave pristi tyden jdu na kontrolu a pojedu poprve sama,toho se hodne bojim,ale musim..drzim palce,at se ve skolce to mistecko najde,my pokud nebudeme mit druhy,tak to budeme mit taky hodne zle se dostat,je to relativne za dlouho,ale taky na to myslime. Lenusacku vsimla jsem si,zes taky dala fotecku na dite roku,krasna,ja si az pak uvedomila,ze na kazdy mesic je tam jine tema,tak jsem ti tam soupla hlasek posledni asi tri dny Amy zjistila,ze muze zvysit hlasitost sveho projevu a hrozne pisti,ani se neslysime s manzelem,hruza,doufam,ze ji to prejde,cloveku malem praskaj bubinky
Odpovědět To se mi líbí0
Moji miláčkové
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, máte hezké dětičky, taky jsem nějakou fotečku šoupnu
Lenusáčku, k doktorce jdeme až zítra, minulý týden mně volala doktorka, že mají havárii a nejde jim topení, tak, že to odložíme na tento týden...Sice máme dva zoubky, ale při kojení je trochu cejtím Už to není takové jemné žužlání Ale když zatahá, tak je to znát Jinak při růstu zoubečku kaká dost. Hlavně je to dost tekuté, takže musím Fildu komplet převlíknout a umejt pod vodou a věcičky musím namočit Prostě mu to proteče všude až i na postýlku, ale to k zoubkům hold už patří Zápis ve školce byl rychlej, jen si nás paní učitelka zapsala, já jsem dala rodný list Dády, svoji občanku a přihlášku. Dostali jsme číslo, pod kterým se dozvíme jestli nás přijali nebo ne.berou 25 dětí...Když jsem ráno viděla ten nával dětí co tam byl, tak nemáme sebemenší šanci. Hlavně přednost mají starší děti, co se nedostali vloni a předškolní děti. Nijak to nehrotím, nakonci dubna jdem na zápis do druhé školky, tak uvidíme... A když se nedostaneme ani tam, tak to zkusíme za rok, to bychom mohli mít už větší šanci Jen si říkám až půjde do školky Filda, že když nás nevemou, tak to už bude mazec, když budu muset jít do práce...teda pokud nějakou najdu, budu muset...Doufám, že mamka bude za 3 roky zdravá...má jít za rok do důchodu, tak v nejhorším případě by musela dělat školku ona Ale nic nejde takhle plánovat dopředu...nevíme co bude zítra natož za 3roky...Jinak kapičky do nosu dávám, když má zakloněnou hlavičku a potom ho nechám lehnout, tak by kapičky neměli z nosánku vytéct...
Žanýsku taky mám 10 let řidičák, ale jen se mi válí v peněžence Od té doby jsem řídila snad jen dvakrát. Poprvé po zkouškách a po druhé minulý léto, když jsme jeli ke tchýni, ale mimo hlavní silnici...prostě cajdáky po vesnicích.... Já mám prostě strach...nemám odhad jestli nejsem moc nacpaná u středový čáry a nebo jestli nejsem zase moc blízko krajnice...Pokaždé mi přítel nabízí řízení, když sjedem z hlavní silnice, ale já mám strach. Máš můj velkej obdiv, já to snad nikdy nedám a už vůbec bych to nedala do Prahy Ale říkám si, že až najdu práci, že když bude mimo město, tak bych musela dojíždět a auto bych se hodilo...No uvidíme jestli se k tomu odhodlám... Zatím ho nepotřebuju, vše mám při ruce, jak doktory, tak krámy a na velký nákupy jezdíme s přítelem společně jednou měsíčně...Jsem ani nevěděla, že se dají zařídit kondiční jízdy
Odpovědět To se mi líbí0
Naše Amálka
Odpovědět To se mi líbí0
@Alyss2 Ahoj holky, Leni bezvadná fotečka, konečně alespoň vidím další tvář, když už si holky tak dlouho píšeme, šup sem vaše fotky i s prckama, zatím vím jen Motašku a teď i tebe já se do rodinného centra chystám tento pátek, ale jsem hrozně nervózní, Amy když není ve své kůži, tak se umí ozvat opravdu hodně nahlas a nejde pak utišit, pokaždé, když někam jedeme, jdeme, každý se za námi otáčí, hrůza, jsme pak rudý až na prdeli, má hrozně pronikavý a hoooodně hlasitý hlásek, takže pořád se tomu bráním, ale říkám si, že když je to na půl hodinky, že by to i šlo, tak to risknu. Já poslední dobou dělám samé pokroky, mám řidičák 10 let a až teď jsem se naprdla, zaplatila si kondiční jízdy a dnes už jsem jela do Prahy s manželem a Amy a paráda, jsem na sebe v tomto směru hrozně pyšná, že jsem ten strach překonala my se jinak snažily o vaničkování, ale naposledy jsme si nevšimli, dali hlavičku níž a malá se hodně nalokala, tak se obávám, hrůza, já jsem teda matka! jinak s jídlem už je to snad o 100% lepší, řešily jsme to s dr. a usoudila, že jsme asi prostě měli tu nejhorší verzy koliky, prostě po každém jídle, několik hodin denně a k tomu, jak je Amy temperamentní, tak to bylo prostě něco, ale když se na mě usmívá, tak je to moje zlatíčko největší
holky, mohla bych vás poprosit o hlásek, moc děkujeme

http://diteroku.maminka.cz/zobraz-foto/65639
Odpovědět To se mi líbí0
@Lenusacek Lenuskáčku moc pěkný fotky. až budu doma tak taky nějaký pošlu, abych se pochlubila...

My se na cvičení chystáme v úterý...upřímně se mi moc nechce, jak ho znám, tak to bude vycházet blbě že bude zrovna chtít spát, nebo jíst...a trochu si myslim, že cvičení je zbytečný, zvládnu to s nim sama...ale chci s nim chodit, protože jak je pořád se mnou, tak aby si zvykal i na cizí lidi. když přijdem na návštěvu, a je tam víc lidí, tak je dost vyjukanej a my jsme dost společenský tak ho chci "otužovat "od mala...

do tý vany jsem dala vody docela dost, třeba půlku vany, pak sjem tam vlezla, tatínek ho podal a držela jsem ho nejdřív čelem k sobě pod hlavičkou a i pod zadečkem a pak jsem ho obratála a držela jsem ho vlastně jen za hlavu a trochu pod lopatkama, takže spíš "splýval" a mohl volně kopat ožičkama...doporučuju, moc se mu (i nám) to líbilo:)
Odpovědět To se mi líbí0
@Lenusacek jejda, mám tam pravopisnou chybu "ani mně se to nezobrazuje" - to by jako učitelce češtiny nemělo být =-O
Odpovědět To se mi líbí0
a ještě včerejší s maminkou :) abyste věděly, s kým si to píšete
Odpovědět To se mi líbí0
@Lenusacek tak už teda vím, jak to sem vložit, ale ta galerie se ani mě nezobrazuje, tak nevím, co jsem tam nastavila špatně, tak aspoň snad tady se vám to ukáže :)
Odpovědět To se mi líbí0
a ještě jedna věc, přidala jsem ňáké fotky malýho do galerky, tak mrkněte.
Kdyby se vám to nedařilo zobrazit, tak mi dejete vědět. Nevím totiž, jak se to vkládá rovnou do diskuze :-[
Krásnou neděli všem!
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky,
Rendísku, jak dopadlo očkování, kontrola s Fildou a zápis s Davídkem ve školce? Týjo, už 2 zoubky... my zatím nic. A když jdětem rostou zoubky, tak víc kakají, jo?

Nám nakonec očkování doktorka nedala, protože jsem malýho nakazila od sebe, je nachlazený, tak máme sirup a kapky do nosu, ty teda úplně nesnáší, já kapky do nosu neměla ráda nikdy ;) jinak měříme ve 3,5 (3měs. a 19 dnů přesně :))) 67cm a vážíme 6730g. Doktorka nás pochválila za pasení koníků. Na očkování jdeme příští týden, tak snad to nachlazení do té doby vyléčíme.
Máte nějaký tip, jak dát dětem kapky do nosu, aby jim v tom nosánku oprandu něco skončilo? Asi ve spánku to bued nejlepší, co?

Žanýsku, co Amálka, už je to lepší? Doufám, že jo.

Alyss, Tebe se chci zeptat, klik vody máte v té vaně?

Na žádné cvičení ani do bazénu nechodíme. Uvažuju, že později začnu chodit s malým do mateřskýho centra, aby byl taky mezi stejně starými dětmi, ale zatím mi to vyhovuje být s ním sama :)

Tak holky, mějte se a těším se na další zprávy o vás a vašch dětech.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, děkuji za přijeti Zítra ráno razíme k doktorce na kontrolu a taky na hexa vakcínu+synflorix, tak uvidíme jak to bude Filda snážet...Poprvé měl teplotu 38, jinak byl v pohodě... Jinak naše dětská doktorka je přivdaná do naší rodiny Její manžel je bratranec mého táty, takže mám tetičku doktorku, takže jsem s ní maximálně spokojená...i já jsem k ní chodila do svých 19.let Taky jsem zvědavá kolik vážíme a měříme Už máme dva zoubky, takže je teďka pořád durch pokaděnej a musím ho pokaždé kompet převlíknout a umejt pod sprchou Jinak je zlatej, občas kvůli tomu brečí, ale nic hrozného...pořád si cucá prstíky, slintá Už udrží v ručičce hrkačku a cumlá ji, ale jakmile mu spadne, tak má smůlu Ještě si ji neumí podat
Jinak cvičit a ani do bazénu nechodíme....S Davídkem jsem taky nikam nechodila, v létě jezdíme ke tchýni na bazén, takže tam si vody užijou až až Nechce se mi do toho vrážet tolik peněz, když se v létě můžou vyřádit zadarmo
Lenusáčku rodičák mám na 3 roky, ale jelikož jsem neměla nárok na mateřskou, tak ho mám od porodu a je to mazec oproti prvnímu. Na Dádu jsem brala 7600Kč a teď jak to zkrouhli na 220 000Kč, tak mi to dělá 6100Kč, takže těch 1500Kč nám dost v rodinným rozpočtu chybí, ale jinak to dělá 7100Kč, co mi říkala kamarádka...

Jinak jsem v sobotu po dlouhý době byla mezi lidma, měli jsem sraz po 10 letech od střední Dokonce nám bývalá třídní ukázala školu, takže jsem zavzpomínali na krásné a bezstarostní mládí No a potom jsme se odebrali do pizzerky a pěkně jsme pokecali Já byla na telefonu, abych si odskočila nakojit, takže jsem nebyla nijak vázána časem, chodila jsem na střední v místě bydliště Pizzerku a celkově celý město mám 10 min.od bytu, takže jsem byla ráda, že jsem se mohla zůčastnit

No a ve čtvrtek jdu s Davídkem na zápis do první školky a v dubnu do druhý, tak uvidíme jestli nám toho raubíře vemou Chtěla bych aby aspoň chodil na dopoledne, aby si pohrál s dětma a na oběd bych si ho brala domů
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj,

no my byli o víkendu poprvé ve vaně s malym, v sobotu já a v neděli tatínek a bylo to bezva, budem to dělat pořád, malej krásně "plave":) a pěkně se odmočí:)
Na cvičení jdem příští týden, na zkušební hodinu, tak jsem zvědavá. Chtěla jsem chodit do centra do Studia do ženy, ale nakonec to nejdříve zkusim tady, je to kousek...a třeba se skamarádim s nějakou přízněnou maminkou, samotný už mi doma trochu hrabe:(

Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, Rendísku vítej
nás čeká ve čtvrtek očkování - 2. hexa a první synflorix, tak jsem na to zvědavá... Jsem totiž pěkně nachlazená, z nosu mi teče, bolí mě dutiny, uši, hlava, celý tělo, klouby... chřipka jak vyšitá a bojím se, aby to malej nechytl... =-O
Žanýsku, mrzí mě, že ta UM nikdo nechtěl, Jiříkovi chutnalo.
Taky jsem zvědavá, kolik budeme vážit, ve 2,5měs. 6260g, teď už to bude kolem 7kil. Všichni říkají, jak je těžký, když si ho chvíli chovají. My jsme nebyli malinkatí nikdy, když se narodil, už vypadal jak 2měsícční mimi. ale mně to ani nepřijde
Co říkáte na tu zimu venku? To je jarní počasíčko, co? děsný
Jsem zvědavá, kdy nám dr. doporučí začít dávat příkrmy. Alyss, o té alergii na mrkev jsem nikdy neslyšela. a taky mi přijde zvláštní, že dělají přesnídávky s jahodou od ukonč. 4. měsíce, když je tolik alergií právě na jahody
Hoklky, vám, co kojíte závidím, nejrychlejší, nejlevnější zdroj, to je výhoda veliká... už mě to tolik netrápí, že nám se to nepodařilo, ale myslím si, že to bylo tím, že my Jiříka dali až ten 3. den po císaři na přiložení a taky díky stresu. Udělala jsem max., včetně pomoci od laktační poradkyně, u ní to kojení šlo, ale to by se mnou musela být 24h denně nonstop a pomáhat mi s tím sumplementorem nebo stříkačkou... tak snad to bude u druhého mimi s kojením lepší.
Nejdůležitější je mít spokojený miminko a být spokojená maminka...
Užívejte si děti zatím pa
jo, ještě jeden dotaz, holky, na jak dlouho jste ste si/ nebo budete dávat rodičovský příspěvek?
Odpovědět To se mi líbí0
@Motašek Tak to jsem ráda Motaško, my naštěstí taky žádné reakce, trošku jsem se toho právě bála...jinak Lenušáčku, moc se omlouvám, teď jsem projížděla znovu zprávy a až teď se mi ukázaly ty, co jsi mi psala, hrůza...nakonec ty zbylé Nutradefense už nikdo nechtěl, je to hrozná škoda, tak skončily v popelnici a jsem ráda, že alespoň ty 2ks přišly do správného pupíčku Rendísku ahoj, já si tě naprosto pamatuji, občas jsem zavítala a koukla na listopadovky, měla jsi tam foto s pořádným pupíkem a přenášela jsi, to si pamatuji, škoda, že se vám ta diskuze úplně pozastavila, tady to frčí jedna báseň u nás se to holky krásně zlepšilo, teda až na ty caviky u krmení, moc to nechápeme, malá má hlad, fakt to jde na ní vidět, ale jen ji strčím láhev do pusy, spustí hroznej vervál, no trvá to, než se nají, vypije třeba jen 50ml a pak nic, a pořád pobrekává, takže si s ní hraju a buď se chytne, nebo bulí dál, tak uspím a za chvíli je vzhůru, tak zkusím znovu...no a pak třeba je další krmení a to vyžunkne bez problému, takhle to máme teď doma zajímavé, vůbec nechápeme, copak se děje, růstový spurt jsme si už u ní zažily v 6-ti týdnech, vůbec se to tomu nepodobá, tak doufám, že je to dočasné a brzy to bude ok...Alyss já právě vím, pořád se tím konejším, že třeba až bude Amy v pubertě, tak bude zlatá ale dr.mi sama říkala, že je už od malička hodně živá a ty mimča se jen tak nezmění, že se to spíš zintenzivní, no tak jsem zvědavá holky a co jinak, chodíte na nějaké cvičení s mimči nebo do bazénu? my párkrát dělali doma vaničkování, ale naposledy se malá omylem nalokala vody, vůbec jsme si toho nevšimli, tak teď si dáme na chvíli oddych a pak to zase zkusíme a taky se chystám, že vyrazím tady u nás do rodinného centra na cvičení na míčích s miminky, tak uvidíme. Už ale aby bylo krásně, tohle počasí je fakt hrůza...mějte se famfárově
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky, tak my jsme příkrmy u prvního začali v 5 měsících a u druhého to nehodlám měnit chci kojit dokud to pujde prvního kulíška jsem kojila bez 1 měsíce 2 roky a u druhého bych byla ráda kdyby to tak bylo taky ... je to bez práce, po ruce vždy a zadarmo flower , jinak mi po očkování hexa + synflorix, teplotku 38° C ale jinak pohodička ...
Odpovědět To se mi líbí0
My taky plně kojíme...ale na příkrmy se těším, možná i začnem dřív, vzhledem k tomu, jak dneska malej mlaskaj a kopal nadšeně nožičkama, když nás viděl snídat:) \\\\\\Ale zatim máme to mlíko "bez práce"

Jak vám holky proběhlo očkování? Já mám nakonec pocit, že nic moc....Už je to čtyři dny, sice žádná teplota, ale je dost mrzutej, plačtivej, chce chovat a když usne, tak pak dost spí...:( Tak snad ho to přejde:(

My jsme z Prahy
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme